G-voetballers winnen zaaltoernooi ZDH-teams voetballen in de sneeuw Jaap Dros derde in schaaktoernooi TEXELSE 7 COURANT Winst voor dames Tevoko Sport Politie Alkmaar wint toernooi Wandeltocht winterserie Verhagen wint winterserie Cursussen leerbewerken Tennissers op dreef in Schagen Fittest 55+ Randstad Eilandcompetitie Programma zaalvoetbal Voetbalprogramma VAN DER VIS ^den BOER ÏNHOVE BV DINSDAG 5 JANUARI 2010 Gijs de Graaf, spits van het huidige eerste elftal, baant zich een weg tussen 'veteranen' Wim Ridderinkhof en Ruben Boogaard. (Foto Olivier Schilling/Texel Images) De G-voetballers van Texel'94 hebben zaterdag met veel suc ces meegedaan aan het jaarlijk se zaalvoetbaltoernooi in Boven- karspel. Aan het eind van de dag bleken de twee Texelse teams samen net één punt meer te heb ben veroverd dan de concurren ten van WSV'30 en twee punten meer dan KGB. De dag begon met een tegenvaller. Door de neervallende sneeuw en gladde wegen was de bus waarin Erik Jonker en Jos en Paul Bakker zaten niet op tijd bij de boot. Door het wegvallen van deze spelers was coach Jessica Hensing genoodzaakt zelf mee te spelen. Zij werd op de bank deskundig vervangen door Davey Voorend en Anton Staal. Verder kon Texel'94 gebruik maken van de diensten van Hille Meier, een oude bekende van het G-team, die tot vorig bij zustervereniging KGB speelde. Hij is inmiddels gestopt, maar om de Texelaars te helpen, wilde hij best zijn voetbalschoenen nog eenmaal aandoen. Alle teams speelden vier wedstrij den. Texel'94 2 kon het niveau goed aan, maar kwam maar moei zaam tot scoren. Alleen in de eer ste wedstrijd trof het tweemaal doel, maar tegenstander KGB 2 maakte drie doelpunten en won. Zowel in de tweede (tegen WSV'30 2) als de derde wedstrijd (opnieuw tegen KGB 2) hield keeper Jan Frans Haveman daarna zijn doel schoon en werd het 0-0. In de laat ste wedstrijd, tegen WSV'30 2, speelden de Texelaars erg sterk, maar werden twee doelpunten afgekeurd. Dankzij twee mooi uit gevoerde counters scoorde de tegenstander wél: 2-0. Texel'94 1 was een stuk succesvol ler. Al in de eerste wedstrijd, tegen KGB, bleken de twee invallers bepaald geen verzwakking. Samen wisten zij menig aanval op te zet ten. De overwinning, 3-0, gaf de krachtsverhoudingen goed weer. Ook tegen WSV'30 bleef de Texel se verdediging op de been, terwijl de aanvallers tweemaal scoorden. De tweede wedstrijd tegen KGB kende een spannender verloop. De tegenstander kwam al snel op voorsprong, maar Hille Meijer nam zijn teamgenoten daarna op sleep touw. Mede dankzij zijn twee doel punten werd het 3-2 voor Texel'94, dat in de laatste wedstrijd - opnieuw tegen WSV'30 - aan een gelijkspel genoeg had om toernooiwinnaarte worden. Meier scoorde al snel, waarna de Texelaars meerdere opgelegde kansen kregen de voor sprong uit te bouwen. Het doel punt wilde echter maar niet vallen, waarna WSV'30 twee minuten voor het einde het enige verdedigings foutje van de hele middag afstrafte en 1-1 scoorde. Daarbij bleef het echter, zodat Texel'94 na afloop de eerste prijs in ontvangst mocht nemen. Voetballers van ZDH zijn het nieuwe jaar begonnen met een wedstrijd in de sneeuw. Dat was een hele opluchting voor de doorgewinterde liefhebbers, want vorig jaar moest de traditi onele strijd tussen het huidige eerste elftal en een team 'oude