Denise Betsema oppermachtig in thuiswedstrijd TEXELSE 7 COURANT ZDH heeft geen kind aan Dynamo Knappe zege Kleppertjes www.texelsecourant.nl Zaalvoetballers zoekgespeeld :w s;in, Twee deelnemers zwoegen zich een weg over het parcours in de Dennen. Denise Betsema (midden) won voor de derde keer dit seizoen. Haar grote concurrent Laura v /Foto Gerard rin-.merman) Paulowna werd tweede, Maaike Broekaart uit Julianadorp legde beslag op de derde plaats. Denise Betsema heeft zondag uitstekende zaken gedaan door op eigen eiland de achtste wed strijd om het Rabobank top Noord-Holland-klassement te winnen. Slaagt ze er op 27 december in Enhuizen in de laat ste wedstrijd op haar naam te schrijven, dan is ook de eind overwinning voor haar. Hoewel ze in het klassement Laura van Regenmortel uit Anna Pau lowna (nog) boven zich moest dul den, ging Betsema als favoriet van start. De jeugdige Oudeschildse bezweek niet onder die druk. In de eerste ronden moest zij haar con current nog in haar nabijheid dul den, maar halverwege plaatste ze een versnelling die Van Regenmor tel niet kon beantwoorden. Dat resulteerde in haar derde overwin ning van het seizoen. Van Regen mortel legde beslag op de tweede plaats, Maaike Broekaart eindigde als derde. De strijd om de vierde plaats werd een Texels onderonsje, dat in het voordeel van Ingrid van Lubek werd beslist. Van Lubek, die dit jaar moeder is geworden, was rustig gestart, maar passeerde in de laatste ronden Natascha van der Vis en Erica Goënga, die uitein delijk als vijfde en zesde eindigden. Yasmijn van Rongen moest genoe gen nemen met de twaalfde en laatste plaats. De wedstrijd was georganiseerd door Wielervereniging Texel en werd een groot succes. Maar liefst 159 mountainbikers in zeven cate gorieën bereikten de finish. Onder hen 25 Texelaars. Zij kregen een gevarieerd parcours van ongeveer 3750 meter voorgeschoteld, dat was uitgezet in het gebied tussen de Randweg en de Biesbosweg in de Dennen. Vier pittige beklimmin gen zorgden ervoor dat het deelne mersveld al snel flink uit elkaar werd geslagen. Ondanks de slech te vooruitzichten bleef het lang droog. Pas in de slotfase van de voorlaatste categorie (topklasse) begon het behoorlijk te regenen, waarna de deelnemers in de laat ste categorie (funklasse) hun hele wedstrijd in de regen aflegden. De jongste jeugd (tot 10 jaar) reed een korter en eenvoudiger rondje. Menno Don uit Sint Pancras won met overmacht. De drie Texelse deelnemers in deze categorie, Inse Wetsteen, Jim Boogaard en Martijn Riteco, eindigden respectievelijk als elfde, twaalfde en veertiende. In de categorie voor 11- en 12-jari- gen, die werd gewonnen doorSven Burger uit Warmenhuizen, eindige Nikay Sangers als zevende en Christiaan van Tatenhove als negende. Yarwin van Stralen uit Julianadorp won bij de 13- en 14- jarigen. Texel was goed vertegen woordigd in deze categorie, maar kon zich niet in de strijd om de prijzen mengen. Toch hoefden Wouter van Tatenhove (zesde), Jasmijn van der Burg (achtste), Marlt Zijm (negende), Joey