TEXELSE 16 COURANT DA PROVINCIE CODE EEN TV-PROGRAMMA VAN DE PROVINCIE? BEGROTING PROVINCIE NOORD-HOLLAND 5 VRAGEN AAN... WIN EEN SCHAATSCLINIC VRIJDAG 16 OKTOBER 2009 I Provincie Noord-Holland Daar krijgen zij een opdracht waarmee ze geld kunnen verdienen voor een schatkist en voor een goed doel. Aan het einde van elke aflevering strijden zij om een sleutel. Eén van deze sleutels biedt uiteindelijk toegang tot de kist met geld. ATs kunt u ontvangen via UPC digitaal 714. KPN digitenne 25. Ziggo 986, via de kabel UPC 26+ en via internet: www.ats.nl/live Kijk ook eens naar andere tv-programma's die mede mogelijk zijn gemaakt door de provincie. In de maand oktober zendt RTV Noord-Holland vijf programma's uit die met steun van de provincie tot stand zijn gekomen. Om het u gemakkelijk te maken staan de programma's, de uitzenddagen en -tijden in het volgende schema: Noord-Hollandse Helden maandag om Noord-Holland in 360 graden vrijdag om 01 Op Safari m Noord-Holland 2009 vrijdag om ié In het Theater donderdag 01 Tour de Provence zaterdag om PROVINCIE WERKT MEE AAN KRACHTIGE GEMEENTEN Investeringen in onder meerde veiligheid van onze kust, gebiedsontwikkeling, de kwaliteit van flora en faunabe heer en duurzame energie Het College van Gedeputeerde Staten (GS) heeft m een begrotingswijziging het nieuwe beleid van de provincie Noord-Holland verwoord. Het centrale uitgangspunt In deze begrotingswijziging is duurzaam finan cieel beleid. Om dit voor elkaar te krijgen gaat de provincie Noord-Holland zich de komende tijd bezinnen op haar kerntaken, De situatie waarin de provincie Noord-Holland zich momenteel bevindt is uitzonderlijk, De structurele financiële ruimte van de provincie neemt voor het eerst sinds lange tijd af. Dit wordt veroorzaakt door een aantal ontwikkelingen: het verdwijnen van het Nuon-dividend. de economische crisis en de vervanging van de opcenten op de motorrijtuigenbelasting dooreen nieuwe belasting. Maar vooral het besluit van het kabinet om de middelen van de provincies sterk in te krimpen komt hard aan, Zo wordt Noord-Holland geconfronteerd met een structurele bezuiniging op de uitkering van het provinciefonds van e 35 miljoen, ©aai naast was al eerder afgesproken dat de provincie Noord- Holland jaarlijkse 35 miljoen terugstort aan het Rijk om het financieren van rijksprojecten teondersteunen De afgelopen jaren heeft de provincie steeds een zorgvuldig financieel be leid gevoerd. Daardoor heeft de provincie ook een buffer op kunnen bouwen die mogelijk zal moeten worden aangesproken Ook de verkoop van Nuon leverde de provincie geld op. We 1 betekent deze verkoop dat de provincie nu geen dividend meer binnenkrijgt. Het zou dus niet verstandig zijn om dat geld meteen maar weer uit te geven In de begrotingswijziging staal een aantal voorstellen om de tekorten nu en in de toekomst weg te werken Soms worden schulden in één keer. of sneller afbetaald zodat er minder rente over betaald hoeft te worden. Aan de an dere kant blijft er ook nog ruimte voor investeringen Zo blijf t de provincie bijvoorbeeld geld steken In projecten om gebieden in de provincie opnieuw te ontwikkelen. Ook is er geld voor star ter slenmgen. flora - en faunabeheer en duurzame energie Om echterook duurzaam financieel beleid te blijven realiseren zal de pro vincie Noord- Holland keuzes moeten maken. Oe provincie zal zich daarom moeten beraden op wat haar belangrijkste taken zijn Dit kan er uiteindelijk toe leiden dat bepaalde activiteiten moeten worden stopgezet. De provincie Noord-Holland heeft veel te zeggen over bijvoorbeeld de manier waarop Noord-Hollanders wonen, werken, reizen en recreëren. Via de tv kunt u nu ook kennis maken met het werk van de provincie. De provincie maakt televisieprogramma's mede mogelijk, waarin verschillende provinciale taken in de spotlight staan. Zo kunt u vanaf woensdag 21 oktober om 18.40 uur negen weken lang kijken naar Da Provincie Code op de zender AT5. In dit programma wordt een aantal echte Amsterdammers getest op hun kennis van de provincie Noord-Holland. Elke aflevering bezoeken dp dpplnemers een andere plek in de provincie. Kijk ook op: www.noord-holland.nl Aan het hoofd van de provincie staat een algemeen bestuur: Provinciale Staten. De 55 leden hiervan zijn gekozen door de inwoners van Noord-Holland. Een van de Statenleden is Aagje Zeeman van het CDA. Hoe lang bent u Statenlid? Sinds 2002. Waarom bent u Statenlid geworden? Na vele jaren afwisselend raadslid en wethouder te zijn geweest wilde ik graag vanuit een andere invalshoek politiek actief blijven. Daarbij heeft het verzoek binnen het CDA om mij beschikbaar te stellen uiteraard een rol gespeeld. De opstap naar de provincie lag daarmee