TEXaAGB*tt.NL COURANT Fanfares strijden tegen stoffig imago Gratis muzieklessen ter kennismaking Verlangen naar romantiek op Ladies Night TIME OUT VRIJDAG 25 SEPTEMBER 2009 Little Stef in café De Kuip Live muziek in café De Kuip, waar zaterdag 26 september de cover band Little Stef optreedt. De for matie rond zangeres Stefanie was vorig jaar ook al te bewonderen in het Koger café. Stefanie heeft een rauwe stem, die zich prima leent voor covers van Anouk, Tina Tur ner, Janis Joplin en andere vrou welijke rocksterren. Het concert begint om 22.30 uur. De toegang is gratis. Zangdienst De zangdienst die zondagavond 27 september gehouden zou wor den in de Maartenskerk in Ooste rend gaat niet door omdat het koor Joy de medewerking helaas heeft moeten afzeggen. De eerstvolgen de avonddienst in de Maartenskerk wordt gehouden op 11 oktober. Dierenbescherming Ruim 1300 vrijwilligers gaan in de week van 4 tot en met 10 oktober de straat op voor de collecte van de afdeling Noord-Holland van de Dierenbescherming. De opbrengst van de collecte wordt ingezet voor de dieren in de regio en is bestemd voor opvang, vervoer en voorlich ting over dierenwelzijn. Pieter Derks brengt Waan In Klif 12 in Den Hoorn is don derdag 1 oktober Pieter Derks te zien met zijn programma Waan. Derks' eerste programma wekte verbazing. Er werd gesproken van een verademing en van 'een debuut als een maatpak'. In zijn tweede programma gaat Derks op dezelfde voet verder, met meer muziek en rakere liedjes. Hij gaat daarbij op zoek naar oude verhalen en nieuwe overtuigingen - 'omdat we nu een maal iets nodig hebben om in te geloven'. De voorstelling begint om 20.30 uur, de toegang bedraagt €15,-. Diner vooraf is mogelijk, reserveren via tel. 319633 of info@klif12.nl. Inloopavond Model Racing Om aan het begin van het indoorseizoen de auto's af te stellen op de situatie in de hal, houdt Model Racing Texel zater dag 26 september een inloop avond in de De Koninghal. Tevens hebben geïnteresseer den dan de mogelijkheid een kijkje te nemen. Dit jaar neemt de vereniging een compleet nieuwe ondergrond in gebruik. Ook zijn de baanafzettin- gen aangepast zodat auto's minder schade lijden. Er wordt in twee klassen gereden, 1:10 en 1:12. Deze wagens zijn in staat op het betrekkelijk korte circuit snelheden tot 55 tot 60 km/u te halen. Model Racing Texel biedt jeugd de moge lijkheid met een eigen modelauto op het circuit te rijden. De inloopavond begint om 20.00 uur. White time healing In de aankondiging over de cursus White time healing, die dinsdag in de krant stond, is een typefout geslopen. De cursus is op zaterdag 10 en zondag 11 oktober en vindt plaats in De Aleph in Den Burg. Meer informatie via tel. 06- 23270022. Kust- en kordag De Nederlandse Jeugdbond voor Natuurstudie (NJN) houdt zaterdag 26 september de jaar lijkse kust- en kordag. Deelnemers vangen met een kor net (een net dat vanaf het strand door het water wordt gesleept) vis sen, garnalen en krabben. De kust en kordag begint om 11.00 uur op de veerhaven. Deelnemers moeten zelf een fiets, zwemkleding en een lunch meenemen. Aanmelden kan via www.kustenkordagen.njn.nl. Deelname is gratis. TEXELSE De drie fanfarekorpsen slaan de handen loop, dat leden van de ene naar de andere vereniging overstappen. Om dat te ondervangen, hebben alle verenigingen een folder gemaakt, waarin iets staat over de Fanfarekorpsen hebben bij veel mensen nog steeds een stoffig imago. De leden marcheren in stijve pakken en spelen vooral marsen en andere oubollige muziek. Dat er van dat beeld weinig klopt, hopen de drie Texelse verenigingen te bewijzen met een open dag, waarop belangstellenden de beginselen van een instrument van hun eigen keuze leren. In de weken erna krijgen ze vijf gratis lessen aangeboden en spelen ze op 7 november mee tijdens het jaar lijkse Fanfarefestival. Het is een landelijke trend: muziek verenigingen, waaronder fanfares, hebben te maken met teruglopen de ledenaantallen. Hoewel in wis selende mate wordt dit probleem ook op Texel stevig gevoeld. Tot verdriet van velen, onder wie Michiel Dnjver, diri gent van DEK en lei der van het project Muziek Maken Geblazen, dat Texelaars moet inte resseren voor fanfares en hopelijk tot nieuwe aanwas leidt. 