TEXELSE 3 COURANT Texel'94 naar gedeelde koppositie Extra slaapplaatsen bij boer vanaf 2011 De Koog verdient meer tegen koploper Koger dames blijven winnen GVT turners in Anna Paulowna A 'Zilvervisje' raakt in problemen A\eïke DINSDAG 8 DECEMBER 2009 Texel'94 heeft zondag op eigen veld een moeizame maar welver diende overwinning (3-1) op Suc ces geboekt. Doordat koploper Con Zelo bij De Koog niet verder kwam dan een gelijkspel, stegen de groenzwarten naar de kop van de vijfde klasse A. Deze positie wordt op precies de helft van het seizoen gedeeld met Con Zelo en JVC, die echter een aanzienlijk beter doelsaldo heb ben. Om in de race om het kampioen schap te blijven, wist Texel'94 wat het te doen stond: er moest gewon nen worden. Op papier niet zo'n moeilijke klus, aangezien tegen stander Succes slechts negen punten had veroverd en tegen degradatie strijdt. De praktijk bleek echter een stuk weerbarstiger. Aanvankelijk leek er nog geen vuil tje aan de lucht. Ondanks het zwa re veld en de vlagerige regen trok ken de Texelaars direct vanaf de aftrap ten aanval. Al na vijf minuten werden ze voor die voortvarend heid beloond. Goed zijn brede lichaam gebruikend, draaide Niels Dubbelt weg van zijn tegenstander, waarna hij de bal met zijn linker been hard in de hoek schoot. Een paar minuten later stond het echter alweer gelijk. Wel erg tevreden over de goede start, greep Texel'94 slordig in, waarna de Wieringers weinig moeite hadden met scoren. Het vervolg was met best. Texel'94 speelde angstig, terwijl bij Succes het zelfvertrouwen groeide. Ondanks hun lage positie op de ranglijst bleken de Wieringers een prima voorhoede te hebben, die herhaaldelijk gevaar stichtte. Pas gaandeweg herpakten de Texe laars zich enigszins. In het laatste kwartier voor rust waren de krachts verhoudingen in evenwicht. Veel vuurwerk kregen de toeschouwers echter niet meer te zien. In de tweede helft zocht Texel'94 nadrukkelijk de aanval. De ploeg was bijna voortdurend in balbezit, maar kwam maar zelden tot een uitgespeelde kans. Ondertussen waren de counters van Succes niet van gevaar onbloot. Zo schoten de gasten eenmaal op de paal en moest keeper Dennis Schouwstra een paar keer zijn kwaliteiten laten zien om zijn ploeg voor een achter stand te behoeden. Tien minuten voor tijd sloeg Texel'94 toch nog toe. Het succes kwam geheel op naam van spits Dubbelt, die door de verdediging soleerde en zijn actie besloot met een schitterend schot. Daarmee was de wedstrijd gespeeld. Suc ces geloofde er niet meer in en moest in de slotfase nog toezien dat Yvo Barends de bal na een vlotte aanval met een mooi lobje over de keeper plaatste: 3-1 Komende zondag is Texel'94 vrij. De week erop moet de ploeg naar Julianadorp, voor de belangrijke wedstrijd tegen medekoploper JVC. SV De Koog heeft in een bloed stollende wedstrijd koploper Con Zelo op een gelijkspel gehouden (2-2). Op zich een prachtig resultaat, ware het niet dat de ploeg van trainer Mario van der Hert vrijwel steeds het beste van het spel had en mis schien wel een overwinning had verdiend. Con Zelo was in september de eerste ploeg waartegen werd gespeeld. In Waarland werd het 5- 0 voor de destijds oppermachtige thuisploeg. Dat er in de tussentijd veel is veranderd bij de Kogers, bleek zondag. Op een in het begin nog goed bespeelbaar veld en tegen de storm in zochten ze direct vanaf het begin de aanval en dron gen ze Con Zelo terug op eigen helft. Dat resulteerde al na vijftien minuten in een voorsprong, toen Bart-Jan Grisnigt de bal hard en zuiver in de winkelhaak van het doel schoot. Pas