lEXB7VGe«]A.NL TEXELSE 2 COURANT Ouderraad OSG start Onderwijscafé Ledenver9aderi"g Mannenkoor brengt DVD en CD op markt Muziektheater Evi de Jean TESD Koper 'internationaal bekend en vermogend' Agrarisch Jongeren Een compleet overzicht van excur sies, rondleidingen, workshops en andere toeristische activiteiten staat in de Vakantiekrant, die op het hele eiland gratis verkrijgbaar is. Zie ook www.texelagenda.nl. Dinsdag 24 november: 15.00 uur. De dialectgroep van de Historische Vereniging komt om 15.00 uur bijeen in Tusse de Banke aan de Groeneplaats in Den Burg. 17.00 uur. In sporthal Ons Genoegen in Den Burg begint om 17.00 uur een kennismakingsles conditie, kracht en lenigheid, voor iedereen vanaf 25 jaar. Informatie: tel. 312336 of 322815. 19.00 uur. In Bosch en Zee in De Koog begint om 19.00 uur een trai ning linedance voor beginners en om 20.00 uur voor gevorderden 19.30 uur. In dorpshuis De Hof in De Koog begint om 19.30 uur een ken nismakingsavond tafeltennis. Deel name kost €2,-. 19.30 uur. In De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg begint om 19.30 uur het maandelijks Alzheimer Café. 20 00 uur. Leden van de FNV Vrou wen bezoeken gezamenlijk het Alz heimer Café in De Buureton in Den Burg. Er wordt gesproken over rouw bij dementie Aanvang 19.30 uur. 20.00 uur. In De Slinger in Ecomare houdt NIOZ-onderzoeker Gerhard Cadée vanaf 20.00 uur een lezing over Charles Darwin. Toegang bedraagt €2,50. 20.30 uur. In Bruintje Beer op de Stenenplaats in Den Burg begint om Zon, maan hoog water Verwachte tijden van hoogwater ter rede van Oudeschild. Wo. 25 Do. 26 Vr. 27 Za. 28 Zo. 29 Ma 30 nov 00.04 i nov 00.55 i nov 01.40 i nov 02.50 i nov 04.10 i nov 05.05 i nov 06.21 i i 11.30 u. i 12.30 u. i 13.30 u i 15.20 u. i 16.35 u. i 17.45 u. i 18.55 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. Dinsdag 24 novem ber eerste kwartier, donderdag 26 november doodtij. Zondag 29 novem ber zon op 8.26 uur. onder 16.31 uur. TEXELSE®toURANT LANGEVELD Verschijnt op dinsdag en vnjdag Spinbaan 6 1790 AA Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Imme Bakker Buiten werktijd: Gerard Timmerman Telefoon 31 46 87 of 06 - 22 14 02 75 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 -31 41 11 E-mail info@lenr.nl Op al onze adverlenlleconlraclen en aanbiedingen daartoe 2ljn van toepassing de Regelen voor het Ad vertentiewezen van de Stichting ROTA. gevestigd 20.30 uur de ledenvergadering van Horeca Nederland. Cinema Texel vertoont A Chnstmas Carol. 3D (19.00), Terug naar de Kust (21.30) en 2012(20.30). Woensdag 25 november: 14.00 uur Bij de Tuunderie (Wezen land 1 in Den Burg) begint om 14.00 uur een workshop, waarbij een bloemstuk in de adventsfeer wordt gemaakt. Deelname kost €25,-. 20.00 uur. In Het Olijfblad (Wever straat 60, Den Burg) begint om 20.00 uur een Bijbelstudie. 20.00 uur. In het Zeemanskerkje in Oudeschild spreken Sonja van der Meer en dominee Petra Barnard over de kerk en de PKN. Aanvang 20.00 uur, toegang €3,-. Cinema Texel vertoont A Christmas Carol, 3D(13.45) en Sinterklaas (13.30). Om 19.00 uur begint een 'Ladies Night' Donderdag 26 november: 19.00 uur. Sterrenwacht De Jager houdt vanaf 19.00 uur sterrenkijk- avond. Bij twijfel over het weer kan rond 18.00 uur gebeld worden naar tel. 06-33808361 Deelname €2,-. 