De Koog boekt ruime zege op Succes mm TEXELSE 7 COURANT /Mm G-team geeft voorsprong weg Winnend SVO verstevigt koppositie DINSDAG 27 OKTOBER 2009 scoort het tweede doelpunt de Wiennger keeper Noorlander haalt vijf winstpunten Priscilla Noorlander heeft zon- Shadrutka twee winstpunten en dag tijdens een drukke dres- suurwedstrijd in manege Aken- burg een uitzondelijke prestatie geleverd door maar liefst vijf winstpunten te behalen. De prestatie was extra bijzonder omdat ze voor het eerst reed met Wiaronette, een merrie van fokker Cees Kikkert uit Den Burg. Tijdens het debuut (in de klasse B) behaalde ze twee eer ste prijzen (210 en 202 punten). Bart-Jan Grisnigt lift de bal met een fraai boogje was daar zo ontstemd over, dat hij bleef mopperen op de overigens vrij goed leidende scheidsrechter Buter. De leidsman aarzelde niet en toonde de boosdoener voor de tweede maal de gele kaart, waarna hij het veld moest verlaten. In het laatste kwartier werd het spel gedicteerd door De Koog, dat net als voor rust naar hartenlust kon aanvallen. Na een prachtige diepte pass van Charley Vital liet Robin Schoo met een droge knal de vierde Koger treffer aantekenen. Pas in de Robin Bisschop met Zula Xequoia laatste minuut deed Succes iets deed met veel voor Noorlander terug in de vorm van een tegentref- onder en behaalde 202 en 189 fer, maar die was slechts van bete- punten, goed voor drie winstpun- kenis voor de statistieken. Trainer ten en tweemaal de tweede plaats. Mario van der Hert was na afloop Silve Schoorl behaalde met Mïra- een tevreden man. Hij was vooral te cle Boy twee winstpunten (187 en spreken over de eerste helft, waarin 181) en Eva van der Vis met Oral- zijn opdrachten goed werden uitge- zflug Nova één winstpunt (182). voerd. 'De Koog speelde in die fase In de klasse L1 - en L2-pony's zoals ik het voor ogen heb. Al onze waren Esmée Zoer en Desiree trainingen zijn gericht op het vooruit Boon aan elkaar gewaagd. Zoer verdedigen, met veel mensen druk reed met haar pony Ster vier uitoefenen op de tegenstander. En in winstpunten (198 en 200) in de balbezit was er volop beweging, met klasse L1 en werd twee keer ver- De inhaalwedstrijd tegen Succes, kon de thuisploeg juichen, toen een die vorige maand nog werd afge- dieptepass van Bart Jan Grisnigt op last wegens de slechte conditie waarde werd geschat door Robin van het veld, heeft De Koog zon- Schoo, die oog in oog met de kee- dag de tweede overwinning van per de bal beheerst in het doel het seizoen opgeleverd. Na een bliksemstart, met al na één Gnsnigt zelf die twee tegenstanders minuut de openingstreffer, werd uitspeelde en de bal met veel gevoel het 4-1 voor de ploeg van de Hel- over de keeper stiftte. Ook in het derse trainer Mario van der Hert. vervolg maakte De Koog de dienst uit. Eigenlijk speelde de hele eerste Een ongebreidelde aanvalslust helft zich af op de speelhelft van leverde de Kogers al binnen tien Succes. De thuisploeg miste de minuten een voorsprong van twee mogelijkheid de wedstrijd zelfs al doelpunten op. Al na één minuut voor rust te beslissen. De aanvallers creëerden weliswaar vele kansen. maar schoten net over of naast of vonden de doelman van de tegen stander op hun weg. Maar wie dacht dat het een bekeken wedstrijd was, kwam in de tweede helft bedrogen uit. Succes perste er een offensief uit, waar De Koog schoot. In de tiende minuut was het tweemaal aan een tegentreffer ont snapte. In beide gevallen eindigde een vrije trap buiten het bereik van de keeper op de lat. Nadat de Kogers zich langzaam liadden ontworsteld aan de druk, maakte Ben Siebinga twintig minuten voor het einde een einde aan alle Wieringer aspiraties door de bal vanaf twintig meter hard spelers die steeds vrijliepen.' Van der Hert had ook kritiek, vooral over de eerste vijfentwintig minuten na rust. 