'Onze verenigingen spelen een belangrij ke rol in de samenleving. Mensen leggen er sociale contacten en doen actief mee aan cultuur. Bovendien zou het een verarming zijn als dit stukje cultureel histo risch erfgoed verloren gaat.' Om de vergrijzing te lijf te gaan, hebben de verenigingen - KTF uit Den Burg, Excelsior uit Oosterend aangeboden en staat een bezoek geleerd. Muziek Maken Geblazen wordt afgesloten tijdens het Fanfa refestival. Het project is bedoeld voor leerlin gen van de middelbare school en geschiedenis, de muziek die ze volwassenen die nog nooit een spelen, of ze al dan niet een uni- form dragen. Belangstellenden weten daardoor van te voren wat ze kunnen verwachten. Bovendien worden verenigingsdagen georga niseerd waarop ze nader kennis kunnen maken.' Drijver benadrukt dat zowel bij DEK, Excelsior als KTF met de tijd wordt meegegaan. 'Er vaak heel swingende en eigen tijdse muziek gemaakt. Dat gebeurt ook in combinatie met zang, dans en filmbeelden.' Muziek Maken Geblazen begint zaterdag 3 oktober met een work- shopdag bij Artex. Deelnemers maken dan kennis met een instru ment naar keuze. Ze kunnen kier zen uit trombone, bugel, trompet, bariton, hoorn, bastuba en (onder voorbehoud) slagwerk. Tussen 10.15 en 16.00 uur leren ze de beginselen en studeren ze een eenvoudig werk in, dat aan het eind gezamenlijk ten gehore wordt gebracht. In de weken na de work shopdag worden vijf gratis lessen en DEK uit Den Hoorn - samen met Artex de handen ineen geslagen. Dat ging niet zonder slag of stoot. Drijver: 'Er was angst voor over- aan de drie fanfares op het pro gramma. De muzikanten in spé spelen dan met het werk mee dat ze tijdens de open dag hebben instrument hebben bespeeld. 'Die groep maakt bewust een keuze om mee te doen en voor een bepaald instrument. Jonge kinderen zijn vaak veel wispelturiger. We hopen muzikanten te werven die nog lang lid blijven', vertelt Drijver, die zich op bekend terrein weet. 'Met DEK hebben we al een paar keer een succesvolle open dag gehouden Flink wat leden zijn op die manier binnengekomen. Zo'n open dag is laagdrempelig en verplicht nie mand tot iets. Ik verzorg zulke projecten ook elders in het land.' Drijver is blij met de rol van Artex. 'Het is een vrij kostbaar project. De deelnemers krijgen gratis een instrument in bruikleen en hoeven ook niet te betalen voor de eerste vijf les sen. Helaas krijgen we geen subsi die van de gemeente of het Texel- fonds. Die vonden het maatschappelijk belang te klein. Zonder deelname van Artex zou den we dit niet op deze schaal kunnen organiseren.' Overigens krijgen leden van de fanfarevereni gingen bij Artex korting op de (reguliere) lessen. Voor informatie en opgave: tel. 313493 of www.artexel-texel.nl. Op de website staan onder 'leer gratis een koperinstrument bespe len') ook filmpjes met de betref fende instrumenten. Alleen vrouwen zijn woensdag avond 30 september welkom in Cinema Texel, wanneer daar om 19.30 uur een Ladies Night begint. Bezoekers worden welkom gehe ten met een hapje en een drankje en hebben daarna ruim de gele genheid om uiteenlopende stands op het gebied van mode, beauty, hair en andere damesaangelegen heden te bekijken. Om 20.30 uur begint de voorpremière van The Ugly Truth, over een hartstochtelijk naar romantiek verlangende pro ducent van een televisieshow (een rol van de Katherine Heigl). Ze stelt zulke hoge eisen aan een partner, dat ze nog altijd single is. Wanneer haar baas haar koppelt aan een harde tv-persoonlijkheid (Gerard Butler), wordt ze ruw wakker geschud. De persoon in kwestie belooft de naakte waarheid te ver tellen over wat mannen en vrou wen nu écht willen. Ook vanaf woensdag draait in Cinema Texel Spangas op survival, waarin de leerlingen