Hoornder jury heeft het moeilijk Openbare repetitie 'Alexander' TEXELSE 3 COURANT EEN BETER MILIEU. .BEGINT BIJ JEZELF Kerst 2009 in De Lindeboom cS2 Het Schoutenhuys SfytliuyS DINSDAG 15 DECEMBER 2009 De juryleden in Den Hoorn beleef den een moeilijke avond. De Ouwe Sunderklaasspeulers hadden zo hun best gedaan met iets bijzon ders op de proppen te komen en waren daar zo goed in geslaagd, dat de verschillen minimaal waren. 'Bij het toekennen van de origina- liteitsprijs hadden we één groep met 101, één met 102, één met 103 en twee met 104 punten', ver telt Baukje Drijver. De vergrijzing van het dorp was zowel bij de jeugd als bij de volwas senen een populair onderwerp, dat op verschillende manieren werd gepresenteerd. Zo liet een groep een zwarte wolk boven het dorp hangen en zong daar een fraai lied bij. Een andere groep stelde de noodzaak van een nieuw dorpshuis ter discus sie en pleitte ervoor de school, de voetbalkantine en het dorpshuis in één gebouw onder te brengen. Hila risch was de voorstelling waarbij Piet Zijm als dekram werd ingezet om het geboortecijfer op te knkken. Met succes, kennelijk, want aan het eind van de voorstelling zagen de toeschouwers één van de tien(!) Hoornder F-pupillenteams de leef tijdsgenoten van Texel'94 met gemeen spel naar een grote neder laag spelen. Terug van weggeweest als onderwerp was boer en ZDH- voorzitter Jaap Lap, die onlangs zijn boet heeft gerestaureerd en een nieuwe heup heeft gekregen. Reden voor een standbeeld, vond een drie tal speulers, die daarmee de ongina- liteitsprijs veroverden. Van veel voor bereiding getuigde de voorstelling over de brikettenfabriek op De Kroontjes en tot nadenken stemde de nog steeds niet voltooide bouw van de voormalige RK-kerk ('een gebed zonder end'). Het aantal voor stellingen (17) was exact gelijk aan dat van vorig jaar, het aantal speulers (38) was iets minder. Als de toekomst van Ouwe Sunder- klaas mag worden afgeleid uit het aantal speulers dat nog op de OSG zit, dan is het in Den Hoorn slecht met de traditie gesteld. Bij de oudste jeugd waren slechts twee voorstel lingen, verzorgd door drie kinderen. Dat het voortbestaan geen uitge maakte zaak is, beseft ook de orga niserende feestcommissie, die vori ge week de Jan Drijverschool bezocht om het speulen te stimule ren. Met succes, want kinderen die aanvankelijk niet zouden meedoen, meldden zich op het laatste moment toch nog aan. Uiteindelijk konden 19 jeugdige speulers worden geteld, net zoveel als vorig jaar. Doordat ze zich meer dan vorig jaar hadden over de groepen hadden verdeeld, waren er meer voorstellingen: 11 tegen 7. Diverse onderwerpen passeerden bij de kinderen de revue, van de vos tot de inbraak bij Goenga. De originali- teitsprijs ging naar het duo dat de VPRO-televisieuitzending in henn- nering riep waann een Hoornder echtpaar op leeftijd vertelde seksu eel nog iedere week actief te zijn. Uitslagen: Jeugd - Enkelingen I.Boerenkool/Stijn; 2 Joop Quint; 3 Vos. Kleine groepen: 1 Kees en Dina; 2.Dorpshuis en vergrijzing; 3.De Kluis. Grote groepen: 1 Vakantie zuidpunt- Mevrouw Bothofbeker (originaliteitsprijs): Kees en Dina. OSG-jeugd -1 Weekend Den Hoorn; 2.Vos. Volwassenen - Enkelingen: 1 .De Kroonties; 2,Gebed zonder end; 3.Koppensneller Klei ne groepen: 1 .Burgemeester Pantekoekhal; 2 Standbeeld Jaap Lap; 3 Ram van Den Hoorn. Grote groepen: 1 Zwarte wolk; 2.Website Firma Goenga-beker (originali- teitspnjs): Standbeeld Jaap Lap. De oud-Texelse Nienke Bloem heeft aan de University of Bradford haar MBA (Master of Business Administration) with a merit behaald. Ze heeft zich tijdens haar studie gespecialiseerd in Employee Engagement. Ze is werkzaam in Utrecht bij ASR Nederland als sec tormanager in het management team ICT. FNV-vrouwen De FNV-vrouwen bezoeken zater dag 19 december het diner-caba ret van Klif 12. Wellicht krijgen zij daar al een voorproefje van het