Langgekoesterde wens eindelijk in vervulling 'Een stroom oranje Unox-mutsen: kippenvel' Sport TEXELSE COURANT IJzersterk begin klaverjasduo Durper kazerne sober, modern en doelmatig De week van... Peter van Ree Feestavond Wad en Duin Bedrijvenbowling Tevoko tegen Compaen SV Oosterend houdt receptie i* Weblog Hij is er weer! LANGEVELDl ,0 uu) oprto* Ooor ao O Burgemeester Francine Giskes schudt bij de opening van de kazerne van De Cocksdorp de hand met Petra Wuis, de enige vrouwelijke Chauffeur bij de brandweer. (Foto Gerard Timmerman) 'Een mooi, modern en doelmatig gebouw op een gunstige loca tie.' Aldus omschreef wethouder Nico Kikkert de nieuwe brand weerkazerne van De Cocksdorp die woensdag officieel in gebruik werd genomen. Dat gebeurde met een uitrukbevel door de opperbevelhebber van de brand weer, burgemeester Francine Giskes. De kazerne aan de Postweg kent een lange voorgeschiedenis. Toen ik elf jaar geleden bij de brandweer kwam, werd er al over gesproken', vertelt Christiaan Roodenburg, één van de vier bevelvoerders van de Durper brandweer. Wethouder Kik kert: 'Er is in het verleden veel over gesproken, maar er werd weinig Op verzoek van de Texelse Cou rant hielden Arjen Langendam en Daniëlle Vilten afgelopen week een weblog blij. Als uitba ters van grand-café Noordzee en koffiecafé No. 5 waren ze betrok ken bij de organisatie van de nieuwjaarsduik in De Koog. Over een roodgloeiende telefoon, Paul en Kets, oranje Unox-mutsen, de bult der bulten en een bekende Nederlandstalige artiest. Het complete weblog is te lezen via www.texelsecourant.nl. (Woensdag) Wat een begin van onze eerste weblogdag. Ongelooflijk, de tele foon staat roodgloeiend bij Noord zee van mensen die nu al willen weten of de Nieuwjaarsduik in De Koog al dan niet doorgaat. Natuur lijk gaat de nieuwjaarsduik door, want het zijn alleen de landelijke media die op dit moment een even tuele afgelasting suggereren. Toch ga ik (Arjen) maar even bellen met Paul van Dijk en Kets, de mede organisatoren van dit prachtige, serieuze evenement. Volgens mij fantastische collega's is er inder daad nog geen vuiltje aan de lucht. Maar, zegt Paul, ik bel voor de zekerheid wel even met Unox wat hun advies zal zijn. Goddank, Paul belt spoedig terug. Niets aan de hand. Het enige dat ze adviseren op dit moment: 'Mocht het in Sche- veningen niet doorgaan, blaas het dan ook af.' Daar houden wij ons dus ook maar aan. (Vrijdag) Hallelujah, we worden om een uur of negen wakker. Nog geen zoon of dochter gehoord, dus die hebben ook heerlijk uitgeslapen. We kijken uit het raam en wie schetst onze verbazing: een strak ke blauwe lucht en een graadje of vier boven nul. Dan weet je het wel, deze dag kan alleen maar een suc ces worden. Langzaam tot snel loopt het alweer vol, zowel op het strand als in Noordzee. De appelgebakjes vlie gen de oven weer uit. Veel mensen gedaan. En er kwam steeds iets tussendoor.' Zo moest een risico inventarisatie worden gemaakt, evenals een repressief dekkings plan, er werd langdurig gesproken over de locatie, er moest een vrij stellingsprocedure worden gevoerd en een beeldkwaliteitsplan gemaakt. Ook de raad moest over tuigd worden van de noodzaak, en die democratische hobbel had vol gens de wethouder de nodige voe ten in de aarde. Het hielp volgens Kikkert dat voor de raad een work shop huisvesting in de oude kazer ne aan de Kikkertstraat werd gehouden. 