TIME OUT 'Stemmen op Texelse jeugdprojecten' TEXELSE 3 COURANT Kans op duizenden euro's via watgaanwedoen.tv Autobusje belandt in gat (ffelï-.itf hi i. m jongeren centrum VRIJDAG 30 OKTOBER 2009 Texelaars moeten zo snel moge lijk naar de website www.gaan- wedoen.tv van de provincie en hun stem uitbrengen op één van drie Texelse jeugdprojecten. De jeugdclub van De Cocksdorp wil namelijk geld voor een feest om iets terug te doen voor behulp zame Durpers, jongeren uit Den Burg wil het skatepark aan de Elemert opleuken met graffiti en het derde project dat stemmen nodig heeft betreft de wens om het skatepark in Oosterend te pimpen. De provincie heeft €30.000,- beschikbaar gesteld. Elk project krijgt ten hoogste €3000,-. Achter liggend idee is jongeren te laten nadenken over wat ze voor de samenleving zouden kunnen bete kenen. Van genoemde projecten zijn filmpjes te zien op www.gaan- wedoen.tv. Er staan inmiddels tien tallen filmpjes op. De projecten die de meeste stemmen krijgen, komen in aanmerking voor subsidie. 'Stemmen dus', zeggen de Texe laars. Stemmen kan van 1 tot 15 november. Oosterend 'Grijs, saai en leeg.' Dat zeggen Yassine Dhouib, Jan Matthijs Boon, Luuk van der Windt en Jibby Lin- ders over het skatepark in Ooste rend. 'Het skatepark moet nodig worden gepimpt, dan ziet het er een stuk leuker uit', zeggen de bevriende brugklassers Een maandje geleden voegden ze de daad bij het woord en namen de betonnen halfpipe waarop ze ska ten en bmx-en (met crossfietsen) met spuitbussen onder handen. Maar hun graffiti viel niet in goede aarde, zeker nadat een ander het project Gaan we doen van de provincie, waarmee ze kans maken op subsidie, gingen ze direct aan de slag. Ze maakten een filmpje en zetten dat op www. gaanwedoen.tv. Den Burg Ook een groep jongeren uit Den Burg doet mee aan de wedstrijd. Ze hopen geld te krijgen voor het skatepark aan de Elemert, dat onlangs is gerenoveerd en vrijdag 13 november officieel weer open gaat. 'Ze willen het wat opleuken met graffiti en er workshops ska ten geven', vertelt jongerenwerker Justin Segerink, die het promotie filmpje voor de groep heeft gemaakt. Bedoeling is ook er in mei een groot feest te geven, georganiseerd door de jeugd zelf, met onder meer livemuziek van Texelse bandjes en demonstraties van ervaren skaters. 'Alles bij elkaar gaat het zo'n €3000,- kos ten, inclusief de huur van geluids apparatuur Het zou dus leuk zijn ais we het volle bedrag zouden krijgen.' groepje een tijdje geleden discrimi- Cocksdorp nerende leuzen had aangebracht. Het derde Texelse initiatief komt 'We hadden geen idee dat het uit De Cocksdorp. De jeugdclub is niet mocht en wij kregen ook daar zo blij met alle hulp die de kinde een beetje de schuld van', vertelt ren krijgen van de Durpers, dat ze Matthijs. Nog dezelfde avond kre gen ze een telefoontje van de politie, waarna de jongens de graffiti in goed overleg hebben verwijderd. Daarmee was alles weer bij het oude. Maar nog steeds 'grijs, saai en leeg'. 'Het zou veel leuker kunnen hier. Als er nu een quarterpipe (een baan van een kwart cirkel) bijkomt, waar van we de muur mogen beschil deren, dat zou een hele verbete ring zijn.' Toen werden getipt over iets terug willen doen. 'Cocksdor- pers geven gul bij de verloting, bieden gretig op een veiling en helpen als we een griezeltocht. een avontuur in het bos of iets anders organiseren', vertelt jeugd leidster Sabrine Veldman. Als tegengebaar wil de jeugd een feestavond voor ze houden, met een buffet, een goede DJ en ander vermaak. Het geld dat ze hiervoor nodig hebben, hopen ze via gaan wedoen.tv binnen te halen. Texel 2010: Bus voor scholieren Een schoolbus naar Amerikaans voorbeeld. Texel 2010 voerde het plan gisteravond op tijdens de openbare avond in De Linde boom. Als reden voert de partij aan dat het huidige openbaar vervoer niet goed aansluit op de schooltijden, dat een schoolbus veiliger is en ouders ontziet. De bus is voor middelbare scholie ren. 