Marit TEXELSE 3 COURANT Gemeente goed te spreken Raad van Bestuur PGGM loopt stage bij TC over inzameling plastic 2009 veel droger dan gemiddeld 'Spookhotel met 800 bedden' duikt weer op in Oudeschild Familieberichten Dteuwertje 44illje CLliAa "Blaauboer Man bedreigt vrouw met mes Versnipperen kronen van start Randstad Eilandcompetitie Crossloop Logeerhuis Texel Bij Jef op Superlijst Misset Horeca Jantje Feenstra-Geertsma Ohlza lieve Voec!er eh o'ma Lpic\ is 5 jzwvxri HCAO Oj> lee-plij d ^étaeleh. MiW «h Marleen 3)«wi êtl jtij- 4^4 AL, Weel blij zijn wij met de geboorte van onze doekter en zusje Geboren 0(3 7 januari 2010 Gewiekt 3530 gram +4aar trotse ouders en grote broer zijn Mtekel Uliliemijne en Moos B (nauboer-Keijzer ftnne Frankstraat 31 1791 DT Den Burg Tel 0222-707018 21 december 2009 LANGÉVELDl a DE ROOrj VOOR VRIJDAG 8 JANUARI 2010 Martin van Rijn, voorzitter van de Raad van Bestuur van PGGM, overhandigt een cheque van €500,- voor het Tesselhuus aan bestuurslid Jan Klok (rechts). (Foto Gerard Timmerman) De gemeente is goed te spreken over de eerste inzamelactie van de kunststofverpakkingen. 'Het is goed verlopen.' In totaal zamelde Gemeentewerken 3300 zakken in, samen goed voor 5.000 kilo plastic. Ondanks de bijzondere week (de laatste week van 2009), is de eer ste inzamelopbrengst een hoopvol begin. De indruk, die ook bij andere gemeentes, bestaat is dat men nog wel moet wennen aan de aparte inzameling van kunststof. Opvallend was dat met name in de routes die vroeg werden gereden, minder zakken werden aangebo den dan de routes later op de dag. Verder gaat de inzameling duidelijk sneller dan containers, waardoor de vuilniswagen eerder op locaties waren dan men gewend is. Ook zijn maar weinig zakken verwaaid. De aangeboden haakjes zijn in het buitengebied goed gebruikt. Elders werden zakken aan elkaar gebon den of vastgemaakt aan palen, hekjes, etc. Er is weinig ander verpakkingsma teriaal aangetroffen, zoals piep schuim of landbouwfolie, dat de recyclingmogelijkheid kan versto ren. Amsing recycling in Oudeschild heeft het plastic uitgesorteerd, waarna het in balen van 250 tot 300 kg is geperst. Bij voldoende hoeveelheid wordt het vervoerd naar de verwerker in Duitsland. Bij de volgende inzameling in week 4 (25 januari t/m 29 januari) vraagt de gemeente inwoners rekening te houden het volgene: Geen piep schuim of landbouwfolie aanleve ren, kleine stickers en restjes papier hoeven niet verwijderd, zakken bij het aanbieden zoveel mogelijk aan elkaar binden, zet de zakken tijdig, vanaf half 8, en goed zichtbaar aan de weg en trek het koord in de zak ken goed aan om ongedierte te weren en verwaaien te voorko men. Het kostte de politie woensdag middag nogal wat moeite om een 32-jarige inwoner van Den Burg aan te houden. De man had zijn vrouw bedreigd met een mes. Toen de gewaarschuwde agenten bij de woning van het echtpaar kwamen, hoorden zij binnen geschreeuw. Omdat er niet open werd opge daan, besloten ze de deur te force ren. Binnen troffen zij de man, die zijn agressie ook tegen de politie richtte. Om hem aan te kunnen houden, moest pepperspray wor den gebruikt. De man werd geboeid en overgebracht naar het politiebu reau. Tegen hem is een tijdelijk huisverbod voor de periode van tien dagen ingesteld. In die tijd mag hij niet in de woning komen en geen contact opnemen met zijn vrouw. Deze maatregel is genomen om rust in de relatie te brengen en moest eerste aanzet vormen voor een