TEXaAG8CIA.NL Herfstbladeren zijn net oude mensen' Koren zingen samen in Question Vette schwalbe in Klif 12 TESO 21 december 2012: het einde van de wereld VRIJDAG 13 NOVEMBER 2009^TEXELSE 2 COURANT visserskoren van Vlieland, Ter- eilanden naar Texel komen, schelling, Ameland, Schiermonnik oog en mogelijk ook van de Duitse (Foto Jemen* AGENDA Een compleet overzicht van excur sies, rondleidingen, workshops en andere toeristische activiteiten staat in de Vakantiekrant, die op het hele eiland gratis verkrijgbaar is. Zie ook www.texelagenda.nl. Vrijdag 13 november: 20.00 uur. In de doopsgezinde kerk van Den Burg begint om 20.00 uur een lezing van kunsthistorica Elsa van Arkel over schilder Meijer de Haan (1852-1895). Entree €5,-. 20.00 uur. In dorpshuis De Hof in De Koog begint om 20.00 uur een bij eenkomst over duurzame verlich ting. 20.00 uur. In restaurant Dennenoord in de Dennen speelt de Rotterdamse rockcoverband Online. 20.00 uur. In dorpshuis 't Skiltje in Oudeschild begint om 20.00 uur een open klaverjasdrive voor het goede doel. Deelname kost €3,50 per kop pel. 20.00 uur. Wielervereniging Texel houdt vanaf 20.00 uur in Stayokay najaarsvergadering. 20.30 uur. Sportvereniging ZDH uit Den Hoorn houdt jaarvergadering in de eigen kantine. Aanvang 20.30 Cinema Texel vertoont Up, 3D (13.00). Terug naar de Kust (18.45), 2012 (15.30, 21.15, 18.30), Sinter klaas (13.30) en This is it (16.00, 21.45). Zaterdag 14 november 10.00 uur. Erna Tromp van De Bewaarplaats aan de Schilderweg houdt van 10.00 tot 17.00 open dag. 10.30 uur. In sporthal Ons Genoegen wordt van 10.30 tot 15.30 uur het springspektakel gehouden. Deelna me staat open voor alle kinderen die lid zijn van een gymvereniging. 11.30 uur. In dorpshuis De Hof wordt van 11.30 tot 16.00 uur een work shop gegeven over het vinden en binden van vrijwilligers. Aanmelden via tel. 315224. 13.00 uur. Hotel De Weal. Van 13.00 tot 14.00 uur kan in Hotel De Weal in Ue Waal worden gestart voor de Najaarswandeltocht van Het Gouden Boltje 18.00 uur. In sporthal Ons Genoegen begint om 18.00 uur de vijfde editie van het Status Dick-toernooi voor zaalvoetballers. 19.30 uur. In de Burgemeester de Koninghal in Den Burg begint om 20.00 uur een competitieavond van Model Racing Texel. 19.30 uur. Bij Artex aan het Schilde rend in Den Burg begint om 19.30 uur een concert, verzorgd door diverse Ierse muzikanten. 20.00 uur. In 't Skiltje in Oudeschild begint om 20.00 uur een dartstoer- nooi. Aanmelden kan tot een uur voor de wedstrijd. 20.00 uur. In restaurant Dennenoord in de Dennen speelt de Rotterdamse rockcoverband Online. 20.00 uur. In dorpshuis De Wielewaal in De Waal begint om 20.00 uur een voorstelling van toneelvereniging "t Amateurtje. Cinema Texel vertoont Up, 3D (13.00). Terug naar de Kust (18.45), 2012 (15.30, 21.15, 18.30), Sinter klaas (13.30) en This is it (16.00, 21.45). Zondag 15 november: 10.00 uur. Bi) evangelistenechtpaar Jan en Paula Brouwer (Keesomlaan 4a, Den Burg) begint om 10.00 uur een huissamenkomst. 11.00 uur. Bij de Fonteinsnol in de Dennen gaat om 11.00 uur een win- terbosloop over diverse afstanden van start. Inschrijven in hotel Bos en Duin. 11.45 uur. In het bezoekerscentrum van Ecomare geeft Staatsbosbeheer van 11.45 tot 14.45 uur informatie over huisvesting van dieren. 14 00 uur. In theater Klif 12 in Den Hoorn begint om 14.00 uur de twee de dag van het Eenakterfestival. 15.00 uur. Bij Artex aan het Schilde rend in Den Burg begint om 15.00 uur een muzikale presentatie, ver zorgd door deelnemers aan het Iers Weekend. Cinema Texel vertoont Up, 3D (13.00), Terug naar de Kust (18.45), 2012 (15.30, 21.15, 18.30), Sinter klaas (13.30) en This is it (16.00, 21.45). Maandag 16 november: 13.30 uur. In de schuren van Axel Lap in Den Hoorn wordt van 13.30 tot 16.00 uur een rommelmarkt gehouden. De opbrengst is voor het onderhoud van het Hoornder kerkje. 