Mets (tiende) en Bo Kossen (elfde) zich absoluut niet te schamen. Luuk van der Meer zette zijn goede vorm kracht bij door op een keurige tiende plaats te eindigen in de juni- orencategone. Eddo Meeken uit Bergen werd hier de winnaar. Thomas Zawadka uit Wervershoof was een klasse apart in de fun klasse, waarin maar liefst 52 ren ners van start gingen. Roel Bakker en Niels Kossen uit De Koog ston den bij de start helemaal achterin, maar konden gaandeweg nog flink wat terrein terugwinnen. Met hun negende en dertiende plaats moch ten ze dik tevreden zijn. Menno Goënga (23ste), Peter Jan Kossen (28ste), Cees van der Land (29ste), Siebold van Breukelen (43ste), Ruud Vermeulen (44ste) en Theo Veeger (51ste) waren de andere Texelse deelnemers in deze klas se. Ondanks sterke concurrentie greep Tino Haakman evenals vorig jaar de overwinning in de topklasse. Hij reed vlak na de start al weg van de andere renners en bouwde zijn voorsprong steeds verder uit. Vete raan Ed Scholte en Michel Achter berg eindigden als tweede en der de, voor Rabobankrenner Jetse Bol en de Helderse mountainbike belofte Tim Lemmers. Jordy Vinke uit Oudeschild probeerde uit een slechte startpositie op te rukken naar de kop van het deelnemers veld. De lukte hem, maar in het vervolg moest Vinke zijn inspan ningen bekopen met een kleine inzinking. Hij eindigde uiteindelijk als zestiende. De andere Texelse deelnemers in de topklasse. Klaas Uitgeest en Evert Malschaert, staakten de strijd voortijdig. Alle uitslagen, de klassementen en veel foto's zijn te vinden op de websites www.wvtexel.nl en www. rabotopnh.nl. Uitslagen: Jeugd 1 (tot 10 jaar) - 1.Menno Don (Sint Pancras); 2.Gijs Burger ('t Zand); 3 Mark Smit (Wervershoof); 11 Inse Wetsteen; 12 Jim Boogaard; 14,Martijn Riteco. Jeugd 2 (11-12 jaar) -1 Sven Burger (War menhuizen); 2.Rob Zuidweg (Burgervlot brug); 3 Mishka Rood (Bergen); 7.Nikay Sangers; 9.Christiaan van Tatenhove Jeugd 3 (13-14 jaar) -1. Yarwin van Straalen (Julianadorp); 2.Leon Burger (Warmenhui zen); 3.Thomas Bos (Den Helder); 6.Wou- ter van Tatenhove: 8,Jasmi|n van der Burg: 9.Mant Zijm; 10 Joey Mets; 11.Bo Kos- Junioren - 1 Eddo Meeken (Bergen); 2.Robbert de Nijs (Warmenhuizen); 3 Sjors Dekker (Andijk), 10.Luuk van der Meer. Dames - 1.Denise Betsema; 2.Laura van Regenmortel (Anna Paulowna); 3 Maaike Broekaart (Julianadorp). 4.Ingrid van Lubek. 5.Natascha van der Vis; 5.Erica Goënga: 12 Yasmijn van Rongen Funklasse - 1 .Thomas Zawadka (Wervers hoof), 2.Ruud Kok (Twisk); 3.Timo Sijm (Andijk); 9.Roel Bakker; 13.Niels Kossen, 23.Menno Goënga; 28.Peter-Jan Kossen; 29,Cees van der Land, 43.Siebold van Breukelen. 