"IEXHAGBCA.nl Jip?! TEXELSE COURANT Lamsvetzeepje wint 'Goud' Eenakterfestival biedt afwisselend programma Prijs voor film Threes Anna TES O Bedreigd door een onzichtbare moordenaar VRIJDAG 30 OKTOBER 2009 Medium Medium Lia Schippers verzorgt woensdag 4 november een avond in De Lindeboom. Via haar 'gidsen uit de ongeziene wereld' krijgt zij boodschappen door, bestemd voor belangstel lenden in de zaal. Bezoekers mogen één foto of voorwerp op tafel leggen, zowel van levende als van overleden personen. De bijeenkomst begint om 20.00 uur, de toegang bedraagt €8,- Snertrit MAB De MAB houdt zaterdag 31 oktober de Snertrit, de vijfde rit van het jaar. De route is uitgezet door Mark Peter Graaf, de start is om 20.00 uur bij de firma Schoenmaker aan het Wezen land. Inschrijven kan vanaf 19.30 uur. Na de rit staat de snert klaar bij de Pelikaan. FNV-vrouwen De FNV-vrouwen komen dinsdag 3 november bijeen in De Buureton. Gastspreker is Hans Lasthuizen, die vertelt over recessie en kapita lisme. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Kinderviering In de Maartenskerk in Ooste rend wordt zondag een oecu menische kinderviering gehou den, waaraan medewerking wordt verleend door Piet Ver driet, een clown die geen ouders meer heeft, en zijn vriendje Troost. De twee bezoekers vertellen een ingrijpend verhaal met een lach en een traan. De dienst, die om 10.00 uur begint, wordt geleid door Nien- ke Mahieu en Caroline der Neder landen. In de oecumenische kinderviering wordt ook de schoenendoosactie afgesloten. De afgelopen weken werden schoenendozen gevuld met handige, leuke en noodzake lijke dingen. Deze dozen worden binnenkort verscheept naar de Filippijnen, Kameroen en andere landen. Geslaagd Tamara Zijm: 'Er is steeds (Foto Joop Rommetsl Vaak is haar vader. Hans Zijm, sla ger bij Goënga, de grote winnaar van de internationale vakwedstrij den die jaarlijks in de Jaarsbeurs in Utrecht worden gehouden. Dit keer ging de meeste aandacht echter uit naar dochter Tamara, die in de categorie cadeau-artikelen het pre- dicaat Goudkwaliteit won voor een door haar zelf ontwikkelde zeep, gemaakt van lamsvet, een restpro- duct uit de slagerij van Goënga. De zeep is volgens de jury van 'uitste kende kwaliteit' en kreeg 97 van de 100 beschikbare punten. Het product werd beoordeeld op onder meer geur, kleur, uiterlijk en origi naliteit. De slagersvakwedstrijden werden vier weken geleden gehouden. Een beetje laat voor een krant om op terug te komen, ware het niet dat de redactie om bijzondere redenen niet eerder op de hoogte was. 'Mijn vader had me zelf opgegeven, maar hij was zo teleurgesteld over zijn eigen prestaties, dat hij het er niet meer over wilde hebben', ver telt Tamara. En plagerig: Maar papa, heb ik gezegd, a/s jij wint geef je het ook altijd door aan de krant, waarom nu dan niet? Toen heeft hij jullie toch maar gebeld.' Overigens bleef Hans Zijm niet helemaal zonder succes. Eén van zijn drie inzendingen, een lamsgril- Iworst, kreeg eveneens een gou den predicaat. Met de verkoop van de zeepjes, die Tamara ontwikkelde voor een project op OSG De Hogeberg, gaat het ondertussen uitstekend. 