CIVshop CiVTTI Corrie Barhorst wandelt tegen borstkanker ^.4 Texel Campings enthousiaste collega TEXELSE 14 COURANT •-44A-* al bekendmakingen de krim Texel 't PRUTTELHUUS Noordzee tong Corrie Bartiorst: 'Ik ga altijd tot mijn tandvlees, nooit erop. Ze was niet bijzonder getraind toen ze besloot zich op te geven. Toch deed Corrie Barhorst-Huis- man afgelopen weekend mee aan A Sister's Hope 60K, een tweedaagse wandeling van Amersfoort naar Amsterdam. De Oudeschildse verdiende er €2600,- mee voor de strijd tegen borstkanker. Landelijk haalden de deelnemers €1 miljoen op. Eigenlijk was ze dit jaar van plan mee te doen aan het wandelrondje om Texel, met de bedoeling na een paar mislukte pogingen eindelijk het eiland eens helemaal rond te lopen. 'Ik wil graag in beweging blijven, moet van die bank af. Samen met een vriendin had ik er ook hard voor getraind, maar toen puntje bij paaltje kwam, vonden we toch dat we te weinig kilometers hadden gemaakt.' Toen ze op de televisie een item zag over een groep vrouwen die voor A Sister's Hope liepen, besloot ze haar doel te verleggen en een paar maanden later mee te doen aan de tocht van Amersfoort naar Amsterdam. 'Ik ben er zelf niet door getroffen, maar ik kan wel een paar mensen in mijn omgeving opnoemen die borstkanker hebben gehad. Een goede vriendin, twee familieleden, ledereen kan het krij gen, zelfs mannen. Daarom besloot ik mee te doen: voor mezelf en voor iedereen.' Ze gaf zich eind juni op en kreeg toen te horen dat nóg twee Texelse vrouwen bij de loop betrokken waren. 'Karin Somers had al twee keer eerder meegelopen, Joyce Bos was vrijwilliger. Dit jaar hielpen hielpen ze allebei de organisatie. Ik heb me door hen laten bijpraten en ben een avond bij Joyce geweest om foto's te kijken.' Barhorst stond voor een flinke opgave. Als tamelijk ongeoefend loopster moest ze flink in de benen om te trainen. 'Negen jaar geleden heb ik spit gehad. Daarna ben ik gaan wandelen. Eerst over de dijk bij Oudeschild. Die heb ik einde loos gelopen. Daarna ging ik steeds verder. De afgelopen jaren heb ik ook aan grote georganiseerde wandelingen meegedaan: op Wie- ringen, bij Medemblik, de halve wandelmarathon op Texel.' Zo'n grote tocht als A Sister's Hope 60K deed ze nooit eerder. Wel begon ze een paar keer aan het rondje Texel, nooit kwam ze echter verder dan de IJzeren Kaap. 'Als mijn benen zo zwaar worden dat ik niet verder kan, stop ik. Ik ga altijd tot mijn tandvlees, maar nooit erop. Ik heb het ook meegemaakt dat het water met bakken uit de lucht kwam. Nou, het moet wel leuk blijven.' Naast flink trainen, deed Barhorst ook haar best zoveel mogelijk sponsorgeld op te halen. 'Als je je inschrijft, verplicht je jezelf mini maal €1500,- voor het goede doel in te zamelen. Lukt dat niet, dan kun je niet meedoen of moet je dat bedrag zelf betalen.' Ze liet niets aan het toeval over. 'Ik heb spon- sorbrieven verstuurd. Gelukkig wil den mijn werkgever - bakker Tim mer - en die van mijn man Ruud - loonbedrijf Dros - me steunen. Verder heb ik vrienden, familie en buren benaderd, zelfgemaakte jam verkocht op de kofferbakmarkt in De Koog en winkels gevraagd ik er ze geldbusjes op de toonbank mocht zetten. Ik heb het geld met dubbeltjes en kwartjes opge haald.' Met nog vierhonderd vrouwen en ongeveer honderd mannen stond ze zaterdag aan de start in Amers foort. De eerste tocht voerde naar Weesp, over een afstand van zo'n 36 kilometer. Ze genoot ervan. 