44.Ruud Vermeulen; 51.Theo Topklasse - I.Tino Haakman (Enkhuizen); 2.Ed Scholte (Den Helder), 3-Michel Agter- berg (Heiloo); 16,Jordy Vinke. ZDH heeft zondag op kinderlijk eenvoudige wijze van Dynamo gewonnen. In de stromende regen werden de gasten uit Ursem bij vlagen volledig zoek- gespeeld. De Hoornders moch ten het zich wel aanrekenen dat legio kansen onbenut bleven, waardoor de overwinning vrij klein (4-2) was. Gelegenheidscoach Gerard Boog aard, die de afwezige Jan den IJzerman verving, wilde dat ZDH girig aanvallen en stelde drie spit sen op. En inderdaad namen de Zwaluwen vanaf de aftrap het initi atief. Dat resulteerde binnen een paar minuten in een voorsprong, toen Jelmer Bomas in het straf schopgebied even werd vastge houden en de scheidsrechter reso luut voor een penalty floot. Bomas zelf was vanaf elf meter doeltref fend. In het kwartier daarna regende het niet alleen water, maar ook kansen Bomas kreeg er dne, maar kwam niet verder dan een schot tegen de De zaalvoetballers van Texel'94 zijn er vrijdagavond in Schagen niet in geslaagd van Scagha'66 2 te winnen. Na een goede eerste helft, waarin de Texelaars door goed spel een voorsprong van 1 -3 namen, ging het in de tweede helft compleet mis. Het werd uiteindelijk 8-3 voor de thuis ploeg. Zonder de neefjes Pim en Matthijs de Lugt maar met de temgkerende Tim Kedde moest Texel'94 zien af te rekenen met Scagha'66, dat eveneens in de middenmoot van de tweede klasse staat. De begin fase was duidelijk voor de Texe laars, die al snel een paar kansjes kregen om de score te openen. Na acht minuten was het raak, dankzij binnenkant van de paal. Ook Mike de Bruijn en Hidde Struick misten in kansrijke positie. De toeschou wers moesten halverwege de eer ste helft wachten voordat het 2-0 werd. Schutter was opnieuw Bom as, die na een dieptepass van linksback Stefan Hooijschuur oog- in-oog met de keeper niet faalde. Toen de gastheren wat minder dwingend begonnen te spelen, kreeg ook Dynamo de kans een aanval op te zetten. Na een half uur kreeg de ploeg een penalty, nadat verdediger Jan-Willem Bakker op de rand van het strafschopgebied een overtreding had gemaakt. Kee per Chris Stolk onderscheidde zich door reddend op te treden en dat nogmaals te doen toen Dynamo om onduidelijke redenen een twee de poging kreeg. Daarna waren de kansen weer voor ZDH. Jonas Leenhouts scoorde met een kop bal, maar de treffer werd afgekeurd omdat de scheidsrechter een over treding had geconstateerd. Tien minuten na rust werd het als- een doeltreffende uithaal van Chris de Vries. Texel'94 bleef daarna sterker, maar kon niet verhinderen dat de Schager aanvoerder na een snelle combinatie de gelijkmaker kon aantekenen. Toch pakten de Texelaars de draad weer op en dat werd beloond toen Leon Zijm na een lange aanval de bal binnen schoot. Vlak voor rust werd het zelfs 1-3, dankzij een goede vrije trap van Chns de Vries. De tweede helft gaf een totaal ander beeld te zien. Scagha'66 liet de bal goed rond gaan en hield het tempo bijzonder hoog. Dat resul teerde al snel in twee goals, waar door de stand na vijf minuten weer gelijk was. Deze klap kwamen de Texelaars niet meer te boven en zo nog 3-0. Bomas gaf een prachtige steekpass op rechtsbuiten De Bruijn, die de bal koel in de hoek schoof; 3-0. Met de harde wind tegen liet ZDH zich in het vervolg op eigen helft terugdnngen. Maar nadat Dynamo een tegendoelpunt scoorde, stelden