oplossing van de problemen. De voltallige Raad van Bestuur PGGM, het coöperatieve pensi oenfonds voor mensen in de sec tor zorg en welzijn, vertoefde deze week op het eiland. Het gezelschap van acht mannen en vrouwen was naar Texel geko men om aan teambuilding te doen. Dat gebeurde onder meer in de stal van Jacob en Jannechien Roeper aan de Hoornderweg, waar ze leer- Klachten dat het in 2009 zo droog was, worden bevestigd door de gegevens van Jan van Tunen, die al 25 jaar alles aangaand het weer op Zuid-Haffel bijhoudt. Hij noteerde een totaal van 735 millimeter, ruim 150 mm minder dan het gemiddel de, dat 887 bedraagt. 2008 was met 1029 mm juist erg nat. Overigens waren de verschillen erg groot. Het lage gemiddelde werd vooral veroorzaakt door drie maan den: in augustus viel slechts 14 mm (tegen gemiddeld 75), in september 29 (gemiddeld 85) en in oktober 41 (gemiddeld 97). In november en december waren de weergoden daarentegen vrij kwistig met water: 162 respectievelijk 116 mm (gemid- den koeien te scheren. Donder dagmiddag vertoefden ze op de redactie van de Texelse Courant. Ze kregen van de hoofdredactie opdracht om een artikel te schrij ven over PGGM, maar dan hoe dit bedrijf er in januari 2015 voor zou staan. De bestuurders waren er een paar uur zoet mee, met als resultaat een 'inkomensvoorzie- deld 94 en 86). Opvallend is ook dat in de laatste twintig dagen van juni 'geen spat' regen viel, maar dat het totaal (41) dankzij drie natte dagen niet eens zoveel lager dan gemid deld (59) was. Van Tunen noteerde dagelijks ook de temperatuur. Janu ari werd door hem een 'vrij koude wintermaand' genoemd, met 15 keer nachtvorst en 3 vorstdagen. Gemid deld was het 1,6 graden. Mei was een 'mooie voorjaarsmaand, met veel zonnige dagen en veel harde wind'. Op 13 dagen was het wind kracht 5 of meer. Augustus was een 'echte zomermaand met veel zonuren en 23 dagen boven 21 gra den'. Gemiddeld was het die maand 18,8 graden. De hoogste tempera tuur werd op 21 augustus gemeten: ning van A tot Z', verwoord in een hoofdartikel in een niet van echt te onderscheiden TC. Als tegenpres tatie stort PGGM €500,- op de bankrekening van het Tesselhuus. Daarna werd het gezelschap over gebracht naar Waalenburg, waar ze zich als langlaufers door de sneeuw begaven. Er werd over nacht in een (comfortabele) tent. 31,2 graden, 's Avonds onweerde het die dag en was de wind kracht 8. November viel op door 20 natte dagen en hoge temperaturen: 7,9 graden. Daarmee was het de op- één-na warmste november sinds het begin van de tellingen. Bovendien woei het hard. De eerste storm van 2009 was op 18 november. De eer ste helft van december, ten slotte, kende hoge temperaturen, de twee de helft bood daarentegen 'winter weer met diverse sneeuwbuien'. Westelijke winden overheersten in 2009. Op 90 dagen kwam de wind uit het westen, op 69 dagen uit het zuidwesten en op 43 dagen uit het noordwesten. Totaal was dat 202 dagen, of wel 55,3 procent van het hele jaar. Noordenwind (12 dagen) was een uitzondering, op 11 dagen was het windstil. Programma dinsdag 12 januari: Veld A: 19.00 Kobeko-Super de Boer NIOZ 1 19.45 NIOZ 1-Prinsen v. Texel Super 20.30 Paal 28/De Krim-CVI Prinsen 21.15 Randstad-Vlinderwinkel Paal 28 22.00 Autocentrale-Cocky Vlinderwin kel Veld B: 19.00 PFB-Albert Heijn Wessels 19.45 Ecotiem-Wessels Albert Heijn 20.30 Falcon-Tevoko j. Interieurbouw 21.15 Interieurbouw-Rabobank Falcon 22.00 Gea's viswijven-Slik Rabobank Mits de