voor de hand. Hoe ziet uw contact met de Noord-Hollanders eruit? Naast werkbezoeken, georganiseerd door de provincie en bezoeken met mijn fractie aan organisaties, instellingen, bedrijven en gemeenten neem ik deel aan overleggen van lokale en provinciale ouderenplatforms. Met regelmaat bezoek ik overleggen in de diverse regio's van Noord-Holland, waar alle politiek actuele zaken worden besproken. Maar bovenal zijn Statenleden ook gewoon deel van de samen leving: je werkt, leeft en recreëert met en tussen de burgers van Noord-Holland. Wat is uw favoriete plek in Noord-Holland? De verbindingsdam naar Marken. Aankomend over die weg ligt Marken te midden van het water te stralenmeestal in de zon, maar altijd met de schoonheid van de binnen haar dijken gelegen monumenten. Een plek, zo eigen en vertrouwd met zijn rijke cultuurhistorie. Het is een plek waar ik graag thuiskom. Wat gaat u binnenkort doen voor de provincie? De komende weken zullen voornamelijk in het teken staan van de behandeling van de begroting voor 2010. Ook de complexe situatie rond de Jeugd zorg zal onze aandacht blijven vragen. Ik ga mijn bijdrage leveren aan het bieden en verbeteren van zorg aan kinderen die zorg nodig hebben, zodat zij kunnen opgroeien in een veilige en kansrijke omgeving. Ook ons erfgoed kan op mijn belang stelling en inzet rekenen. Maar het meest van al voel ik mij betrokken bij de Noord-Hollanders. Regelmatig is er nieuws over fusies van twee of meer gemeenten. De reden voor zo'n fusie is bijvoorbeeld dat de gemeentelijke dienstverlening onvoldoende is. De provincie Noord-Holland is daar regelmatig bij betrokken, omdat ze het belangrijk vindt dat gemeenten voor goede dienstverlening verzorgen. Daar bent u ook bij gebaat: u wilt natuurlijk graag tijdig de juiste vergunning, snel een paspoort en dat er voldoende bibliotheken, speeltuinen en sportvelden zijn. Als eenmaal het idee voor een fusie geopperd is, gaat een gemeente met haarbuurgemeente(n) in gesprek. De provincie houdt daarbij in de gaten dat er rekening wordt gehouden met belangen van de gemeenten en inwoners in de regio. Als gemeenten het niet eens worden, hakt de provincie soms de knoop door. In West-Friesland gebeurt dit bijvoorbeeld tegen de zin van Enkhuizen, die graag met Andijk en Stede-Broec wilde fuseren. De provincie vindt echter dat als voor Enkhuizen een fusie nodig is, zij door haar stedelijk karakter beter past bij Drechterland, Hoorn en Stede-Broec. Andijk. Medembliken Wervershoof kunnen dan per 1 januari 2011 samen een nieuwe gemeente vormen. Ingrijpen van de provincie is niet altijd nodig: in de kop van Noord-Holland waren de meeste gemeenten het samen snel eens. De gemeenten Anna Paulowna, Niedorp, Wieringen en Wieringermeer fuseren per 1 januari 2012. Bij de gemeenten Harenkarspel, Schagen en Zijpe verliep de fusie minder spoedig. Met deze gemeenten zoekt de provincie nog naar een oplossing. Gek van schaatsen? Mis dan niet het Noord-Hollands Schaatsweekend dat dit jaar plaatsvindt van 20 tot en met 22 november. Maak nu kans op een schaatsclimc van Barbara de Loor. Na het succes van 2008 ondersteunt de provincie Noord-Holland ook dit jaar het leukste ijsbaan evenement van Noord-Holland. Voor iedereen is er van alles te doen en te zien op de vier ijsbanen van Noord-Holland. Zowel actieve als minder ervaren schaatsers en schaatsliefhebbers kunnen tijdens het schaats weekend hun hart ophalen op de ijsbanen in Alkmaar, Amsterdam, Haarlemen Hoorn. Natuurlijk is er veel aandacht voor het langebaan schaatsen. Daarnaast zijn er shows, clinics en demonstraties van bijvoorbeeld ijshockey, ijsdansen, curling, marathonschaatsen en schoonrijden. Op www.nhschaat4weekend.nl is het volledige programma te zien. Noord-Holland is een echte schaatsprovincie. Iedereen kan op nog geen veertig kilometer van zijn huis een ijsbaan vinden. Ijsbanen waar recreanten plezier beleven en waar talenten zich tot wereldtoppers kunnen ontwikkelen. Sinds vorig jaar is er het Noord-Hollands Schaats weekend. De provincie Noord-Holland is, naast initiator, tevens hoofdsponsor van dit evenement. Win Maak samen met een introducé kans op een exclusieve schaatsclinic van Barbara de Loor op de baan van Hoorn (zaterdag) of Haarlem (zondag). Beantwoord daarvoor de volgende vraag: In welk jaar won Barbara de Loor de 1.000 meter bij het WK Afstanden in Inzeil? Mail het antwoord (met uw naam, adres en telefoonnummer) vóór 31 oktober 2009 naar nhsponsoractiegnoord-hollandnl onder vermelding van 'Prijsvraag Schaatsclinic'. Noem ook de ijsbaan (Hoorn of Haarlem) waarop u de schaatsclinic zou willen winnen. Alleen de winnaars krijgen bericht.

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 16