Francine Giskes opvolger Geldorp Cjrocn ^wartr jexels in het hartL gewijzigde openingstijden Klachten over Texel Energie Brandend bankstel uitnodiging OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887-NR. 12410 I VRIJDAG 25 SEPTEMBER 2009 TEXELSE^ COURANT Verschijnt dinsdag en vrijdag Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11,1790 AA Den Burg De vaars Texel Beauty Choice van Boogaard werd op een tentoonstelling in Opmeer uit geroepen tot de mooiste. Menig Texelaar is aan het trai nen voor de Texel Halve Marathon die zondag voor de derde keer wordt gehouden. Texelse jonge ren die na hun studie terugke ren naar het eiland, krijgen vaak geen huis vestingsvergun ning. Gi oeneplaats 1 Postbus 200 1790 Af Oen Burg www.texel.nl TEXELSE^COTRANT Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Coutant de volgende folder(s): Voordeelland Gemeente Texel Stoompoort ja Oudeschild Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. (Advertentie) v gGemeente Texe| Afscheid burgemeester Geldorp-Pantekoek U bent uitgenodigd Op donderdag 1 oktober 2009 zijn er verschillende momenten waarop u afscheid kunt nemen van uw burgemeester. Informatie over de verschillende momenten en locaties: Dorpshuis Eierlandsche Huis 10:30 - 12:00 uur Klimpstraat 33, De Cocksdorp Dorpshuis De Bijenkorf 14:30 -16:00 uur Mulderstraat 37, Oosterend Dorpshuis 't Skiltje, 16:30 - 18:00 uur De Ruyterstraat 61Oudeschild Als afscheidscadeau kunt u een bijdrage leveren voor een nieuw vervoersmiddel voor de bewoners van de Texelse Reede. Rabo- banknummer 362538778 t.n.v. Stichting BOAT De miniatuur van de MS Molengat die decennialang in Madurodam heeft gelegen, is terug op Texel. Nadat de onderhoudsploeg van de miniatuurstad het schaalmodel heeft gerestaureerd, kreeg de bootdienst het terug en heeft het in bruikleen afgestaan aan het Maritiem en Juttersmuseum. In Oudeschild wordt het toegevoegd aan de collectie over de veer dienst. Het schip werd gister avond onthuld door Thea Hooger- heide-Lips, echtgenote van de vorig jaar overleden oud-directeur Theo Hoogerheide, en hun doch ter Marjon. De miniatuur, die een even cruciale als symbolische rol in het dubbeldekstijdperk van de bootdienst heeft gespeeld, wordt vanavond geëxposeerd tijdens de algemene vergadering van aan deelhouders in de Burgemeester De Koninghal. De geschiedenis van het schaalmodel van de eer ste dubbeldekker staat op pagina Bij Texel Energie zijn klachten binnengekomen over de werk wijze van het overstapteam dat deze week actief is. Mensen zouden zich door de col porteurs overdonderd en onder druk gezet voelen om over te stappen naar Texel Energie. Inmid dels zijn de medewerkers op hun handelwijze aangesproken en zijn nieuwe afspraken gemaakt. Men sen die klachten hebben, kunnen terecht bij het kantoor van Texel Energie aan de Emmalaan. Een uitgebreide klacht en de reac tie van directeur Brendan de Graaf van Texel Energie zijn elders in deze krant te vinden. Hevige rookwolken stegen dins dagochtend even na half twaalf op vanaf een binnenplaats achter Piz za Mondo aan het Schilderend in Den Burg. De door buren gealar meerde brandweer ontdekte dat een brandend bankstel de oorzaak was. De vlammen waren daarna snel gedoofd. Hoe het meubel in brand kwam, was onduidelijk. Toon van Beek, Huug Snoek, Theo Kuip en Eduard Bos van de vrijwillige brandweer zijn benoemd tot Lid in de Orde van Oranje Nassau. Zij werden daar mee gehuldigd voor hun 'enorme inspanningen' bij de totstandko ming van het PHH-gebouw. Het bijbehorende lintje werd hen gisteravond in de nieuwe kazerne opgespeld door Joke Geldorp. Het ereblijk kwam als een enorme ver rassing voor de vier, die samen met hun collega's tijdens een gezellig samenzijn bij elkaar waren om afscheid te nemen van Geldorp, die is begonnen aan haar laatste dagen als burgemeester én opperbevel hebber van de brandweer. Geldorp zei bijzonder verheugd te zijn dat zij aan het