'Je voelt je een held op de Groeneplaats' Niet te snel gaan bij begin wedstrijd' 'Internationale deelname uit negen landen' TEXELSE 7 COURANT Derby tussen De Koog en Texel'94 gaat gewoon door VRIJDAG 25 SEPTEMBER 2009 Het kan welhaast niemand de afgelopen weken zijn ontgaan. Menig Texelaar is aan het trainen voor de Texel Halve Marathon die zondag voor de derde keer wordt gehouden. Het deelne mersveld van 1650 lopers kent ruim 300 Texelaars. Een voorbe schouwing. Berry Koning doet voor de derde keer mee aan de 21 km. Het wordt voor hem en broer Ralph een wed strijd die op karakter gelopen moet worden. We hebben ons door de drukte in het seizoen helaas slecht kunnen voorbereiden.' Naar eigen zeggen zou hij beter de 10 km kun nen lopen, maar hij kiest bewust voor de 21 km. 'Dat is een prach tige route om te lopen. De andere is wat saai.' Het starten van de boot was voor Berry reden zich twee jaar geleden meteen aan te melden. 'Dat is een geweldige hap pening om mee te maken, de sfeer aan boord en de start alleen al.' Ralph doet voor de eerste keer mee. Hij stond vorig jaar langs de kant om aan te moedigen, waarna de belangstelling werd gewekt. Een streeftijd heeft Berry nog niet voor zichzelf vastgesteld. 'Het eer ste doel is uitlopen. Als onderweg blijkt dat het lekker gaat, gaan we nog maar eens een tijd bedenken. Het is belangrijk in het begin niet meteen te snel te gaan. Die fout heb ik net als veel andere lopers in 2007 al gemaakt.' Albert Hoven heeft zich voorgeno men de klim in de duinen nabij paal 16 anders aan te pakken dan een jaar geleden. 'Toen ging ik daar als een stier naar boven, maar dat wreekt zich later. Op dat punt ga ik me zondag wat meer inhouden.' Hoven doet voor de tweede keer mee aan de 21 km. Hij traint van zichzelf al het hele jaar door, maar met de Halve Marathon in het voor uitzicht worden de duurlopen opgevoerd. 'De laatste twee maan den heb ik er twee per week gelo pen.' Hoven loopt tijdens het trai nen bewust niet het parcours. 'Dat is een soort bijgeloof. Daar kom ik alleen tijdens de wedstrijd en anders niet. Ik probeer straks rus tig aan te beginnen en mijn eigen tempo te lopen. Het is verleidelijk aan te haken bij iemand die net iets sneller loopt, maar je kunt beter je eigen ritme aanhouden.' Hij vindt het mooi van de boot te starten, maar het is voor hem niet echt een extra dimensie aan de wedstrijd. 'Het heen en weer varen hoeft van mij niet zo. Maar ik vind het mooi mee te doen aan een vreselijk leu ke loop van het eiland zelf.' Daan Welboren is met zijn 65 jaar een oude rot onder de lopers. Twee jaar geleden stond hij ook aan de start voor de 21 km, maar gezond heidsproblemen weerhielden hem van de finish. Vorig jaar liep hij de 10 km en nu start hij opnieuw op de langste afstand. Een snelle tijd neerzetten is geen doel voor hem. 'Kees de Jager zei ooit dat je op een bepaalde leeftijd niet meer op je stopwatch loopt te kijken en daar neem ik graag een voorbeeld aan. Het gaat mij erom lekker te lopen en ik ben blij als ik binnen de twee uur over de finish kom.' Wel boren was jarenlang een fanatieke loper. 'Na afloop van de raadsver gadering wilde ik 's avonds nog wel eens tien of vijftien kilometer hardlopen en ik heb in Amsterdam ooit één uur en zestien minuten gelopen over een halve marathon. Die tijd is voorbij, maar samen met de muziek is hardlopen nog altijd een hobby van me.' Ivonne Agter denkt met plezier terug aan het moment dat de boot vorig jaar in Den Helder afmeerde. 