Ans Steenvoorden kandidaat VVD 'Buitendorpen niet laten ondersneeuwen' 'Wij zijn vader en zoondie band is heel kort' ladder fwwwtfW&WJ TEXELSE 11 COURANT v y Brengt u thuis! Tel. 0222-315555 Nieuw Bloed Buitendorpen Radio Hét Familiebedrijf Gerbrand Poster lijsttrekker Texel 2010 Saturday 30.0110 Question Plaza DINSDAG 12 JANUARI 2010 Ans Steenvoorden: 'Gekissebis is zonde van de tijd. Woensdag 3 maart zijn de gemeenteraadsverkiezingen. De Texelse Courant spreekt de komende weken met kandidaat raadsleden die op een verkies bare plaats staan. Ans Steen voorden uit De Cocksdorp bijt het spits af. Maatschappelijk is ze op ver schillende fronten actief. Moge lijk komt het raadslidmaatschap daar binnenkort ook bij. Ans Steenvoorden (56) uit De Cocks dorp staat vierde op de lijst van de WD. Ze is een bekend gezicht in De Cocksdorp. Actief bij onder meer het kerkkoor, de soos en ze is cor respondent voor Radio Texel. Haar man Ton is eveneens actief in het dorp als secretaris van de onder nemersvereniging, lid van de dorpscommissie, bestuurslid van de ANBO en één van de coördina toren van het polderfeest. De Steenvoordens wonen sinds 2006 permanent in De Cocksdorp, maar de familie vierde er al meer dan twintig jaar de vakantie. 'We wonen in een huis dat eerst van Joop Jansen is geweest. Eerst mochten we het van hem als vakantieadres gebruiken en in 1998 konden we het huis van hem kopen.' In 2001 kochten ze het Eibernest, een bungalowparkje aan de Molenlaan, nadat ze hun lelie kwekerij in Kortenhoef hadden ver kocht. 'Dat was een bedrijf waar de vader van Tom mee was begonnen. Op een gegeven moment stonden we voor de keuze of we grote investe ringen zouden aangaan om te vol doen aan nieuwe eisen van de wet verontreiniging oppervlaktewater of dat we de hele handel zouden (Foto Jeroen van Hattum) vestiging op Texel benaderde ze de liberalen met de vraag of ze hier iets kon betekenen. 'Ik hoorde daarna een tijd niks, maar op een gegeven moment benaderde Hen- nie Huisman (secretaris van de WD, red) me met de vraag of ik verkiesbaar zou willen staan.' Meer aandacht voor de buitendor pen is één van de zaken waar Steenvoorden zich als raadslid op zou willen richten. Als voorbeeld noemt ze woningbouw. 'In Den verkopen. Uiteindelijk is het het laatste geworden, al was het niet makkelijk iets van de hand te doen dat door de familie is opge bouwd.' Door de verkoop kregen de twee de tijd om maatschappelijke activi teiten op zich te nemen. Met name Tom had daar eerder nooit de tijd voor, omdat de kwekerij veel tijd in beslag nam. Ans had al wei de gelegenheid zich maatschappelijk te ontplooien. Zij was in 's Grave- land (waar Kortenhoef destijds onder viel) onder meer actief als afdelingssecretaris van de WD. Na Burg zijn de afgelopen jaren veel nieuwe huizen gekomen, maar hier in De Cocksdorp ligt de bouw van nieuwe woonhuizen al een tijd stil. We zien ouderen die naar Den Burg moeten verhuizen, omdat hier geen geschikte woningen meer voor ze zijn, terwijl ze graag in De Cocks dorp zouden blijven. Wat dat betreft, pleit ik ervoor dat hier een soort tweede Poolster komt. We moeten ervoor zorgen dat de bui tendorpen niet ondersneeuwen.' Minder regelgeving spreekt haar eveneens aan. 'Wanneer je als ondernemer geld hebt om te inves teren, is het vervelend als je lang moet wachten voor je toestem ming krijgt om aan de slag te kun nen gaan. Dan kan je financiële positie al heel anders zijn. Een gemeente moet zuinig zijn op zijn ondernemers, want die nemen veel investeringen voor hun rekening en zorgen voor werkgelegenheid.' Voor de rest staat Steenvoorden naar eigen zeggen nog blanco tegenover veel zaken waar de raad mee te maken krijgt. 'Ik kan er fris aan beginnen. Waar ik in ieder geval geen zin in heb is gekissebis. Dat is zonde van de tijd. Je zit daar namens de gemeenschap.' Vol gens haar is het in ieder geval belangrijk bij vergaderingen goed beslagen ten ijs te komen. 'Ik hecht veel waarde aan goed vooroverleg, zodat je als fractie eensgezind kunt zijn. En ik vind het belangrijk je goed in zaken te verdiepen. Dat betekent dus dat je gaat kijken op plekken waar wat speelt en dat je praat met betrokken.' Hoewel blanco kan Steenvoorden zich buigen op ervaringen met gemeenteraden. Naast het secre tariaatswerk deed ze voor de loka le omroep van 's Gravenland ver slag van de politieke ontwikkelingen in de gemeente en maakte ze de herindeling van 's-Graveland tot de gemeente Wijdemeren mee. 