19.30 uur. In dorpshuis De Hof in De Koog begint om 19.30 uur een open bridgedrive. Deelname kost €2, - per persoon. Inlichtingen: Veronica van Beek, tel. 06-28787820. 20.00 uur. In buurthuis Bethel in Zuid-Eierland begint om 20.00 uur een open klaverjasdrive. Cinema Texel vertoont Komt een vrouw bij de dokter (18.45) en een mystery movie (21.00). Vrijdag 27 november: 18.00 uur. In dorpshuis De Hof in De Koog begint om 18.00 uur een dorps maaltijd. Aanmelden via tel. 315224. 19.30 uur. Agrarisch Jongeren Texel houdt vanaf 19.30 uur ledenvergade ring in Hotel Texel aan de Postweg in Eierland. Nieuwe leden kunnen zich ter plaatse aanmelden. 20.00 uur. In de doopsgezinde kerk van Den Burg begint om 20.00 uur een lezing van Mariëtta de Bruïne over de Amerikaanse kunstenaar Edward Hopper (1882-1967). Entree 20.00 uur. 20.30 uur. In theater Klif 12 begint om 20.30 uur de voorstelling "Aarde', muziektheater van de Vlaamse Evi de Jean. Entree €16.-. Cinema Texel vertoont Sinterklaas (13.45), Christmas Carol, 3D (16.15), Komt een vrouw bi| de dokter (13.00, 19.00, 21.30), 2012 (15.30, 20.15) en Terug naar de Kust (18.45). Veerdienst TESO zet vrijdag van 9.30 lot 16.00 uur een extra boot in en verzorg dan ieder half uur een afvaart, zowel vanuit Den Helder als vanaf Texel. Maandag 30 november kan de wachttijd op Texel tussen 10.00 en 11.00 uur oplopen tot een uur. Voor meer informatie: tel. 0222-369600, info@teso.nl of www.teso.nl 77,90 75,55 Per jaar Bij verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schnftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementspenode. Oud papier Donderdagavond haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 19.00 uur aan de straat te zetten, op de verzamelplaatsen van afvalcontainers, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier met gedurende lange tijd in de regen staat. De papierwagen komt in de volgende straten: 8. Waal- derstraat, Marelstraat, Burger houtstraat, Jan Reystraat, Wil- helminalaan. Met de start van het Onderwijs café heeft een nieuw fenomeen zijn intrede gedaan op OSG De Hogeberg. Het initiatief is geno men door de Ouderraad, die hiermee zoveel mogelijk ouders wil betrekken bij het onderwijs en zo een bijdrage te leveren aan de kwaliteit. Het onderwijscafe sloot aan op het officiële deel van de vorige week gehouden jaarvergadering van de Ouderraad. In kleine groepjes bespraken ouders, begeleiders, leraren en leden van de directie het onderwijs op de OSG. Vooral het informele en ongedwongen karak ter van de bijeenkomst maakte de avond volgens de Ouderraad 'in alle opzichten geslaagd'. Alle aan wezigen waren goed te spreken over de vergadering nieuwe stijl. De besproken onderwerpen kwa men voort uit een enquête onder leerlingen. De uitslagen waren samengevat en vergeleken met de landelijke uitslagen. Er kwamen opmerkelijke verschillen naar voren. Henk van Atteveldt lichtte deze toe aan de hand van een 'Internationaal bekend en zeer vermogend.' Aldus omschrijft Actiegroep Texel de hoogste bie der op het eiland dat vorige week voor €2,2 miljard te koop werd gezet. Het bekend maken van zijn naam moet woensdagmid dag om 12.30 uur het spectacu laire sluitstuk worden van deze ludieke actie tegen de voorgeno men pachtverhoging. De koper laat volgens de actie groep op voorhand weten dat hij goede afspraken wil maken met Staatsbosbeheer over de nieuwe erfpacht op Texel. 