van het Span- galis College, bekend van de popu laire televisieserie, voor het eerst op het witte doek te zien zijn. Het verhaal speelt zich af in de Arden nen, waar de klas op werkweek is. Het lijkt een gezellig uitje te wor den, maar door onderlinge verwik kelingen en een hevige concurren tiestrijd wordt de sfeer steeds slechter. Zo slecht zelfs, dat de leerlingen tijdens een grote drop ping weigeren samen te werken, waardoor hun veiligheid in gevaar komt en ze op hardhandige wijze een dure levensles krijgen. De waternoodramp van 1953 vormt het decor van de film De Storm, die deze week in Cinema Texel draait en op voorhand al veelbesproken is. Het verhaal gaat over Julia, een 18-jarige boerendochter, die zwan ger raakt van haar vriendje Diewer, een vissersjongen. Diewer schrikt zo van dit nieuws dat hij met de noorderzon vertrekt. Julia staat er helemaal alleen voor in een vijan dig dorp. De zwangerschap en de bevalling worden eerst veroordeeld en later genegeerd, door zowel haar familie als dorpsgenoten. Wanneer de dijken breken, belandt Julia in het water. Ze wordt gered door de jonge luchtmachtsergeant Aldo. Tegen haar zin, want ze moet Een compleet overzicht van excur sies, rondleidingen, workshops en andere toeristische activiteiten staat in de Vakantiekrant, die op het hele eiland gratis verkrijgbaar is. Zie ook www.texelagenda.nl. Vrijdag 25 september: 16.00 uur. Op de Thijsseschool in Den Burg wordt van 16.00 tot 17.30 uur afscheid genomen van directeur Ernst Engbrenghof. 20.00 uur. In De Parel in de Oester straat in Oosterend begint om 20.00 uur een voorlichtingsavond over de jongerenreis (van 20 t/m 25 oktober) naar Talzé. 20.00 uur. In de Burgemeester De Koninghal in Den Burg begint om 20.00 uur de algemene vergadering van aandeelhouders van TESO. De zaal is open vanaf 19.30 uur. Cinema Texel vertoont Suske Wis- ke (13.30), G-Force. 3D (14.15), Lover or Loser (16.00, 18.45), De Storm (16.30, 19.00, 21.30) en The Pro posal (21.15). Zaterdag 26 september: 10.00 uur. In eetcafé De Rog begint om 10.00 uur een tweedaagse work shop sieraden maken, verzorgd door Marjan Boontjes. Opgave via tel. 06- 51509775. 11.00 uur. In de tuin achter eetcafé De Kroonprins in Oosterend wordt vandaag en morgen van 11.00 tot 17.00 uur een kunstmarkt gehou den. 11 00 uur. De NJN houdt de jaarlijkse kust- en kordag. Start om 11.00 uur op de veerhaven, aanmelden vla www.kustenkordagen.njn.nl. Deelna me is gratis. 15.00 uur. In Tusse de Banke in Den Burg wordt een expositie van de Chileense kunstenaar Margarita Gar- cés geopend. 16.00 uur. Op het veld achter de De Wittstraat in Oudeschild wordt van 16.00 tot 18.00 uur Burendag gehou den. Met koffie met koek, spelletjes en rommelmarkt. 19.30 uur. Burgemeester de Koning hal. In de Koninghal aan de Em,ma- laan in Den Burg begint om 20.00 uur een competitieavond van de Model Racing Texel. 22.30 uur. In café De Kuip in De Koog begint om 22.30 uur een optre den van Little Stef, een band rond zangeres Stefanie die rockcovers speelt. Entree vrij. Cinema Texel vertoont Ice Age 3, 3D (12.00), G-Force, 3D (14.15), De Storm (16.30,19.00, 21.30), Suske Wiske (13.30), Lover of Loser (16.00, 18.45) en The Proposal (21.15). Zondag 27 september: 10.00 uur. Bij evangelistenechtpaar Jan en Paula Brouwer (Haffelderweg 18. Den Burg) begint om 10.00 uur een huissamenkomst. 11.00 uur. Den Burg. In Den Burg zijn de winkels geopend van 11.00 tot 16.00 uur. 11.00 uur. In de tuin achter eetcafé De Kroonprins in Oosterend wordt ook vandaag van 11.00 tot 17.00 uur een kunstmarkt gehouden. 13.30 uur. Vanaf de TESO-boot bij 't Horntje vertrekken om 13.30 uur zo'n 1600 hardlopers voor de derde editie van de Texel Halve Marathon. Behal ve 21,1 kilometer, wordt ook 10 kilo meter gelopen. 14,00 uur. Bi) De Worsteltent aan de Smitsweg in de Dennen begint om 14.00 uur een optreden van The Happy Swing Society. De toegang is gratis 14.00 uur. In eetcafé De Rog Ir Cocksdorp begint om 14.00 uur optreden van de groep Dusho. De 14.00 uur. De MAB rijdt de jaarlijkse Mosselrit Start om 14.00 uur bij de firma Schoemaker op het Wezen land. Inschrijven vanaf 13.30 uur in de B- en C-klasse. 