TEXRAGiftDA.NL TEXELSE 2 COURANT 'Alexander' op Texel in première Logeerhuis Texel Surrogates: een robotversie van mensen VRIJDAG 6 NOVEMBER 2009 Band Online in Dennenoord De Rotterdamse rockcoverband Online speelt vrijdag 13 en zaterdag 14 november in Den nenoord aan de Grensweg. Online was enkele jaren geleden al op Dennenoord te horen, maar heeft inmiddels enkele personele wijzigingen onder gaan. De band speelt vrijdag versterkt en zaterdag akoes tisch. Dan zullen ook enkele andere artiesten optreden. Dit alles ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van Dennen oord. Klaverjassen In buurthuis Bethel in Zuid-Eier- land wordt donderdag 19 november vanaf 20.00 uur een open klaverjasdrive gehouden. Zeemansliederen in Question Plaza Samen met shantykoor De Boe kaniers uit Harderwijk verzorgt het Oudeschilder Visserskoor zaterdag 7 november een con cert in Question Plaza. De Boe kaniers bestaat dit jaar 15 jaar, het Oudeschilder Visserskoor 25. Dat wordt op 26 juni gevierd met een Wadden Shanty Koren Festival op verschillende plaat sen in Den Burg. Het concert van zaterdag begint om 20.00 uur, de toegang is gratis. Sterren kijken Volkssterrenwacht De Jager verzorgt in november en decem ber vijf avonden waarop bezoe kers met een telescoop naar de sterren kunnen kijken. Speciale aandacht is er voor sterhopen, nevels, melkwegstelsels en de planeten Jupiter. Mars, Uranus en wellicht Neptunus. De bijeen komsten zijn op donderdag 12. 19 en 26 november en 10 en 17 december en duren van 19.00 tot 20.30 uur. Locatie is het bui tenterrein van Ecomare. Entree €2,-. Er kan alleen worden geke ken bij helder weer. Bij twijfel kan rond 18.00 uur worden gebeld naar tel. 06-33808361 of 313516. Texel beleeft op maandag 14 december de galapremière van Alexander - De prins die niet wilde, een theaterproductie met Anthonie Kamerling in de hoofd rol. Producent Robert Matser laat hiervoor op het terrein van De Krim een mobiel theater bou wen dat plaats biedt aan 280 toeschouwers. De voorstelling draait een maand en wordt opge voerd tot en met 10 januari. Alexander - De prins die niet wilde, geschreven door Ton Vorsten- bosch, gaat over prins Alexander, de derde zoon uit het huwelijk van koning Willem III en Sophie van Württemberg. Alexander was de kroonprins der Nederlanden, tot hij in 1884 stierf. 'Een frisse kijk op het Nederlandse koningshuis door de ogen van een kroonprins uit 1884', vertelt Matser. 'Het stuk is grappig, geestelijk en opmerkelijk, speelt in de tijdgeest van nu en is zeer rele vant.' Het is een eenmanstheater- stuk dat wordt opgevoerd door Anthonie Kamerling Hij begon zijn carrière in 1990 als Peter Kelder in de serie Goede Tijden, Slechte Tij den. Zijn filmdebuut maakte hij in 1993 in De Kleine Blonde Dood, de film die een Gouden Kalf won. Sindsdien speelt hij in diverse films, tv-series en theaterproducties. Het is de eerste voorstelling waarin Kamerling alleen op het podium staat. De acteur gaat zich onder meer voorbereiden op de produc tie door veel over de Oranjes te lezen en 'op filmbeelden te kijken hoe echte prinsen zich bewegen. En voor de rest laat ik het over aan mijn eigen fantasie. Ik heb geen vast patroon om me op een rol voor te bereiden', zegt hij zelf. Producent Robert Matser is een man met meerdere disciplines. Zo produceerde hij onder meer de film Anthonie Kamerling vertolkt de hoofdrol in 'Alexander - De prins die niet wilde' M.A.N. (Met Andere Normen), met Isa Hoes en Medina Schuurman en Peter Faber over een geflipt, aan lager wal geraakt modeduo. Deze film komt uit op 19 november. Voor Alexander - De prins die niet wilde laat Matser met twee opleg gers met daarop het mobiele Tivoli Oranjetheater naar Texel komen. Het heeft een oppen/lakte van 480 vierkante meter, compleet met hydraulische vloer, tafeltjes en stoelen waaraan men tijdens de show van een drankje kan genie ten. Matser: 'Ik heb voor het eiland gekozen omdat ik hier de hele zomer heb rondgelopen en -geke ken, onder meer bij Jur en Jaco- mien (Schuiringa, van strandpavil joen Westerslag). Voor zo'n première is Texel misschien niet de meest voor de hand liggende keus, maar