'Gezien zijn financiële positie en mondiale ach tergrond verwacht hij geen proble men. Ook heeft hij zich goed laten informeren over de argumenten Zeven leden van het Texels Chris telijk Mannenkoor hebben zaterdag een zilveren draaginsigne van de Koninklijke Christelijke Zangers- bond gekregen. Ze zijn alle zeven veertig jaar lid en zingen daardoor al sinds de oprichting bij het koor. Voorzitter Ko Vinke reikte de insig- Sint exit Geen wind, geen mist of regen, het was zaterdagmiddag ideaal weer om Sinterklaas te ontvan gen. Vol verwachting klopte dan ook ons hart. Tot het optreden van de Goedheiligman was alles veelbelovend. De Pieten langs de route kweten zich ijverig van hun taak op een manier die goede Pieten betaamt. Op de Groene plaats ging het echter faliekant mis. Sinterklaas bleek geen Sin terklaas te zijn. En waar Joke in het verleden als een waar veld heer de gast uit Spanje welkom heette op haêr grondgebied, in haar hoofdstad, stond onze nieuwbakken burgemeester er min of meer als een speculaas pop bij. Nu is het voor een D66- bestuurder natuurlijk niet eenvou dig om naar behoren met een SINTerklaas om te gaan, dus het is haar vergeven. Kwalijker was dat zij, en ook de nep-sinterklaas, zich de kaas van het brood lieten eten door de leiding over te laten aan een hoofdpiet, ook duidelijk een nepperd. Getuige zijn geleu ter over het weer, een welkomst liedje voor de nieuwe burgemees ter en een bedankje voor A.v.Z. computerpresentatie. Drie onder werpen die de ouderraad tevoren had geselecteerd, werden in klein comité besproken Dit resulteerde in presentaties, die vakkundig en enthousiast aan elkaar werden gepraat door Rens- ke van den Tempel en Albert Hoven. De muzikale omlijsting door The Small Buzz droeg bij aan het infor- van de erfpachters op Texel om tot een afspraak voor een faire erf pacht te komen. Hij zal op donder dag, als de Tweede Kamer debat teert over de pacht, naar Den Haag komen om zijn stem als nieuwe eigenaar van Texel tot in de Neder landse regeringsgebouwen te laten doorklinken. Actiegroep Texel beziet de stormachtige ontwikke ling met gemengde gevoelens. 'Hij is wel steenrijk, maar niet direct het type waar we op zitten te wachten. Wij hebben liever mensen die bekend staan om hun gastvrijheid in plaats van om hun geldzucht.' Alle Texelaars zijn woensdagmid dag uitgenodigd om de koper per soonlijk te ontmoeten, onder het genot van heerlijke broodjes en koffie. nes, tijdens een feestavond in De Bijenkorf uit aan Bram van Dijk. Jan Beerling, Hans Daalder, Piet Kuiper, Piet Bakker, Jan Daalder en Jan Brouwer senior. De Koninklijke Christelijke Zangersbond prijst hun langdurige betrokkenheid bij het zingen. (Foto Jeroen van Hatlum) en andere medewerkers. Dat is voor andere gelegenheden, daar komen de kleintjes met voor. Die willen horen over het Grote Boek, op schoot bij Sint, hoe eng ook. Complete afknapper was daarna een vervreemdend popachtig, door Piet gezongen lied, over een pakjesboot, gevolgd door een partijtje house. Waar waren het aloude 'Zachtjes gaan de paar- denvoetjes' en 'Zie de maan schijnt door de bomen'? Het was duidelijk dat deze sinterklaas de weg behoorlijk kwijt was. Bevrij dend was dan ook het 'Dag Sin terklaasje daag, daag' aan het eind van een teleurstellend half uurtje. Opgehoepeld. Waar was de echte kindervriend gebleven? In de mist