sterren' door de vorst nog wor den afgelast. Het veld was opvallend goed bespeelbaar. Dat was vooral te danken aan de sneeuw, die er als een beschermende deken voor had gezorgd dat de ondergrond niet al te hard was. Alleen daar waar de sneeuw was weggehaald om de lijnen zichtbaar te maken, was het zaak op te passen voor glijpartijen. Doordat voor een rood In verband met de forse sneeuw val en de daardoor moeilijk begaanbare wegen en paden, werd in december de eerste wandeltocht uit de winterserie van Het Gouden Boltje afgelast. Zondag krijgen wandelaars een nieuwe kans, als de tweede tocht wordt gehouden. De wandeltocht begint aan de voet van de Fonteinsnol en voert door In de eerste wedstrijd in het nieuwe jaar, tegen Forza Hoog land uit Amersfoort, zette het damesteam van volleybalvereni ging Tevoko een achterstand (2-0) om in een overwinning van 3-2. Tevoko begon niet sterk, er werden over en weer fouten gemaakt en de wedstrijd ging gelijk op. Met een moeilijke service, waar Tevoko geen vat op had, liep Forza enkele punten uit. Tevoko verloor de eer ste set met 25-19 en begon de tweede iets fanatieker, maar de spelers konden het goede spel van de laatste weken niet volhouden. Tevoko pakte verschillende hard geslagen ballen van Forza, maar kon deze niet goed afmaken. Mooie acties werden afgewisseld met 'eilandcompetieballen'. Het bleef spannend tot het eind van de set, maar een servicefout van Tevoko leidde tot een verlies van 25-23. Ondanks de achterstand bleef Poul Verhagen heeft met 21 vissen, met een gezamenlijke lengte van 440 cm de winterserie van Sport visclub Texel gewonnen. Zijn vangst was verdeeld over zes wed strijden. Nico Tessel, die aan drie wedstrijden meedeed, werd twee de (16 vissen, 337 cm), Frans Bos werd derde (14 vissen, 300 cm, 9 wedstrijden). Rein Kuyper eindigde op de vierde plaats (6 vissen, 134 cm, 7 wedstrijden). Alleen als er geen sneeuw ligt, houden de sport vissers zaterdag 16 januari vanaf 18.00 uur een wedstrijd bij de asfaltmolen bij Oudeschild. Ook de laatste wedstrijd van 2009 is wegens de sneeuwval afgelopen week niet doorgegaan. exemplaar was gekozen, was de bal goed zichtbaar. De vele toeschouwers zagen een leuk schouwspel, met een relatief jong en zeer strijdbaar oud-ZDH. Weliswaar hadden de jonkies een licht overwicht, ze slaagden er lange tijd niet in een bres in de door Ruben Boogaard georgani seerde verdediging te schieten. Een glansrol vervulde de 62-jarige keeper Frans Stolk, die zonder schroom naar alle hoeken dook om de bal uit zijn doel te houden. Zijn zoon Chris moest aan de andere kant capituleren toen de nog altijd zeer snelle Niels Dekker plotseling voor zijn neus opdook. Op slag van rust scoorde Sjoerd Oosterhof in een onoverzichtelijke situatie de gelijkmaker. bossen en duinen. Inschrijven kan per tocht of voor de hele serie, die na zondag uit nog twee wandelin gen bestaat. Deelnemers lopen een afstand van 5 of 10 kilometer. De start vindt plaats tussen 13.00 en 14.00 uur, inschrijven kost €4,- met en €3,- zonder herinnering. Leden genieten korting. Inschrijven voor de hele serie kost respectie velijk €9.