Sinterklaasje kom maar binnen! t ik SPANJE SPANJE Sinterklaas kapoentje Sinterklaas kapoentje. Gooi wat in mijn schoentje Gooi wat in mijn laarsje. Vank u Sinterklaasje! uit fietsen Zwarte "Piet ging uit fietsen toen knapte zijn hand Toen moest hij gaan lopen met de fiets aan zijn hand Hij kwam in n dorpje en zei tegen de smid 'k Geloof dat er in mijn achterband een pepernootje zit De smid moest toen lachen en plakte zijn band Toen kon Piet weer fietsen door heel Nederland Sinterklaas is weer in het land! Afgelopen zaterdag kwam hij, samen met zijn Pieten, aan in de Uiteraard moet je wel lief zijn voor Sinterklaas. Hij houdt van liedjes, knutselwerkjes en lekker eten. haven van Texel. Heb je wat lekkers in je schoen gevonden? En heb je al een verlanglijstje voor Met onderstaande tips van de redactie komt het met je cadeautjes helemaal goed! Sinterklaas gemaakt? Want nog een paar nachtjes slapen en dan is het Sinterklaasavond! Goedemiddag Sinterklaas, wat een drukte hè? Nou inderdaad, ondanks het slechte weer stonden veel kinderen me op te wachten in de haven! Ik was zeer verrast en uitermate blij met deze opkomst Maak zelf een mijter Knutsel een klomp Dent u niet bang om van het dak te vallen Nee hoor. dat gebeurt Sinterklaas niet Ik word veel geholpen door de Pieten Wat is het eerste waar je Sinterklaas aan her kent? Grote kans dat dit zijn rode mijter is. Wil je zelf Sinterklaasje spelen? Dan is het natuurlijk leuk om ook een mijter te dragen! Hieronder lees je hoe je deze kunt maken. Nodig: rood karton, A-4 geel papier, witte strook karton die om je hoofd past, lijm, een nietmachine, een schaar en een stift. Knip uit het rode karton een mijter. Op het plaatje kun je zien hoe deze er uitziet. Knip uit het gele papier twee lange stroken van één cen timeter breed. Plak deze stroken op de mijter en zorg ervoor dat ze een kruis vormen. Neem nu de witte strook en plak hier de mijter op. Laat dit goed drogen. Wanneer het goed gedroogd is, kun je de strook om je hoofd passen. Als je de goede maat hebt, kun je het nieten. Je kunt je naam erop zetten zodat Sinterklaas deze op 5 december makkelijker onthoudt! Als je 's ochtends iets leuks of lekkers in je schoen wilt vinden, moet je eerst iets doen voor Sinterklaas. Hij vindt het leuk om zijn cadeautje in een zelfgemaakte schoen te stoppen! En wat is op Texel nou toepasselijker dan een klomp? Hieronder vind je een tip om zelf een echte klomp te maken. Nodig: een echte klomp, plakkaatverf in ver schillende kleuren, een penseel, water, kranten, een bekertje en een verfschort. Leg de kranten op tafel, het liefst op een grote eettafel zodat je alle ruimte hebt. Zet de verf, het penseel en het bekertje water klaar. Begin met het verven van de klomp en laat hierna alles goed drogen. Je kunt je klomp bij de open haard zetten, zodat Sint er iets in kan doen! Hoeveel Pieten zijn er? Cr zijn ongeveer driehonderd Pieten en naar Texel gaan ze allemaal graag meeI Ook mijn paard vindt het hier heerlijk, die wandelt graag door de bossen en over het strand. Cn ikzelf trouwens ook. Wat is het lekkerste dat u hier ooit heeft gegeten? Ik vind de Texelse garnalen en asperges heerlijk1 Zo hebben we ze in Madrid niet. Cn ik drink graag een Texels juttertje- Maar de Pieten krijgen hier altijd appelsap! Wat vindt u van de kinderen op Texel Ik vind ze erg hef Ze zijn altijd vriendelijk tegen me en zingen vaak een liedje Maar daarom moet ik nu weer verder. Want ik moet nog heel wat kinderen hier een handje geven Vat is goed Sinterklaas. Heel erg bedankt v- mijn huisje voorbij7 Nee hoor mijn kind. ik kom overal! tijd en rijdt u vannacht niet stilletjes José Baggerman Een interview met Sinterklaas Wat een feest was het weer afgelopen zaterdag bij de intocht van Sinter klaas! Cn wat een drukte, overal liepen Zwarte Pieten, kinderen en hun ouders. Maarde redactie is erin geslaagd Sinterklaas te interviewen! Hij vertelde alles wat je altijd al wilde weten, dus lees snel verder Misschien komen Sinterklaas en zwarte Piet wel persoonlijk bij je thuis langs! Dan is het leuk om ze te begroeten met dit liedje: Vaar wordt aan de deur geklopt Vaar wordt aan de deur geklopt. zacht geklopt, hard geklopt Vaar wordt aan de deur geklopt Wie zou dat zijn Wees maar gerust mijn kind Ik ben een goede vrind. Want al ben ik zwart als roet. 'k meen het toch goed. Cn heeft u genoten van de Sinterklaasliedjes die werden gezongen? Jaaaaa. de Texelse kinderen kunnen goed zmgenl Ik hoorde weieens een valse noot. maar meestal was die van een vader of moeder Ve kinderen hebben flink geoefend1 Ik ben blij dat ik u mag interviewen. Sinterklaas. Ik heb enkele vragen voor u waarvan ik weet dat de kinderen op Texel hier graag het antwoord op willen weten. Mag ik die aan u stellen? Ja hoor. als ze redelijk zijn. vind ik dit geen probleem Hoe vaak bent u al op Texel geweest? Poeh ik denk dat ik al zo n keer hier geweest ben leder jaar kom ik terug om cadeau tjes uit te delen op Sinterklaasavond 1H86 keer'Maar hoe oud bent u dan? Vraag nooit een oudere man naar zijn leeftijd, die van mij blijft in ieder geval geheim. U heeft gelijk, dit zal ik de Texelse kinderen laten weten Van nu de volgende vraag, wat vindt u eigenlijk van Texel? Ik vind het een prachtig eiland. Ik kom altijd tot rust Het is heerlijk om hier over de daken te lopen, zelfs als het stormt vind ik dat heerlijk1 Ik geniet van de mensen en de natuur Sinterklaasliedjes Sinterklaas vindt het leuk om een mooi liedje te horen, uiteraard door jou gezongen. Zet je zelf gemaakte klomp voor de open haard of de kachel, zet je mijter op je hoofd en zing een of twee van deze Sinterklaasliedjes. Wedden dat je de volgende ochtend iets in je klomp vindt?! In 2007 was onderstaand liedje uitgekozen als beste Sinterklaasliedje aller tijden. Een goed idee om voor de Sint, maar in dit geval vooral voor de Pieten, te zingen!

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 9