'Er is steeds meer vraag naar. Ze zijn nu op vijf plaatsen op het eiland ver krijgbaar. De laatste tijd heb ik me niet zo intensief met de verkoop kunnen bezig gehouden, doordat ik doordeweeks aan de overkant woon (voor een studie Voedings leer en diëtiek, red). Maar er is nog genoeg, want ik heb in de zomer een flinke voorraad aangelegd.' Glas-in-loodraam voor Waddenkerk Tijdens een eerder deze maand gehouden bijeenkomst besloten belangstellenden dat het middelste raam aan de voorkant van de Wad denkerk in De Cocksdorp zich het beste leent voor een versiering met glas-in-lood. Op dinsdag 3 novem ber wordt een tweede bijeenkomst gehouden, waarbij het ontwerp verder wordt uitgewerkt. Wie daarover mee wil praten, is van vanaf 14.30 uur welkom in 't Gebouwtje naast de kerk. Meer informatie is te verkrijgen bij Fred van Helden, tel. 318963, e-mail heldennederlanden@hetnet.nl. Het vinden van vrijwilligers Organisaties en verenigingen die willen deelnemen aan de cursus over het vinden en bin den van vrijwilligers, kunnen zich nog tot 4 november opge ven. De cursus, een initiatief van Rotary Texel en ondersteund door Pharos, wordt zaterdag 14 november gege ven in dorpshuis De Hof in De Koog en duurt van 11.30 tot 16.00 uur. Deelname kost €25,-. Een inventarisatie eerder dit jaar leerde dat bijna de helft van de verenigingen kampt met een tekort aan vrijwilligers. In deze praktijkge richte cursus wordt speciale aan dacht besteed aan het werven van bestuursleden en het activeren van leden. Opgeven kan via tel. 315224 en e- mailadres aschoo@pharostexel.nl. Kookcursus mannen Op uitnodiging van de Stichting Welzijn Ouderen Texel verzorgt José Huisman vanaf donderdag 12 november een kookcursus voor mannen. De cursus op beginnerni veau wordt gedurende zes donder dagavonden gehouden van 17.30 uur tot 20.30 uur. Kookkunsten worden bijgebracht tot en met donderdag 17 decem ber in de keuken van de OSG (praktijkgebouw Emmalaan). Deel name is 50,-, exclusief kosten van de ingrediënten. Meer informatie of aanmelding kan via SWOT, tel. 312696 of via swot@texel.com. Klif 12 in Den Hoorn biedt op de zondagen 8 en 15 november onderdak aan het eenakterfesti val van de Stichting Theater Activiteiten Texel. Het publiek wordt vergast op een program ma van zes voorstellingen in zeer uiteenlopende stijlen. Het is de tweede keer dat het fes tival ook plaats biedt aan andere podiumkunsten dan alleen toneel. Ook voorstellingen die onder de noemer 'kleinkunst' vallen, hebben hiermee een plek gevonden. De verbreding van de opzet werd in 2007 (het festival wordt eens in de twee jaar gehouden) enthousiast ontvangen, reden om ook dit keer voor deze vorm te kiezen. Daar mee kan het publiek een afwisse lende middag tegemoet zien. Twee voorstellingen worden op eigen teksten gespeeld, Argh van Roos Bakker en Het duel van Freya en Sarah Eshuijs. Roos Bakker bezint zich in haar voorstelling Argh op levensvragen.' 'Soms kijk ik, wellicht zie ik, ik knipper met mijn ogen, en dan snap ik er echt niets meer van. Zal dat anders zijn als je 80 bent, snap je het dan wel?' Bak ker spint hersenspinsels over dagelijkse zaken, die alleen maar tot nieuwe vragen leiden. Het duel van Freya en Sarah Eshuijs bevindt zich op het snijvlak van De oud-Texelse Charlotte Boon (23) heeft cum honore de honours- master Commerciële Rechtsprak tijk aan de Universiteit van Amster dam afgerond. Momenteel is zij bezig aan de master Internationaal Belastingrecht, eveneens aan de UvA Vogelexcursie De