weersomstandigheden het toelaten en de sneeuw het par cours niet te glad maakt, wordt zondag 10 januari in de Dennen de zesde boscross van dit seizoen gehouden. De organiserende Atle tiekvereniging Texel heeft een mooi rondje uitgezet van 2,9 kilometer, dat één, twee of drie keer gelopen kan worden. De start is aan de Veld C: 19.45 Moorman-Sportshop De Waal 20.30 De Krim-Foto de Waal Moorman 21.15 Klif 23-Eetcafé de Rog De Krim 22.00 Otto's Tweewieler-Timmer Klif 23 Wedstrijdleiding: Ecotiem en Gertha (tel. 322434). Uitslagen 5 januari: Texelse Autocentrale-Kobeko 2-1; Klif 23- De Krim 3-0; Eetcafé de Rog-Slagerij Moorman en de Boer 2-1; Timmer's Bak- kerij-Sportshop Texel 1-2; Foto de Waal- Otto's Tweewielershop 2-1; NIOZ 1-Rand- stad 0-3; Slik's werk ijzersterk-Falcon 1 -2; Tevoko jeugd-Ecotiem 3-0; Mantje-NIOZ 2 3-0; Cooky's Kapsalon-Paal 28/De Krim 2-1CVI-Super de Boer 2-1Jozefschool- Piet Kooger 3-0; De Kapper-SVC 1-2; NBC Eelman Partners-Bar Sportief 0-3; Kapsalon Salique-Texelcampings 3-0. Rozendijk, onderaan de Fontein snol. Voor kinderen tot en met 12 jaar is er een ronde gemaakt van 1000 meter. Inschrijven kan vanaf 10.00 uur bij appartementenhotel Bos en Duin aan de Bakkenweg. De jeugd start om 11.00 uur, de senioren gaan om 11.15 uur op weg. Informatie is te verkrijgen bij Rita Dogger (tel. 313387) en via www. avtexel.nl. Staatsbosbeheer begint maan dag 11 januari met het laten ver snipperen van de boomkronen en resten van stammen die tij dens het dunnen van De Dennen zijn overgebleven. Het versnipperen is het luidruchtig ste deel van de dunning. Gedu rende het werk zijn de Randweg en de Nattevlakweg gedeeltelijk afge sloten. De kronen worden op ver schillende plaatsen verzameld, de snippers worden opgevangen en door Texelse aannemers naar ver zamelplaatsen vervoerd. Ze wor den gebruikt voor het opwekken van energie. Een deel van de snip pers (chips) blijft op het eiland, later worden de chips die niet op het eiland nodig zijn per schip afgevoerd naar energiecentrales elders in het land. Het afvoeren van de stammen is in verband met de vorst uitgesteld. Zodra het weer mogelijk is het IJsselmeer te beva ren, wordt het werk voortgezet. 's Heerenloo Noord- Nederland, afdeling Noorderhaven Teammanager Heidi Huiberts, 06 52538265 Rabobank 3031 06 360 Het verhaal van het 'hotel met 800 bedden' op de haven van Oude schild dook woensdagavond weer op tijdens de dorpenronde in Oudeschild. Wethouder Nico Kik kert wees erop dat dat in een nooit openbaar gemaakt rapport van de werkgroep-Wortel heeft gestaan. De werkgroep onderzocht hoe de gemeente de haven zou kunnen exploiteren zonder verlies te lijden. Hoewel het hotel inmiddels als spookverhaal is afgedaan, wees raadslid Marijke Eelman (CDA) haar dorpsgenoten erop alert blijven, omdat in een rapport over de voor zieningenstructuur op Texel ook wordt gesproken over toeristische ontwikkelingen tot maximaal 800 slaapplaatsen bij de haven. Dat stuk, dat vooral in het teken van de ver plaatsing van de supermarkten in Den Burg heeft gestaan, ligt bij de gemeenteraad om vastgesteld te worden. In het rapport, dat al een tijd geleden in opdracht van de gemeente is gemaakt, staat dat gedacht kan worden aan een 'groot scheepse ontwikkeling van de haven tot een toeristisch-recreatief brand punt op het eiland'. Een forse ont wikkeling van de verblijfsrecreatie zou grotendeels gevonden kunnen worden in 'de vorm van een (aantal) hotel(s) en een bungalowpark'. Voor