Cjrocn 2,'wartsjexels in het harL, 'Raad is hobby, gezin en werk gaan vóór' VVD-Ipjsttrekker stopt ermee Pontweg plaatselijk gatenkaas Goed krabben en Woelmuis r Texel Energie DE WIT INSTALLATIETECHNIEK TEXELSE^COURANT Gemeentewerken bestrooit sinds woensdag de wegen met een mengsel van scherp zand en vacuümzout. Het steen- zout, dat eerder werd gestrooid, is op. Het vacuümzout, dat door Wetenkamp uit Friesland wordt gehaald, is fijner dan steenzout, waardoor het met zand (van RAB) wordt gemengd om te voorkomen dat het verwaait. Gemeente werken, dat met drie grote strooiwagens en kleiner materi eel de gladheid bestrijdt, verwacht met het mengsel nog een tijd vooruit te kunnen. Sportverkiezing in ere hersteld Persoonlijk Messentrekker aangehouden Nieuwsquiz Geen ontwikkeling haven Oudeschild 1 00 UREN taakstraf: DENK EROM GOOI HET IJS MAAR IN 'T EMMERTJE Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. Verschijnt dinsdag en vrijdag Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11,1790 AA Den Burg, oplage 7.500 Losse nummers 1,20 (jrecn 2tmrL-Jixels in hel hart* OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12438 VRIJDAG 8 JANUARI 2010 De cartoon Onvrede in de gehandicapten zorg door Ben jamin Kikkert is tot SPotprent j 2009 uitgeroe- pen. (Foto Jeroen van Hattum) De Pontweg ter hoogte van Den Burg begint op een gatenkaas te lijken. Het asfalt heeft het door intensief gebruik, vorst en de invloed van pekel zwaar te ver duren. Ter hoogte van het PHH- gebouw en op andere plekken zijn flinke gaten ontstaan. Een ritje over dit gedeelte van de Pontweg is een wat hobbelige aan gelegenheid. Uit inventarisaties die tot dusver zijn gehouden, blijkt dat alleen de bovenste laag asfalt plaatselijk ontbreekt, waardoor de veiligheid volgens de gemeente niet in het geding is. Gisteren is weer een controle uitgevoerd. Mocht blijken dat het diepere gaten betreft, dan zal dit worden gerepa reerd. Komend voorjaar staat groot onderhoud van de Pontweg op het programma, waarbij de weg van een nieuwe laag asfalt wordt voor zien. De gemeente is hiervoor ver antwoordelijk, maar de kosten van reparaties kunnen worden doorbe rekend aan de provincie. Wie worden de sportman, sport vrouw en sportploeg van 2009? Die vraag staat centraal tijdens de sportverkiezingen die vrijdag 5 maart in dorpshuis De Bijen korf in Oosterend worden gehou den. Voor het eerst sinds 2002 wordt dit evenement in ere her steld. Dat gebeurt op initiatief van de Texelse Courant, die Sportraad Texel voor de organi satie in de arm heeft genomen. Welke sporters de prijs winnen, wordt mede bepaald door de Texelse bevolking, die mannen, vrouwen en ploegen kan nomine- Jos de Wolf, lijsttrekker van de WD, stelt zich niet verkiesbaar voor een tweede termijn. 'De dingen die ik doe, wil ik goed doen. 24 uur in een dag is voor mij te kort om me honderd pro cent te geven voor gezin, werk en raad. Politiek is voor mij hob by en ik heb de keus gemaakt dat gezin en werk vóór gaan.' Het besluit van De Wolf, die na het vertrek van Gerbrand Poster en Frank Kingma, een eenmansfractie runde, kwam voor het bestuur van de WD zo ongeveer als een don derslag bij heldere hemel. 'Zo vlak voor de deadline een enorme tegenvaller', aldus voorzitter Henk Wierenga, die De Wolf in oktober nog als lijsttrekker presenteerde. De Texelse liberalen hebben min der dan twee weken de tijd om een vervanger te vinden, want uiterlijk dinsdag 19 moeten de kandidaten bekend zijn. Wieringa wil nog geen namen noemen. 'Het bestuur beraadt zich op de nieuwe situa tie.' De Wolf: 'Ik ben een jaar geleden ondernemer geworden (hij runt Koopplein op Texel) en daar gaat veel tijd in zitten. Als ik bij raads- of commissievergaderingen zat die eigenlijk niet interessant waren, dan zat ik er met de pest in mijn lijf. Want daardoor bleef thuis werk lig gen. Ik kon dat niet van me afzet ten. Mijn vrouw werkt in de zorg en zit een paar avonden in de week langs de weg. Maar voor het gezin is het wel belangrijk dat er iemand thuis is. Ik kwam met die driedeling gezin, werk en politiek niet meer uit. Ik liep er al wat langer over te dubben. Nadat ik gepolst was door het bestuur, begon ik de druk te voelen. Doe ik er wel goed aan? De kerstvakantie was een mooi moment om me te beraden. Nu kan ik er nog uitstappen, als ik dat na de verkiezingen zou doen, zou ik dat niet fair zijn tegenover het bestuur, de partij en de kiezers. Ik heb mijn besluit genomen in goed overleg met het bestuur. Ze heb ben nu nog de tijd om met de lijst te stoeien.' De Wolf benadrukt dat er geen sprake is van onmin met bestuur of andere personen uit de partij. 