de Hoornders op zaken. Bomas ontfutselde een ver dediger de bal, nam de kortste weg naar het doel en was met een hard schot voor de derde keer tref zeker In het vervolg leek Dynamo de beste ploeg, maar waren de kansen voor ZDH. Helaas voor de Hoornders hadden ze onvermin derd veel moeite met scoren. De gasten maakten nog wel een doel punt en troffen daarna ook nog eens de paal, maar slaagden er toch niet echt in het de thuisploeg moeilijk te maken. ZDH heeft nu 22 punten uit 12 wedstrijden en staat op een met Kaagvogels gedeelde derde plaats. De eerstvolgende wedstrijd is op 20 december, wanneer AGSV naar Den Hoorn komt. kon het gebeuren dat ze in de tweede helft helemaal werden zoekgespeeld door een steeds beter voetballende tegenstander. De doelpuntenmachine van de thuisclub stopte uiteindelijk bij 8-3, maar de score had nog veel verder kunnen oplopen. Een blamage dus voor het team van coach Martijn de Veij. Vnjdag is er een kans op revanche, wanneer Niedorp op bezoek komt in sport hal Ons Genoegen. Alleen met een overwinning blijft de aansluiting met de middenmoot in stand. De wedstnjd begint om 19.20 uur. Laura Westerlaken. Sterre Velt- kamp, Esmée Zoer, Bo Krause en Kim van der Werve van ponyclub de Kleppertjes zijn eerste gewor den op een equipewedstrijd in Ewijcksluis. De groep stond onder leiding van commandante Immetje Duin. De wedstrijd, die de hele dag duur de, bestond uit een dressuurproef, een spel en een springparcours. De start was meteen goed, de amazones reden een nette dres- Sportvissen Met niet meer dan één vis, een zeebaars van 46 cm, heeft Poul Verhagen zaterdag de negende wedstrijd in de wintercompetitie van Sportvisclub Texel gewonnen. Tweede werd Frans Bos. die welis waar twee botten ving, maar die samen niet langer dan 45 cm waren. suurproef met een score van 163 punten. Vervolgens wisten zij het spel prima te volbrengen. Als slotstuk werd een parcours gesprongen, waarbij zij allen een goed resultaat neerzetten. Alle resultaten bij elkaar opgeteld leid de dit tot de eerste plaats voor de equipe. Voor Sterre en haar pony Mario was er ook een individuele eerste prijs, zij zette met het sprin gen het beste resultaat neer in haar categone. Geen voetbal na Ouwe Sunderklaas De Texelse voetballers komen zon dag 13 december niet in actie, In verband met de vienng van Ouwe Sunderklaas hadden de secretaris sen van de diverse clubs al in een vroeg stadium om een vrije dag gevraagd. De KNVB wilde aanvan kelijk niet meewerken, met als argument dat geen uitzonderingen kunnen worden gemaakt. Zo moe ten de Westfriese clubs ook 'gewoon' spelen als er kermis bij hen in het dorp is. Toen de bonds- bestuurders onlangs voor een ver gadering naar het eiland kwamen, grepen de besturen van de Texelse clubs die gelegenheid aan om het DAGELIJKS TEXELS NIEUWS DINSDAG 8 DECEMBER 2009 Voetbalprogramma Zaterdag 12 december: Texel'94 A1 -ZOB A1 14.30 Castricum A2-Texel'94 A3 12.30 Texel'94 B1-Victona O B1 14.30 N. Niedorp B1-De Koog B1 14.00 Schagen B2-Texel'94 B2 