kerstprogramma. Degenen die zich hebben opgegeven, worden in ver band met vervoer persoonlijk benaderd. Bezoekers die een kaartje had den gekocht voor de eerste try out van de theatervoorstelling Alexander, de prins die niet wilde beleefden zondagavond een pri meur. Ze waren getuige van een openbare repetitie, en zoiets is volgens regisseur Floor Maas bij een nieuw Nederlands stuk niet eerder vertoond. Het publiek was onder de indruk van de acteer prestatie van Antonie Kamer ling. Alexander is het verhaal over de derde zoon uit het huwelijk van koning Willem III en Sophie van Württemberg. Het verhaal berust op waargebeurde feiten, waarbij de schnjver de ruimte heeft genomen voor enige vrije interpretatie. Opge voerd als monoloog strijden twijfel, plichtsbesef en moraal bij de prins om voorkeur. Het gebeurt maar zelden dat publiek getuige kan zijn van de wisselwerking tussen acteur en regisseur. Floor Maas vertelde dat ze vooral de kwetsbare kant van deze halfbroer van koningin Wilhel- mina wilde laten zien. 'We zijn op zoek naar de laag eronder.' Des te meer uitdaging voor Kamerling, van wie wordt verwacht dat hij niet alleen in de huid kruipt van deze prins, maar dat hij op het podium van theater Tivoli daadwerkelijk de knop om zet. 'We gaan zijn per soonlijkheid steentje voor steentje opbouwen.' Terwijl Kamerling naar verhouding weinig tijd had gehad om zich voor te bereiden op de rol van de negen- tiendeeeuwse Pnns van Oranje, slaagde hij er in om de toeschou wers drie bedrijven lang op het puntje van hun stoel te houden. Ze zagen hoe de acteur zich in korte tijd niet alleen enorme stukken tekst had eigen gemaakt, maar dat hij dit wist te combineren met aller- Regisseur Floor Maas en Antonie Kamerling tijdens de openbare repetitie 'Alexander, de prins die niet wilde'. lei gebaren, oogopslag, intonatie, houding en andere eigenschap pen. Een prestatie die hem niet was komen aanwaaien, maar waar voor hij regelmatig tot diep in de nacht had gestudeerd. Doordat het podium midden in het theater staat en Kamerling er regel matig een rondje omheen liep, zat er weinig afstand tussen publiek en acteur. De acteur had geen tegen spelers, maar zocht tijdens de voorstelling contact met het publiek. Hij stelde soms vragen en keek toeschouwers recht in de ogen. 'Sommige mensen waren heel open', zei hij achteraf. Het spelen tussen het publiek was ook voor hem wennen. 'Overal zitten mensen, er is geen veilige kant', vertelde de regisseur. Doordat Kamerling behoorlijk goed in zijn rol zat, gaf ze maar weinig aanwij zingen en hoefde ze slechts spora disch een stukje tekst voor te lezen. De toeschouwers mochten na afloop hun zegje doen. Met meren deel vond dat Kamerling het karak ter van de prins goed uit de verf liet komen en dat hij de aanwijzingen van de regisseur goed oppikte Regisseur Maas: 'Er wacht nog een zware taak, maar je voelt waar het naar toe moet gaan.' Vrijdag was in deze krant al te lezen dat de voorstelling vertraging had opgelopen. Onder meer door dat schrijver Ton Vorstenbosch, met toestemming van producent Robert Matser, te elfder ure toe voegingen en verbeteringen in het script had aangebracht, waardoor het tijdschema was aangepast. Alexander gaat op zondag 17 janu- an op De Krim in première, waarna het stuk verder in Amsterdam zal worden opgevoerd. Deze week staan openbare repetities gepiand, die daarna overgaan in try outs. Toegangsbewijzen zijn te bestellen via De Krim, tel, 390112. Sterven doe je niet ineens maar af en toe een beetje. En alle beetjes die je stprft, 't is vreemd, maar die vergeet je... 