rei» dtei^laekïlh W#k tQQ9 Ij^Mggjggig <85 Primera bruna RUUMTE SKAADT NIET TEXELSE 12 COURANT Kinderboeken om je vingers bij af te likken Kinderboekenweek 2009 Meerdan ÏOOO soorttf^snoepgoed! Jan in de Zak Hé boekiemonster... RUUMTE SKAADT Wj 0 niet VRIJDAG 9 OKTOBER 2009 Dit jaar een heerlijk kinderboekenweek thema: 'Aan tafel! Eten en snoepen in kinderboeken'. De Kinderboekenweek is woensdag van start gegaan en loopt nog tot en met 17 oktober. En ook op Texel en in deze krant is het smullen geblazen, met een smulrecept, tips van boekenwinkels Nauta Boek en Bruna en activiteiten in de Texelse bibliotheek. In de Texelse bibliotheek is de Kinderboekenweek feestelijk geopend door een levend Spekkie. Tijdens de gehele Kinderboekenweek is een soort lopend buffet aan smakelijke spelletjes die de kinderen samen met ouders, opa's of oma's kunnen doen. Kinderen kunnen bovendien hun favoriete recept inleveren voor een receptenwedstrijd. Deze recepten wor den gebundeld in een Texels Kinderkookboek met lievelingsgerechten, 'Lees Smakelijk!' Het aller-lekkerste recept wint een taart voor acht perso nen van de Echte Bakker Timmer. De gemakkelijke winkel voor o.a. dagbladen - tijdschriften - wenskaarten Groot assortiment aan boeken! (ook op bestelling) C. AfletS Dorpsstraat De Koog - GRATIS PANNENKOEK BIJ NAUTA BOEK! Zaterdag bakken Kok Tos en zijn Otje I fletse flensen met I O krenten en rozijnen. IAnniem.g.sfhm?dfB°EK Vanaf 14.00 bij Rep Westendorp reccpitn vjq Lou JtomVóonl Tel. 312495 'Snoep je wel genoeg?' is een boek van Erna Sassen. Het boek, over kinderen die alles zelf rege len als hun ouders het niet kun nen, is geschikt voor kinderen vanaf zes jaar. Jaimy woont alleen met de liefste vader van de wereld. Maar soms heeft zijn vader een dip en moet Jaimy alles zelf doen. Zoals nu het geval is. Jaimy wil een onvergetelijke Sinterklaasavond organiseren, met pannenkoeken, surprises en gedichten. Maar dan wordt het hoofdcadeau ziek en volgt de ene ramp op de andere. Gelukkig heeft hij hulp van zijn nieuwe buurmeisje. Zij heet geen Jules, maar wordt wel zo genoemd... Wie kent 'm niet: 'Sjakie en de chocoladefabriek'. Sjakie vindt een Gouden Toegangskaart in een chocoladereep, waardoor zijn grootste wens uitkomt: hij wint een rondleiding door de geheimzinnige chocoladefabriek van meneer Willie Wonka. Meneer Wonka is de ongelooflijkste en geweldigste chocoladefabrikant ooit. Sjakie wil natuurlijk niets liever dan rondlopen in de fabriek waar ze opstijglimonade met prik, holle-kiezen- vullende-caramels, aardbeiensap-waterpistolen en aflikbaar behang maken. Helaas heeft de fabriek ook grote gevaren, zoals Caspar Slok, die door een rivier van chocolade wordt meegezogen. 'Sjakie en de chocoladefabriek' is een onvergete lijk én smakelijk boek voor kinderen vanaf 10 jaar. Francine Oomen is al jaren voor veel kinderen een favoriete schrijfster met haar 'Hoe overleef ik' serie. In deze serie vertelt zij over Rosa. Je zal vast veel van Rosa's leven, met al haar onzekerheden, twijfels en buien, herken nen. Deze leesbare boeken zijn grappig, maar zetten je ook aan het denken. Over jezelf, wie ben ik eigenlijk? En waarom doe ik iets wat ik eigenlijk niet wil? Hoe komt dat? Deze boeken zijn voor kinderen vanaf negen jaar. Een andere favoriet door Franci ne Oomen is het boek 'Lena Lijstje'. Lena Lijstje is een posi tief meisje met humor dat lijstjes maakt om haar gedachten te ordenen. Misschien vind jij het ook wel handig