'Toen kwamen alle lopers die zich daar hadden verzameld rennend de boot op. Dan begint het wel te kriebelen.' Agter doet voor de tweede keer mee op de 21 km. Een maand geleden is ze begonnen met extra trainingen. 'Ik heb een paar keer 15 km gelopen, maar ook weer niet teveel. Het is met de bedoeling dat ik al 'op' ben vóór de start. Het plezier moet straks voor op staan.' Het deed haar vorig jaar goed dat op verschillende plekken langs het parcours toeschouwers stonden. 'Het gekke is dat je het applaus niet hoort, daarvoor ben je teveel met de wedstrijd bezig, maar niet meer gelopen, maar ik heb hem overgehaald en dat ging best vlot.' De vier hebben gezamenlijk getraind. Don: 'Ik ben van de win ter al begonnen door mee te doen aan een paar boslopen.' Hij raakte vorig jaar geïnspireerd toen hij als toeschouwer langs de kant stond. 'Er deden een paar collega's mee en de sfeer op de Groeneplaats was geweldig.' Welke tijden ze gaan neerzetten, is voor alle vier nog een verrassing. 'Maar het wor den in ieder geval vier persoonlijke records, want we doen allemaal voor het eerst mee.' Den Hoorn is doorkomstplaats tijdens de Texel Halve Marathon. het is wel heel fijn als er zoveel mensen staan om je aan te moedi gen. En je voelt je een held als je op de Groeneplaats wordt binnen gehaald. Dat is geweldig.' Don Boot is één van de vier Boten die van start gaan op de 10 km. Zijn vader Gerrit, broer Eckard en schoonzus Nanda doen ook mee. Don vindt het vooral leuk dat zijn vader meedoet. 'Die had al jaren De organisatie was inmiddels gestopt met bemiddelen en zoe ken op internet leverde ook niks op. Smid had de hoop al bijna laten varen, totdat ze van collega Gerard Timmerman hoorde dat hij in verband met een blessure moest afhaken. 'Ik vind het rot voor hem, maar ik ben wel hartstikke blij dat ik alsnog kan meedoen. Twee jaar geleden was ik dat ook van plan, maar toen was ik zelf geblesseerd. Het lijkt me helemaal geweldig om straks van de boot af te mogen rennen.' Mieke Smid is eveneens debu tant. Meedoen lag eigenlijk niet in de planning, totdat ze afgelopen zondag meedeed aan de Dam tot Damloop van Amsterdam naar Zaandam. 'Dat ging geweldig. Daarna had ik zoveel adrenaline in mijn lijf, dat ik ook wel de Texel Halve Marathon wilde lopen.' Een nadeel: Smid had geen toegangs bewijs en alsnog een kaartje op de kop tikken bleek geen sinecure. (Foto Olivier SchMng) Maarten-Jeroen den Boer is sinds februari in training geweest om de 21 km te lopen. Afgelopen weekend tijdens een generale repetitie besloot hij toch te swit chen naar de 10 km. Een bereke ning leerde dat het net niet zou lukken binnen de tijdslimiet te lopen, waarna hij bewust zijn droom liet varen. 'Het is jammer, maar ook een kwestie van gezond verstand gebruiken. Ik wil graag voor mijn veertigste nog een keer een halve marathon hebben gelo pen, maar dat moet dan nu maar in De Waal gebeuren.' Den Boer trainde een paar keer per week in alle vroegte met Menno Siebinga om in vorm te komen. Ook werd regelmatig een duik in zee geno men. 'Het was in alle vroegte, zodat ik weer op tijd op kantoor kon zijn. Het gaat mij er niet om om één keer te pieken, maar om iets dat vroeger een leuke hobby was weer op te pakken. Het hardlopen is er de afgelopen jaren bij ingescho ten.' Den Boer zegt komende zon dag te gaan genieten van de 10 km. 