Wat betekent Mariët van der Werf organiseert puzzelritten i> NU GROTE ACTIE BIJ DROS! PROFILE TYRECENTER Rentenaar VOOR AL UW WINTERBANDEN Kijk voor het volledige aanbod van deze autobedrijven op www.texelseautopagina.nl DROS RENAULT Oorsprongweg 3 De Cocksdorp 0222 - 311 611 Hyperspecialist in banden en velgen, Compleet in auto-onderhoud Mariët van der Werf heeft met haar koffertje vol attributen al een hoop voorpret. Bij een van haar eerste MAB-oriëntatierit- ten nam ze een zaklantaarn mee in de auto. 'Om in het donker te kijken of er iets aan de kant stond', lacht Mariét van der Werf. Inmiddels weet ze de weg op het eiland blindelings te vinden. Behalve enthousiast deelnemer is ze nu ook mede-organisator. Zaterdag 31 oktober staat de bekende 'snertrit' op het menu. 'Moeilijk om een makkelijke rit uit te zetten' Mariët heeft al zo'n tien jaar ervaring met de oriëntatie- of puzzelritten. 'De eerste keer was met een auto vol jongelui. We waren het kroeg zitten zat en deden voor de lol mee. Nu doe ik het nog steeds samen met een vriendin. Wat er zo leuk aan is? Tja, je bent een hele middag of avond echt aan het puzzelen. Het is zeker niet makkelijk en je leert het hele eiland kennen.' Voor de rit ten heeft de MAB een commissie, bestaande uit vier personen. Als 'sectorhoofd' heeft Mariët ook zitting in het hoofdbestuur. Per jaar staan er zes op de kalender: na de Nieuwjaarsrit volgen de krokusrit, Paasrit, mosselrit, snertrit en Sinterklaasrit. 'Die laatste is leuk voor kinderen. Op het eind punt komt de Sint hen verrassen.' Kan ze zelf wel meedoen terwijl ze ook in de orga nisatie zit? 'Ja hoor. Samen met Bianca Boom regel ik alleen de krokusrit. We heb ben steeds andere uitzetters. Dat houdt het spannend. Sommigen doen altijd wat speci aals. Bijvoorbeeld op een parkeerterrein een slalom achteruit rijden of puzzelen met nieuwtjes uit de Texelse Courant.' Instinkers Ook zonder deze trucs zijn de ritten al lastig genoeg, zo leert een routebeschrijving. 'Het is moeilijk om een makkelijke rit uit te zet ten', zegt Mariët. 'Eerste weg L' is nog wel te begrijpen. Maar wat moet je doen als er 'DLW' staat? Dan moet je weten dat het 'doodlopende weg' betekent. Beruchte instinkers zijn zijwegen met een inrijver- bod, doodlopende straatjes en driehoekjes op kruispunten. Tip van Mariët: 'Ook num mers op lantaarnpalen en abri's tellen mee.' Wie de weg helemaal kwijt is, kan altijd nog het noodnummer bollen. 'Op sommige pun ten zetten we opvangers neer. Maar het is nooit precies te voorspellen waar mensen van de route afraken. Als uitzetter moet je in het hoofd van de deelnemers zitten.' Zelf heeft ze wel eens meegemaakt dat ze door diverse andere deelnemers tegemoet werd gereden. 'Toen begreep ik dat we ergens een verkeerde afslag hadden geno- Letters Het heeft geen zin om te racen. 'De route is uitgezet op een gemiddelde snelheid van 20 km/u. Onderweg moet je opletten, let ters zoeken en is er een tijdcontrole.' Ook geroutineerde deelnemers moeten niet denken dat ze alles al weten. 'Op verkeers gebied verandert er altijd wel wat.' Toch kent Mariët het eiland nu zo op haar duim pje dat ze zich, daags voor de snertrit, voor het eerst gaat wagen aan de Wampex. 'Zondag zit ik ook nog op de Zwarte Markt. Het wordt dus een lekker zwaar weekend!' De snertrit start 31 oktober om 20.00 uur (inschrijving vanaf 19.30 uur) bij Schoenma ker vanaf het Wezenland. De finish is een verrassing, de prijsuitreiking is in De Peli kaan. Tekst en foto: Hoptext Maak gebruik van onze GRATIS uitgestelde betaling! Informeer ook naar andere akties. Bij ons krijgt u de beste band voor de beste prijs. Kom eens langs voor een vrijblijvende offerte en laat u verrassen. Bernhardlaan 200, I79I XJ Den Burg -Texel .Telefoon 0222-318000 E-mail info@opelrentenaar.nl www.opelrencenaa En de winnaar is.. Ron Keijzer uit Den Burg wist het goede antwoord op de prijs vraag van de vorige Autopagina. Hij heeft een Coca-Cola ZERO Race Experience op het circuit in Zandvoort gewonnen. Hoe is het om in een Porsche 911 op de Tarzanbocht af te stui ven? Hoe reageert een formuleauto tijdens remmen, gas geven en sturen? Ron Keijzer gaat het binnenkort ervaren. Gedurende de dag rijdt hij in een Porsche 911, formulewagen, een BMW 130i Cup lookalike en een 500pk sterke Dodge Charger. Binnenkort leest u meer over zijn ervaringen! (en zomerbanden) - Vredestein snowtrac 3,195/65/15 73,- Interstate winter IWT-2,195/65/15 57,- Ook i.c.m stalen of lichtmetalen velg, complete set vanaf 249.-

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 11