'Toen werd duidelijk dat er een nieuwe moest komen. Alleen vragen ons wat ze moeten doen: wel of niet duiken. En 'duikt u ook?' Ja, we zullen wel moeten, maar ieder jaar heb ik op één of andere manier geen tijd. Dus vol gend jaar maar weer een keer pro beren, want het lijkt me fantastisch. Kets en Paul arriveren, je kunt zien dat Kets heel lang geslapen heeft, ahum. We hebben alles voor elkaar, dus laat ze maar komen, de par keergarage van de Buteriggel staat open voor het omkleden, de glüh wein, chocomel, broodjes worst, uiteraard de Unox-erwtensoep, parkeerterrein RST staat open, alles is in kannen en kruiken. De spanning stijgt bij iedereen, Paul is druk aan het filmen, Kets praat de laatste twee uur aan elkaar, Bep en Andrea maken zeer veel foto's. En niet te vergeten: Joan, Atie, Mauri ce, Rianne, Joy, Liselotte en Olivier zijn druk achter de inschrijving en de kramen. Twee uur, de start. Kets wordt hele maal gek van enthousiasme van alle duikers die voor hem staan. 'Een brok in zijn keel', roept hij een aantal malen om, 'wat een gewel dig gratis evenement is dit.' Je ziet een stroom van oranje Unox-mut- sen het water in rennen, het ziet er geweldig uit, een kippenvelmo- Gerbrand Poster stemde tegen.' Kikkert sprak zijn tevredenheid uit over de medewerking van de fami lie Wijtten, die grond had afgestaan voor deze 'meest gunstige plek'. En constateerde met tevredenheid dat de bouw aan Texelse bedrijven was gegund. Er waren complimen ten voor hoofdaannemer Maarco Bouw en installateur IBS Oele Schoo en de vrijwillige brandweer lieden, die meedachten mee en bij de inrichting van het gebouw de handen uit de mouwen staken. Ook dankzij hen kon worden vol daan aan de eis van de raad dat de bouw sober en doelmatig bleef. Al die inspanningen resulteerden in een kazerne, waarvan de vierkante vorm en de kleuren rood en grijs dermate herken baar zijn dat het naambord Brandweer in feite overbodig is. Een gebouw waarin nu één brandweerauto staat, maar waarin ook ruimte is voor een ambulance. Vooralsnog blijft die plek leeg, maar Kikkert ment, helemaal top. (Dinsdag) Na dagen of weken van hectiek is het ondernemersleven op het eiland weer een beetje gewoon geworden, wat je maar gewoon kan noemen. De duik zit erop en langs deze weg willen Daniëlle en ik iedereen nog eens bedanken die de moeite heeft genomen om de bult der bulten te overwinnen in deze gladde dagen. Natuurlijk mogen wij ons eigen personeel zeker niet vergeten, want zonder te puffen en te kreunen hebben die jongens en meisjes keihard gewerkt om het iedereen maar naar de zin te maken. Het mooie van grand- café Noordzee is eigenlijk dat we iedere dag geopend zijn. Daardoor hou je de loop en jezelf opgang, we kunnen dus nooit een dag verza ken en het allemaal uitstellen, want het gaat gewoon door. De kinderen zitten weer op school dus komen we ook weer even toe aan de administratie, want na twee weken kerstvakantie moet je toch alles weer even rechttrekken voor de stapel onoverzichtelijk wordt. Maar Daniëlle is er een ster in om alles weer binnen een paar dagen normaal te krijgen, zowel zakelijk als privé. De naaste familie moet uiteraard gebeld worden, want die wonen allen niet op Texel, om een gelukkig nieuwjaar te wensen. Dus u begrijpt wel dat we alles samen moeten doen, zonder steun van een opa of oma die even snel de kinderen zou kunnen halen of oppassen. Maar niet zeuren, want het is onze eigen keus geweest. De laatste jaren ben ik een beetje gaan lijken op een bekende Neder landstalige artiest die eind vorig jaar failliet is verklaard met zijn pro ductiebedrijf. De hele dag, maar dan ook de hele dag, krijg ik daar vragen en opmerkingen over. Een aantal malen per jaar word ik gevraagd door Endemol, Eye- works, etc. om op te komen dagen in een tv-programma of iets derge lijks. Ik heb het wel een aantal keer Huug Snoek en Peter van Heer waarden hebben de dertiende competitieronde bij Klaverjasclub Den Burg gewonnen. Hans West dorp en Jan Saai verstevigden hun koppositie in het algemeen klassement. Peter van Heerwaarden en Huug Snoek