Vogelwerkgroep houdt zater dag 31 oktober een wandeling over de noordpunt van het eiland. Her vogelgebied achter camping De Robbenjager is in de trektijd popu lair bij trekvogels. Komend vanaf Vlieland of Noorwegen bevolken lijsters, piepers en andere zangvo gels dankbaar de eerste bosjes van Texel. Verschillende soorten eenden overwinteren op de plas. De excursie wordt geleid door Vin cent Stork en begint om 9.00 uur. Opgave is niet nodig. Wel verdient het aanbeveling een verrekijker of telescoop mee te brengen. Jongeren Informatie Punt De film The Bird Can't Fly van de Texelse Threes Anna heeft op het internationale filmfestival Madrid-Móstoles de prijs voor het beste script in de wacht gesleept. Het MMIFF is volgens de schrijf ster een 'klein, maar gezellig festi val in de buitenwijken van de Spaanse hoofdstad' en de reis was een goede manier om zich voor te bereiden op komende projecten. Zo moest zij voor de financiering van haar volgende film de verhou ding tussen het aantal Nederlandse en buitenlandse woorden aange ven, wat betekende dat alle woor den uit het script geteld moesten worden. Dit in verband met een mogelijk subsidie. De prijsuitreiking in Madrid had nogal wat voeten in de aarde, omdat de presentator geen Engels sprak en bovendien de volgorde van de genomineerde films door elkaar haalde. Ook de prijs voor de beste actnce reisde mee naar Nederland. Deze werd gewonnen door Eva van de Wijdeven als Desy in Dunya Desie. toneel en beeldende kunst. De rol len staan daarbij niet vast, beiden zijn (wisselend tegelijkertijd) thea tervormgever, regisseur en actrice. Ook de locatie levert een belang rijke bijdrage, evenals de invloed van het publiek. Meer klassiek theater zijn de voor stellingen Drankhuwelijk van Har- men Kramer, gespeeld door Karin Nauta en Hans Oosterhaven, en Tot de dood ons scheidt van Gon- nie Klercq en Edwin Kroons, gespeeld door Charlotte Lorier en Koos Pels-Rijcken. De muziek komt aan bod in Schaft tijd van Bas ten Have, die zich op cabaretesk poëtische wijze ver wondert over titels en teksten van Nederlandstalige liedjes. Het pro gramma wordt afgesloten door het damestrio Anyway, bestaande uit Anneke Brons, Irisabella Bakker en Ruthie Vazana. Zij brengen hun liedjes a capella en met humor. Het festival begint beide dagen om 14.00 uur, de toegang bedraagt €10,-. Kaarten zijn verkrijgbaar bij Nauta Boek en Klif 12 en kosten in de voorverkoop €8,-. Een compleet overzicht van excur sies, rondleidingen, workshops en andere toeristische activiteiten staat in de Vakantiekrant, die op het hele eiland gratis verkrijgbaar is. Zie ook www.texelagenda.nl. Vrijdag 30 oktober: 18.00 uur. In de kantine van Texel'94 in Den Burg gaat om 18.00 uur de Wampex van start. De deelnemers wacht een avontuurlijke speurtocht over het gehele eiland (en omstre ken). 20.00 uur. In Kunsthuys Texel begint om 20.00 uur een lezing van Giep van Werven over de kunst van leven. Deelname kost €10,-; opgave bij Iri sabella Bakker, tel. 06-53245253. Cinema Texel vertoont Up, 3D (13.45), Sinterklaas (14.00), Michael Jackson (16.15,19.00, 22.00), Span- gas (16.30), De Storm (18.45) en Terug naar de kust (21.15). Zaterdag 31 oktober: 09.00 uur. Bij paal 33 bij De Cocks dorp begint om 9.00 uur een vogel excursie rond de noordpunt van het eiland. Deelname is gratis, opgave niet nodig. 