daarna leken de gasten te ontwaken, maar verder dan enkele afstandsschoten kwa men ze met. De Koog had de voor sprong zelfs nog kunnen uitbrei den, maar het schortte meestal aan een goede eindpass. In bles suretijd werd het geheel onver wacht 1-1, toen de bal uit een corner ineens door de wind in het doel werd geblazen. In de tweede helft had Con Zelo aanvankelijk het beste van het spel, maar de Koger defensie, soeverein geleid door aanvoerder Charley Vital, gaf geen enkele kans weg. Gaandeweg nam De Koog dankzij veel strijd en inzet het initiatief weer over. Buddy Doolaard had de bal tweemaal voor het intikken, maar miste. Ook Peter Koorn en Bart-Jan Grisnigt waren dicht bij een doelpunt. Halverwege leken de Kogers dan toch te worden beloond. Robin Schoo ontfutselde zijn tegenstander de bal en waar hij vaak voor eigen succes gaat, had hij nu wel oog voor de meegelopen Leon Zijm, die met een schuiver doel trof. Terwijl heel De Koog al juichte, trapte de keeper van Con Zelo in een ultieme poging een doelpunt te voorkomen de bal ver weg. De verder goed leidende scheidsrechter stond te ver van het doel af om de situatie goed te kun nen beoordelen en liet doorspelen. De keeper was na afloop wel zo eerlijk toe te geven dat de bal zeker een halve meter over de lijn was, maar daar had De Koog toen niets meer aan. Nog fanatieker ging de thuisploeg op jacht naar de winnende treffer, maar geheel tegen de verhoudin gen in scoorde juist de tegenstan der. Twee Koger verdedigers liepen elkaar voor de voeten, waarna een vrijstaande speler van Con Zelo keeper Eddy Witte vanaf tien meter kansloos liet. Wie dacht dat de wedstrijd daarmee was gespeeld, kwam bedrogen uit. Van der Hert versterkte de voorhoede met twee 'verse' krachten en spoorde zijn ploeg aan nog alles-of-niets te spelen. Vlak voor tijd viel dan toch de meer dan verdiende gelijkma ker. Zijm was zijn tegenstander te slim af en werd pootje gehaakt, waarna Koorn de toegekende penalty onberispelijk benutte. In blessuretijd probeerde Con Zelo de winst nog binnen te slepen, maar doelpunten bleven verder uit. Van der Hert was na afloop zeer te spreken. De trotse trainer consta teerde dat zijn team, dat aan het begin van het seizoen nogal wat nieuwelingen verwelkomde, 'een echte vechtmachine' begint te worden. 'Waar we in het verleden bij een achterstand nog de kopjes lieten hangen, worden nu de rug gen gerecht. En dat geldt voor alle spelers, ook die op de bank. Ze leven allemaal mee. er stond van daag een ploeg.' Zondag 20 december speelt De Koog op Wie- ringen een inhaalwedstrijd tegen Succes. 'Als we daar ook een goed resultaat halen, kunnen we met een goed gevoel de kerstdagen Het damesteam van SV De Koog is ook na negen wedstrijden nog zonder puntverlies. Zondag werd de uitwedstrijd tegen midden moter Wieringerwaard met grote cijfers gewonnen: 1-8. De Koog speelde een prima wed strijd, maar miste in het strafschop gebied van de tegenstander soms de koelbloedigheid. Daardoor gin gen nogal wat doelrijpe kansen verloren. Ondanks een groot veld- overwicht stond het bij rust pas 1 - 3, dankzij doelpunten van Juliette Koremans (twee keer) en Alissa Kossen. De tweede helft gaf aanvankelijk hetzelfde beeld te zien, met vele kansen en weinig goals. Maar in het laatste kwartier toonden de Kogers zich een stuk koelbloedi- ger. Een rol speelde waarschijnlijk ook dat Wieringerwaard murw was gespeeld. Met name Alissa Kossen was de verdediging voortdurend te snel af. Ook Kimberley Houwing liet goed spel zien. Ze viel op door een tegenstander te omzeilen met een prachtige