'Ik heb de eerste dag geen autoweg gezien, alleen om over te steken. Het was een prachtige omgeving, met veel bos en heide. Op de tweede dag was dat iets anders. We moesten op een gegeven moment toch Amsterdam in. Maar het bleef steeds een prachtige tocht.' Ze bekent een paar keer te hebben gesmokkeld. 'Je kon af en toe een stukje meerijden met de bezemwagen, die was omgedoopt in boezemwagen. Maar ik heb in totaal toch wel 50 kilometer gelo pen.' Ze liep nu eens met de een, dan eens met een ander op. 'Wande laars zijn heel sociaal. Je hebt zo een praatje. Een groot deel heb ik opgelopen met een vrouw die ook alleen liep.' Waar anderen op het terrein van een hockeyclub kam peerden, sliep Barhorst in een pen sion. 'Ik heb nooit gekampeerd en zag mezelf ook niet 's avonds na een lange tocht nog mijn tentje op zetten.' Het meeste indruk maakte de finish. 'Vlakbij het Olympisch Sta dion wachtte iedereen op elkaar. Je kreeg een massage, kon nog wat eten en drinken. En daarna gingen we met de hele groep het stadion binnen. Dat was echt geweldig. Een schitterende erva ring!' Al met al was het een gebeur tenis om nooit te vergeten. 'Ik hoop volgend jaar weer op zoveel gulle gevers, want ik wil wéér mee doen.' VRIJDAG 16 OKTOBER 2009 Nederland Leest In de bibliotheek aan de Drijver straat wordt woensdag 18 november een discussieavond gehouden over Oeroeg, het romandebuut van Hella Haasse uit 1948. Dit boek staat centraal tijdens de jaarlijkse campagne Nederland Leest. De nationale leescampagne duurt van 23 oktober tot en met 20 november. De bedoeling is dat zoveel mogelijk mensen gedurende deze periode het boek van Haasse lezen en er met elkaar over spre ken. Oeroeg vertelt over de vriendschap tussen een inlandse jongen en de zoon van een Nederlandse admini strateur op een theeonderneming in het Nederlands-lndië van voor de Tweede Wereldoorlog. Het ver scheen in 1948 als Boekenweek geschenk en werd in vele talen vertaald. Op Texel begint Nederland Leest vrijdag 23 oktober met de overhan diging van een exemplaar van het boek aan Maud van der Mheen, die in Indië werd geboren en daar tot 1955 heeft gewoond. De dis cussieavond wordt geleid door Jaap Dros. Extra uitkering Wie langdurig afhankelijk is van een laag inkomen heeft onder bepaalde voorwaarden recht op langdurigheidstoeslag. Als gevolg van een wetswijziging is het toe kennen tegenwoordig een zaak van de gemeente, die daarvoor een verordening zal vast stellen waarin de rechten en voorwaarden precies zijn beschreven. Gemeente Texel Ontvang de bekendmakingen van de gemeente Texel in uw mailbox! Wilt u weten wat er in uw buurt gebeurt zonder de lijst bekendmakingen in de krant door te spitten? Met de e-mailservice Bekendmakingen van de ge meente Texel ontvangt u de bekendmakingen die voor u interessant zijn in uw mailbox. U blijft op de hoogte door een gratis abonnement te nemen op de e-mailser vice van de gemeente Texel. U geeft aan over welke onderwerpen, uit welke bron (zoals de gemeente, de provincie of waterschappen) en uit welk gebied u bekendmakingen wilt ontvangen. Vervolgens ontvangt u in uw mailbox de bekendmakingen op maat. Daarnaast ontvangt u de algemene bekendmakin gen zoals verkeersmaatregelen en mededelingen. Bovendien kunt u 'oude' bekendmakingen vinden in het archief op www.texel.nl. Abonneren? Hiervoor kunt u terecht op www.texel.nl Actueel Bekendmakingen. In vijf eenvoudige stappen maakt u een persoonlijk profiel aan. Meer informatie? www.texel.nl www.overheid.nl www.texel.nl Medewerker Receptie Reserveringen m/v Fulltime parttime jaarbetrekking Profiel: Je hebt een toeristische