TEXELSE 3 COURANT - Zonnewagen TU Delft derde in Solar Challenge Durper Boonen op foto voor jubileum VVD: Zelfstandigminder regels en minder ambtenaren' DINSDAG 27 OKTOBER 2009 Containerbrand op vakantiepark De brandweer moest zondagmid- Califormëweg nabij De Koog. Het dag even voor half één uitrukken smeulende vuur werd bedwongen voor een containerbrandje op door de container vol water te zet- vakantiepark 't Hoogelandt aan de ten. re«o mk« w***rTmip*ett» Jacco Boersen en de zijnen had den de afgelopen tijd druk werk, nadat de Nunaö begin deze maand tijdens een testrit crashte en zwaar beschadigd raakte. Na weken sleutelen, werd woens dag voor het eerst weer gereden. Daarbij werd een rit van 450 kilo meter afgelegd. Na een grondige test door de organisatie van de race en de Australische wegver- keersdienst ontving het team een Australisch kenteken, waar- Texel dat zelfstandig blijft, min der regels, minder ambtenaren en ruimte voor ondernemers. Aldus enkele van de tien speer punten uit de verkiezingscam pagne van de WD. 'Texel verkeert in een uitzonde ringspositie, samenwerking voegt niets toe en andere herindelingen hebben uitgewezen dat het geen kosten bespaart, maar dat de uit gaven eerder omhoog gaan', luidt het standpunt van de Texelse libe ralen, die wel met andere gemeen ten, bij voorkeur de Waddenge meenten, willen samenwerken. Minder regels en minder ambtena ren staat als tweede speerpunt. Voorzitter Henk Wierenga: 'Iedere Texelaar heeft last van regels, het Op het parcours aan de Biesbos- weg werd zaterdagmiddag de tweede veldrit voor de winter competitie van de Wielervereni ging Texel verreden. Winnaars werden Jordy Vinke (senioren) en Nickay Sangers (jeugd). In de eerste ronden van de senio- renrit bleef het veld dicht bij elkaar. Nadat Niels Kossen en Theo Boom hun kopwerk hadden gedaan, nam mee de Nuna5 officieel op de openbare weg mocht rijden. Zaterdag was de kwalificatie voor de World Solar Challenge, waarbij de deelnemers door het rijden van een zo snel mogelijke ronde op een circuit in Darwin moesten proberen een goede startplaats te bemachti gen. Dat lukte uitstekend, want Nuon Solar plaatste zich als twee de. Op de achtste plaats eindigde Solar Team Twente, dat eveneens is veel te ver doorgeschoten. Min der regels betekent automatisch minder ambtenaren, meer regels dus meer ambtenaren. Kijk maar naar de gemeente. In 1991 werk ten er 91 ambtenaren, in 2003 138 en nu zijn er 174 FTE's. Bij onge veer hetzelfde aantal inwoners! Je zult zien dat als het nieuwe raad huis klaar is, het alweer te klein is. Ondanks aankomende bezuinigen heeft het college bij de raad al de vraag neergelegd voor tien extra formatieplaatsen.' De WD wil het ambtenarenkorps via natuurlijk verloop afslanken. Minder regels en betere faciliteiten moeten ervoor zorgen dat ondernemers meer ruimte krijgen. 'Nieuwe ontwikke lingen moeten van onderaf komen.' Jordy Vinke de leiding over. Op het technische deel van het parcours nam Vinke een voorsprong, die werd uitgebouwd tot meer dan een ronde. De strijd om de tweede plaats ging tussen Niels Kossen, Klaas Uitgeest. Theo Boom en Evert Malschaert. De laatste was enkele jaren geleden actief lid van de wielervereniging en maakte zaterdagmiddag zijn comeback. een (oud-)Texelaar in de gelederen heeft. Het is de 29-jarige Stefan Halsema, die als adviseur elektro nica voor de tweede keer bij het evenement betrokken is. In totaal doen 29 teams uit zeventien lan den mee. De eerste wedstrijddag verliep niet vlekkeloos. Na een slechte start moest de auto door problemen met de elektronica aan de kant van de weg worden gezet. Reparatie werkzaamheden kostten in totaal ongeveer een uur. Het kon echter nog slechter, want een Belgische auto raakte door een klapband van de weg en liep zoveel schade op. dat de strijd moest worden gestaakt. Ook op de tweede dag verliep met alles naar wens, maar hoefden geen extra stops te wor den gemaakt. Desondanks hield Nuon Solar de