begonnen het nieuwe jaar ijzersterk. Na drie partijen hadden ze al ruim 6300 punten bij elkaar gespeeld. Hun tegenstanders had den geen schijn van kans en behaal den samen niet meer dan 2866 punten, minder dan de helft dus. Dat soort krachtsverschillen zijn vrij zeldzaam. Snoek en Van Heerwaar den leken onderweg naar een score van ruim boven de 8000, maar zagen de kans daarop in een matig laatste spel in rook opgaan. Ze behaalden in totaal 7527 punten en stegen van de tiende naar de acht ste plaats in het algemeen klasse- richtte een oproep aan de Veilig heidsregio dat aan die wens van de noordkop snel moet worden vol daan. Voor de dertien brandweerlieden (elf mannen en twee vrouwen) zijn er een kleedruimten en gescheiden doucheruimtes. Ook is er een klei ne technische ruimte. Op de ver dieping is een sfeervol zaaltje waar de vrijwilligers na afloop van een actie de gebeurtenissen kunnen evalueren en waar ruimte is voor theorielessen. Tevens is er een kantoorruimte. Dankzij vloerver warming in de garage droogt de vloer sneller op en is de tempera tuur redelijk constant. Brandweerman Roodenburg is zeer content met het gebouw en de locatie. 'Veel brandweerlieden wonen buiten het dorp, die zijn nu sneller bij de kazerne. Voordeel is ook dat we niet meer naar een par keerplaats hoeven te zoeken, maar onze auto's bij de kazerne kwijt kunnen. We zijn al een paar keer uitgerukt, en toen bleek dat we minuten sneller ter plaatse zijn.' gedaan, maar voor een reiskosten vergoeding en een hele dag han gen in een tv-studio heb ik dat opzij geschoven, want we hebben wel meer te doen. Dus heb ik de keus gemaakt om het te doen voor een heel speciaal goed doel en anders niet. Wat wel weer heel grappig is, is dat er toch heel veel mensen schrikken als ze me zien. Zoals laatst in Oostenrijk, toen een hele groep Nederlanders me ach terna gingen skiën of ik het echt wel was. Gelukkig beheers ik de sport vrij aardig, dus van inhalen was geen sprake. (Woensdag) Na alle drukte van december is de tijd aangebroken om een planning te maken voor het komende sei zoen. Het is tien uur en vandaag zijn Arjen, Rieks en ik bij elkaar gekomen om het een en ander in te plannen voor 2010. we kijken veel terug op het afgelopen jaar, de 'stille' en 'drukke' tijden worden naar boven gehaald. Het gekke is dat in het naseizoen en de winter onze lunchkaart uitgebreider is dan in de zomer. We passen onze kaart aan voor de voorjaarsvakantie en kijken natuurlijk naar de nieuwe, leuke terrasdrankjes. Afgelopen jaar hebben wij Venezian geïntro duceerd, een heerlijke prosecco met apperol, een schijfje sinaasap pel en ijsblokjes. Deze komt uit Italië en is daar een hit (lekkere tip voor thuis) Vanavond lekker thuis voor de buis op de bank. Voor je het weet begint de volgende vakantie en in de horeca weet je het nooit: hollen of stilstaan. Peter van Ree uit Den Burg is de volgende blogger in de serie De week van... Hij geeft leiding aan de medewerkers van gemeentewer ken, die het dezer dagen erg druk hebben met de bestrijding van gladheid. ment. Ook Lieuwe van der Veen en Co Koomen maken al een ijzersterke periode door. In het tweede spel ging het even minder, maar de ove rige drie spellen leverden hoge sco res op. Zij vergaarden 7309 punten en stegen daardoor in één keer van de zevende naar de derde plaats in het klassement. Lijstaanvoerders Hans Westdorp en Jan Saai profi teerden optimaal van een off day van hun directe concurrenten voor de titel. Met vier bovenmodale spel letjes haalden zij 7220 punten bin nen. Fenny en Rob Caspers werden met 6747 punten keurig vierde. Dit duo presteert dit jaar onopvallend maar degelijk en staat al weken in de top vijf. Marja en Martien Bakelaar zaten al bijna het