Polderfeest krijgt drie gevulde dagen Springruiter wint debuut annex afscheid G-team verstevigt koppositie Koger dames winnen derby Tessel en Van der Zwaag winnen Vinke en Bos aan de leiding Stoelgym op mantelzorgbeurs De Koog F1 in nieuwe tenues TEXELSE 7 COURANT Discussieavond Nederland leest Haar eerste wedstrijd in de klasse M voor springruiters is voor Shirin Schahidi een groot succes gewor den. Op het eerste parcours in manege Akenburg sprongen zij en haar pony Morena er slechts één balk af. op het tweede parcours en in de erop volgende barrage ble ven ze foutloos. Dat leverde twee eerste prijzen én drie winstpunten op. Het was een bijzondere gebeur tenis voor Schahidi. omdat haar debuut tevens haar laatste wed strijd in deze klasse was. Ze is kortgeleden achttien geworden en moet daarom volgend jaar bij de paarden starten. De talentvolle amazone was de enige Texelse die in de klasse M sprong. Ze is al achttien jaar actief in de paarden sport. Op zevenjarige leeftijd kreeg ze haar eerste rijlessen, sinds twee jaar doet ze aan officiële wedstrij den mee. Zij en Morena, op wie ze op haar elfde begon te njden, wer den tijdens het Texelweekend dit jaar uitgeroepen tot Texels beste springcombinatie bij de pony's (in toen nog de klasse L). Bijgaande foto werd zondag door haar trotse vriend Sil Gaaff gemaakt tijdens het inrijden op het buitenterrein van Akenburg. In de bibliotheek aan de Drijver straat in Den Burg wordt woens dag 18 november de actie Nederland Leest afgesloten met een discussieavond onder lei ding van Jaap Dros. Het gesprek tijdens deze avond gaat over Oeroeg, het boek van Hella Haasse dat centraal stond tijdens deze editie van de leebe- vorderingsactie. Enkele honderden exemplaren van dit boek werden gratis op het eiland verspreid. Aan de hand van enkele (prikkelende) stellingen brengt Dros op zijn geheel eigen wijze de discussie op gang. Als afsluiting wordt een klei ne quiz gehouden, met vragen over het boek en de schrijfster. Voor mensen die lid zijn van de bibliotheek en het boek nog niet hebben, is nog een kleine voorraad beschikbaar. Ook nieuwe leden krijgen bi) inschrijving het boek cadeau. De discussieavond begint om 20.00 uur. de toegang is gratis. Voor koffie en thee - verzorgd door de Wereldwinkel - wordt een kleine vergoeding gevraagd. Rommelmarkt De Witte Burcht aan de Molen straat in Den Burg biedt zaterdag 14 november van 9.00 tot 13.00 uur onderdak aan een rommel markt. VRIJDAG 13 NOVEMBER 2009 Het G-team van Texel'94 heeft zaterdag een kleine maar ver diende zege geboekt op Nieuw Sloten, dat een paar weken gele den in Den Burg nog een gelijk spel afdwong. In Amsterdam werd het 3-4 voor de gasten, die daarmee hun koppositie verste vigden. De Texelaars traden aan zonder Jeffrey Stendert, Mitchell Kamp stra en Davey Voorend, die andere verplichtingen hadden. Coach was Jessica Hensing, geassisteerd door Klaas van den Berg. Op een zanderig veld met maar weinig gras kwam Texel'94 door een hard schot van Mark Stolwijk al snel op voorsprong. Lang kon den de Texelaars daar niet van genieten, want een paar minuten later kwam Nieuw Sloten dankzij een fraaie kopbai uit een corner weer op gelijke hoogte. Dat bleek de voorbode van nog veel meer doelpunten. Simon Kramer zette Texel'94 met een fraai afstand schot weer op voorsprong, waarna Nieuw Sloten weer aan de beurt was om te scoren. Na goed voorbereidend werk van Robin Beekman plaatste Jimmy Ponniah de bal beheerst langs de keeper in de verre hoek. Nog voor rust werd het door een schot vanaf 25 meter 3-3. Voor hetzelfde geld waren er nog meer doelpunten gevallen. Zo schoot gelegenheids- aanvaller Erik Jonker vlak over de kruising, terwijl