'We waren te slordig in de opbouw en leden te veel balverlies, soms op minder gunstige plekken. En aan het einde van de wedstnjd hadden we vaker moeten scoren. De tegenstander speelde toen met een man minder en had de moed eigen lijk al opgegeven. Maar over het algemeen ben ik tevreden. We maken elke week progressie in onze speelwijze en met het team als totaal.' Zondag speelt De Koog in diend eerste. In de klasse L2 behaalde Desiree Boon met twee tweede prijzen (193 en 192). Winstpunten waren er voor Mirjam Hin met Danger Boy (L1, 183 en 188) en Lianne ter Steege met Dandy (L2, 190). Hanmta de Wit met Timdora (Z1) en Marloes van der Vis met New ton (Z2) behaalden een winstpunt in de klasse Z1- en Z2-paarden. Van der Vis werd tweemaal eer ste. De in de L1 debuterende Bea Dek ker behaalde een winstpunt (180) met de jonge Avidius HF en ook Jane Zijlstra behaalde met haar pony Jasper in haar allereerste wedstrijd een winstpunt (B-pony's, cat. B/C, 181+). De eerste proef in deze klasse werd gewonnen door Shirin Schahidi met Morena (182 en 181, 2 wp). Verder waren er prijzen en winstpunten voor: Charity Wetsteen met Jamos (M1, 183 en 187, 2 wp), Mandy Bosma met Ultra Large Texel (L2. 189 en 189, 2 wp); llona van der Vis met Una Donna (L2.191 1 wp); Willemijn Boon met Mannka (B- poy's D/E, 193 en 186.2 wp) en Bo Krause met Shayen (182. 1 wp) Mareis wint met vijf man van HBC en hoog in het doel te schieten. Even Schoorl tegen Duinrand S. De tegen- Voetbaluitslagen Zaterdag 24 oktober: Oosterend-Purmersteijn 3-1 Oosterend 2-Jong Hercules 4 uitgesteld De Koog B1-Nieuwe Niedorp B1 3-1 Texel'94 C2-VIOS W C2 0-3 Foresters MC1-Texel'94 MC3 0-1 Texel'94 G1 -Nieuw Sloten G2 3-3 Texelse pupillencompetitie: SVO F-Utrecht 1-20 Zondag 25 oktober: De Koog-Succes 4-1 Oosterend 2-Succes 5 8-2 Texel'94 DA1 -Victoria O DA1 2-4 Texelse recreatiecompetitie: Texel-Texelse Boys 9-1 De Koog-Oosterend 0-3 Voetbalprogramma Zaterdag 31 oktober: Oosterend 2-Dirkshorn 2 14.00 Almere A1-Texel'94 A1 SVIJ A1 -Texel'94 A3 14.00 Victona O B1-De Koog B1 14.30 Winkel MB1-Texel'94 MB1 14.00 Texel'94 B2-Reiger Boys B2 14.30 DTS MB2-Oosterend MB1 12.45 Texel'94 C1 -Succes Cl 13.00 SRC C2-Texel '94 C2 1.30 Texel'94 C3-Alcmaria Victnx C1 14.30 Texel'94 C4-DWOW C3 14.30 De Koog C1 -BKC C1 14.00 Texel'94 MC2-BKC MC1 11.30 Texel'94 MC3-HSV MC1 later moest Succes met tien spelers verder. Eén van de Wienngers kreeg na een overtreding een gele kaart en stander, die een kunstgrasveld heeft, staat op de vierde plaats. De G-voetballers van Texel'94 hebben zaterdag op eigen veld een gelijkspel (3-3) geboekt tegen Nieuw Sloten G2. Enigszins teleurstellend, aangezien de thuisploeg halverwege de eerste helft nog met 3-0 voor stond en na rust veel kansen miste om alsnog de overwinning binnen te halen. Terwijl Nieuw Sloten met slechts acht spelers naar Texel kwam, telde de selectie van de thuisploeg er maar liefst vijftien. Coach Klaas van den Berg maakte er twee teams van, die elkaar geregeld afwissel den. Voor de verhoudingen in het veld maakte dat met veel uit, want Texel'94 had gedurende grote delen van de wedstrijd