hele seizoen in de hoek waar de klappen vallen. Maar deze week zat het weer eens mee. Alle vier spellen werden gewonnen. Met 6741 punten veroverden de Bake- laars de vijfde plaats. Ze bleven zestiende in het klassement, maar hebben dankzij dit resultaat wel uitzicht op verbetering. Het gemid delde was met 6383 punten aan de hoge kant. Er werden 39 marsen gespeeld en ook dat is bovenge middeld. In het algemeen klassement heb ben Westdorp en Saai een gaatje geslagen. Zij hebben nu een voor sprong van ruim 1900 punten op Rob Stapersma en Erik Boogaard. Ko Koomen en Lieuwe van der Veen bezetten op ruim 2000 punten de derde plaats. Ook in de tweede periode hebben Saai en Westdorp het roer stevig in handen. Koomen en Van der Veen bezetten hier de tweede plaats, vlak voor Fenny en Rob Caspers. Fenny van Exel en Tiny Kok doen het deze periode uitstekend en bezetten verrassend de vierde plaats. Menvereniging Tussen Wad en Duin houdt zaterdag 16 januari de jaarlijkse feestavond. Deze vindt plaats in manege Akenburg en begint om 19.00 uur. De leden gaan dit keer gourmetten. Opgave bij Peter Dros, tel. 310801. VRIJDAG 8 JANUARI 2010 Misschien hadden de spelers de feestdagen nog in de benen, maar bij de bowlingcompetitie voor bedrijventeams werd dinsdag niet bijzonder hoog gegooid. Alleen Marijn Beumkes wist een game van 200 te scoren. Daardoor deden zich in de stand nauwelijks ver schuivingen voor. Tegelzetbedrijf Huijsman staat eerste, Loonbedrijf Plaatsman tweede. Uitslagen: Loonbedrijf Plaatsman-Café De Blauwvin ger 4-1L'Avenir-Buzzbot 3.0 4-1Land en Zeezicht-Kraanverhuur Kager 0-5; Tegel zetbedrijf Huijsman-Sam Sam 4-1Hotel Zeerust-Sponsorloos 1 -4; Torenrestau- rant-Hotel Tatenhove 4-1 Het damesteam van volleybal vereniging Tevoko speelt zater dag de lastige wedstrijd tegen Compaen uit Oostzaan. Tevoko heeft twee maal eerder tegen dit team gespeeld, dat op de vijfde plaats in de regiodivisie staat. De eerste keer werd Tevoko met dikke cijfers verslagen. De tweede keer - een jaar geleden tijdens een bekerwedstrijd op Texel - speelde Tevoko een klasse lager, maar wist het, ondanks dat maar met zes dames werd gespeeld, met 3-0 te winnen. Tevoko speelde toen bijzonder goed en Compaen had de presta ties van de Texelse dames onder schat. De verwachtingen voor zaterdag zijn dan ook anders, ver wacht wordt dat Compaen de wedstrijd met 3-1 zal winnen. Desalniettemin zal Tevoko probe ren meer dan één punt mee naar huis te nemen. De wedstrijd wordt gespeeld in sporthal Oostzaan en begint om 15.30 uur. SV Oosterend, die dit jaar 75 jaar oud wordt, houdt zondag 10 janu ari nieuwjaarsreceptie. Leden, buren en andere belangstellenden zijn vanaf 14.00 uur welkom in de kantine aan de Vliestraat. De tradi tionele nieuwjaarswedstrijd kan door de sneeuw helaas niet door gaan. 'Maar des te meer tijd voor een hapje, een drankje en een praatje', meldt het bestuur. De overzichtelijke jaarkalender van Mediabureau Langeveld De Rooy. Met zoals gebruikelijk alle Feestdagen, Vakanties van Nederland én Duits land en alle grote Texelse Evenementen. Jotnuvü (Xuquaum Cktoêei Septemtwi Kalender ophalen bij Mediabureau Langeveld de Rooy tyecemve* jVoxwnvex (Spinbaan 6) Prijsvraag! Ongetwijfeld heeft u voor 2010 vast wel een goed voornemen of een leuke spreuk. Om deze niet te vergeten hebben we op de kalender een ruimte opengelaten om deze als 'tegelspreuk' op te kunnen schrijven. We vinden het leuk om te zien wat uw 'tegel spreuk' is voor 2010. Stuur deze vóór 1 febru ari 2010 naar info@lenr.nl en u maakt kans op een originele aardewerken tegel met uw eigen spreuk en een exemplaar van het boek "Texel Natuurlijk" van Sytske en Adriaan Dijksen.

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 7