van zaterdagmorgen ver uit de koers geraakt en dus nog onderweg en het tijdschema in de war? Evenzogoed geeft het geen pas om ons zonder enige voorbereiding ter vervanging een nepklaas op ons dak te sturen. Hierover zal een gepeperde brief naar Madrid moeten worden gestuurd. Pien Verberg mele karakter van de avond, waar op kwaliteit, veiligheid en mentoren aan bod kwamen. De uitkomst van de discussie zal in het maandbe richt van de Ouderraad worden geplaatst. Gezien de positieve en enthousiaste reacties van de aan wezigen krijgt het Onderwijscafé van OSG de Hogeberg zeker een vervolg. Texel'94 Texel'94 houdt maandag 30 november vanaf 20.00 uur een algemene ledenvergadering in de kantine aan de Haffelderweg in Den Burg. Het Texels Christelijk Mannenkoor heeft een DVD en een CD op de markt gebracht van het jubileum concert dat eind oktober ter gele genheid van het veertigjarig bestaan werd gegeven in De Burght in Den Burg. Het idee voor een DVD, waarop het optreden in de kerk wordt afgewis seld met sfeerbeelden van het eiland, ontstond aan boord van twee boten in Elburg. Op de ene zaten Henk en Herma de Grooth uit Elburg die zich professioneel met licht en geluids apparatuur bezighouden en op de andere Maarten en Janny Drijver uit Oosterend. Nadat zij over het con cert hadden verteld, bood het stel uit Elburg aan het optreden te registre ren. Drijver. 'Daar hebben we even over na moeten denken, maar drie weken voor het optreden besloten we het aanbod toch aan te nemen.' De nodige licht-, geluids- en video apparatuur werd in de kerk geplaatst en na het concert zette De Grooth zich aan het monteren. Het eerste exemplaar werd zaterdagavond tij dens een feestavond in De Bijenkorf officieel overhandigd. De Grooth liet gekscherend weten dat hij het koor 'Persoonlijk zonder klef te wor den, ontroerend zonder sentimen teel te zijn. Met flair gespeeld, vol vuur gezongen. Een ontdekking!', jubelde de recensent van De Tele graaf over Evi de Jean, die vrijdag 27 november met haar nieuwe programma Aarde in theater Klif 12 in Den Hoorn optreedt. De Vlaamse Evi de Jean maakt muziektheater. Ze schrijft haar eigen teksten, die door vier componisten op muziek worden gezet. Haar stem wordt 'vurig en warm' genoemd en het verhaal dat ze vertelt 'krachtig', 'ontroerend', 'humoristisch' en 'over rompelend'. De Jean leeft met een rusteloos verlangen naar nieuw. In haar nog jonge leven woonde ze al op veel verschillende, zinderende plekken. Het verhaal in Aarde begint in Amsterdam, waar ze sinds acht jaar woont en waar ze zich afvraagt waar ze nu werkelijk thuis is. Uit weemoed pakt ze haar koffer en reist terug naar Israël, waar ze als kind op blote voeten door de tuin liep. Het wordt letterlijk de reis van haar leven, een muzikaal reisverhaal, waann een kleine reis het grote ver- De afdeling Texel van de Konink lijke Horeca Nederland neemt tij dens de ledenvergadering van vanavond (dinsdag) afscheid van Joke Geldorp, die tijdens haar periode als burgemeester het Agrarisch Jongeren Texel houdt vrijdag 27 november ledenverga dering. Alle agrarisch jongeren (16 tot en met 35 jaar) zijn van harte welkom. Nieuwe leden kunnen zich ter plekke aanmelden. De bijeen komst wordt gehouden in Hotel Texel aan de Postweg en begint om 19.30 uur. Voor meer informa tie: ajtexel@hotmail.com. ANBO-afdelingen samen verder De vijf