een enorm over wicht en stond binnen de kortste keren op een ruime voorsprong. Paul Bakker opende koppend de score, nadat de keeper een schot van Twan Weijers maar net had kunnen keren. Even later profiteerde Jan Frans Haveman van een mis verstand in de verdediging van Nieuw Sloten, waarna Mitchell Kampstra na een snelle combinatie met Paul Bakker de stand op 3-0 weer op. De thuisploeg legde de ene na de andere aanval op de grasmat en kreeg vele kansen. Paul Bakker, Jeffrey Stendert, Twan Weijer, Jan Frans Haveman en Simon Kramer waren allemaal dicht bij een doelpunt, maar vonden steeds de keeper op hun weg. Erik Jonker leek wel te scoren, toen hij van veertig meter op doel schoot en de keeper de bal door zijn handen liet glippen. Het ontging scheids rechter Henk de Ruyter echter dat het speeltuig over de doellijn ging. In de slotfase schoot Paul Bakker nog tegen de lat. Met slechts vijf man in het veld en zonder wissels heeft de jeugd U16 van basketbalvereniging De Mareis zaterdag HBC uit Heer- hugowaard met 73-28 versla gen. Daar moet bij aangetekend dat ook de tegenstander met maar vijf spelers naar het eiland was gekomen. Na een stevige peptalk over voor zichtig spelen en slim met energie omgaan, gingen de mannen scherp het veld in. De tegenstander was vooral in de verdediging regelmatig de weg en de bal kwijt, wat mak kelijke scores voor De Mareis ople verde. De centers maakten de dienst uit. wat Joost Venneker in het eerste kwart 10 punten en Maickel Bouthoorn 4 punten ople- Zaterdag komt Texel'94 twee keer verde. in actie. Beide keren is Roda'23 G2 de tegenstander. De eerste wed- In het tweede kwart werd het team strijd begint om 11.30 uur, de twee- omgezet en wisselden Sjoerd-Jan de om 14.00 uur. De wedstrijden worden gespeeld in Den Burg. Westdorp en De Zwart goed van start de Lugt en Maickel Bouthoorn van tegenstander. Hiermee gaven De Mareis het signaal dat er voor de tegenstander mets te halen viel. Vooral De Lugt speelde goed. Hij verdeelde het spel. verdedigde en wist driemaal tot scoren te komen. Daarmee kwam de ruststand op 42-17. In de rust moesten de spelers er wel op gewezen worden dat het team in foutenlast kwam. Er liep twee man rond met drie persoon lijke fouten (van de toegestane vijf). Met een minimumaantal beschik bare spelers en geen wissels kon De Mareis zich geen fouten meer veroorloven. Dennis Weijers, die met drie per soonlijk fouten geen misstap meer mocht maken, scoorde driemaal in het derde kwart en ook Jan van der Veen had zijn aandeel in de over winning. Met vier fouten op zijn naam kwam hij nog goed weg. In het derde en vierde kwart had De Mareis de wedstrijd volledig onder controle, wat ook bleek uit de eindstand. Scores: Joost Venneker (26), Sjoerd-Jan de Lugt (21). Dennis Wei|ers (10), (Maickel Bouthoorn (8). Jan van der Veen (8). De Mareis U16 speelt volgende week in Hoofddorp, vertrekt met de boot van 14.00 Hans Westdorp en Roel de Zwart hebben al meteen op de eerste avond een goede stap gedaan in de richting van het Texels kampi oenschap klaverjassen. Bart Weijdt en Piet Moree liggen zo ver achter dat zij na één ronde al kansloos zijn. Er spelen dit jaar 26 koppels mee in het kampioenschap, vier meer dan vorig jaar. Westdorp en De Zwart hadden vorig jaar al kans op een topklassering, maar gingen toen in de laatste ronde alsnog onderuit. Ze pakken de zaak dit jaar anders aan en namen met 7749 punten al van 7493 punten hebben ze echter nog riant uitzicht