m\ Baggerman betaalt Zorgen TESO over slaapplaatsen '45.000 niet meer bestuursstudie zelf onaantastbaar' uitnodiging Cjroeti TjwarLr Jexeh in het hart "M OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12411 DINSDAG 29 SEPTEMBER 2009 TEXELSE^ COURANT v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11,1790 AA Den Burg De metamorfo se van de Molengat tot Halani 1 is bijna voltooid. De dubbeldekkers is niet meer te herkennen. Winst op De Koog en een gelukspel van Con Zelo heeft Texel 94 koppositie in de Sde klasse A opgeleverd. Een langgerekt, kleurig lint slingerde zich zondagmiddag door de duinen bij Westerslag, die er door de aanhoudende droogte steeds bruiner beginnen uit te zien. Het waren in totaal zo'n duizend hardlopers, die op de kruising in Den Hoorn linksaf sloegen om zich aan de langste afstand - 21 kilometer - van de Texel Halve Marathon te wagen. Onge veer zeshonderd anderen gingen bij de schifting rechtdoor en liepen 10 kilometer. Allemaal kregen ze het door de warmte zwaar te verduren. De organisatie bood verlichting door langs de route tienduizenden bekertjes water en sport drank aan te bieden. Morele steun kwam er van de toe schouwers, die massaal waren uitgelopen om de lopers aan te moedigen. Gevolg was dat niet meer dan veertien deelne mers voortijdig hoefden op te geven. Enkele anderen haal den wel de finish, maar moesten door de EHBO-ploeg wor den opgelapt. Een Texelse atleet werd met hartklachten in het ziekenhuis opgenomen. (Foto Tajtel images) Gedeputeerde Sascha Bagger man neemt een studie die zij op kosten van de provincie zou vol gen voor eigen rekening. Dit naar aanleiding van commotie die vrij dag rond haar losbrak, nadat de SP zijn ongenoegen had geuit. Het gaat om een tweejarige oplei ding tot Master of Public Admini stration die de oud-Texelse is begonnen aan de Nederlandse School voor Openbaar Bestuur. Het is een vervolg óp de studie Bestuurs kunde die ze in 2003 afrondde toen ze nog als beleidsambtenaar bij de gemeente Texel werkte. De studie kost €41.500,- en daar naast nog een paar duizend euro voor een verplichte stage van twee maanden in het buitenland. Dat zou betaald worden uit het opleidings budget van de provincie, met de voorwaarde dat Baggerman alles tot een deel moest terugbetalen als ze tussentijds de provincie zou ver laten. De SP zei verbijsterd te zijn. 'Je mag toch verwachten dat een gede puteerde het besturen een beetje in de vingers heeft als die aan zijn of haar taak begint' vond fractievoor zitter Dago Wellink. De SP vond het evenmin gepast, omdat de provin cie moet bezuinigen en €78 miljoen in IJsland is verloren. Baggerman zei gisteren de kosten zelf te zullen betalen om alle twijfel weg te nemen. Ze zei het vervelend te vinden dat de suggestie was ont staan dat ze iets onoirbaars had gedaan. Volgens haar geldt ook voor bestuurders het principe dat ze 'een leven lang leren' moeten, omdat dat bijdraagt in de eigen ontwikkeling, de kansen op de arbeidsmarkt vergroot en voorkomt dat lang van wachtgeld gebruik moet worden gemaakt. Baggerman kaartte aan dat zij geen studieverlof krijgt zoals gesugge reerd is. 'Mijn werkweken zullen de komende twee jaar niet 50 tot 60 uur, maar 70 tot 80 uur bedragen. Dat zal een wissel op mijn privé- leven trekken en niet op mijn werk.' De stage is gepland in juli en augus tus als Gedeputeerde Staten reces heeft. Waar ze stage gaat lopen, weet de oud-Texelse nog niet. Jan Drijver Bij zijn bezoek aan Den Burg viel het de heer Van Doorn uit Deventer op dat de bekende Texelse natuur beschermer Jan Drijver (1886- 196.3) volgens sommigen een wel heel respectabele leeftijd behaalde Volgens het bordje 'Drijverstraat' aan de gevel van de bibliotheek leefde Drijver van 1836 tot 1963 en zou hij dus 127 jaar geworden zijn. Kennelijk heeft de maker van het bordje de 8 uit 1886 aangezien voor een 3. TESO maakt zich zorgen over de soepelheid waarop de gemeen teraad met de bovengrens van 45.000 bedden omgaat. 