'Dat was een herindeling die aanvanke lijk goed ging, daarna toch stress opleverde, maar waarbij uiteinde lijk alles goed kwam. Dat was voor al te danken aan de burgemeester die daar toen was. Die man had die capaciteit over de details heen te stappen, waardoor hij niet in gekis sebis bleef hangen.' De gemeente krijgt de komende raadsperiode te maken met finan ciële tegenwind als het rijk de forse bezuinigingen doorzet. Steenvoor den heeft voor zichzelf nog geen goed beeld hoe daarmee om te gaan. 'Gelukkig hebben we binnen de partij in Hennie Huisman een goede als het om de financiën gaat.' Wat de bestuurlijke toekomst van Texel betreft, geeft ze een voorkeur aan samenwerking met de andere Waddeneilanden. 'Samenwerking met de Kop van Noord-Holland is toch anders dan met eilanden onderling.' Steen voorden staat vooralsnog vierde op de kieslijst, maar de kans is groot dat daar door het vertrek van lijsttrekker Jos de Wolf verandering in komt. Naam: Texeltours Bedrijvigheid: taxi's, touringcars en bussen Bestaat sinds: ca. 1981 Opgericht door: Familie Van Boven Huidige eigenaren: Jos en Marcel Slikker Wilt u ook een familiebedrijf kandidaat stellen? Mail dan naar redactie@texelsecourant.nl 'Mijn vader was al Texeltours voordat we het bedrijf overna men', zegt Marcel Slikker (28) over zijn vader Jos (52), die al tien jaar als touringcarchauffeur reed. Ondanks dat het bedrijf blijft groeien, wordt de koffie nog altijd aan de keukentafel gedronken. Met de medewerking van Peere boom Touringcars zijn in 2003 de eerste stappen tot overname gezet. Op kantoor bij het touringcarbedrijf deed Marcel ervaring op en via opleidingen haalde hij de vereiste papieren. De handtekening werd 1 mei 2005 gezet. 'Het was een praktische keuze Texeltours met mijn vader te kopen. Hij kon het kapitaal inbrengen en ik de papie ren. En het is gezellig om met mijn vader te werken. De inzet van fami lie is veel hoger en we hebben korte lijnen. En we zijn een echt familiebedrijf, we hebben geen kantine, maar drinken koffie aan de keukentafel.' Met zijn achtergrond als boekhou der verzorgt Marcel de zaken op kantoor. Jos gaat over het wagen park. Marcel: 'Als ik aan een auto ga sleutelen, komt er niets van terecht. Mijn vader doet de tech niek en ik het administratieve werk en het contact met klanten. Zo vul len we elkaar aan. En we rijden beiden op de bus.' Dat beiden ook chauffeur zijn zorgt voor grappige situaties. Jos: 'Als er een klacht is, zeggen mensen wel eens dat ze mijn baas gaan bellen. Dan zeg ik: gewoon doen. Ze verwachten niet dat je zelf rijdt en al helemaal niet dat ik de baas ben.' En dat Marcel rijdt en de telefoon opneemt op kantoor zorgt ook voor misverstan den. 'Van de zomer heeft een groep een boot gemist omdat er een plaspauze werd gehouden. Later belde de directeur van die school op en die zei dat er gestopt werd omdat de chauffeur naar de wc moest. Maar die chauffeur was ik zelf, dus dat argument gold niet meer.' Het taxi- en touringcarwerk laat zich lastig sturen. De bussen wor den meestal tijdig gereserveerd, maar met taxiwerk ligt dat anders. 'We zijn in principe altijd bereikbaar en dat moet nog beter nu we meer taxi's hebben. De markt verlangt het van je en dat is soms lastig. Als de toneelvereniging vergadert en ze hebben een bus nodig, dan bel len ze je. Ook om tien uur 's avonds. Texelaars leven niet vol gens kantooruren', zegt Jos. Dat ze zoveel mogelijk bereikbaar zijn, maakt dat werk en privé naadloos in elkaar overgaan. Ze moeten altijd klaar staan om in een auto te sprin gen. Gesprekken thuis gaan ook over het werk en als er ruzie is gaat de discussie thuis verder. 'In een familiebedrijf zit je heel dicht op elkaar. Wij zijn vader en zoon, die band is heel kort. Dat is een voor- De kandidaten op de lijst van Texel 2010. (Foto Edo Kooiman) Een nieuwe partij, los van de gevestigde orde die niet links, rechts of in het midden zit. Een nieuw geluid in de lokale politiek moet Texel 2010 bij de komende raadsverkiezingen drie zetels opleveren. Dat verwacht het bestuur van deze partij, die don derdagavond de kandidatenlijst presenteerde. Lijsttrekker is volgens verwachting Gerbrand Poster, de politicus die in 2009 met Frank Kingma uit de WD stapte. Op de tweede plaats staat oud-wethouder Annie Hin. 