schaarbeweging. Uiteindelijk scoorde De Koog nog vijf keer, waardoor de eindstand 1 -8 werd. Explosie Zijm legt Doorstoot in zwijm In de jacht op het hoogste gemid delde van het jaar deed Piet Zijm op de competitieavond van biljart club De Doorstoot een goede poging de eerste plaats in de win- tertussenstand in handen te krij gen. Een kort trainingskamp heeft hem goed gedaan. Hij legde vlot weg 15 caramboles op tafel, maar verslikte zich in een niet al te gecompliceerd bandstootje. Gezien zijn spel lijkt het voor de linkshan dige Homan raadzaam het eens rechts te proberen. Uitslagen: E.Boon-Zijm 2-0; J.Boon-Homan 4-0; M.Boon- Smit 0-4; Weel-Heemskerk 0-2; Klok-Zijm 0-4;Homan-M.Boon 0-4, E Boon-Weel 0-2; J. Boon-Heemskerk 0- 4.Klok-Smit 2-0; Heemskerk-E Boon 4-0, J.Boon-Zijm 0-4 Hannah Ipenburg en Claire Smits hebben zondag in Anna Paulowna een eerste plaats behaald in de competitiewed strijd voor turners in de 4de en 5de divisie. Babs de Haan en Rosalie Duin werden derde en tiende. De Haan kwam uit in niveau 11, divisie 5, en moest het opnemen tegen 15 andere turners. Zij liet mooie oefeningen zien op vloer, brug en sprong, maar liet op de balk wat punten liggen. Na het bekend maken van de uitslag werd geconstateerd dat de uitgangs waarde van haar sprong fout was beoordeeld en dat de jury was uit gegaan van een uitgangswaarde van 3,80. Was dit 4,30 geweest, wat het had moeten zijn, dan had ze zilver behaald. Het rayon heeft toegezegd dit in de telling aan te passen. Rosalie Duin en Hannah Ipenburg (instap 4de divisie niveau 10) kwa men uit in een wedstrijd met 123 deelnemers. Duin turnde een mooie wedstrijd met een mooie oefening op de ongelijke brug, maar verloor belangrijke punten door te weinig spanning in haar benen. Ipenburg liet een mooie oefening op de balk zien, maar viel tweemaal, wat uiter aard punten kostte. Dit compen seerde ze echter met fraaie oefe ningen op sprong en ongelijke brug. In de laatste wedstrijd van de dag toonde Claire Smit (pupil 1 niveau 10) dat ze een topdag had. In een deelnemersveld van 21 turners liet ze mooie prestaties op alle toestel len zien, met alleen een puntje aftrek voor de balkoefening. Daar mee nestelde ze zich op een com fortabele eerste plaats. Uitslagen: (sprong, brug, balk. vloer, totaal); 10.Rosa- lie Duin (12.9 - 13,35 - 12,25 - 11,25 - 49,75); 3.Babs de Haan (11,5 - 12,35 - 9,95 - 13,5 - 47.3); 1 Hannah Ipenburg (14,2 - 14 - 12,15 - 12,35 - 52,7); 1.Claire Smits (13,4 - 14.3 - 12,6 - 13,05 - 53.35). De oud-Texelse Mariëlle Emme- lot-Vonk (37), thans wonend te Kortenhoef, is op 1 december te gepromoveerd aan de Universiteit Utrecht op het proefschrift Testos terone and frailty in elderly men. Zij is sinds 2002 werkzaam als kli nisch geriater bij het UMC te Utrecht. VAKANTIES VOOR LICHAMELIJK GEHANDICAPTE MENSEN Nikadel 21 1796 BP De Koog Tel. 32 70 25 Rabobank 36.25.73.360 Kampeerboeren kunnen vanaf 2011 rekenen op extra toeristi sche slaapplaatsen. Het college wil het aantal bedden verhogen van 2000 naar 3000. Die ruimte is er doordat de 1000 slaapplaat sen van pleziervaartuigen sinds kort niet meer bij het maximum van 45.000 toeristische bedden worden meegeteld. Het college lijkt met het voorstel, dat maandag 14 december in de raadscommissie Grondgebied wordt besproken, tegemoet te komen aan een langgekoesterde wens van kampeerboeren en poli tieke partijen. De sector dringt al jaren aan op een verhoging naar 15 kampeerplekken. Nu geldt nog een maximum van 10. Het college heeft twee varianten op het oog. Kampeerboeren krijgen toestemming met 5 plek ken uit te