'En ik ga trots zijn op collega's en anderen die wel de 21 km lopen.' 'We kunnen wel met z'n allen mee doen', zei Lo Bremer toen hij zich begin dit jaar inschreef voor de halve marathon. Echtgenote Bri gitte, zoon Dave en dochter Anna keken elkaar aan en stemden na enige aarzeling in. Met als gevolg dat het hele gezin zondag aan de start verschijnt. Lo, die als voorma lig zeeman nooit aan sport had gedaan, begon zeven jaar geleden op aandringen van zijn vrouw met hardlopen. 'Ik moest maar eens wat aan sport gaan doen. Het begon met een cursus van Cees Timmer. Mijn eerste bosloop ging goed en van lieverlee ben ik door gegaan. Nu loop ik 25 kilometer in de week.' Brigitte: 'Ik ging ook op die cursus, maar kreeg last van mijn achillespees en ben gestopt. In de sportschool heb ik het weer opgepakt en nu gaat het goed.' Na de aanmelding zette Lo een trai ningsschema in elkaar. Brigitta: 'We liepen met het hele gezin door de Dennen. Dat leverde leuke reac ties op.' Anna: 'In het begin was één rondje een enorme opgaaf, nu gaat het vanzelf. Ik vond het eerst wel saai, maar nu raak ik na ver loop van tijd in een soort trance.' Dave: 'Als we een stuk hebben gelopen is het van: Yes, dat heb ik maar mooi gedaan!' Lo: 'Dave doet het hartstikke goed. Vonge week liep hij mee met de estafette in Winschoten. Hij liep de tien kilome ter in 50.52 minuut.' Tevoko start met thuiswedstrijd Weblog Op verzoek van de Texelse Cou rant hield Dick van der Weide, wedstrijdleider van de Texel Hal ve Marathon, een week lang een weblog bij. Over 1650 shirts met namen, voetbalverrichtingen, de Dam tot Damloop, kledinginname en een onbekende atleet uit Alas ka. Het complete weblog is te lezen via www.texelsecourant.nl. (Donderdag) Afgelopen woensdagmorgen stond in het teken van een ontmoe ting met de plaatselijke pers. Voor afgaand daaraan voerde ik overleg met de gemeente Texel omtrent de invulling van de breedtesport en vooral het voortbestaan van Sport service Texel. Dat soort gesprekken vloeit voort uit mijn dagelijkse werk zaamheden voor Sportservice Noord-Holland. Meteen daarna reed ik naar huize Goslinga om 1650 shirts met de namen van de deelnemers van de Texel Halve Marathon af te leveren. Dit keer is gekozen voor een fris kleurtje en ik denk dat de shirts wel in de smaak zullen vallen. De persconferentie zelf liep gesmeerd. In Frans Hop man heeft onze organisatie een uit stekende PR-man. (Vrijdag) Ook hedenmorgen haal ik het alarmsignaal van 6.30 uur niet. Om kwart voor zes is de krant voor mij. Op de sportpagina lees ik eerst de voetbalverrichtingen van de Neder landse clubs. Alleen Twente verrast mij. De rest presteert wederom matig tot slecht. Na het ontbijt werk ik eerst de lijst met uitgenodigde atleten voor de Texel Halve Mara thon af. Cees Goslinga, onze man van de deelnemersadministratie en de financiën, heeft mij gevraagd om de startnummers aan de toplopers toe te kennen. Evenals vorig jaar lopen twintig topatleten en oud winnaars van 2008 ook nog met namen op het nummer. Dit hebben wij afgekeken van de grote lopen in Nederland. Het lijkt ons ook een leuke service aan het Texelse publiek. Je kunt als toeschouwer dan veel gemakkelijk Ronald (Sch- roër), Sylvia (Kruijer) en Piet (Bake- laar) aanmoedigen! (Zondag) Mijn zaterdag en zondag stonden in het