20.00 uur. De Texelse Dart Organisa tie houdt een extra ledenvergadering in Bar Sportief in sporthal Ons Genoegen. 20.00 uur. Kees Romijn van de vak groep Melkveehouderij van LTO- Noord West verzorgt een lezing voor melkveehouders in Staoykay in Den Burg. Aanvang 20.00 uur. Cinema Texel vertoont Terug naar de Kust (20.15) en 2012 (20.00). Dinsdag 17 november: 18.00 uur. In de Buureton aan de Beatrixlaan begint om 18.00 uur het maandelijks diner van de SWOT. 19.00 uur. In Bosch en Zee in De Koog begint om 19.00 uur een trai ning linedance voor beginners en om 20.00 uur voor gevorderden. 19.00 uur. In restaurant Het Vierspan in Den Burg begint om 19.00 uur een workshop sushi maken. Voor infor matie en opgave: info@detesselseoesterman.nl of tel. 06-12808495. 19.30 uur. in Question Plaza. In Question Plaza in Den Burg begint om 19.30 uur een onderwijscafé van de OSG. Met de jaarvergadering van de ouderraad en een praatcafé over het onderwijs. 20.00 uur. Tien voor Texel houdt jaar vergadering in hotel Den Burg aan de Emmalaan in Den Burg. Cinema Texel vertoont Terug naar de Kust (20.15) en 2012 (20.00). Veerdienst TESO zet vandaag (vrij dag) tot 16.00 uur een extra boot in. Maandag 16 november kan de wachttijd op Texel tussen 10.00 en 11 00 uur oplopen tot een uur. Voor meer informatie: tel. 0222-369600. info@teso.nl of www.teso.nl Fons Timmer. 'Boombladeren als metafoor voor mijn ouder worden. 't Amateurtje speelt 'De Richel' Toneelvereniging 't Amateurtje brengt zaterdag 14 november in dorpshuis De Wielewaal in De Waal het eigentijds blijspel De Richel, een 'vlot blijspel met een goede dosis humor en af en toe vertederende momenten'. Het stuk speelt zich af in pension De Richel, een opvanghuis voor dak- en thuislozen waar ieder een zich thuis voelt. Zowel Toos en Pien. die de leiding van het pension hebben, als de vier bewoners hebben hun eigen aardigheden. De voorstelling begint om 20.00 uur. Ruilbeurs De afdeling verzamelaars van de Historische Vereniging hou den donderdag 19 november vanaf 20.00 uur ruilmarkt in Tus- se de Banke op de Groene- plaats. Sterrenwacht Op uitnodiging van de volks sterrenwacht houdt professor De Jager vrijdag 20 november in De Slinger in Ecomare een lezing met als titel De lokale leegte in ons melkwegstelsel. De lezing begint om 20.00 uur, de toegang bedraagt €5,-. Donateurs van de volkssterrenwacht hebben gratis toegang. Wintermarkt In de Kikkertstraat in De Cocks- dorp wordt woensdag 30 december Wintermarkt gehou den, muzikaal omlijst door de Troelala's. Op de markt een draaimolen, springkussen en orgeltje. Gerard Smeenk en Jan Beijert verzorgen muziek in de RK-kerk. Kerstmarkt Oosterend Mensen die een kraam willen reserveren op de kerstmarkt in Oosterend, kunnen zich nu nog aanmelden, maar moeten daar niet te lang meer mee wachten. De kerstmarkt van Oosterend wordt gehouden op zaterdag 18 december, van 16.00 tot 20.00 uur. Door het grote succes van vorig jaar, is de markt ook dit jaar een uur eerder geopend voor mmder- validen en senioren, die daardoor een uurtje op hun gemak kunnen rondkijken. Aanmelden voor een standplaats kan via Arno Koot, tel. 318028. Sinterklaas geeft scouting cadeau De Goede Doelen Sint heeft beslo ten de opbrengst van dit jaar te besteden aan een cadeau voor de Jeroengroep van Scouting Texel, die volgend jaar 65 jaar bestaat (de landelijke Scouting bestaat dan 100 jaar). De Texelse afdeling is van plan diverse activiteiten te organiseren en wil de leden graag in een nieuw kostuum steken. De Goede Doelen Sint is in te huren voor huisbezoek dat een half uur duurt. Een afspraak kan worden gemaakt met Gea Beijert (tel. 315058), die de agenda van Sinterklaas bij houdt. Meer informatie staat op de web site www.goededoelensmt.tk. Raad een lied Nieuwe teams die willen deelne men aan de eilandcompetitie Raad een lied... of niet kunnen zich aan melding bij Marco Grooff (tel. 06- 51015592) of café De Kuip (tel. 317418). De competitie, waarbij telkens in tien rondes tien muziekfragmenten van dertig seconden moeten wor den herkend, gaat begin december van start. Een team bestaat uit maximaal vijf personen. 