op de titel. Ook veelvoudig kampioenen Gerda Vee- ger en Fenny Caspers hadden een ijzersterke avond. Dit goed inge speelde duo nestelde zich met 7376 punten op de derde plaats. Rosa Harbers en Hetty Westerink, die over het algemeen rond de midden moot blijven hangen, pakten met 7338 punten de vierde plaats en hebben uitzicht op meer. Jan Middag en Wil Maas (kundig Tennisjeugd scoort in Callantsoog De tennisjeugd van TV Deuce was in de herfstvakantie suc cesvol op jeugdtoernooi Woei Weg in Callantsoog. Pascal Saai (jongens enkelspel tot en met 10 jaar), Jesper List en Kimber- ley van Drielen (gemengd dub bel tot en met 18 jaar) en Vienna Scholl (meisjes enkelspel tot en met 10 jaar) gingen met een eer- vervangen door Henny Maas), die ste prijs naar huis. vorig jaar derde werden, werden vijfde met 7272 punten en ook Saai speelde een erg goed toernooi -- - - - Giselaen Lieuwe van der Veen wis- en wist één wedstrijd zelfs binnen bracht" Er leek geen vuiltje aan "de na de eerste avond de leiding. Ook ten nog boven de 7000 te scoren een half uur te winnen. Hij speelde lucht voor de Texelaars, maar twee corners van Nieuw Sloten later titelverdedigers Bas Tromp en Frans Stark gingen sterk van start. Met (7055). Tiny Zwaneveld en Theo ook in de jeugdrubriek tot en met 12 Witte (6998), Chris Schraag en John jaar, maar bleef daar buiten de pnj- 13.00 stond het plötseling 3-2. Toen Jos een eerste spel van 2500 punten en Vlaming (6668) en Erik Jan Geus en zen. Vienna Scholl behaalde haar Texel'94 D1 -Nieuwe Niedorp D1 11.30 SRC D3-Texel'94 D2 11.30 Texel'94 D3-ZAP D3 13.00 Schagen D4-Texel'94 D4 14.00 JVC D3-ZDH D1 11.00 De Koog D1 -HCSC D2 11.45 Texel'94 G1-Roda'23 G2 11.30 en 14.00 (t.vee wedstrijden) Bakker niet goed oplette en de laat ste man van de gasten raak kopte, was de stand zowaar weer gelijk. Na rust pakte Texel'94 de draad een vervolg van net 2000 leken zij af Willem Koomen raakten wat verder te stevenen op de rondewinst, maar in de tweede helft van de avond ging het wat minder. Met een score achterop. Het gemiddelde was met 6277 punten niet bijzonder hoog. Er werden 40 marsen gespeeld. spelen, maar de bal slordig bij sloeg de vlam in de pan. Spelers tweede titel dit jaar en List en Van Drielen hebben laten zien dat ze een uitstekend team vormen dat geducht tegenstand kan bieden. Scholl behaalde samen met Britt Polder man een tweede pnjs in de ME10. Er had meer ingezeten, maar Polder man kwam tijdens de wedstrijd lelijk ten val, wat invloed had op het ver loop van de strijd. Ze kwam terug met een ace, maar zelfs dat mocht niet baten. Een tweede pnjs was er voor Jesper Arkenbout en Jesper List in de JD18. De net 14-jarige List speelde met zijn teamgenoot een spannende wedstrijd in drie sets. Mike van der Wal en Kayne Briko behaalden een tweede prijs in de JD10. De jonge talenten speelden prachtige games, maar kwamen net te kort voor de overwinning. Briko liet vooral zien over een mooie opslag te beschikken. Antara Saai, Elleke van Heerwaar den, Beau Biesboer, Andra Kager, Sabine van der Wal, Noa Griffioen en Danilo Griffioen bleven buiten de prijzen. Texelse pupillencompetitie: SVC F-De Koog F Vitesse-Roda RKC-SVO F Sparta-Heerenveen Real Madrid-Villarreal Sevilla-SVO E Groen Atletico Madrid-SVO E Wit De Koog E-ZDH E Valencia-Deportivo SVC E-Barcelona 9.00 9.00 9.00 9.00 10.00 10.00 10.00 10.00 10.00 10.00 De voetballers van het eerste zaterdagelftal van SVO blijven het uitstekend doen. Op een nat