ANBO-afdelingen op het eiland hebben in bijzondere ledenvergaderingen, die de afge lopen twee weken werden gehou den, het besluit genomen de afzonderlijke afdelingen samen te voegen tot één afdeling Texel. Het voorstel, dat unaniem werd aangenomen, resulteert in een vereniging met 750 leden. In de plaats van de afdelingsbestu ren komt een ledencontactcom missie, die de activiteiten per dorp organiseert en als aanspreekpunt fungeert. Het bestuur van de nieu we vereniging bestaat naast voor zitter G. Praamstra, L. Blok-Broes- terhuizen (secretaris) en penningmeester H. Ran uit R. Steenhuizen, M. Zegers-Bakker, H. de Ruiter. A. Brans (vervanger S. van der Vis), P.A. Broersma-Klomp en M. Otten. tijdens het monteren goed had leren kennen. Wat hem het meest opviel: van de 71 leden bleken er slecht 4 geen bril te dragen. Hij gaf de hint toch eens aan verjonging te gaan denken. Wat hem serieus bijbleef van de opnames, was de gedreven heid van de koorleden. Na het verto nen van een compilatie van de DVD kreeg het echtpaar een staande ova tie. De Grooth had daarna nog een verrassing: het geluid van de DVD was zo goed geworden dat hij op advies van een bevriende geluids technicus ook een CD van het con cert had laten maken. 'Want ik neem aan dat de meeste mensen hier geen DVD-speler in de auto heb ben', aldus De Grooth. De DVD kost €10,- en de CD €7,50. Ze zijn in Oosterend verkrijgbaar bij De Kap per, slager Rob Maas en de familie Drijver aan de Oranjestraat 27. Voor zitter Ko Vinke liet weten dat aan verjonging van het koor inmiddels wordt gewerkt. Het repertoire is aan gevuld met populaire muziek en in januan worden een paar open repe titieavonden gehouden. 'Alle leden zijn uitgedaagd iemand mee te nemen die ook belangstelling heeft in het mannenkoor.' haal van het leven wordt. Het wordt ook een gevaarlijke reis, waarin ze het thuis uit haar herinnering aan de veranderde wereld verliest. Dansend op de breuklijn tussen Israel en Palestina vindt ze in een overrompe lende ontmoeting de wijsheid om mee thuis te komen. In Aarde gaat het over de melancholie van herin neren. En over de oerkracht van leven. De Jean wordt bijgestaan door musici Bernd van den Bos en Jasper van Rosmalen. Meer infor matie staat op www.te evidejean. com. De voorstelling begint om 20.30 uur. Entree €16,- (een diner vooraf is mogelijk, reserveren in dat geval gewenst). Evi de Jean maakt in Aarde 'de haar leven(Foto Coen Boumanl ners heeft ingesteld. Als gast spreker vertelt ze op de vergade ring over haar ervaringen met de sector. De ledenvergadering, die wordt Stenenplaats, wordt ook bezocht door Valerie Jongeneel. Zij vertelt over de resultaten van de overeen komst tussen Horeca Nederland en Uitzendbureau StartPeople om tegen zeer concurrerende taneven het gebrek aan seizoenspersoneel oo te vangen. De dienstverlening DINSDAG 24 NOVEMBER 2009 met een payroll-systeem. Het bestuur hoopt dat met een nieuwe opzet van de vergadenng. waann er meer aan dacht s voor andere dan zuiver huis houdelijke onderwerpen, de belang stelling onder de leden te vergroten. De vergadering begint om 20.30 uur. Impressie van het Onderwijscafé op OSG De Hogeberg, waarbij ouders, begeleiders, leraren en directie in ongedwongen en informeel met elkaar spraken. Geldorp spreekt voor leden Horeca

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 2