13.30 uur. In Keukencentrum Texel aan de Maricoweg in Den Burg wordt van 13.30 tot 16.00 uur een kookde monstratie gegeven met combimag netron en stoomoven. 14.00 uur. In het gebouw van de Rabobank in Den Helder wordt van 14.00 tot 17.00 uur een woonmarkt voor starters gehouden. Aanmelden via communicatie@nhn.rabobank.nl. 20.00 uur. Burgemeester de Koning hal. In de Koninghal aan de Emma laan in Den Burg begint om 20.00 uur een competitieavond van de Model Racing Texel. 20.00 uur. In De Burght (voormalige NH-kerk Den Burg) begint om 20.00 uur een concert van het jubilerend Texels Christelijk Mannenkoor en diverse solisten. Entree €12,-. 20.00 uur. In Question Plaza in Den Burg begint om 20.00 uur een darts- toernooi. Er wordt 501 gespeeld. Opgave tot een uur voor de wed strijd. 20.00 uur. Bij de firma Schoenmaker aan het Wezenland in Den Burg gaat om 20.00 uur de snertrit van de MAB club van start. Inschrijven vanaf 19.30 uur. 21.30 uur. In café De Compagnie in Oudeschild begint om 21.30 uur een salsa-party, georganiseerd door Sal sa Texel. Entree vrij. Cinema Texel vertoont Up, 3D (13.45), This is it (16.15, 19.00, 22.00), De Storm (18.45), Terug naar de Kust (21.15), Sinterklaas (14.00) en Spangas (16.30). Zondag 1 november: 10.00 uur. In manege Akenburg wordt van 10.00 tot 15.00 uur een zwarte markt gehouden. Met ongeveer 65 standhouders met tweedehands spullen en verse oliebollen. Prijs. €0,50. 10.00 uur. Bij evangelistenechtpaar Jan en Paula Brouwer (Keesomlaan 4a, Den Burg) begint om 10.00 uur een huissamenkomst. 10.00 uur. In de Maartenskerk in Oosterend begint om 10.00 uur een oecumenische kinderviering. 11.00 uur. Bij de Fonteinsnol in de Dennen gaat om 11.00 uur een bos- loop over diverse afstanden van start. Inschrijven bij hotel Bos en Duin. 14.00 uur. Wereldfietser Frank van Rijn vertelt in de bibliotheek aan de Drijverstraat in Den Burg over zijn reis op de fiets door Tibet. 14.00 uur. Met de boot van 14.00 uur vertrekt een excursie naar de begraafplaats van Huisduinen, met speciale aandacht voor het Joodse gedeelte. Cinema Texel vertoont Luzerne con cert (12.00). Up, 3D (13.45), This is it (16.15, 19.00, 22.00), De Storm (18.45), Terug naar de Kust (21.15), Sinterklaas (14.00) en Spangas (16.30). Maandag 2 november 13.30 uur. In de schuren van Axel Lap in Den Hoorn wordt van 13.30 tot 16.00 uur een rommelmarkt gehouden. De opbrengst is voor het onderhoud van het Hoornder kerkje. 20.00 uur. In de praktijk achter Brink 28 in De Koog begint om 20.00 uur een meditatie-avond, waarbij wordt ingegaan op het bevorderen van vitaliteit. Cinema Texel vertoont Terug naar de Kust (19.30) en This is it (20.00). Dinsdag 3 november: 14.30 uur. In 't Gebouwtje naast de Waddenkerk in De Cocksdorp wordt een bijeenkomst gehouden over het ontwerp van een glas-in-loodraam voor de kerk. 19.00 uur. In Bosch en Zee in De Koog begint om 19.00 uur een trai ning linedance voor beginners en om 20.00 uur voor gevorderden. 20.00 uur. In De Buureton in Den Burg begint om 20.00 uur een bijeen komst van de FNV Vrouwenbond. Hans Lasthuizen geeft een lezing over de recessie en het kapitalisme. 20.00 uur. In de Witte Burcht in Den Burg begint om 20.00 uur een klaver- jasdrive voor het goede doel. Inschrij ven, liefst met maat, vanaf 19.30 uur. €3,50 per koppel. 