'TESO ligt goed op koers, maar of Texel goed op koers ligt, betwijfel ik', zei Harry Ran, die na 19 jaar vrij dag afscheid nam als commis saris van de bootdienst. Het toekomstbeeld dat er voor maximaal 45.000 verblijfstoeristen slaapgelegenheid is en dat de toe ristische sector relatief kleinschalig is en de bedrijven worden gerund door ondernemers van het eiland, zoals verwoord in de visie 'Texel op koers', vond Ran niet realistisch. 'Gezien de huidige discussie lijkt 45.000 niet meer onaantastbaar', verwees hij naar de bedden bij voor logies-met-ontbijt en de 'brui ne' en 'witte' vloot (samen 2750) die niet worden meegeteld. 'Door geen onderscheid meer te maken tussen de verschillende soorten toeristische slaapplaatsen, wordt de mogelijkheid gecreëerd voor 800 tot 1000 hotelbedden, te reali seren bij de haven van Oudeschild. Zitten we daarop te wachten en past dat wel in de visie voor 2020? Is dit in het belang van Texel of is het eigen (politiek) belang?' Gezien de verwachte toename van Storing kerklijnen Radio Texel Doordat de kerklijnen van Radio Texel, die de kerken met de studio verbinden, naar stereo worden omgezet, kan het zijn dat er tijdelijk geen signaal beschikbaar is. Radio Texel vraagt de luisteraars begrip te hebben voor dit probleem. de stroom auto's naar het eiland (in 2035 een toename van 50 pro cent), sprak TESO-directeur Cees de Waal zijn zorgen uit over de gevolgen van de extra drukte op het eiland en het behoud van de kernwaarden. Hij deed een beroep op de politiek de grens van 45.000 bedden te behouden. Ook presi dent-commissaris Cees Dros liet zich zorgelijk uit over de actuele ontwikkelingen binnen het 'politie ke speelveld'. De huidige beddengrens van 45.000 dateert uit een studie van alweer zo'n 25 jaar geleden. Reden voor aandeelhouder Dries Velt- kamp om te vragen of TESO niet Gemeente Texel Afscheid burgemeester Geldorp-Pantekoek U bent uitgenodigd Op donderdag 1 oktober 2009 zijn er verschillende momenten waarop u afscheid kunt nemen van uw burgemeester. Informatie over de verschillende momenten en locaties: Dorpshuis Eierlandsche Huis 10:30 -12:00 uur Klimpstraat 33, De Cocksdorp Dorpshuis De Bijenkorf 14:30 -16:00 uur Mulderstraat 37, Oosterend Dorpshuis 't Skiltje, 16:30 - 18:00 uur De Ruyterstraat 61Oudeschild Als afscheidscadeau kunt u een bijdrage leveren voor een nieuw vervoersmiddel voor de bewoners van de Texelse Reede, Rabo- banknummer 362538778 t.n.v. Stichting BOAT Ciwrteplaas 1 Postbuv 700 1790 Af Oen Buig www.texel.nl www.speedheat Motorpech Reddingboot Francine Kroesen uit Oudeschild heeft zondag een boot geholpen die met motorpech nabij de haven lag. Het ging om de Yan die van Texel komt. Aan boord waren vier personen. De redding actie was binnen een half uur het voortouw kan nemen voor een geactualiseerd onderzoek. Dros zei dat de bootdienst niet de aangewezen instantie is om hiertoe het initiatief te nemen: 'Ons pri maire doel is het invullen van het vervoer, maar we willen wel input leveren.' TEXELSE^COURANT Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): Super deBoer Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. Het Muziek school Kamer koor repeteert voor de semi- opera King Arthur, waarmee Artex het jubile- In Wijngaard Kroon van Texel is de druiven oogst van start gegaan. De wijn van vorig jaar viel in de prij zen. LAATSTE 50 MILLE VAN PROVINCIE ZIJN VOOR STUDIE OYER WIENS 'WELZIJN' EN 'VERRIJKING' SPREKEN WE HIER EIGENLIJK

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 1