- en €6,-. Voor meer informatie: www.het- goudenboltje.nl of tel. 313087. De volgende tocht in de winterserie wordt gehouden op 24 januari. Tevoko er in geloven. Dit resul teerde in prachtige lange rally's met mooie reddingsacties van onder andere Bianca Regoor en Connie Joling. Tevoko hervond het zelfvertrouwen en begon beter in het spel te raken. Een kleine voor sprong werd niet meer uit handen gegeven en met enkele kill-blocks van Gertha Wessels en Monique Leijstra werd met 25-17 de derde set binnen gehaald. Ook in de vierde set ging Tevoko sterk van start, maar Forza gaf zich niet gewonnen. Door tot op het eind geconcentreerd en gemotiveerd te blijven, trok Tevoko de set met 26- 24 naar zich toe. Ook de beslis sende vijfde set ging gelijk op. Prachtige, hard geslagen ballen werden afgewisseld met geluks- ballen en het ondanks het niet al te sterke spel won Tevoko met 15-11. Ook omdat de andere teams niet gespeeld hebben, blijft Tevoko op de negende plaats. In haar atelier aan de Weverstraat in Den Burg verzorgt Lilian Koorn in januari weer cursussen leerbewer ken. De beginnerscursus duurt vier maal twee uur. Deelnemers kunnen na afloop een tas of boekomslag maken. Deelname kost €65,- inclu sief materiaal. Ook de gevorder- dencursus kost €65,-, maar dan exclusief materiaal. De mogelijk heid bestaat te werken met leer van driehonderd jaar oud. De cur sussen worden gegeven op dins dag en woensdag van 14.00 tot 16.00 uur. Voor meer informatie: tel. 32245 of www.leerbewerken- texel.nl. Na rust kregen beide ploegen kan sen. Zo schoot Mike de Bruijn voor het huidige eerste elftal op de lat en moest Stolk handelend optreden bij schoten van Ooster hof en Jan-Willem Bakker. De bes te mogelijkheden waren echter voor oud-ZDH. Ruud Hof mikte vrij voor doel net naast, twee minuten voor het einde kon Dekker na een fraaie steekpass van Kees Land- vreugd niet scoren. In de allerlaatste seconde trokken de jonkies alsnog aan het langste eind, toen Jan-Willem Bakker ondanks de drukte in het straf schopgebied alle tijd kreeg om aan te leggen en hard raak schoot. Direct daarop blies scheidsrechter Ton Arnout het eindsignaal. Leden van tennisvereniging Deuce hebben in de laatste anderhalve week van 2009 goed gepresteerd in Schagen, waar ze meededen aan het sterk bezette Martijn de Wit Vloeren Tennis toernooi. Het meest opvallende resultaat werd behaald door Sterre Kiltz, die als vierde was geplaatst, maar toch de finale haalde. Daarin moest ze het onderspit delven tegen club- en eilandgenoot Ilse Brand. Thijs van Veen bereikte met Julia Oort de finale in het gemengd dubbel spel. Daarvoor moesten ze eerst afrekenen met de eveneens van Texel afkomstige Jesper List en Dertig schakers streden dinsdag in restaurant-oranjerie Het Vogelhuis om de prijzen in het jaarlijkse B&B Van der Vis en Den Boer Oliebollentoernooi. Dick de Graaf uit Bunschoten won in de hoofdgroep zes par tijen en hoefde maar één remise toe te staan. Dat was ruim vol doende voor de eerste plaats. Texelaar Jaap Dros legde met vier punten beslag op de derde prijs. Ondanks het ontbreken van vier voudig winnaar en FIDE-meester Richard Vedder van zustervereni ging En Passant uit Bunschoten was de hoofdgroep sterk bezet. Favoriet voor de hoofdprijs van €100,- was Vedders dorpsgenoot Dick de Graaf, die met een ELO- rating van circa 2200 op papier de sterkste van alle acht deelnemers was. Hij deed wat er van hem werd verwacht en won. Tweede werd Noordhollander Mark Helder, die alleen