breiden of ze mogen ineens naar 15 plekken groeien. Dat laatste heeft de voorkeur van het college, maar bevat de kanttekening dat boeren die na 1 janu ari 2008 op de wachtlijst zijn gekomen, voorals nog achter het net vis sen. Als alle boeren met 5 plekken mogen uitbrei den, komt wel iedereen De Francine Kroesen is vrijdagavond een schip van IMARES te hulp geschoten dat ter hoogte van de Napole- ondam bij Den Helder motorproblemen had gekregen. De koeling van het schip, het Zilvervisje, was ver stopt geraakt omdat er weinig water onder de boot stond. Omdat het donker was, sloegen de opvarenden conform procedure alarm. De Kustwacht stuurde de reddingboot uit Oude- schild op pad, omdat de Joke Dijkstra uit Den Helder door de ondiep tes bij de Napeleondam moeilijk bij het Zilvervisje had kunnen komen. Toen de Francine Kroe sen in het Gat van de Stier voer. kreeg de bemanning te horen dat de motor van het Zilver visje het weer deed. De Francine Kroesen voer daarna door naar het schip om te controleren of alles in orde was. Mijn wens... Met het nieuwe jaar voor de boeg denkt iedereen wel eens na over alles. De tijd rond Kerst en Oudjaar is bij uitstek een tijd van bezinning, terugblikken en vooruitzien. Wat is er goed gegaan en wat moet er echt anders? Wat ga ik in het nieuwe jaar met mijn leven doen en hoe wil ik dat de wereld er volgend jaar uitziet? ledereen heeft verborgen wen sen en dromen. De redactie wil graag de mogelijkheid bieden die wensen uit te spre ken en ruimt daarvoor in de krant van woens dag 30 december plaats in. Wensen voor deze pagina moeten vóór maandag 28 december bij de redactie worden ingeleverd. Dat kan het beste via e-mailadres redactie© texelsecou- rant.nl, maar ook per fax (323000). Wensen kunnen ook per brief worden afgeleverd bij Spinbaan 6, 1791 MC Den B op de wachtlijst in aanmerking, maar zijn er boeren die voor lan gere tijd niet meer dan 5 caravans of tenten kunnen plaatsen. Het col lege schat in dat met beide varian ten zo'n 1000 bedden zijn gemoeid Het wil in ieder geval niet verder gaan dan de bovengrens van 3000 bedden. Volgens burgemeester en wethou ders lukt het niet meer de extra slaapplaatsen al vanaf 2010 toe te staan. Eerst moet het nieuwe bestemmingsplan Buitengebied definitief worden vastgesteld en dat gebeurt naar verwachting eind 2010. Zodra het mag, komt er een eind aan de bestaande ontheffin gen. Dat betekent dat kampeer boeren die niet meer aan de criteria voldoen, hun bedden moeten inle veren. Volgens de criteria, daterend van 2006, moet er sprake zijn van een 'reëel agrarisch bedrijf' con form de meitelling, normeringen van het LEI en een provinciale lei draad. Het college wil de nieuwe vergun ningen een looptijd van vijf jaar geven. Na twee jaar wordt gecon troleerd of nieuwe slaapplaatsen in gebruik zijn genomen. Zo niet, dan moeten ze worden ingeleverd. Uit breiding moet plaatsvinden binnen bestaande bouwblokken en het landschap mag niet worden aan getast. Daarvoor wordt in het nieu we plan Buitengebied een toet singskader opgenomen. Het boek is dicht, maar was nog lang met uit Lieve Sonja, lieve mama, we hebben een fantastisch leven met je gehad, maar ondanks de extra tijd samen komt dit afscheid veel te vroeg. Sonja Tamara Stremmelaar Lansa en Joris Nadjesda Slotenmakerstraat 5 3043 DJ Zwolle Sonja is thuis. Jullie kunnen daar afscheid van haar nemen op woensdag 9 december tussen 19 00 en 20:00 uur en/of in crematorium Kranenburg, Kranenburgweg 9 te Zwolle op vrijdag 11 december om 09:15 uur. Daarna begint de crematieplechtigheid om 09:30 uur. Na afloop van de dienst is er gelegenheid tot condoleren Veel te vroeg moeten wij afscheid nemen van Sonja Schoondochter, schoonzuster en tante van. Moeder Koomen t Vader Koomen Co en Thea Jan en Marga Willem en Rosa En de kinderen: Chris, Sander, Pim en Anne Lotte, Willem-Jaap Voor altijd in onze herinnering. Tot ons verdriet, heeft mijn en onze lieve vriend Jaap Westhof op 3 december deze wereld verlaten. Vandaag is hij te Diepenveen, op zijn verjaardag, begraven. Arieta Tijssen-Remiëns en familie. 