't Is je dikwijls zelfs ontgaan. Je zegt: ik ben wat moe, maar op een keer dan ben je aan je laatste beetje toe. Toon Hermans Na een energiek leven vol aandacht, zorg en begrip voor ons en anderen is op 80-jarige leef tijd overleden mijn lieve vrouw, onze moeder, schoonmoeder en oma Truus Boogaard-Bakker 27 mei 1929 1 14 december 2009 Ben Boogaard Edith John Annika Erik Marcel t Mirjam en Mare Chloé, Marit f, Britt, Jari Jeanet, Kim, Anneke Mam is overgebracht naar de landschapkamer van ..Uitvaartcentrum Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg. Er is gelegenheid de familie te condoleren op donderdag 17 december van 19.30 tot 20.30 uur in het uitvaartcentrum. De uitvaartmis zal worden gehouden op vrijdag 18 december om 13.30 uur in de Johannes de Doperkerk, Molenstraat 36 te Den Burg. Aan sluitend zullen wij mam begeleiden naar haar laatste rustplaats op de R.K. begraafplaats van Den Burg. Na afloop van de begrafenis komen wij samen in het uitvaartcentrum, waar gelegenheid is de familie te condoleren. Correspondentieadres. M. Boogaard, Pontweg 51, 1797 SP Den Hoorn. Indien u geen kaart heeft ontvangen dan kunt u deze advertentie als uitnodiging beschouwen. Met mooie herinneringen voor wat zij voor ons geweest is hebben wij afscheid moeten nemen van onze lieve zus en schoonzus Truus Boogaard-Bakker Wim Bakker f en Jannie Bakker-Burgman Jaap Bakker en Annie Bakker-Veeger Anny Rogmans-Bakker en Paul Rogmans Gretha Bakker t Fina v.d. Geest-Bakker en Juul v.d. Geest Theo Bakker en Irma Braam Cees Bakker Wij wensen Ben, kinderen en kleinkinderen veel sterkte met dit verlies Wij hebben afscheid moeten nemen van onze lieve schoonzus en tante Truus Boogaard-Bakker We wensen Ben en (klein)kinderen veel kracht en sterkte toe. Familie Boogaard Neven en nichten De vogels trekken weg De bladeren ruisen in de wind De storm steekt even op ...en toen werd het stil Mijn lieve man, onze papa en opa is gestorven Job van Hoorn - Texel, Texel, 10-5-1921 13-12-2009 Niesje van Hoorn-Westdorp Nelda en Harry Rhoman en Brenda Rhoda Ruud en Karin Tara Haffelderweg 15 1791 AS Den Burg Vrijdag 18 december is er van 10.45 tot 11.15 uur gelegenheid tot condoleren in de Zeemans- kerk, Trompstraat 60 te Oudeschild. aansluitend wordt daar om 11.15 uur de afscheidsplechtig- heid gehouden Later op die dag zal om 14.30 uur in crematorium Schagerkogge, Haringhuizerweg 3 te Schagen, de crematieplechtigheid plaatsvinden. Daarna kunt u de familie nog ontmoeten in de koffiekamer van het crematorium. Wij hebben helaas afscheid moeten nemen van onze fijne zwager Job van Hoorn Namens de zwagers en schoonzussen Westdorp Maandagmorgen 14 december bereikte ons het bericht dat Job van Hoorn Oud-commandant brandweer was overleden. Hij was van 1 maart 1966 tot 1 januari 1983 commandant van de vnjwillige brandweer Wij wensen de familie, vrienden en kennissen heel veel sterkte toe om dit verlies te verwerken. Korpsleden, oud-korpsleden en korpsleiding Brandweer Texel Omringd door familie, vrienden en kennissen hebben wij in alle warmte afscheid genomen van LUCIE - Antonia Lucia Josina ZIJM-VAN DER WEE Wij danken u hartelijk voor de manier waarop u met ons heeft meegeleefd. Wij voelen ons erg gesteund in deze moeilijke tijd Janneke en Udo Visser-Zijm Thijs, Jesse, Mahjn Floortje en Jord Kuiken-Zijm Eline Zijm en Govert van Eeten Texel, december 2009 1e Kerstdag: 5 Gangen Kerstdiner 52,50 per couvert Trio van gevogelte Runderbouillon met Texelse shii-take en Italiaanse truffel Gebakken meervalfilct met groene kruidendressing ,V Hertenbout met Rosevaiaardappeitjes en saus van oude port Alousse van witte en bruine chocolade met een mmtsaus 2e Kerstdag: 'Gerechiesbuffet van de Schout' €39,50per couvert Op Zc Kerstdag samen eten en genieten van heerlijke Htinigcrcchten die u met elkaar deelt Elk gerecht is anders en verrassend, maar kwaliteit, smaak en ^^originaliteit voeren bij ieder gerecht de boventoon. De 'Gerechies van de Schout' worden op 2C Kerstdag speciaal voor u in buffetvorm geprcsei Reserveren is gewenst Bel 0222-312041 of mail naar. infota lindeboomtexel.nl Groeneplaats 14, 1791 CC Den Burg

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 3