van De Graaf verloor. Jaap Dros, lid van de organiserende ver eniging, deed lang mee in de strijd om de hoogste plek en werd uitein delijk knap derde. In groep 1 had Texelaar Dick van Barneveld lange tijd de bovenste plaats in handen. In de laatste par tij verloor hij echter in een zinde rende partij van Kees de Best. Van Barneveld zakte daardoor naar de tweede plaats, met een score van vijf punten uit zeven partijen. Thijs Zwaan, ook al afkomstig uit Bun schoten, won met zes punten. Joe Kok won groep 2 met een score van zes uit zeven. Hij won vijf partijen en speelde tweemaal remi- Het zaalvoetbalteam van de politie Alkmaar, met in de gele deren oud-Texelaar Vincent Blom, heeft vorige week het kampioenschap van Noord-Hol land gewonnen. In een span nende finale werd in sporthal Ons Genoegen met 1-0 gewon nen van het Marine Bewaking Korps uit Den Helder. In de troostfinale wonnen de A- junioren van Texel'94, die het poli tieteam van Zaanstreek Waterland vervingen, de strijd om de derde plaats van de politie Heerhugo- waard. Ook dit was een spannende wedstrijd die, na een gelijke stand, met penalty's moest worden Duco Trap. In de finale waren Sem Snoek en Heieen van der Knaap uit Heerhugowaard in een spannende driesetter net iets beter. Jesper List en Jesper Arkenbout reikten tot de finale in het dubbelspel voor spe lers tot 17 jaar en verloren daarin van Roy van Kempen en Bas Twaalfhoven, die als Schagenaars een thuiswedstrijd speelden. Joris Beintema, Kayne Brieko, Judith Kikkert, Stijn Kiltz, Vienna Scholl, Jordy Schuijl, Emma van Veen, Mike en Sabine van der Wal bereikten de finaledag niet, maar speelden wel verdienstelijk en mogen daarom terugzien op een geslaagd toernooi. se. Stephan van de Groep legde beslag op de tweede plaats. De Texelaars konden in deze groep geen potten breken. Piet Bakelaar was op de vierde plaats nog de beste. In groep 3 hield Roel Rieg- man de Texelse eer hoog. Met zes punten bleef hij concurrent Douwe Tjerkstra een half punt voor. Aldo Witte, jeugdlid van En Passant Texel, werd voor zijn sterke optre den, een score van vijftig procent, beloond met een kappersbon van Cocky's Kapsalon. De prijsuitreiking werd verzorgd door Benno Bakker van hoofd sponsor B&B Van der Vis en Den Boer Accountants. Hij sprak zijn waardering uit over het niveau van het toernooi en de gemoedelijke sfeer. Behalve de geldprijzen in elke groep waren er twee kappers bonnen van Cocky's kapsalon, een dinerbon van het Vogelhuis Oranje- beslist. Keeper Tim Daalder van Texel'94 vervulde daarbij een hoofdrol door de beslissende penalty te stoppen. De politie Texel vervulde een bijrol en eindigde als tiende en laatste. De vierde tot en met de negende plaats werden bezet door politie Schagen, Konink lijke Marechaussee Den Helder, politie Hoorn, het team van de aspiranten opleiding politie Noord- Holland Noord en de politie Alk maar Noord. Bob Visser en Jan Hooijveld, bei den van de politie Alkmaar, werden gekozen tot speler en keeper van het toernooi. De wedstrijden stond onder leiding van Ton Arnout en Paul Hoogendijk. In sporthal Ons Genoegen wordt zaterdag 23 januari een fittest gehouden voor mensen van 55 jaar en ouder. Zij kunnen zich tussen 9.00 en 13.00 uur laten testen op het gebied van conditie, oog-hand- coördinatie, reactiesnelheid en lenigheid. De test duurt ongeveer een uur, na afloop kunnen deelne mers advies krijgen over bewegen. Opgeven kan via het formulier dat met de Texelse Courant is ver spreid of via tel. 322815. 