8 december 2009 yrKE 's ZUS|E IS GEBOREN op4de(Ea\ber 2009 De SIPERTROTSE PAPA EN A\AA\A VAN DEZE PRACHTIGE A\EIDEN ZI|N Rob Grisnigt en A\a/a Pekei Schilderend 80 1791 B| Den Burg 0222-322501 Nieuwe kans voor twee dehands. Kringloop Effe KiekeSchilderweg 251a, Oudeschild. Tel. 321113 of 06-53898264 Een keer vegetarisch eten proberen? Moet je donderdag bij Inn de Knip reserveren! Falatel compleet gaan we maken, neem mee of reserveer voor slechts drie knaken! De Naai 2. tel: 319946 INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woensdag vóór 17.00 uur. KOSTEN: €6,30 tot en met 3 regels. Per regel meer: €2,10 (incl. btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto €14.50 excl. tekst, alleen voor particulieren die iets te koop aanbieden Gevraagd: hulp in de huishouding, 1 ochtend in de week. Tel. 317402. Auto Service Centrum. Maricoweg 3, tel. 315588. Bling Bling kinderkerst- workshop 23 dec. aan vang 14 30 uur kosten 12.50 Ingrid Uitgeest 327220/0630687184 16 december make-up workshop bij schoon heidssalon Beautycare 4U. Voor opgave of infor matie. 06 51501894. De Koopman Koerier. voor bedrijf en parti culier. Tel. 315001/06- 20073394. 30 t/m 50% korting bij Fashion Store Texel, We verstraat 45. Texelse kaas van We- zenspyk 30% korting op dames- en herenjeans Fashion Store Texel. Weverstraat 45. Zit u wat krap tijdens de feestdagen? Tentorent kan u hierbij helpen: stoe len en tafels (tot 180 cm doorsnee), ook servies goed, bestek en glas werk. Bel. 311741 of 06- 54796617. Alles in vertrouwde han den! Maak kennis met het ondernemerspakket van Langeveld de Rooy. www.printservicetexel. nl Stickers, belette ring, textieldruk. Tel. 06- 10711115. Heeft u schade of bent u op zoek naar een andere auto? Kijk dan eerst eens op www.texelseautopa- gina.nl Kom naar onze kerst markt! Wij zijn vanaf woensdag 9 dec. t/m maandag 21 dec. dage lijks geopend van 10 t/m 18 uur (zondags gesloten) Verkoop van oa kerststuk jes, kerststerren en kerst bomen op pot in diverse soorten en maten. Wij bezorgen de kerstbomen gratis bij u thuis! Kijk op www.detuunderie.nl voor meer info of bel 06- 21842638 Zit u wat krap tijdens de feestdagen? Tentorent kan u hierbij helpen: stoe len en tafels (tot 180 cm doorsnee), ook servies goed, bestek en glas werk. Bel. 311741 of 06- 54796617. Herfstbladeren van Fons Timmer in De Kleine Expo sitie. De platen kunnen op aanvraag voor een schap pelijke prijs worden gele verd in Het Open Boek Geef je nu alvast op voor 1 van de kerstworkshops op dinsdag 15 of woens dag 16 dec. Voor meer info en opgave zie www. detuunderie.nl of bel 06- 21842638 21 en 22 december aan vang 19.30 uur spranke lende kerstworkshops in de bloemenkas bij Texels Bloemwerk voorbeel den aanwezig in Koger kerkje op 20 december. Kosten €25.- Info/op gave Ingrid Uitgeest 327220/0630687184 Niks in huis? Geen ramp: bij Inn de Knip hebben ze vandaag -óók- stim- pestamp! Voor €6,50 mee te nemen of gezellig in Den Hoorn te eten. (effe bellen, niet vergeten) De Naai 2, tel: 319946.

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 3