Paul Bakker net naast vuurde. Na de rust koos Texel'94 voor wat meer degelijkheid. Jonker ging weer terug naar de verdediging en Twan Weijers werd de bewaker van de nummer 10, maker van twee doelpunten. Die strijdwijze sorteer de effect, want de Texelaars kwa men nog maar zelden in proble men. terwijl ze zelf veel kansen kregen. Zo raakte Paul Bakker meerdere keren paal en lat en trof ook Beekman eenmaal de paal. Pogingen van Jos Bakker, Jimmy Ponniah en Kramer hadden even eens een beter lot verdiend. Toch slaagde Texel'94 er nog eenmaal in te scoren en daarmee de overwin ning in de wacht te slepen. Het doelpunt kwam op naam van Paul Bakker, die attent reageerde bij een foutieve terugspeelbal, de kee per omspeelde en raak schoot. Zaterdag komt Waterloo op bezoek, waarvan in de uitwedstrijd met 2-3 werd gewonnen In een spannende derby heeft het damesteam van De Koog nipt gewonnen (2-3) van Ooste rend. Op voorhand mocht een interes sante wedstrijd worden verwacht. De Koger dames hadden alles gewonnen, maar met slechts twee nederlagen deden ook de Ooste- renders het niet slecht. Bovendien ontwikkelen beide teams zich goed. Het treffen aan de Vliestraat werd inderdaad erg spannend, met kansen over en weer. Aanvankelijk leek De Koog eenvoudig te gaan winnen. De gasten kwamen al na tien minuten op voorsprong door een schot van Tessa Hopman, die dit keer in de spits stond. Even later werd het 0-2. Nadat de bal beide palen had geraakt, trof Juliette Korenmans wél doel. In het vervolg werd fel gestreden, maar bleven doelpunten uit. Na de rust trok Oosterend fel ten aanval en dat leidde al snel tot suc ces. Eerst scoorde Anne Zegers met een onhoudbaar schot, daarna trok Annie Brouwer de stand gelijk. Daarmee lag de wedstrijd weer helemaal open. De ploegen waren zeer aan elkaar gewaagd, zodat lang onduidelijk bleef wie er zou winnen. Uiteindelijk bracht de Oos- terender keeper ongewild de beslissing. Zij maakte een fout, waardoor Barbara Ruiter voor open doel kwam te staan. De spits liet dit buitenkansje niet liggen en scoorde. Derde boscross Atletiekvereniging Texel houdt zon dag 15 november de derde bos cross van het seizoen. Deelnemers kunnen de ronde van 2,9 kilometer één, twee of drie keer lopen. De start vindt plaats aan de voet van de Fonteinsnol aan de Rozendijk, inschrijven kan vanaf 10.00 uur bij appartementenhotel Bos en Duin aan de Bakkenweg. De jeugd, die 1000 meter loopt, start om 11.00 uur, de senioren om 11.20 uur. Smalle selectie dames Tevoko Het damesteam van Tevoko reist zaterdag met een smalle selectie naar Amersfoort om tegen Keistad 1 te spelen. Beide teams, afgelo pen seizoen gepromoveerd, heb ben het niet gemakkelijk in de regiodivisie en staan in de onder ste regionen van de ranglijst. Tevo ko krijgt het niet gemakkelijk, want naast de geblesseerden Céline de Graaf en Marianne Boekei is ook de vakantie vierende Ivet Former afwezig. De vijf overgebleven vaste krachten krijgen versterking van jeugdspeelster Maxime Knijf. Zij zullen alles op alles moeten zetten om een acceptabel resultaat te leveren. De wedstrijd wordt gespeeld in sporthal Midland en begint om 12.30 uur. Status Dick In sporthal Ons Genoegen wordt zaterdag 14 november de vijfde editie van het Status Dick-toernooi gehouden. Dit zaalvoetbaltoernooi is ter ere van 'Status' Dick Witte, die al tientallen jaren actief is in het veld- en zaalvoetbal. Er zijn acht teams, verdeeld over twee poules. Zes teams zijn afkomstig uit de hoofdklasse. De winnaars van bei de poules strijden in de finale om de eindzege. De wedstrijden staan onder leiding van scheidsrechters Tom Bakker en Ton Arnout. Het toernooi begint om 18.00 uur, de finale