om je gedachten op papier te zetten? Dan zijn ze meteen veel helderder in je hoofd. Lena heeft een hele lijst met dromen en wensen. Mensen zonder dromen en wensen vindt Lena maar saaie suffe klapsigaren.. Voor kinderen vanaf negen jaar. Jongens en meisjes beleven spannende avonturen met de muis Geronimo Stilton. In deze kleurrijke boekjes kun je veel zien én leren. Geronimo krijgt (bijna) alle kinderen aan het lezen. Kinderen vanaf zes jaar kunnen uit het boek voor gelezen worden, vanaf acht jaar kunnen ze het zelf lezen. Ook zijn zus Thea heeft een boek! Wat is nu lekkerder dan op een druilerige woensdagmiddag te lezen en te smullen?! Heerlijk onderuitgezakt op de bank met je favoriete boek en je zélfgemaakte recept (met of zonder hulp van pap, mam of oma). De redactie en Echte Bakker Timmer helpen je graag op weg met dit feestelijke oud-Noord-Hollandse recept. Meng alles door elkaar. Bind het in een theedoek of een andere doek en laat het ongeveer twee uur in water koken op een rooster of een omgekeerd bord. Let op: je moet het halverwege omdraaien! Verdeel het hierna in plakken. De Jan in de Zak is het lekkerst als het nog warm is, samen met wat boter, basterdsuiker en/of stroop. Lees smakelijk! Uiteraard kunnen kinderen vanaf twaalf jaar ook bij de Texelse boekhandels terecht. Voor boeken vol avonturen tot romantische verhalen, zowel voor jongens als voor meisjes. Hierbij een kleine greep uit de collectie. Gone, van Michael Grant. In dit spannende boek verdwijnt iedereen die ouder is dan vijftien jaar. Er zijn geen artsen en poli tieagenten meer en zelfs alle ontvangst van internet, televisie en telefoon is verdwenen. In het boek Ghostgirl, van Ton ya Hurley, voelt Charlotte zich onzichtbaar op school. Van de ene op de andere dag is ze dat ook: ze is namelijk dood. Gestikt in een winegum. Maar ze wil nog steeds populair zijn. Het maakt haar juist vindingrijker om haar doel te bereiken: ervoor zorgen dat de knapste jongen van de klas verliefd op haar wordt. Maar eigenlijk mag ze zich niet bemoeien met de wereld van de levenden... Zet het in je agenda: 10 oktober Bij de boekwinkels kun je het hele jaar door leuke kinderboeken vinden. Tijdens de Kinder boekenweek kleden ze de winkels extra leuk aan en staan er nog meer kinderboeken dan anders. Bij Nauta Boek vind je bijvoorbeeld snoepboeken van Basisschool de Fontein. En zaterdagmiddag 10 oktober vanaf twee uur bakt Kok Tos met zijn maatje Otje 'fletse flen- sen'. Mmm, smakelijk smullen van een gratis pannenkoek! Je bent van harte welkom! DU. heb je nodig: 1/2 pond bloem, of zelfrijzend bakmeel 1/2 pond pannenkoekenmeel 2 of 3 eieren Zout Rozijnea 1/2 liter melk schuif aan tijdens de kinderboekenweek. Snoskommers? Smekkels? Hasselbramenjam?! Deze gekke gerechten spelen de hoofdrol tijdens de Kinderboekenweek van 7 t/m 17 oktober 2009* Dus kom snel naar Bruna of ga naar bruna.nl voor al je lievelingsboeken en het gratis Kinderboekenweekgeschenk. Lees smakelijk! Teksten José Baggerman Boek tijdschrift KINDERBOEKENWEEK 2008 HOUDBAAR va* T/M 17 oktober -r. Tcsscls praatc 2 Dros ^Tl illustraties - U Monica Maas Een boek over taal, maar ook over vraagsteerte en pruumwortels, peerde met een kluusters, spek te kóóp en voor straf met blóóte biene te bed. Mooie gebonden uitgave, rijk geïllustreerd, €12,50 Gesigneerd en wel te koop in boekhandel HET OPEN BOEK Binnenburg 3 - tegenover de grote kerk

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 12