20.00 uur. In het zaaltje van de doopsgezinde kerk aan de Koger- straat in Den Burg vertelt rabbi Pran ger over het Joodse leven. Aanvang 20.00 uur, toegang €3,-. 20.00 uur. In het gemeentehuis begint om 20.00 uur een extra vergadering van de raadscommissie Grondge bied over het 'Restauratieplan de kernen van Texel'. 20.00 uur. In hotel Den Burg begint om 20.00 uur een lezing over lucht- warmtepompen. Cinema Texel vertoont Luzerne con cert (13.45, 19.30) en This is it (20.00). yrj~7x TESO zet vandaag (vrijdag) tot 16.00 uur een extra boot in en verzorgt dan ieder half uur een afvaart, zowel van uit Den Helder als vanaf Texel. Auto mobilisten moeten maandag op Texel tussen 10.00 en 11 00 uur rekening houden met een uur wachttijd. Meer informatie over de veerdienst is te verkrijgen via tel. 369600 of website www.teso.nl. Verwarmen met luchtwarmtepomp Henk-Jan Visscher en Ruud Ver braak spreken dinsdag 3 novem ber in hotel Den Burg aan de Emmalaan over luchtwarmte- pompen. Luchtwarmtepompen gebruiken de buitenlucht als warmtebron en zijn daarmee milieuvriendelijk en kos tenbesparend. Bovendien is een luchtwarmtepomp eenvoudig te installeren en onderhoudsvriende- lijk. Naast verwarming kan hij zor gen voor koeling en warm water. Henk-Jan Visscher van Visscher Bouw en Installatie Advies en Ruud Verbraak van Daikin Netherlands gaan tijdens hun lezing verder in op de werking en de mogelijkhe den. De bijeenkomst begint om 20.00 uur, aanmelden kan via info@duurzaamtexel.nl of tel. 320723. Een gescheiden moeder die door een onbekende met de dood wordt bedreigd, is de hoofdpersoon in de psychologische thriller Terug naar de kust, die vanaf deze week in Cinema Texel draait. Het toch al spannende verhaal wordt steeds bloedstollender wanneer blijkt dat de vrouw geestelijke problemen heeft en daardoor niet helemaal seneus wordt genomen door haar omgeving. Terwijl iedereen aan haar verhaal twijfelt komt de onzicht bare moordenaar steeds dichterbij. De film is gebaseerd op de gelijkna mige bestseller van Saskia Noort. De hoofdrollen worden vertolkt door onder anderen Unda de Mol, Daan Schuurmans, Huub Stapel en Pierre Bokma. Michael Jackson: This is it is een documentaire over de totstandko ming van de serie afscheidsconcer ten van Jackson, die door zijn plot selinge dood nooit zijn doorgegaan. De film is geregisseerd door Kenny Ortega, die als creatieve partner nauw betrokken was bij het project. De beelden laten een betrokken artiest zien, die samenwerkt met zangers, dansers, bandleden, cho reografen, ontwikkelaars van spe cial effects en talloze andere crea tieve leden van het team, terwijl ze aan het oefenen zijn voor wat een historisch concert had moeten wor den. Zondag en dinsdag is in Cinema Texel Lucerne Festival 2008 te zien, de registratie van een concert met muziek van Tsaikovsky, Rachma- ninov en Stravinsky, vertolkt door The Lucerne Festival Orchestra en Claudio Abbado. Door de bijzon dere kwaliteit van beeld en geluid is het net alsof de kijker zelf in de con certzaal zit. Een deel van de andere films is geprolongeerd. Iedere donderdag draait in Cinema Texel een mysterie movie, waarin bezoekers zich laten verrassen. Het volledige program ma staat elders in de agenda in deze krant én op de website www.

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 2