'Met herfstbladeren gebeurt het zelfde als met mensen: sommige worden mooier en tonen hun kleurenpracht, andere gaan ten onder in ziekte en verrotting.' Dat zegt Fons Timmer, die twin tig kunstwerken exposeert in De Kleine Expositie, een hoekje in boekhandel Het Open Boek. Anders dan Helmut Newton, die met de foto's van zijn ouder wor dende en aftakelende vader een monument oprichtte voor de ouder Het Oudeschilder Visserskoor heeft zaterdag samen met shantykoor De Boekaniers uit Harderwijk een optreden verzorgd in Question Pla za. De koren stonden eerst afzonder lijk op het podium, maar op het eind van de avond stonden ze gebroederlijk door elkaar. Er werden nummers gezongen die op de DVD komen die volgend jaar ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan wordt uitgebracht. Het jubileum wordt op 26 juni gevierd met een Waddenshantyko- rendag in Den Burg waarvoor de Klaas van der Eerden. In Cinema Texel is vanaf deze week de spektakelfilm 2012 te zien. Dit episch avontuur gaat over een wereldwijde natuurramp, die het einde van de wereld inluidt en vertelt over de heldhaftige strijd van de overlevenden. Het verhaal begint in 2009, wanneer aanwijzigingen uit het Maya-tijdperk worden gevonden die voorspellen dat 21 december 2012 het eind van de wereld is zoals we die kennen en dat dan de over gang plaatsvindt naar iets nieuws. Wanneer de catastrofe inderdaad plaatsvindt, moet een grote groep mensen leren omgaan met uitbars tingen van vulkanen, smeltende glet sjers en wervelwinden. Enkele andere films zijn geprolon geerd, waaronder de nieuwe Neder landse thriller Temg naar de kust, Omgaan met emoties Manda Bergsma verzorgt vnjdag 20 en zaterdag 21 november in Stayo kay in Den Burg een cursus Omgaan met emoties, gebaseerd op haar gelijknamige boek. Deelnemers leren emoties te accepteren en daardoor inzicht te knjgen in de situatie en de energie te laten stromen. Lichamelij- wordende mens. heeft Timmer gekozen voor een meer formele en afstandelijke benadering. 'Met een vormgeving die losjes is gebaseerd op oude schoolplaten, gebruik ik de boombladeren als metafoor voor mijn eigen ouder worden. Dit heeft geresulteerd in eeb serie van twintig bladen met herfstbladeren van bomen uit mijn onmiddellijke omgeving, met een ondertoon die gaat over onze vergankelijkheid. Voor wie het wil zien', aldus Tim mer. 'Hij laat geen kans onbenut om het publiek aan zijn voeten te krijgen. Dat hij dan hier en .daar een vette schwalbe moet maken, draagt alleen maar bij aan de feestvreugde.' Dat staat te lezen in het persbericht dat het optre den van cabaretier Klaas van der Eerden in theater Klif 12 aankondigt. Schwalbe, warmee Van der Eer den in Klif 12 optreedt, wordt een 'flitsend nieuw humoristisch en muzikaal programma' genoemd. Daarin laat de rasentertainer geen mogelijkheid onbenut om de zaal voor zich winnen. Muzikale hoog standjes, gestoorde typetjes, hila rische verhalen, ze passeren alle- over een alleenstaande moeder die door een onbekende met de dood wordt bedreigd. Het toch al span nende verhaal wordt steeds bloed- stollender wanneer blijkt dat de vrouw geestelijke problemen heeft en daardoor niet helemaal serieus wordt genomen door haar omge ving. Terwijl iedereen aan haar ver haal twijfelt, komt de onzichtbare moordenaar steeds dichterbij. De film is gebaseerd op de gelijknamige bestseller van Saskia Noort. De hoofdrollen worden vertolkt door onder anderen Linda de Mol, Daan Schuurmans, Huub Stapel en Pierre Bokma. Michael Jackson: This is it is een ke klachten, die uit verminderde energiedoorstroming ontstaan, kun nen daardoor verminderen en zelfs verdwijnen. De cursus duurt van vnjdag 10.00 uur tot zaterdag 16.30 uur. Vnjdagavond