om 21.45 uur. Publiek is wel kom. Randstad Eilandcompetitie Programma dinsdag 17 november Veld A 19.00 Randstad-Autocentr Kobeko 19.45 Kobeko-Prinsen Autocentr 20.30 NIOZ 1-CVI Prinsen 21.15 Paal 28/Kr-Vlinderw Cocky's 22.00 Cocky's-Super Paal 28/Krim Veld B 19.00 NIOZ 2-lnterieurbouw Rabo 19.45 Rabo-Gea's Interieurbouw 20.30 Salique-Bar Sportief Gea's 21.15 Campings-Kapper Bar S 22.00 SVC-Jozefschool Kapper Veld C 19.00 Klif 23-Sportshop Krim 19.45 Krim-De Rog Sportshop 20.30 De Waal-Timmer's De Rog 21 15 Otto's-Moorman De Waal 22.00 Kooger-NBC Moorman Wedstrijdleiding Kobeko en Evelien (tel. 310096) Uitslagen: Tevoko Jeugd-Wessels Ontwerpt' 0-3; PFB-Gea's viswijven 1-2, NIOZ 2-Bouw- center RAB 1-2. Rabobank-Albert Heijn 1-2. Interieurbouw Texel-Falcon 2-1. Jozefschool-Kapsalon Salique 3-0; Piet Kooger-SVC 2-1NBC Eelman Partners- Texelcampings 1-2. Mantje-Ecotiem 3-0; Super de Boer-Texelse Autocentrale 2-1; Bar Sportief-De Kapper 3-0; Timmer's Bakkerij-Otto's Tweewielershop 3-0; Eet café de Rog-Klif 23 1 -2; Foto de Waal-de Krim 2-1; Sportshop Texel-Slagenj Moor man en de Boer 0-3. Diabetes Fonds De collecte voor het Diabetes Fonds, die vorige week werd gehouden, heeft op het eiland €3836,26 opgebracht. Dat is minder dan vorig jaar, toen €4054,33 werd opgehaald en er meer collectanten actief waren. Giften kunnen nog worden gestort via giro 5766, ten name van het Diabetes Fonds. Nico Tessel en Map van der Zwaag haalden in de zes boot viswedstrijden van de Water sportvereniging de meeste vis boven. Dit werd bekend gemaakt na de laatste wed strijd, die zondag werd gehou den. Tessel ging er tevens met de dagprijs vandoor. Verdeeld over zes bootjes deden zondag elf vissers mee. Eerst gin gen zij aan de 'groene kant' voor anker, maar omdat daar matig werd gevangen, werd halverwege de drie uur durende wedstrijd koers gezet naar het Gat van de Stier. Daar waren de vangsten beter en werd vooral wijting en schar boven gehaald. Nico Tessel ving 41 vissen, met een geza menlijke lengte van 930 cm. Tweede werd Ton Dorst (33 vis sen, 760 cm). Derde werd Jeroen Rouwenhorst, die weliswaar meer vissen ving (35), maar met elkaar waren die met langer dan 740 cm. verdeeld. De langste vis van het seizoen werd gevangen door Ed Lammers (46 cm), de kleinste T cm) door Map van der Zwaag. In de loop van de middag kwam een hardnekkige mist opzetten, maar dankzij de radar en de stuurmanskunst van Nico Tessel keerden de vissers behouden huiswaarts. Uitslagen kampioenschap: 1-Nico Tessel en Map van der Zwaag (2455 cm, 123 vissen); 2.Ton Dorst en Jeroen Rouwenhorst (2038 cm. 88). 3.Willem Jimmink en Jacco Kooger (1041 cm. 45); 4 Arjen Dorst en Bart Wuis (985 cm, 42); 5.Willem van der Vis en Ed Lam mers (754 cm. 43). 6 Wim van der Meer (104 cm, 5); 7 Riet Saalmink en Marijn Saalmink (78 cm. 3); 8.Bram en Dirk Daar werden de dagprijzen en de Boon (65 cm. 3). 9.Wiiiem van der Duijn prijzen van het kampioenschap (12 cm. 1). Feestavonden, de terugkeer van de Ronde van Zuidema, een show met Jochem van Gelder, een bedrijvenpresentatie en een hobby- en gelegenheidsmarkt. Dat zijn enkele onderdelen van het voorlopige feestprogramma voor de viering van het 175-jarig bestaan van polder Eierland in juni 2010. De viering begint donderdag 24 juni met onder meer een reünie voor bewoners en oud-bewoners van De Cocksdorp en een feestavond met de band Truus Trut en de Ter- lenka's van Kees Klaassen. De opening woreft verzorgd door basisschool Durperhonk. Vnjdag staan de bedrijvenpresen tatie. de hobbymarkt, de wieler ronde en een culturele avond op het programma en een feestavond met de Texelse band Wad zou 't. Zaterdag kan met een boot in de Roggesloot