'Veel kinderen uit het buiten gebied zijn gedwongen een bus te nemen die veel te vroeg gaat', zei partijvoorzitter Annie Hin. 'Kinde ren doen het licht van hun fiets niet aan omdat dat extra kracht kost. Een schoolbus die vanaf de herfst vakantie tot het voorjaar rijdt, voor komt ook dat ouders heen en weer moeten rossen om hun kinderen naar school te brengen.' De bus maakt wat betreft Texel 2010 elke ochtend en middag een ronde langs de dorpen, om de scholieren weg te brengen en op te halen, 's Morgens om acht uur op school en 's middags om vier uur als de school uit is. Kinderen worden opgehaald op verzamelplaatsen of thuis en sluiten een abonnement af. De rest van het geld moet de gemeente bijpassen. Hin: 'Daar voor kunnen we putten uit het budget van de Wet Maatschappe lijke Ondersteuning. De gemeente heeft immers een zorgplicht, niet alleen voor ouderen, ook voor de jeugd.' Hin gaf aan dat als zo'n plan tot uitvoering komt, dat in overleg met OSG De Hogeberg zal gaan. De week van... Michiel Drijver Michiel Drijver is de volgende blog- ger in de serie De week van... Hij is initiatiefnemer van een project om muzikanten te werven voor de Texelse fanfarekorpsen. Luchtballonnen zie je op Texel maar zelden voorbijkomen. Een buitenkansje dus voor fotografen. BotJ Koning on Gormrd Tonmermon) Langs de Postweg ontstond dins dagavond een lek in een waterlei ding van waterleidingbedrijf PWN. 's Avonds is een noodreparatie uit gevoerd, maar er was verzuimd het gat met lint af te zetten. Toen een medewerker 's morgens naar zijn werk op het land wilde, reed hij in het ontstane gat, dat in de duister nis niet was te zien. In het gat lagen ook stroomleidingen. Een kraan heest het voertuig uit het gat, over schade is niets bekend, de bestuurder kwam met de SChrik Vrij. (Bron Texel H2 lotoGerDn|w/) 'Kruispunt veiliger' De fractie Texel 2010 wil er dat maatregelen worden genomen om de kruising Waalderweg-Waalder- straat te vergroten. 'Zoals u weet is daar pas geleden een ernstig onge luk gebeurd en het wemelt daar dagelijks van bijna-ongelukken', betoogde Gerbrand Poster dins dag in de rondvraag van de raads vergadering. Afgesproken werd binnenkort in commissieverband op het verzoek terug te komen. Visserijkalender Bij Flying Focus is onlangs de Vis serijkalender 2010 uitgekomen, met foto's van kotters op volle zee. Ook de Scheepvaartkalender, met vrachtschepen, ligt weer in de win kel. Binnenkort verschijnt Vliegen boven vissers, over 25 jaar mari tieme luchtfotografie. Dagtoerisme Vorige stelling: Het heffen van belasting op dag toerisme is een goede manier om het begrotingstekort van de gemeente aan te zuiveren. ja (22*) Aantal stemmers: 261 Nieuwe stelling: Het laten rijden van een speciale schoolbus (zoals voorgesteld door Texel 2010) voorziet in een behoef te. www.texelsecourant.nl Familieberichten We dachten dat ze minstens 90 zou worden Plotseling is overleden Mama Antonietta Rossano Christine Gian Battista Marlon Woorden schieten ons tekort om u allen te bedanken voor de bloemen, kaarten en woorden van troost en uw persoonlijke belangstelling tijdens de ziekte en na het overlijden van onze moeder, oma en ouwe oma THEA KOSSEN - BIJ MA Cor en Margriet Kossen Kinderen en kleinkinderen Den Burg, oktober 2009 Wij zijn getrouwd! Ralph Koning Ilonka de Boer vrijdag 30 oktober 2009 van 2 tot 22 november zijn wij op Aruba! TEMPELIERWEG 42,1791 NS DEN BURG ralphenilonkagetrouwd@hotmail.com Dolblij zijn wij met de geboorte van onze zoon Jens 23 oktober 2009 om 17.09 uur Raymon Tromp en Karin Blom Sloestraat 15 1826 CV Alkmaar

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 3