en zaterdagmid dag wordt een familieopstelling gehouden om nog meer inzicht in bepaalde situaties te krijgen. Deze opstelling is ook apart te volgen. Voor meer informatie: tel. 319708 en www.voetreflexologie.com. De kunstenaar hoefde niet ver weg om inspiratie op te doen. Hij woont in het Liesselse bos nabij Vlierden in Noord-Brabant), een gebied van slenken en horsten tussen de Astense Aa en de Oude Aa. Het bos is oorspronkelijk voor houtwin ning geplant, maar sinds de omge ving als waterwingebied is bestemd, worden de bomen met rust gelaten en heeft zich spontaan een grote variatie aan soorten gevestigd. Timmer begon zijn pro ject als een inventarisatie van de eigen omgeving. De bladeren zijn nauwkeurig gekozen en in verschil lende stadia van verval gerang schikt, gedetermineerd en afge beeld als in een herbarium. Fons Timmer is een broer van boekhandelaar Theo Timmer. Hij werd 65 jaar geleden geboren op Texel en studeerde fotografie aan de Gerrit Rietveldacademie. Hij werkte later als docent op dezelfde school en op de Hogeschool voor de Kunsten in Utrecht. Timmer exposeerde solo onder meer in Amsterdam, Den Haag en Bologna in Italië en werkte mee aan talloze groepsexposities. De expositie in Het Open Boek duurt nog de hele maand. maal de revue. Waarbij de vraag steeds weer is: lukt het hem het publiek op het verkeerde been te zetten. Recensenten oordeelden positief over Van der Eerden, die wekelijks op televisie te zien is in het impro visatieprogramma De Badgasten. Wortels zit boordevol origineie vondsten, hoge grapdichtheid en kent vaart en variatie', schreef het Algemeen Dagblad over de vorige show. De Volkskrant had het over 'smakelijke verhalen' en 'een ver makelijk en zinnig programma.' Van der Eerden treedt donderdag 19 november in Klif 12 op, aan vang 20.30 uur. De entree bedraagt €5.-. Een diner vooraf is mogelijk; reserveren is in dat geval gewenst. documentaire over de totstandko ming van de serie afscheidsconcer ten van Jackson, die door zijn plot selinge dood nooit zijn doorgegaan. De film is geregisseerd door Kenny Ortega, die als creatieve partner nauw betrokken was bij het project. De beelden laten een betrokken artiest zien, die samenwerkt met zangers, dansers, bandleden, cho reografen, ontwikkelaars van special effects en talloze andere creatieve leden van het team, terwijl ze aan het oefenen zijn voor wat een histo risch concert had moeten worden. Iedere donderdag draait in Cinema Texel een mysterie movie, waarin bezoekers zich laten verrassen. Het volledige programma staat elders in de agenda in deze krant én op de website www.texelagenda.nl. Onderwijscafé in Question Plaza De ouderraad van de OSG houdt dinsdag 17 november in Questi on Plaza in Den Burg een onder wijscafé. Het onderwijscafé begint met de jaarvergadering van de ouderraad. Die heeft een nieuw tintje gekregen om meer ouders te interesseren. Iers Festival In de voorspeelruimte van Artex vinden zaterdag en zondag pre sentaties plaats van het dit week end te houden Iers festival. Docenten en cursisten zijn zaterdag- Daarna nemen Renske van der Tempel en Albert Hoven een praat café voor hun rekening om dieper op het onderwijs in te gaan. De Small Buzz zorgt voor de muzikale omlijsting. De avond begint om 19.30 uur. avond - apart en gezamenlijk - te horen tijdens het open podium dat om 19.30 uur begint. Dit optreden is openbaar, de toegang bedraagt €7,50. De docenten zijn voorname lijk gerekruteerd uit Stargazer uit Amsterdam en de Duitse groep Whist, maar er zijn ook enkele ande re docenten. De cursisten presente ren zich zondagmiddag vanaf 15.00 uur. Deze presentatie is gratis toe gankelijk. Mensen die de sfeer van het weekend willen proeven, kunnen (indien er nog plaats is) deelnemen aan de instapuren dans. zang en bódhran, die zaterdag van 16.30 tot 17.30 uur worden gegeven.

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 2