op de eerste dag veroverde derde plaats vast. De achterstand op Tokai University uit Japan bedraagt ongeveer één uur en vijftien minuten. De nummer twee, een team uit Michigan, lijkt minder ver weg. Het team uit Twente ligt op de vierde plaats. Boersen: 'De onderlinge verschil len zijn wat lastig in te schatten. We starten elke dag om acht uur 's ochtends. Om vijf uur 's middags Over de Groeneplaats: 'Die moet groen blijven, geen groot gebouw met dure en onverkoopbare appar tementen.' De vraag is of dat niet al een gelopen race is. Wierenga: 'De raad moet er nog over beslissen.' De WD maakt zich zorgen over het landschapsbeheer en neemt het op voor de landbouw. 'Boeren moeten kunnen blijven boeren. Frustreer ze niet met allerlei regels voor natuurbescherming. Boeren land is ook natuur.' Het zit de libe ralen niet lekker dat Texel geen wethouder van toerisme heeft. Maar te sterk afhankelijk van het toerisme is ook niet goed. Vandaar dat de WD zich sterk wil maken om Texel als kenniseiland aantrek kelijker te maken. 'Door het aan- Malscheart zette zijn rentree kracht bij door zijn metgezellen te lossen en de tweede plaats te behalen. Kossen werd derde voor Uitgeest en de sterk rijdende veteraan Theo Boom. De strijd bij dames ging tus sen Erica Goënga en Natascha van der Vis. Beiden gaven elkaar tij dens de wedstrijd geen meter toe, waarna Van der Vis in de eindsprint de sterkste bleek. Junioren Luuk van der Meer en Jorik Bot reden een verdienstelijke wedstrijd. In de jeugdwedstnjd gingen Jas mijn van der Burg en Sjors Jimmink sterk van start. Winnaar van de eerste wedstrijd Nickay Sangers kende een slechte start en moest een inhaalrace rijden. Hierin slaag de Sangers goed. wat hem de winst opleverde. Sjors Jimmink en Wouter van Tatenhove werden tweede en derde. Jasmijn van der Burg miste het podium, maar was wel het snelste meisje vóór Simone Blauw die als vijfde eindigde. Marit Zijm reed haar eerste wedstrijd en eindigde als derde meisje. Jim Boogaard en Inse Wetsteen voer den een mooi show op door bij de moeten we stoppen. Dat staat in de reglementen. Op de plek waar we eindigden, zetten we onze tent jes op en vertrekken we 's och tends weer. Na twee dagen heb ben we ongeveer 1400 kilometer gereden, met een gemiddelde van ongeveer 100 kilometer per uur. Op z'n hardst gaat de auto 130. Maar omdat we op de openbare weg rijden, moeten we ons ook gewoon aan de maximumsnelheid hou den.' Boersen kijkt uit naar het tweede gedeelte, al voelen hij en zijn team genoten wel wat druk. 'Onze voor gangers hebben allemaal gewon nen, vier keer in totaal. We hebben met het team uit Delft dus de eer hoog te houden. We maken nog wel kans eerste te worden. Maar als we tweede worden, moeten we ook zeker tevreden zijn.' Doordat beiden in een ander team zitten, elk op zijn eigen plek op het ruim drieduizend kilometer lange parcours, heeft Boersen nauwelijks contact met zijn eilandgenoot Ste fan Halsema. 'Ik heb hem inmid dels één keer gesproken. Wel leuk hoor, twee Texelaars die elkaar in Australië tegenkomen.' trekken van hoogwaardige beroe pen wordt de opbouw van de beroepsbevolking evenwichtiger en wordt Texel aantrekkelijker om te wonen.' Zorgen zijn er over de voorgeno men dijkverzwaring. 'Die moet niet binnen- maar buitendijks gebeu ren. 'Dat is efficiënter en gaat niet ten koste van de infrastructuur. Natuur en milieu gaan ons aan het hart, maar je moet zorgvuldige afwegingen maken, zodat andere belangen niet worden geschaad.' Over onderwijs zegt de WD onder meer dat de ambachtsschool terug moet keren op Texel. 