11.30 Texel'94 MB 1-BOL MB1 13.00 De Koog C1 -Texel'94 C1 14.00 HCSC C2-Texel'94 C2 14.30 Hugo Boys C1 -Texel'94 C3 14.00 VIOS W C3-Texel'94 C4 13.00 Fortuna W, MC1 -Texel'94 MC1 11.00 Texel'94 MC2-Texel'94 MC3 11.30 Texel'94 D1 -Hollandia T D1 11.30 Texel'94 D3-VIOS W D4 13.00 Dirkshom D2-Texel'94 D4 10.00 ZAP D2-ZDH D1 14.30 De Koog D1-SRC D3 11.45 Texel'94 G1 -WMC G1 11.30 Texelse pupillencompetitie: Heerenveen-De Koog F 9.00 Utrecht-Roda 9.00 RKC-Vitesse 9.00 SVO F-Sparta 9.00 SVO E Wit-SVO E Groen 10.00 De Koog E-Sevilla 10.00 Valencia-Real Madrid 10.00 Deportivo-Barcelona 10.00 ZDH E-Villarreal 10.00 SVC E-Atletico Madrid 10.00 Zondag 13 december: Geen programma i.v.m. Ouwe Sunder klaas. Voetbaluitslagen Donderdag 3 december: Oosterend MB1-Texel'94 MB1 afgelast Zaterdag 5 december Reiger Boys 8-Oosterend 2 1-1 Jong Holland A2-Oosterend A1 6-3 Texel'94 B2-Vrone B2 1-6 Texel'94 C2-DWOW C2 3-3 Texel'94 C3-Reiger Boys C2 3-2 Texel'94 MC1-Dindua MC1 1-9 De andere wedstrijden werden afge last. Zondag 6 december: Texel '94-Succes 3-1 De Koog-Con Zelo 2-2 ZDH-Dynamo 4-2 Schagen 3-De Koog 2 0-5 W'waard DA1-De Koog DA1 1-8 De andere wedstrijden werden afge last. Programma zaalvoetbal Woensdag 9 december 17 00 Mantje C1-C/Sp.sh C1 vPutt 17.45 RAB C1 -SVO C2 vPutten 18.30 Klif/St 6-RAB 6 H'dijk 19.20 Klif/St da3-Breez. dal H'dijk 20.15 Klif/St 7-Mantje 5 Bakker 21.05 Texel 4-ZDH 1 Bakker 21.55 RAB 4-Koog 2 Kuipers Zaaldienst: Klif/Steenenplaats Donderdag 10 december 18.15 ZDH D2-C/Sp.shop D2 ZDH 19.00 Krim 5-Klif/St 3 Douma 19,50 C/Sp.sh 3-Mantje 4 Douma 20.45 RAB 5-SVO 1 Vonk 21.35 RAB 3-Klif/St 2 Vonk Zaaldienst; RAB Vrijdag 11 december 17.00 Koog E1 -SVO D1 Koog 17.45 Mantje D2-RAB D1 Mantje 18.30 Krim 1-Mantje 1 Bakker 19.20 Texel 1-Niedorp 1 Kuipers 20.15 Klif/St 1-RAB 1 Sangers 21.05 Koog 1-C/Sp.shop 1 Vonk 21.55 Mantje 3-RAB 2 Douma Zaaldienst: Mantje Uitslagen: D/E jeugd: RAB Bouw D1-Koog E1 3-2. Oosterend D1-C/Sportshop E1 11-0. D- jeugd: ZDH Dl-Mant|e Dl 9-1. C jeugd Oosterend C2-RAB Bouw C2 12-3, Ooste- iend C1-Knm C1 2-4. Tweede klasse: Klif/ Steen 5-Texel 4 4-2, Klif/Steen 4-Krim 5 5-4, Texel 3-Klif/Steen 7 7-0, RAB Bouw 6-ZDH 1 12-2. Eerste klasse: Mantje 4- Texel 2 4-3, Koog 2-RAB Bouw 3 3-7. C/ Sportshop 3-C/Sportshop 2 4-4, Klif/Steen 2-RAB Bouw 5 2-11 Hoofdklasse: Mantje 2-RAB Bouw 2 8-3. C/Sportshop 1 -Knm 1 6-1Klif/Steen 1-Mantje 3 2-2, RAB Bouw 1-Koog 1 9-6. verzoek nogmaals in te dienen. Gewezen werd onder meer op de traditie vap Ouwe Sunderklaas en het belang van het voortbestaan voor de cultuur op het eiland. Uit eindelijk ging de KNVB overstag, zodat de voetballers zich zaterdag 12 december zonder bezwaar in het feestgedruis kunnen storten. Het eerste zaterdagteam van SVO is ook vnj. De eerstvolgende wed stnjd is op 19 december, uit bij concurrent Saenden, De Oosteren- ders. die de koppositie delen met Saenden en Zaanlandia, moeten winnen om kans te blijven maken op de eerste periodetitel

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 7