ik heb hier een heel fijne tijd gehad en wilde iets terugdoen voor het eiland. Wat we hier gaan doen is een nieuw concept. Toen ik op zoek was naar een locatie, kwam ik in aanraking met Iwan (Groothuis, directeur van vakantiepark De Krim). Zet hier maar neer, zei hij.' In de periode dat de theatershow draait, wordt de Kiekendief omge bouwd tot theaterrestaurant Beatrix. Kaarten (afhankelijk van de klasse variërend in prijs van €12,5 tot €25,-) zijn vanaf 12 november te koop bij Nauta Boek, de VW, De Krim en Kantoorvakhandel L&R. Er is ook een combinatie met een Alexanderdiner mogelijk. Bos wint bij MAB Eduard Bos is op de eerste plaats geëindigd in de klasse B van de oriëntatieritten van de MAB-club. In de klasse C ging de eerste plaats naar Marleen van der Vis en Jacob Keijzer. In de B-klasse ging de tweede plaats naar Aris van der Vis en Jes sica Witte, in de C-klasse naar Marcel Barends. Derde werden Dirk Slik en Henriëtte van Vliet in de B-klasse en Patrick Simons in de C-klasse. De uitslagen werden bekend gemaakt na de Snertrit, die zater dag werd gereden. Deze rit, de laatste die meetelde voor het klas sement, werd gewonnen door Mar leen van der Vis en Jacob Keijzer (C-klasse) en Dirk Slik en Henriëtte van Vliet (B-klasse). Tweede in de C-klasse werd Patrick Simons, derde Jolanda de Wit en Leny Boersen. In de B-klasse ging de eerste prijs naar Dirk Slik en Henri- ette van Vliet, de tweede naar Edu ard Bos. Derde werd Anne de Vries. De volledige uitslag is te vinden op www.mabclub-texel.nl. De prijzen worden uitgereikt na de Nieuw- jaarsrit. Oude boeken uit bieb te koop De bibliotheek in Den Burg ver koopt vanaf deze week weer afge schreven boeken. De voorraad bestaat uit informatieve boeken voor jeugd en volwassenen, lite raire romans, thrillers, chicklits, jeugdboeken en andere genres. Ook zijn diverse speelfilms op DVD afgeschreven. Bibliotheekboeken worden afgeschreven als de infor matie verouderd is, als ze te weinig uitgeleend worden, als er een nieu we druk van is verschenen, als ze beschadigd zijn of eenvoudig stuk gelezen. Van de tijdschriften worden de oudere nummers verkocht. Volwassen boeken kosten €1,50 per stuk, jeugdboeken €1,- en een bundel tijdschriften €1,50. De openingstijden zijn te vinden op de website www. kopgroepbiblio theken.nl. SWOT-diner De Stichting Welzijn Ouderen Texel houdt dinsdag 17 november het maandelijks SWOT-diner. Op het menu staan erwten met runder stoofpot en aardappelpuree. Het diner begint om 18.00 uur, deelna me kost €8,-. Aanmelden kan via tel. 312696 of via e-mailadres swot@texel.com. Ballonvluchten Jan Haag uit Den Burg probeert van de winter nog een keer ballon- vluchten boven het eiland te hou den als de weersomstandigheden het toelaten. Mensen die belang stelling hebben, kunnen contact met hem opnemen: tel. 310083 of tel. 06-53555066. 's Heerenloo Noord- Nederland, afdeling Noorderhaven Teammanager Heidi Huiberts, 06 52538265 Rabobank 3031 06 360 Michael Jackson: This is it is een documentaire over de totstandko ming van de serie afscheidscon certen van Jackson, die door zijn plotselinge dood nooit zijn doorge gaan. De film is geregisseerd door Kenny Ortega, die als creatieve partner nauw betrokken was bij het project. De beelden laten een betrokken artiest zien, die samen werkt met zangers, dansers, band leden, choreografen, ontwikkelaars van special effects en talloze ande re creatieve leden van het team, terwijl ze aan het oefenen zijn voor wat een historisch concert had moeten worden. Bruce Willis en Radha Mitchell spelen de hoofdrol in Surrogates, die dezer dagen in Cinema Texel draait. In deze spannende kruising tussen een thriller en science fic tion onderzoeken twee FBI-agen- ten de mysterieuze moord op een student. Daarbij stuiten ze op een verdachte die ook betrokken is bij de ontwikkeling van 'surrogates': een hightech-ontwikkeling die een robotversie van mensen maakt, waardoor ze hun leven beleven vanuit de veiligheid van het eigen huis. Door de moord doet de vraag zich voor: wie is er in een wereld van surrogates echt en wie niet? Vanaf komende woensdag is in Cinema Texel het spektakel 2012 te