'De verhouding is prima, tot mijn vreugde heb ik het enthousi asme en de samenwerking binnen de partij de afgelopen raadsperio de alleen maar zien groeien.' Een tijd waarin met name Gerbrand Poster en Frank Kingma van begin af aan niet door één deur konden ren. Dat is tot 22 januari mogelijk bij Albert Hoven van de Sportraad, e-mail hovenalbert@hotmail.com. Nominaties moeten vergezeld gaan van een motivatie, waarom juist deze sporters de prijs verdienen. Alleen kandidaten die in 2009 op Texel woonden, komen in aanmer king. Een onafhankelijke jury bepaalt uit eindelijk de winnaars. Deze jury wordt gevormd door de laatste winnaars - Dirk Pool, Simone de Wit en een lid van de turnploeg -, een lid van de Sportraad en een redacteur van de Texelse Courant. In de aanloop naar de verkiezingen publiceert de Texelse Courant interviews met genomineerde spor ters. Een daverende comeback! Hij gaat een nieuwe burgemeester uitpro beren, het liefst in constructieve samenwerking, en met dezelfde kopstukken Joop en Willem. Nou, veel succes dan maar. Wat extra militaire ondersteuning is nooit ver keerd, en dan maar vol goede moed de verkiezingsstrijd in. Wie wordt er eigenlijk wethouder? Mag Nico blijven van Piet? Oeps, ik mag dit allemaal niet in het per soonlijke trekken! Gelukkig ben ik de burgemeester niet. Nou, dan hou ik er maar meteen mee op. Gelukkig nieuwjaar, Roelie. Woelmuis Jos de Wolf deed op 1 januari samen met andere WD'ers nog mee met de nieuwjaarsduik. met het bestuur en waarin De Wolf als brug fungeerde tussen fractie en bestuur. Hij was een tijd lang voorzitter van de raadscommissie Werkwijze raad, maar toen hij er als raadslid alleen voor kwam te staan, heeft hij die functie laten vallen. De politie heeft in de nacht van zaterdag op zondag een 23-jarige inwoner van De Koog aangehou den. De man had een mes getrok ken en een stekende beweging gemaakt naar een 20-jarige man uit Oudeschild. Daarna was hij op de vlucht geslagen. De Oudeschilder werd niet geraakt, maar deed wel aangifte bij de poli tie, die de verdachte even later kon aanhouden en naar het bureau meenam. Helemaal vanzelf lukte dat niet. De man ging aanvankelijk vrijwillig mee, maar werd boos toen hij handboeien om moest. Hij ver zette zich, maar kon al snel worden overmeesterd. Aanleiding voor de steekpartij was geluidsoverlast. De verdachte, die in de buurt van de taxistandplaats aan de Nikadel woont, had zich boos gemaakt over een groepje Texelaars dat op een taxi stond te wachten en dat zich naar zijn mening wel erg luidruchtig gedroeg. Hij ging naar buiten en sprak hen daarop aan. Daarop ontstond een opstootje, waarbij naar verluidt ook enkele klappen vielen. Uiteindelijk had de Koger zijn mes getrokken. Dorpen, dialect, planten, vogels en sport. Het zijn enkele van de vele onderwerpen die zondag de revu passeren bij de eerste Texelse Nieuws- en Kennisquiz in Question Plaza in Den Burg. Vier teams nemen het tegen elkaar op en het publiek kan de eigen kennis over Texel testen aan de hand van vra gen voor de zaal. De quiz begint om 14.00 uur, de zaal is open vanaf 13.30 uur. De komende jaren vinden op de haven van Oudeschild nog geen nieuwe ontwikkelingen plaats. Ook de plannen om een haven bedrijf op te richten, staan in de vrieskist. Dat liet wethouder Nico Kikkert (havenzaken) woensdag weten tijdens het bezoek van burgemeester en wethouders aan Oudeschild. De haven is inmiddels een jaar eigendom van de gemeente, maar er ligt nog een claim van Domeinen (agentschap van het ministerie van Financiën) op de overdracht. De staat deelt tot vijf jaar na de over dracht financieel in ontwikkelingen op de overgedragen gronden en dat maakt het voor de gemeente niet aantrekkelijk al ergens mee te beginnen. Het enige dat op de planning staat is de nieuwbouw voor Veronica van Dirk van Liere. 'Voor de rest staat nog niks con creet vast', aldus Kikkert. (Advertentie) Riek Visser en Nel Kooy kre gen een speldje omdat ze veer tig jaar lid zijn van de Dans groep Oude Dansen. Op de voet gevolgd door een camera ploeg maakte Carry Tefsen een tochtje met de loodsbotter Texelstroom. Daan Camphuij- sen begint een studie biologie in Oxford, aan één van 's werelds hoogst aangeschreven universiteiten.

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 1