beide opties zou moeten gelden dat ze 'ondanks het relatief grote volume in sfeer, schaalgrootte en uitstraling' een duidelijke koppeling moeten hebben met de maritieme sfeer van het gebied. Dagrecreatie biedt even eens meer kansen op de haven. Een aantal gebruikers van de haven gaf aan dat sinds de overdracht niet duidelijk is bij wie ze moeten aan kloppen. Kikkert zei hen een lijst geven om de structuur helder te krijgen. Volgens de wethouder zou het prettig zijn als overige gebruikers zich, net als de visserijcoöperatie en de Waddenhaven, verenigen, zodat hij één aanspreekpunt heeft. Hij zei niet met elke gebruiker individueel in overleg te kunnen gaan. Culinaire verwennerij Bij Jef uit Den Hoorn wordt dit jaar voor de eerste keer vermeld op de 'Superlijst' van Misset Horeca, een overzicht van de beste res taurants van Nederland. De lijst, die al enkele jaren wordt aangevoerd door toprestaurants Oud Sluis, De Librije en Beluga, wordt samengesteld aan de hand van wat belangrijke restaurantgid sen schrijven. Op grond van hun vermelding in Michelingids, Lekker, Special Bite, Gault Millau en Groot spraak, krijgen de restaurants pun ten toegekend. Met 160 punten staat Bij Jef op de 90ste van 100 plaatsen. Vorig jaar eindigde het restaurant nog op 258, waarmee het een van de snelste stijgers van de lijst is. Mede daardoor eindigde Bij Jef als hoogste van vier restau rants met 160 punten. De Saffraan uit Amersfoort, een nieuwkomer op de lijst, staat op 91De Gieser Wil deman uit Noordeloos op 92 (99 in 2008) en Nolet-Het Reymerswale uit Yerseke op 93 (was 94). Eige naar Jef Schuur is trots op de erkenning van gerenommeerde bla den. 'Nadat wij de Michelinster hadden behaald, zag je wel dat er vertrouwen was. Maar op dit niveau draait alles om de details. Ik ben blij dat de kenners uit het vak zien dat we telkens een stap verder komen.' In dankbare herinnering aan alles wat zij voor ons is geweest, nemen wij afscheid van onze lieve moeder, beppe en oerbeppe sinds 1973 weduwe van Klaas Feenstra Zwaagwesteinde, 31 augustus 1916 Den Burg, t 6 januari 2010 Sjoerd en Sjoerdtje t Jaap en Marjo Nicky Janny en Bert Patrick, Bonita, Joery Anneke en Robert-Frido Liam, Sydney Siny en Jacco Jeppe en Sonja Verpleeghuis Texel Hollewal 2 - Den Burg Mem is overgebracht naar de landschapkamer van „Uitvaartcentrum Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg. Er is gelegenheid tot condoleren op zaterdag 9 januari van 19.30 tot 20.30 uur in het uitvaartcentrum De uitvaartdienst zal worden gehouden op maandag 11 januari om 13.30 uur in het uitvaartcentrum. Aansluitend zullen wij mem begeleiden naar haar laatste rustplaats op de Algemene begraafplaats van Den Burg. Na afloop van de begrafenis komen wij samen in het uitvaartcentrum waar tevens gelegenheid is om de familie te condoleren. Correspondentieadres: Fam. J. Feenstra, Beatrixlaan 55,1791 GA Den Burg. Indien u geen kaart heeft ontvangen dan kunt u deze advertentie als uitnodiging beschouwen. Graag willen wij het verplegend personeel van Verpleeghuis Texel" bedanken voor de uitstekende verzorging van onze moeder en beppe. Familie Feenstra We küefi ix "Leslcrèeh leritg ojsdhiaA ^«hoViêTi vah ZoIa. Zo gewoon, Toch weer bijzonder. Zo alledaags, Voor ons weer een wonder. Onze dochter en mijn zusje: is geboren op Trotse ouders en broer Sven, Loes en Ivar Jansen Sierra Nevada 38 1567 KN Assendelft

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 3