zien. Dit episch avontuur gaat over een wereldwijde natuurramp, die het einde van de wereld inluidt en vertelt het verhaal van de held haftige strijd van de overlevenden. Enkele andere films zijn geprolon geerd, waaronder de nieuwe Nederlandse thriller Terug naar de kust, over een alleenstaande moe der die door een onbekende met de dood wordt bedreigd. Het toch al spannende verhaal wordt steeds bloedstollender wanneer blijkt dat de vrouw geestelijke problemen heeft en daardoor niet helemaal serieus wordt genomen door haar omgeving. Terwijl iedereen aan haar verhaal twijfelt, komt de onzichtbare moordenaar steeds dichterbij. De film is gebaseerd op de gelijknamige bestseller van Sas- kia Noort. De hoofdrollen worden vertolkt door onder anderen Linda de Mol, Daan Schuurmans, Huub Stapel en Pierre Bokma. Iedere donderdag draait in Cinema Texel een mysterie movie, waarin bezoekers zich laten verrassen. Het volledige programma staat elders in de agenda in deze krant én op de website www.texelagen- da.nl. De Lieuw geeft voorlichting De nieuwe regeling voor het agra risch natuur- en landschapsbeheer (SNL) en het natuurbeheerplan van de provincie zijn onderwerp van de voorlichtingsbijeenkomst die De Lieuw dinsdag 10 november in hotel Den Burg verzorgt. Ter sprake komen onder meer de constructie en werking van beide plannen, weidevogel-, landschaps- en akkerrandenbeheer en botanisch beheer, de rol van De Lieuw als gebiedscoördinator, grondruil en wisselteelt. Uiteraard kunnen de bezoekers ook vragen stellen. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. IJsclub Den Burg Mensen die lid willen worden van IJsclub Den Burg kunnen in de maand november een ledenkaart kopen bij Het Open Boek. De kaart kost €5,- per persoon. Jongeren tot zestien jaar betalen €2,50 en kinderen tot en met zes jaar heb ben gratis toegang tot de ijsbaan aan de Emmalaan. Bazaar brengt flink bedrag op De bazaar die vrijdag in de Burght werd gehouden, heeft bruto €4300,- opgebracht. 'Een prachtig bedrag', oordeelt de bazaarcom missie van de hervormde kerk, die het evenement organiseerde. De sfeervolle bazaar trok flink wat kooplustigen. Vooral de oliebollen en koffie met cake vonden gretig aftrek. Daarnaast werden onder meer een bingo en een verloting gehouden. Collectanten Het MS Fonds zoekt collectanten voor een collecte die van 23 tot en met 28 november wordt gehouden. Belangstellenden kunnen zich mel den bij Esther Oostra, tel. 322458. Een compleet overzicht van excur sies, rondleidingen, workshops en andere toeristische activiteiten staat in de Vakantiekrant, die op het hele eiland gratis verkrijgbaar is. Zie ook www.texelagenda.nl. Vrijdag 6 november: 19.00 uur. In theater-restaurant Klif 12 in Den Hoorn begint om 19.00 uur het diner-cabaret; met een gastoptreden van Ellanne van Donselaar. Cinema Texel vertoont Up, 3D (13.30), Sinterklaas (13.45), De Storm (16.00), Michael Jackson (16.15, 18.45, 21.30), Surrogates (19.00) en Terug naar de Kust (21.15). Zaterdag 7 november: 10.00 uur. Bij Artex in Den Burg begint om 10.00 uur een gratis work shopdag onder leiding van Michiel Drijver Deelnemers studeren overdag een paar muziekstukken in en spelen 's avonds mee tijdens het Fanfarefes tival. 10.00 uur. Scouting Texel houdt de jaarlijkse speculaasactie. Scouts gaan langs de deuren en van 10.00 tot 16.00 uur staat er een kraam op de Stenenplaats. 13.30 uur. Bij natuurgebied Ottersaat nabij Oudeschild wordt van 13.30 tot 16.00 uur de landelijke Natuurwerk dag gehouden. Aanmelden via tel. 312228. 19.30 uur. In de Burgemeester de Koninghal in Den Burg begint om 19.30 uur het Fanfarefestival. Met medewerking van alle Texelse korp sen. Toegang is gratis. 20.00 uur. In Question Plaza in Den Burg begint om 20.00 uur een optre den van het Oudeschilder Vissers koor, in samenwerking met het Shan tykoor De Boekaniers uit Harderwijk. Gratis entree. Cinema Texel vertoont Up, 3D (13.30), De Storm (16.00), This is it (16.15, 18.45, 21.30), Terug naar de Kust (21.15), Sinterklaas (13.45), Surro gates (19.00). Zondag 8 november: 10.00 uur. Bij evangelistenechtpaar Jan en Paula Brouwer (Keesomlaan 4a, Den Burg) begint om 10.00 uur een huissamenkomst. 