'Texel kan wel wat nieuws gebruiken', vertelt Hin, die tijdens de vorige raadsperiode wethouder was namens de WD. Nieuw gezicht in de politieke arena is sportleraar Nico Waerts. 'Het is als een grap begonnen. Als geintje bood ik me aan als bodyguard en chauffeur voor Gerbrand. Samen met Frank Kingma was hij zo'n beetje de enige die het voor ons heeft opgenomen', doelt hij op de gewenste eigen sportaccommoda tie in combinatie met budovereni- ging Budokai op het Wezenland. 'Ik schrok eerst wel een beetje toen het bestuur me op drie zette, maar ik heb A gezegd en zeg dan ook B. Nu ga ik ervoor. Ik steun deze partij van harte. Het bruist van de nieuwe ideeën.' Waarom deze nieuwe partij, is de UIT vraag aan Poster. 'Ik heb niets tegen de WD, maar landelijke par tijen brengen niets. Als hier een vertegenwoordiger van zo'n lande lijke club komt, dan doet hij of zij hier aardig tegen ons en zeggen dat ze het meenemen. Maar terug in Den Haag hebben ze nauwelijks invloed.' Lokaal maakt Texel 2010 zich grote zorgen over de financi ële situatie bij de gemeente. 'We zijn ontsteld over hoe het nu gaat. Burgers zijn ontevreden. We willen de gemeente weer gezond moge lijk maken, financieel en organisa torisch. Er is te veel management en men staat te ver van de bevol king af. Terug naar de Texelaar.' Speerpunten in het verkiezingspro gramma zijn: intensieve samen werking met de andere Waddenei landen, gratis vervoer voor scholieren en kamperen bij de boer naar 15 plaatsen, met een door groei naar 25. Hoog op de prioritei tenlijst staat ook het bezuinigen op personeel bij de gemeente. Niet via ontslag, Texel 2010 wil dit bereiken via natuurlijke afvloeiing. Kandidaten Rinus Kuiper staat bij Texel 2010 op nummer vier, Irene Plaatsman uit De Koog op vijf, Nico Drenth op zes, Willem Sangers op zeven, Natascha Garritsen op acht, Bram Brouwer op negen, Frank Kingma op tien en Anton Kooiman op elf. en een nadeel. Je kent elkaar door en door', zegt Jos. 'Als we lijnrecht tegenover elkaar komen te staan met twee plannen, weet ik niet wiens plan wint. Maar het valt allemaal mee en het loopt niet hoog op. Hij heeft de ervaring en we hebben allebei ideeën. Mijn vader is mijn klankbord en dat is nodig', zegt Marcel. Dat klankbord vinden Jos en Marcel bij elkaar en bij hun personeel. En ze willen dat alles bespreekbaar is, tussen hen zelf en tussen hun en werknemers. 'We werken als team, niet als direc tie en personeel, ledereen krijgt bij ons inzicht in de bedrijfsvoering en we vragen graag de meningen van chauffeurs. Mijn vader en ik nemen de beslissingen, maar die worden gedragen door het personeel', zegt Marcel. En het personeelsbestand is, ondermeer doordat Connexxion geen groepsvervoer meer doet en de stap in de taxibranche, gegroeid naar twaalf chauffeurs. 'Dit is gelukt doordat we inspelen op de behoef ten van onze klanten. We werken niet alleen op Texel, we halen groe pen naar het eiland en brengen ze weer terug. Ook rijden we voor Connexxion, met name ter verster king van de zomerlijnen. En toen de familie Grootjen wilde stoppen met de taxi's kwam dat op ons pad', zegt Marcel. Als jonge ondernemer heeft Marcel nog niet nagedacht over opvolging en Jos benadrukt dat je niet alles kunt weten. Jos: 'We kunnen van alles bedenken voor de toekomst, maar er zitten veel eisen aan het buswerk. Als we ziek worden is het voor ons ook af. De gezondheids eisen voor dit werk zijn hoog. En wie wil er zeven dagen in de week werken?' Tekst en foto Imme Bakker Donderdag 14, vrijdag 15, zaterdag 16 januari 20.30 uur Amsterdams Kleinkunst festival - uitverkocht Zaterdag 23 januari 19.00 uur Diner Caberet Vrijdag 29 januari 20.30 uur Muziektheater met Daniël Samkalden en combo Entree €16.00 (Diner vooraf mogelijk, reserveren gewenst) info@klif12.nl 0222-319633 www.klif12.nl 18-02-2010 De Huishoudbeurs Prijs €32,- p.p. Inclusief entree, touringcarvervoer en bootkosten. 18-02-2010 Negenmaandenbeurs Prijs €32,- p.p. Inclusief entree, touringcarvervoer en bootkosten. 18-04-2010 Mary Poppins Prijs €92,50 p.p. inclusief ticket tweede rang, touringcarvervoer en bootkosten. Exclusief reserveringskosten Seetickets. MARY POPPINS I telefoon: +31 (0)222-315555 www.texeltours.nl final nigtrs Live Light Show by btie hl Doors open 21h 500 Prasate/€800 Door Tickets at Cinema Texel Music Store Marcel en Jos Slikker voor één van de touringcars van het bedrijf. TAXITEXEL

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 11