'Het lager en middelbaar onderwijs moet beter aansluiten op de praktijk en de lokale behoefte.' voorlaatste doorkomst hun bidon aan de kant te gooien om met een zo licht mogelijke fiets te kunnen sprinten, wat uiteindelijk een negende en tiende plaats oplever de. Suppletie gereed De strandsuppletie bij paal 9 is afgerond. De aannemer heeft de werkzaamheden afgelopen week end voltooid en zal deze week nog gebruiken om de leiding, zinker en keet weg te halen. In totaal werd ongeveer 400.000 kubieke meter zand opgespoten. Dat gebeurde volgens een woordvoerder van Rijkswaterstaat zonder noemens- Smit stabiel bij De Doorstoot Joost Smit was de meest stabiele speler op de clubavond van biljart club De Doorstoot. In zijn wat onor thodoxe stijl won hij al zijn partijen met een goed gemiddelde. Ook Harman en Heemskerk waren rede lijk op stoot. Vooral van de laatste, die in de ogen van velen afgeschre ven leek, kwam dat als een verras sing. Blijft natuurlijk de vraag of dit geen eenmalige bevlieging was. Uitslagen: Harman-Klok 2-0; E Boon-Smit 0-4: Homan-Weel 0-2; J.Boon-Heemskerk 0-2, E.Boon-Harman 0-4; Homan-M. Boon 0-4; Heemskerk-Weel 4-0; J.Boon-Smit 0-4. Schande Om de eindjes aan elkaar te kno pen zien het college en de gemeen telijke organisatie maar één moge lijkheid: lasten te verzwaren voor haar inwoners. Met het verhogen van de belastingen en het vermin deren van subsidies denkt het col lege het gat van ruim een half mil joen in 2011 te dichten. Maar de gemeentelijke personeelsbegroting laat voor 2010 een stijging zien van €1,3 miljoen (een verhoging van bijna 13 procent). In tijd van reces sie moet iedereen de broekriem aanhalen en wil je de lokale econo mie stimuleren, dan moet je zeker de belastingen nu niet verhogen! Het college vindt een verhoging van de personeelslasten met €1,3 miljoen verantwoord, daar de ser viceverlening (volgens een bestuurskrachtmeting) te wensen overlaat. Maar heeft serviceverle ning in dit verband niet iets te maken met publieksvriendelijkheid, klant- en oplossingsgericht den ken? Het zou het college en de organi satie sieren als zij een pas op de plaats maken en de personeelslas ten voor 2010 met verhogen. Hier mee ontstaat er een overschot van ruim een half miljoen in 2011 en behoeven nu geen lasten verzwa rende maatregelen genomen te worden. Ik hoop dat de gemeente raad dit ook inziet en alle voorge stelde verhogingen, inclusief die van de personeelsbegroting, afwijst. Piet Standaart, Den Burg. Boven de Ruigendijk treft men aanvoering van Jan Heemskerk voorbereidingen voor het jubileum van het 175-jarig jubileum van de polder Eierland en De Cocksdorp dat volgend jaar wordt gevierd. Ter gelegenheid hiervan wordt onder gewerkt aan een jubileumboek over Eierland-De Cocksdorp. Heemskerk is hiervoor onder meer in de geschiedenis van het geslacht Boon gedoken. Ter illustratie van het verhaal poseerden veertig 'Boonen' zaterdag voor de lens van René Pop. Uiteraard tegen de achtergrond van de vuurtoren. Op de foto overlegt Heemskerk met de fotograaf. t#MoPeir,Pot» Familieberichten Na een langzaam verval van krachten is rustig van ons heengegaan Geertruida Johanna Winters Greet Hillegom t Den Helder 29 juni 1938 26 oktober 2009 Kees Kalis Panda 4* De Wittstraat 20 1792 BP Oudeschild Greet is overgebracht naar afscheidshuis de Vlinder, Hollewal 42 te Den Burg, waar donder dag. 29 oktober van 19.00 tot 20.30 uur gele genheid is tot condoleren. Vrijdag 30 oktober nemen we om 13.15 uur af scheid van Greet in crematorium Schagerkog- ge, Haringhuizerweg 3 te Schagen. Vertrek veerboot 12.00 uur. Na afloop komen we samen in de koffiekamer van het crematorium. Tot ons grote verdriet hebben we veel te vroeg afscheid moeten nemen van onze lieve schoon dochter, schoonzus en tante Greet Winters Wij wensen Kees heel vee! sterkte, C.J. Kalis en R. Kalis-Timmer Gerry en Fred Myrna en Eric-Jan, Hjalmar Ashja en Marcy, Thymen Tineke en Jos Patrick Daniêlle en Erik, Esther Anja Amber Veteraan Theo Boom reed een verdienstelijke wedstrijd. (Fora Gerard Timmerman) Vinke en Sangers winnen veldrit De oud-Texel- se Hedwig Ens is aan de Universiteit van Amster dam cum lau- de geslaagd voor de bacheloroplei ding biologie. Ze vervolgt haar studie aan dezelf de universiteit met een masterop- leiding ecologie en evolutie.

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 3