en glad veld aan de Vliestraat werd afgelopen weekend Pur- mersteijn met 3-1 verslagen, waardoor de Oosterenders de koppositie verstevigden. Een opstootje, waarbij drie spelers de rode kaart kregen, vormde een vervelend intermezzo. Chris Ellen in de voeten plaatste. Ellen bracht Hof in stelling, die met een hard schot en van grote afstand voor de tweede maal doel trof. Purmersteijn kreeg geen grote kan sen, mede doordat de Oosterender verdedigers hun zaakjes prima op orde hadden. In de tweede helft gaven de gasten van Purmersteijn werkten Dennis Daalder tegen de grond en begon nen op hem in te slaan en te trap pen. Om de gemoederen tot beda ren te brengen, besloot de scheidsrechter de wedstrijd tijdelijk te staken en iedereen naar de kleedkamer te sturen. Twee voet ballers van Purmersteijn kregen de rode kaart en mochten niet meer Zondag 1 november: Sint Boys-Texel'94 Duinrand S-De Koog ZDH-Oudesluis Berdos 2-Texel'94 2 Den Helder 4-Texel'94 3 BKC 4-Oosterend 2 Bergen 2-De Koog 2 Callantsoog DA1 -Oosterend DA1 11.30 DWOW DA1 -Texel'94 DA1 11.30 De Koog DA1 -Den Helder DA1 14 00 Texelse recreatiecompetitie: Oosterend-Texelse Boys De Koog-Texel Met de wind in de rug nam SVO, ditmaal gecoacht door Ed de Vries, direct het initiatief. Dat resulteerde al snel in een overwicht en kansen. Ruben Duinker schoot de bal uit 1.30 een vrije trap beheerst richting de 13.15 kruising, maar de keeper kon met 14 00 de vingertoppen nog net een doel punt voorkomen. Na een kwartier werd het toch 1 -0. Ruud Hof veroverde de bal op het middenveld, kwam op stoom en schoot vanaf 25 meter hard raak. Even later was hij opnieuw succes vol, toen de keeper van Purmer steijn een medespeler wilde aan- wat meer tegengas. Ze hadden al terugkeren. Dat gold ook voor 14.00 14.00 14.00 11.30 snel succes, toen de Oosterenders de bal bij een corner niet weg kre gen en deze goed werd ingescho- Ruud Hof. die een tegenstander had geschopt. In de resterende tien minuten kwam ten. Dat was kennelijk de opsteker Oosterend met meer in problemen, die Purmersteijn nodig had, want de ploeg werd daarna steeds ster- 10.30 10.30 ker en kreeg meerdere doelrijpe kansen. Dat er geen doelpunt meer viel, was vooral te danken aan kee per Alexander Smit, die zijn team genoten en het publiek versteld liet staan met enkele fantastische red dingen. Na een harde overtreding van Mar- tijn Dnjver, die een tegenstander van achteren onderuit haalde. Dennis Daalder maakte aan alle Strijd bij unihockeytoernooi onzekerheid een einde, door de bal na een vrije trap van Wilco Keijzer Omdat er voor hen geen competi- Witte. Zij wonnen alle wedstnjden. op fraaie wijze langs de keeper te tiewedstrijden zijn, werd donder- Texel 3 (Jan van der Wal. Tobias schieten. dag in Ons Genoegen een toernooi Schiphorst, Mare Langeveld. ^on gehouden voor de jeugd van de SVO heeft nu een voorsprong van unihockeyclub. Ook speelden drie punten op De Blokkers, dat enkele buitenstaanders mee. tweede staat. Komende zaterdag Het toernooi, waaraan zeven teams zijn de Oosterenders vrij, de week deelnamen, werd gewonnen door erop gaan ze op bezoek bij hek- Texel 1, met Twan van IJsseldijk, Jelle Burgman en Rien van Koot- kensluiter Portugal Amsterdam. Job Vermuë en Sander en Niels nie de Boer, Stefame Hin, Ilse Boer- sen en Lisanne Kroon) werd twee de. De derde plaats was voor De Bikkels uit De Koog, bestaande uit Senne Roeper, Lars Tielemans,

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 7