14.00 uur. Gymvereniging Texel houdt instuif voor kinderen in de Beatrixzaal in Den Burg. Vanaf 14.00 uur voor jonge kinderen, vanaf 15.30 uur voor groep 4 en ouder 16.00 uur. TexelTango verzorgt in Kunsthuys Texel in de Warmoes straat in Den Burg een Argentijnse tangosalon. Met vanaf 16.00 uur een workshop voor alle niveaus en van 17.00 tot 21.00 uur salon. Met mede werking van DJ El Ruido. 17.00 uur. In café De Twaalf Balcken in Den Burg begint om 17.00 uur een mosselavond. Met jazz van een Texels duo. 20.30 uur. In theater Klif 12 in Den Hoorn begint om 20.30 uur een optreden van de cajun- en blues- groep Les Chats Cadiens Cinema Texel vertoont Ice Age 3, 3D (12.00), G-Force, 3D (14.15), De Storm (16.30, 19.00, 21.30), Suske Wiske (13.30), Lover of Loser (16.00, 18.45) en The Proposal (21.15). Maandag 28 september: 13.30 uur. In de schuren van Axel Lap in Den Hoorn wordt van 13.30 tot 16.00 uur een rommelmarkt gehouden De opbrengst is voor het onderhoud van het Hoornder kerkje. Cinema Texel vertoont De Storm (20.30) en Lover of Loser (20.00). Dinsdag 29 september: 19.00 uur. In Bosch en Zee in De Koog begint om 19.00 uur een trai ning line dance voor beginners en om 20.00 uur voor gevorderden. 19.30 uur. In De Buureton in Den Burg begint om 19.30 uur het maan delijks Alzheimer Café Toegang is gratis. Cinema Texel vertoont De Storm (20.30) en Lover of Loser (20.00). Kr?77 TESO TESO zet in en rond het weekeinde geregeld een extra boot in en verzorgt dan ieder half uur een afvaart, zowel vanuit Den Helder als vanaf Texel. Dat gebeurt vandaag (vn|dag) van 9.30 tot 20.00 uur en zaterdag en zondag van 9.30 tot 16.00 uur Automobilisten moeten soms rekening houden met wachttijden: zondag in Den Helder tussen 12.00 en 13.00 uur van een half uur en maandag in Den Helder tussen 13.00 en 14.00 uur en op Texel tussen 10.00 en 11.00 uur van een uur Meer informatie over de veer dienst is te verkrijgen via tel. 369600 of website www.teso.nl. haar ten dode opgeschreven baby achterlaten. Later krijgt ze echter aanwijzingen dat het jochie toch nog leeft. Maar waar? En bij wie? Iedere donderdag is er in Cinema Texel een mysterie movie, waarin bezoekers zich laten verrassen. Het volledige programma van Cinema Texel staat elders in de agenda in deze krant én op de website www.texelagenda.nl. Mosselrit De MAB-club rijdt zondag 27 sep tember de jaarlijkse Mosselrit, de vierde rit van 2009. De route is uit gezet door Jan Nico van der Ploeg. Er kan worden deelgenomen in de B- en de C-klasse. De start vindt plaats om 14.00 uur, bij de firma Schoenmaker op het Wezenland. Inschrijven kan vanaf 13.30 uur. Maatjes gezocht GGZ Noord-Holland-Noord zoekt op korte termijn vrijwilli gers 'maatjes' die mensen met psychiatrische problemen hel pen het sociale isolement te doorbreken. Maatjes zijn mensen met doorzet tingsvermogen, die houden van een uitdaging en graag iets willen doen voor hun medemens. Eén van de mensen waarvoor een maatje wordt gezocht, is een 39- jarige man op Texel. GGZ is op jongeren centrum zoek naar iemand die contactueel vaardig is, stevig in zijn schoenen staat en het leuk vind om een maat te bezoeken die erg van techniek houdt. Ook worden maten gezocht voor mensen in Den Helder, Sloot- dorp, Schagen en Hippolytushoef. De vrijwilligers kunnen zelf hun tijd indelen. Te denken valt aan een afspraak per twee weken. De vrij willigers worden begeleid door een coördinator en zijn tijdens de werk zaamheden verzekerd. Tevens hebben ze recht op een onkosten vergoeding. Belangstellenden kunnen contact opnemen met Mirjam Greevink (tel. 06-10705824, e-mail m.greevink@ggz-nhn.nl) en Corin- ne van der Nagel (tel.06-22668103, alleen maandag of dinsdag, e-mail c.vandernagel@ggz-nhn.nl).

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 2