MBO-opleiding gevolgd, beschikt naast de Nederlandse- over een goede spreekvaardigheid van de Duitse taal. Je bent gastvriendelijk, commercieel ingesteld en ziet altijd kansen om onze gast een nog fijnere vakantie te bezorgen. Ervaring met ons boekingsprogramma Newyse is heel prettig, maar geen vereiste. De Krim biedt voor deze functie: Een uitdagende baan binnen een organisatie met doorgroeimogelijkheden en goede secundaire ar beidsvoorwaarden. Salaris conform CAO Verblijfs- recreatie. Het aantal uren is in overleg te bepalen. Reactie: Graag binnen 10 dagen een schriftelijke reactie aan Vakantiepark De Krim, t.a.v. Laura Fischer, Roggeslootweg 6,1795 JV De Cocksdorp, tel: 0222-390110, fax: 0222-390126 of E-mail: personeels.zaken@krim.nl Stichting Texelcampings exploiteert vier kampeerterreinen op Texel De afdeling Reserveringen Marketing, gevestigd in De Koog vormt de spil van onze organisatie. Voor deze afdeling die uit vier personen bestaat zijn op zoek naar een die zich voornamelijk gaat bezighouden met marketing en daarnaast ondersteuning biedt bij reserveringen. In de functie krijgt u te maken met het ontwikkelen van marktstrategieën het mede vormgeven van marketingbeleid opstellen van advertenties het uitwerken van arrangementen onderhouden van de website inhoud geven aan de nieuwe bedrijfsbrochure het verzorgen van artikelen voor ons Infomagazine het ondersteunen van het team bij het boeken van reserveringen Wij vragen het volgende werkervaring binnen een marketing- of salesafdeling een MBO denk- en werkniveau nauwkeurig werken en oog hebben voor detail goede communicatieve vaardigheden flexibele instelling goede beheersing van de Nederlandse, Duitse en Engelse taal in woord en geschrift kennis van en ervaring met automatisering Wij bieden een uitdagende functie ruimte voor creativiteit goede arbeidsvoorwaarden salaris conform CAO Recreatie goede pensioenregeling en secundaire arbeidsvoorwaarden Voelt u zich door bovenstaande informatie aangesproken stuur dan uw brief met CV binnen 14 dagen na het verschijnen van deze advertentie naar: Stichting Texelcampings t a v drs. H.A.L. Mathijsen, Badweg 37,1796 AA De Koog. Voor nadere informatie kijk op onze website www.texelcampings.nl of bel met 0222-327006 in roomboter gebakken (500-600 gram) 25,00 Dorpsstraat 170, De Koog-Texel, 0222 - 317586 1AB zondag 18 okt. MAB terrein a/d hoofdweg 8e Clubcross 12.00 uur kantine geopend! BOTTELIER C.I.V Texel, Coöperatieve Inkoopvereniging van Visserijbenodigdheden is op zoek naar een ALLROUND MEDEWERKER Tot de taken behoort o.a.: Staaldraad splitsen Lassen en snijbranden Verkoop in de Maritieme Shop Beheren van voorraad Heftruckwerkzaamheden En vooral: Gezellige drukte voor het weekend om onze leden te helpen de kotters weer klaar te maken voor de volgende reis. Spreekt deze afwisselende baan jou aan, stuur dan sollicitatie en CV naar CIV Texel, t.a.v. E Bos. Haven 15. 1792 AE te Oudeschild Voor info: 312771 Reacties voor 31 oktober Voor beroeps-, pleziervaart en particulier m (maritieme C.I.V. Oudeschild Coöperatieve inkoopvereniging van Visserijbenodigdheden, is op zoek naar een enthousiaste VAKANTIEKRACHT - WINKELMEDEWERKER maritieme shop Een leuke, gezellige baan met veel afwisselende werkzaamheden. Wil jij op zaterdagochtend en in de vakanties ons team komen versterken, ben je geïnteresseerd, kom dan eens langs op: Haven 15 in Oudeschild of bel met Eduard. 312771. Vbor beroeps-, pleziervaart en particulier

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 14