teken van de 25ste Dam tot Damloop. Op zaterdag mocht ik de drinkpost op het 5 km-punt verzor gen. Gelukkig had ik de beschik king over 35 fantastische vrijwilli gers, zodat we de 25.000 deelnemers aan de Dam tot Dam loop bij Night van een drankje kon den voorzien. Na de laatste lopers slaagden we er ook nog in om al die bekertjes op te ruimen, zodat de eerste wedstrijdlopers van de zon dag een geheel schone straat te zien kregen. Deze eerste avondou verture zal zeker een vervolg krij gen. Het lijkt mij verstandig om te denken aan eens in de vijf jaar een avondloop. Dan houd je zo'n eve nement fris en fruitig en kun je ook gemakkelijker een beroep doen op vrijwilligers. (Dinsdag) Gisteren bereikte ons de vraag: 'Waarom moeten de deelnemers vanuit Texel hun kleding al op 't Horntje inleveren? Kan ik mijn tas niet gewoon meenemen aan boord? Na de slechte ervaringen bij de eer ste aflevering van de Texel Halve Marathon in 2007 heeft onze orga nisatie duidelijk gekozen voor kle dinginname voordat de deelnemer aan boord gaat. Rolcontainers met daarop startnummers staan opge steld voor het havenrestaurant. Het is voor ons ondoenlijk om het bene- dendek nog kleding in te nemen. Natuurlijk is het slim om aan boord een oud T-shirt of een vuilniszak te dragen. Je hoeft op weg naar Den Helder niet aan de reling te staan; je kunt gewoon ook binnen een plaatsje zoeken of inlopen op de gangpaden van het autodek. Neem in ieder geval een klein tasje en geen hutkoffer mee dat in de plastic tas past. Daarop plak je je sticker met je startnummer. In Den Burg ligt de kleding keurig opgesteld aan de Rabobankzijde van de Groene plaats. Het systeem van het kle- dingvervoer, de pendelbussen, de ChampionChip, het calamiteiten plan, enz. is eigenlijk allemaal afge leid van het grootste loopevene- rnent van Nederland: de Dam tot Damloop. (Donderdag) Voorafgaand aan de vrijwilli- gersbijeenkomst zag ik op de Pont- weg ter hoogte van de afslag naar de Hoge Berg een hardloper over de ventweg speren. Een lang en spichtig mannetje hield er een zeer hoog tempo op na. Voor mij was het een onbekende atleet, maar binnen tien minuten werd zijn identiteit al onthuld. In de Stayokay werd ik De week van... Nanda Meijer Nanda Meijer is de volgende blogger in de serie De week van... Zij is betrokken bij de organisatie van de samenge stelde wedstrijden, die volgend weekeinde rond manege Aken- burg worden gehouden aangeklampt door een dame die vertelde dat zij samen met onder anderen een man uit Alaska een week op Texel verbleef. Zij vroeg of je je nog kon aanmelden voor de Texel Halve Marathon. Mijn ant woord was in eerste instantie nee. maar veranderde in dit geval direct in ja toen bleek dat de man uit Alaska ook de snelle atleet op de Pontweg was. Zondag zal blijken of hij die woensdagavond met alle kruit reeds verschoten heeft. Met zijn deelname is onze internationale deelname gekomen op 30 atleten uit negen verschillende landen! Kampioenschap klaverjassen Klaverjasclub Den Burg organiseert ook dit jaar het Texel kampioen schap klaverjassen. Het kampioen schap wordt over vijf ronden gespeeld. De speeldata zijn nog niet officieel vastgesteld, maar ver moedelijk wordt gespeeld op 30 oktober, 27 november, 18 decem ber, 29 januari en 26 februari. Aan melden kan tot en met de eerste Het eerste damesteam van Tevo ko begint de competitie zaterdag met een