worden gevaren, voet ballen de dames tegen de heren, is er een verenigingenmiddag en ver zorgt TV-presentator Jochem van Gelder een show voor kinderen. Er komt een loterij en de jubileumvie ring wordt afgesloten met een feestavond van de band Mei Rose. Tijdens de dne dagen is een ten toonstelling over de polder te bezichtigen met kunst, foto's, archiefmateriaal en werk van Dur perhonk. Meer over het jubileum is te vinden op de website www.pol- derfeest2010.nl die vernieuwd is en waarop de laatste ontwikkelin gen worden bijgehouden. Daar is ook meer te vinden over de reu- Stoelgymnastiek tijdens de beurs werden verricht. De gym is bestemd gen naar de veertiende plaats. Ook voor mantelzorgers en chronisch zieken. Belangstellenden konden onder leiding van Betsie Verhoeven meedoen aan diverse bewegings oefeningen die zittend op een stoel voor mensen die ouder worden en moeite hebben om staand aan beweging te doen. Momenteel doen zo'n vijftig Texelaars aan stoelgymnastiek. (foto Jemen van Hattum) Door de zesde competitieavond van Klaverjasclub Den Burg te winnen, hebben Carlo Bos en Cees Vinke de leiding in het klassement overgenomen. Na scores van meer dan 2000 pun ten konden Bos en Vinke in de laatste partij gas terugnemen. Hun totaal van 7330 punten was genoeg voor de rondewinst en merkwaar digerwijs precies de score waar mee ze eerder dit seizoen wisten te winnen. Gerda en Freek Veeger pakten met 7204 punten de tweede plaats. Als niet in het laatste spel de pechdui- vel had toegeslagen, had er meer ingezeten. Femmy Schuring moest wegens ziekte verstek laten gaan, maar vaste maat Frans Bos had in Piet van der Slikke een uitstekende vervanger. Na een modaal begin wist dit gelegenheidsduo er een sterke eindsprint uit te persen met een mooie derde plaats als gevolg. Zij scoorden 7096 punten en stij- Hans Westdorp speelde met een vervanger, maar Roel de Zwart is al jaren zijn vaste partner voor het Texels kampioenschap en de spe Iers kennen elkaar van haver tot gort. Dat leverde 7060 punten en een vierde plaats op. Daar was vooral de score van ruim 2200 punten in de laatste ronde debet aan. Gerard en Theo Witte hadden een wat wisselvallige avond met twee hoge partijen en twee partijen beneden de vijftienhonderd. Zij behaalden 6782 punten en een vijfde plaats. Het gemiddelde was met 6244 punten aan de lage kant. Twee koppels wisten niet eens de 5000 punten te halen en dat trekt het gemiddelde natuurlijk flink naar beneden. Het aantal marsen was met 32 ook niet echt hoog. In het klassement hebben Erik Boogaard en Rob Stapersma na vijf ronden afstand moeten doen van de eerste plaats en staan nu derde. De achterstand bedraagt echter niet meer dan ruim 300 pun ten. Gerda en Freek Veeger staan tweede met een kleine 200 punten achterstand. Het marsenklassement wordt ver rassend aangevoerd door Jitze de Vries en Corry van der Slikke, die al zeventien keer alle slagen wisten op te rapen. Erik Jan Geus en John Vlaming staan tweede met vijftien marsen Vorig seizoen nog verloren de F1- pupillen van SV De Koog alle wed strijden, nu staan ze op bijna de helft van de competitie op een keu rige tweede plaats. Of dat te dan ken is aan de bezielende leiding van coach Edgard Kikkert of aan de nieuwe tenues, weten ze zelf niet. Feit is wel dat ze onlangs geheel in het nieuw zijn gestoken, met dank aan sponsor Vredestein Vakantiehuizen. Op de foto poseren trots, hurkend: Maarten Bagchus, Devin Koorn, Milan Koorn, Luca Smith en Ties Kikkert. Staand: coach Edgard Kik kert, Daniël Wassenaar, Sebastiaan Kikkert. Bob Kos en Wilmer Schoo. Op de foto ontbreekt Douwe van Diepen.

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 7