einde van haar loopbaan als burgemeester van Texel én opperbevelhebber van het brandweerkorps de decoraties mocht uitreiken. Volgens haar was bovendien sprake van 'een unieke gebeurtenis': nooit eerder is op Texel een Koninklijke onderschei ding uitgereikt aan leden van de brandweer. Lees verder op pagina 12 Francine Giskes (58) is voorge dragen als nieuwe burgemeester van Texel. Zij zat van 1994 tot 2004 voor D66 in de Tweede Kamer en heeft een waslijst aan bestuursfuncties vervuld. Naar verwachting wordt zij 20 novem ber geïnstalleerd. De vertrouwenscommissie, die bestond uit fractievoorzitters van de politieke partijen, was unaniem in haar verkiezing. De gemeenteraad stemde er dinsdag tijdens een besloten raadsvergadering mee in dat Giskes bij minister Ter Horst van Binnenlandse Zaken wordt voorge dragen. Zij toetst de komende weken de gevolgde procedure, waarna Giskes kan worden benoemd. Of de raad unaniem was, is niet bekend. De fractie van Texel 2010 was niet in de vertrouwens commissie vertegenwoordigd. Giskes is momenteel lid van het Adviescollege Toetsing Administra tieve Lasten, een onafhankelijk adviesorgaan dat ernaar streeft de regeldruk te verlichten. De commis sie adviseert de regering en de Eerste en Tweede Kamer. Daar naast is de aankomend burgemees ter actief als mediator. Ze bemiddelt onder meer bij conflicten tussen burger en overheid en is betrokken bij de training van juridische ambte naren om geschillen anders op te lossen, zodat een gang naar de rechter kan worden voorkomen. Ze is eveneens voorzitter van de Stich ting Pensioenregistratie die werkt aan het realiseren van eén digitaal loket waar iedereen vanaf 2011 terecht moet kunnen met vragen Krant later Door werkzaamheden aan de wegen kan het zijn dat abonnees in de buurt van de Postweg de krant de komende weken later krijgen dan normaal. Bezorgers doen hun uiterste best de krant overal op een redelijke tijd in de bus te krijgen. (Advertentie) 1 Gemeente Texel Gewijzigde openingstijden Op woensdag 30 september 2009 neemt het personeel van de gemeente Texel afscheid van burgemeester Geldorp- Pantekoek. Wat betekent dit voor u? Tussen 10.30 en 14.00 uur zijn zowel het gemeentehuis als de afde ling Gemeentewerken gesloten voor publiek. Ook zijn wij telefonisch niet bereikbaar. Voor storingen en calamiteiten: (0222) 362 111. Publieksbalie De Publieksbalie is deze dag tot 10.30 uur geopend. Wilt u na 14.00 uur dringende zaken bespreken? Dan vragen wij u een afspraak te maken. Ophalen huisvuil en bedrijfsafval Het huisvuil en bedrijfsafval wordl deze dag tussen 07.00 en 10.00 uur en na 14.00 uur opgehaald. De ophaaltijd kan verschillen met de normale route. Zet daarom uw container 's morgens vroeg aan de weg. Ook als uw container normaal in de middag wordt geleegd. De gedecoreerden op een rijtje, met in hun midden burgemeester Geldorp: Theo Kuip, Eduard B over pensioenen. Giskes was één van de acht kandi daten waarmee de vertrouwens commissie heeft gesproken. Com missaris van de koningin Harry Borghouts selecteerde hen uit in totaal 36 mensen die naar het ambt hadden gesolliciteerd. De aanko mend burgemeester zegt zeer ver eerd te zijn met de voordracht. In haar sollicitatiebrief had ze al aan gegeven van maar eén plaats in Nederland burgemeester te willen zijn en dat was Texel. Het eiland spreekt haar aan omdat Texelaars volgens haar zelfbewust, daadkrachtig en met realiteitszin omgaan met de uitdagingen en pro blemen die de komende jaren in het verschiet liggen. 'Daar voel ik me thuis bij.' Giskes woont in Haarlem en groeide op in Noord-Holland. Ze is verknocht aan het eiland omdat Francine Giskes. ze er geregeld met vakantie is geweest. De laatste jaren is mij menigmaal gevraagd of ik geen burgemeester wilde worden. Mijn antwoord was steevast: nee, tenzij van Texel.' Op pagina 8 meer over Francine Giskes. www.texel.nl

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 1