thuiswedstrijd tegen Gemini uit Hilversum. De Texelse volleybalsters, die afgelopen voorjaar kampioen werden in de promotieklasse, maken na twee jaar afwezigheid hun rentree in de regiodivisie. Net als vorig seizoen heeft Tevoko een smalle selectie van slechts acht spelers, van wie Céline de Graaf geblesseerd is en voorlopig niet in actie komt. Daar staat tegen over dat Tamar Lok na haar zwan gerschap weer beschikbaar is. De andere leden van het team zijn Ivet Former, Joannie Schaapman, Monique Leijstra, Gertha Wessels, Marianne Boekei en Connie Joling, die naast aanvoerder ook trainer is. Gemini is voor Tevoko een onbe kende. Dit team is op het laatste moment toegevoegd aan de regio divisie, nadat Sovoco uit Soest zich had teruggetrokken. Gemini eindigde vorig seizoen als vierde in speelavond bij Peter van Heer waarden, tel. 312573. De wedstrijd tussen De Koog en Texel'94 gaat door. Hoewel er over is gedacht de derby te verplaatsen naar Den Burg, heeft consul Cor Kuip toch besloten het veld van de thuisploeg vrij te geven. De gras mat aan de Boodtlaan is niet geweldig, maar goed genoeg om op te kunnen voetballen, oordeelde hij. Het treffen begint zondag om 14.00 uur. Het veld van SV Oosterend is niet vrij gegeven. 'Als je er met je laars over heen gaat. trek je al het gras eraf', vertelt consul Ewald Witte. De pupillenwedstrijden gaan er wel door. De jeugd speelt op het trai ningsveld. ZDH speelt zondag opnieuw een uitwedstrijd. In verband met de toestand van het eigen veld, dat door de droogte nog steeds te wensen overlaat, is voor de wed strijd tegen Kaagvogels besloten eerst op bezoek te gaan in Kolhorn en de tegenstander pas komende winter in Den Hoorn te ontvangen. ZDH speelde nog geen enkele keer thuis, maar staat na drie wedstrij den wel met drie overwinningen op kop van de ranglijst. Het veld van Texel'94 staat met ter discussie. de promotieklasse B. De dames van Tevoko zijn bijzonder gemoti veerd om hun plaats in de regiodi visie te behouden en zullen zater dag dan ook hun uiterste best doen enkele punten te pakken. Daarbij wordt gehoopt op veel steun van het publiek. Alle thuiswedstrijden zijn dit sei zoen met een kwartier vervroegd en beginnen om 13.15 uur. Locatie is sporthal Ons Genoegen in Den Burg. Randstad Eilandcompetitie Programma dinsdag 29 septem ber: Veld A 19.00 PFB-Tevoko (j) Wessels 19.45 Wessels-Slik's PFB 20.30 AH-NIOZ 2 Slik's 21.15 RAB-Mantje NIOZ 2 22.00 Ecotiem-lnterieurbouw RAB Veld B 19.00 SVC-Salique Kooger 19.45 Kooger-Kapper Salique 20.30 NBC-Jozefschool Kapper 21.15 Falcon-Gea's Jozefschool 22.00 Cocky's-CVI Falcon Veld C 19.00 Campings-BarS. Moorman 19.45 Moorm.-Tïmm. Campings 20.30 Otto's-De Rog Timmer's 21.15 Sportshop-Krim Otto's 22.00 Klif 23-De Waal Sportshop Wedstrijdleiding: Slagerij Moorman en de Boer en Kees (tel. 310221) Uitslagen: Cocky's Kapsalon-Randstad 1-2, De Prin sen van Texel-Super de Boer 3-0; Texelse Autocentrale-Paal 28 de Krim 0-3: Vlin- derwmkel-NIOZ 1 3-0: CVI-Kobeko 1-2; Rabobank-Tevoko Jeugd 3-0; Slik's werk ijzersierk-PFB 1-2; NIOZ 2 Wessels Ont werpt! 0-3. Interieurbouw Texel-Albert Heijn 2-1, Gea's viswi|ven-Bouwcenter RAB 2-1; Sportshop Texei-Otto'3 Twee wielershop 2-1, Timmer's Bakkerij-Klif 23 1-2; Eetcafé De Rog-Foto de Waal 1-2; De Knm-Slagerij Moorman en de Boer 1-2. Falcon-Ecotiem 2-1

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 7