12.45 uur. In theater De Kiekendief op De Krim begint om 12.45 en om 15.45 uur de voorstelting 'Gioots!' van theatergroep Discodip. Toegang €5-. 13.00 uur. Bij manege Akenburg nabij Den Burg start om 13.00 uur een boerenkoolrit. 14.00 uur. In theater Klif 12 in Den Hoorn begint om 14.00 uur het een akterfestival. Entree €10,-. Cinema Texel vertoont Up, 3D (13.30), De Storm (16.00), This is it (16.15, 18.45, 21.30), Terug naar de Kust (21.15), Sinterklaas (13.45) en Surro gates (19.00). Maandag 9 november: 13.30 uur. Witteweg 3. In de schuren van Axel Lap in Den Hoorn wordt van 13.30 tot 16.00 uur een rommelmarkt gehouden. De opbrengst is voor het onderhoud van het Hoomder kerkje. 19.30 uur. De Dienst Regelingen houdt op De Krim een bijeenkomst over de elektronische identificatie van schapen en geiten. De bijeen komst duurt van 19.30 tot 22.00 uur. Cinema Texel vertoont Terug naar de Kust (20.00) en This is it (20.15). Dinsdag 10 november: 9.30 uur. In Stayokay aan de Haffel- derweg in Den Burg wordt van 9.30 tot 16.00 uur een informatiemarkt met modeshow gehouden voor chro nisch zieken. 19.00 uur. Starkenburgh. Bewoners vereniging Texel houdt voor leden van 19.00 tot 21.00 uur inloopavond in het gebouw van Starkenburgh aan de Drijverstraat. 19.00 uur. In Bosch en Zee in De Koog begint om 19.00 uur een trai ning linedance voor beginners en om 20.00 uur voor gevorderden. 20.00 uur. In hotel Den Burg begint om 20.00 uur een voorlichtingsbij eenkomst over agrarisch- en land schapsbeheer, verzorgd door De Lieuw. Cinema Texel vertoont Terug naar de Kust (14.00), This is it (13.45, 20.15) en De Storm (20.00). TESO zet vandaag (vrijdag) tot 16.00 uur een extra boot in en verzorgt dan ieder half uur een afvaart, zowel van uit Den Helder als vanaf Texel. Er worden geen wachttijden verwacht. Meer informatie over de veerdienst is te verkrijgen via tel. 369600 of web site v, o.nl. Van Dongen presenteert boek Thamar van Dongen uit Den Burg presenteert zaterdag bij Nauta Boek een door haar geschreven boek met tekeningen van kinde ren van basisschool De Fontein. Het boek, Aandacht voor Kaatje, bevat twee verhalen. Het ene gaat over een stil meisje dat van haar oppasmoeder toestemming krijgt stouter te worden, zodat zij zich ontwikkelt van grijze muis tot een 'echte tijger'. Het andere verhaal gaat over een vrouw die vastloopt door tekortkomingen in haar jeugd en met professionele hulp leert het kind in haarzelf aandacht te geven, zodat ze weer verder kan. Van Dongen signeert de boeken van 14.15 tot 15.00 uur bij de win kel aan de Parkstraat en ze over handigt een eerste exemplaar aan Mieke Plettenburg, arts bij het con sultatiebureau. De tekeningen zijn gemaakt door 19 kinderen van groep 3/4. Een deel van de opbrengst gaat naar het Liliane Fonds dat zich inzet voor gehandi capte kinderen in ontwikkelings landen. Workshops bij beurs Stayokay Tijdens de beurs voor mantel- zorgers en chronisch zieken die dinsdag van 10.00 tot 16.00 uur in Stayokay wordt gehouden, kunnen mensen aan diverse workshops deelnemen. Betsie Verhoeven uit Den Burg (SWOT) verzorgt van 11.45 tot 12.30 uur een workshop volksdan sen en van 13.30 tot 14.30 uur doet ze aan stoelgym. Inge Ste venson uit De Koog geeft van 11.45 tot 12.30 uur een workshop ont spanning van de zenuwbanen en van 13.30 tot 14.15 uur stelt ze ontspanning van het hoofd cen traal. Dat is onder meer voor men sen met chronische pijn. Geïnte resseerden kunnen zich van te voren aanmelden bij de SWOT (tel. 312696) of Pharos (tel. 315224), zodat ze gegarandeerd zijn van deelname. Van 14.30 tot 15.30 uur wordt een modeshow gehouden voor men sen mét en zonder beperkingen. Pieter de Vries maakt daar foto's van. Bezoekers kunnen zich de hele dag ook laten mooi maken door Jacqueline Aerts, Martine Zijm, Irene Witte en Charlotte Velt- kamp. Belinda van Diessen ver zorgt vanaf 14.00 uur stoelmassa ges en bij Lida Vlaming kunnen kaarsen worden gedompeld. De SWOT verzorgt de hele dag demon straties koersbal. DAGELIJKS TEXELS NIEUWS www.texelsecourant.nl

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 2