'In rie en drie heerlijke flessen wijn van De Wit Slijterij uit Den Burg te ver delen onder de winnaars. Het Vogelhuis Oranjerie zorgt traditio neel voor oliebollen, die goed aftrek vinden onder de deelnemers. Eindstanden: Hoofdgroep - LDick de Graaf, 61/2 pun ten; 2.Mark Helder, 51/2; 3.Jaap Dros, 4; 4.Gert Both, 31/2; 5.Thomas Richter, 21/2; 6.William van de Groep, 21/2| 7. Ruben Kuij- per, 2; 8.Laurends van Twillert, 11/2. Groep 1 - 1.Thijs Zwaan, 6; 2.Dick van Barneveld, 5; 3.Guido de Romph, 5; 4.Kees de Best, 41/2; 5.Rick van Ingen, 31/2; 6.Rinus Vittali, 3; 7.Jos Hendrix, 1. Groep 2 - 1 .Joe Kok, 6; 2.Stephan van de Groep 51/2; 3.Jan Pjotter, 416; 4.Piet Bake laar, 3; ö.Johan van den Broeck, 3; 6.Taeke van Lingen, 216; 7.Sjoerd Koelewijn, 21/2; 8.Nico Speets, 1 Groep 3 - I.Roel Riegman, 6; 2.Douwe Tjerkstra, 516; 3,Jeroen Gootjes, 51/2; 4.Peter Speets, 4; 5.Aldo Witte, 316; 6.Rauol Heinen, 2,5; 7.Stijn Speets, 1. Programma dinsdag 5 januari Veld A 19.00 Autocentrale-Kobeko Klif 23 19.45 Klif 23-Krim De Rog 20.30 De Rog-Moorman Krim 21.15 Timmer's-Sportshop Moorm 22.00 De Waal-Otto's Sportshop Veld B 19.00 NIOZ 1-Randstad Falcon 19.45 Slik's-Falcon Ecotiem 20.30 Tevoko (j)-Ecotiem Slik's 21.15 Mantje-NIOZ 2 Tevoko (j) 22.00 Cocky's-Paal 28/Kr Mantje Veld C 19.00 CVI-Super Jozefschool 19.45 Jozefschool-Kooger Kapper 20.30 Kapper-SVC Kooger 21.15 NBC-Bar S SVC 22.00 Salique-Campings Bar S Wedstrijdleiding: Falcon en Evelien (tel.310096) Uitslagen: De Prinsen van Texel-Super de Boer 0-3; CVI-Kobeko 2-1Texelse Autocentrale- Randstad 2-1; NIOZ 1-Cocky's Kapsalon 1-2; Paal 28 de Krim-Vlinderwinkel 1-2; Texelcampings-Jozefschool 1-2; SVC- NBC Eelman Partners 2-1Bar Sportief- Piet Kooger 3-0; Kapsalon Salique-De Kapper 1 -2; Sportshop Texel-Foto de Waal 1-2; De Krim-Otto's Tweewielershop 3-0; Timmer's Bakkerij-Eetcafé de Rog 1-2; Slagerij Moorman en de Boer-Klif 23 2-1. Wensdag 6 januari 17.00 SVO C1 -RAB C1 vPutten 17.45 Mantje 01 -RAB C2 Putten 18.30 ZDH 1-RAB 6 H'dijk 19.20 Klif/St da2-SVAP dal H'dijk 20.15 RAB 4-Klif/St 2 Bakker 21.05 Klif/St 6-Texel 3 Bakker Zaaldienst: Klif/St Dnderdag 7 januari 18.15 C/Spsh D1-SVO D1 C/Spsh 19.00 Klif/St 3-Klif/St 4 Kuipers 19.50 Klif/St 5-Mantje 5 Kuipers 20.45 RAB 5-RAB 3 Vonk 21.35 Texel 2-Krim 2 Vonk Zaaldienst: de Koog Vijdag 8 januari 17.00 ZDH D2-Klif/St E2 ZDH 17.45 C/Sh D2-Klif/St E1 C/Spsh 18.30 SVO 1-Mantje 4 Arnout 19.20 Mantje 2-Krim 1 Kuipers 20.15 Mantje 1-Koog 1 Bakker 21.05 C/Spsh 1-Klif/St 1 Sangers 21.55 RAB 1-Mantje 3 H'dijk Zaaldienst: C/Sportshop Uitslagen: Tweede klasse: RAB Bouw 6-Klif/Steen 5 12-5, Mantje 5-Klif/Steen 6 10-3. Eerste klasse: Texel 2-C/Sportshop 2 3-0. Beker eerste klasse: C/Sportshop 3-Oosterend 4-2. Zaterdag 9 januari: Texelse pupillencompetitie: SVC F-Vitesse 9.00 RKC-Heerenveen 9.00 Sparta-Roda 9.00 Barcelona-SVO Groen 10.00 Real Madrid-SVO Wit 10.00 Sevilla-ZDH E 10.00 Atletico Madrid-Deportivo 10.00 De Koog E-Valencia 10.00 SVC E-Villarreal 10.00 Ondanks de spanning hadden sommige schakers nog wel tijd voor een biertje.

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 7