(jroen ^wartsj'exeh in het harL, 10 voor Texel vangt weer bot bij college Locatie supermarkt vooralsnog onzeker emasrjo ante© Verhalen van vroeger voor schooljeugd Trxr.i.si.:l(:oi:iUM □ESP 5 Twee huizen weg voor bouw MJM Manege en huis vinden doorgang Geen stembureau in bibliotheek T>f Het wandelpad langs de zeereep bij De Koog is onderhevig geraakt aan discussie. Eigenaren van appartementen in De Buteriggel hebben er moeite mee dat het pad anders is gerealiseerd dan in de aanlegvergunning uit 2007 staat en dat de gemeente de vergunning daarvoor aanpast. Volgens de bezwaarmakers is door de wijziging de privacy verslech terd. De commissie Bezwaarschriften boog zich woensdag over hun bezwaren. Meer daarover elders in deze krant. V RENTENAAR PROFILE TYRECENTER www.texelseautopagina.nl DE WIT INSTALLATIETECHNIEK EP: Voordeelland OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12444 VRIJDAG 29 JANUARI 2010 Verschijnt dinsdag en vrijdag Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11, 1790 AA Den Burg, oplage 7.500 Losse nummers 1,20 Omwonenden van het Wel- koopterrein in Den Burg vin den het beter dat Albert Heijn verhuist naar de Elemert. Piet Rodenburg heeft op de Weissensee in acht dagen tijd drie keer de alternatieve Elf stedentocht gereden. Dertien man nen, acht vrou wen en veer tien ploegen zijn voorgedra gen voor de Texelse sport- prijzen 2009. Het college heeft toestemming gegeven voor het aan de perma nente woningvoorraad onttrekken van twee woningen aan de Heems- kerckstraat te Oudeschild. De hui zen worden gesloopt om plaats te maken voor de nieuwbouw van het Maritiem en Juttersmuseum. Burgemeester en wethouders hebben opnieuw een bezwaar van 10 voor Texel niet-ontvanke- lijk verklaard. Het gaat om een bezwaar tegen een vrijstelling en een bouwvergunning voor Isola- bella aan de Rozendijk. 10 voor Texel is verbolgen, omdat de rechtbank in Alkmaar in oktober bepaalde dat het college bezwaar schriften van de vereniging ten onrechte niet-ontvankelijk verklaar de. Toen ging het om een kleine windmolen. Niet-ontvankelijk bete kent dat het bezwaarschrift inhou delijk niet wordt behandeld. Het college heeft de uitspraak van de Alkmaarse rechtbank aange vochten bij de Raad van State. Het zegt zijn standpunten niet te wijzi gen zolang het rechtsorgaan in Den Haag geen uitspraak heeft gedaan. 'Het zou onlogisch zijn om, terwijl er nog geen uitspraak is, 10 voor Texel in een andere zaak nu wel ontvankelijk te verkla ren', aldus burgemeester en wet- Regel is dat een onttrekkingsver gunning kan worden verleend als er compensatie is in de vorm van vervangende woonruimte of finan ciële middelen. Gezien het alge mene belang van de nieuwbouw en het feit dat in Oudeschild vol doende woonruimte in ontwikke ling is, hebben b en w besloten de onttrekkingsvergunning te geven zonder compensatie te vragen. Het college heeft zienswijzen tegen de manege aan de Bos- randweg ongegrond verklaard. Daardoor kunnen een bouwver gunning voor de manege en ont heffing voor een bedrijfswoning worden verleend. Dat schrijven burgemeester en wethouders in een brief aan de (Foto Jeroen van Hattum) gemeenteraad. Er werden vier zienswijzen ingediend tegen de bedrijfswoning (volgens de voor schriften niet toegestaan), maar volgens het college gaven die geen aanleiding de procedure voor de bedrijfswoning stop te zetten of aan te passen. Volgens het college is aangetoond dat een woning bij de manege (bekend als de 'megamanege') noodzakelijk is. De manege zelf en de bijbehorende centrale voorzie ningen passen wel binnen de voor- De vraag op welke plek in Den Burg een nieuwe supermarkt mag worden gebouwd, mag niet worden bepaald door de vraag welke supermarkt als eerste een bouwaanvraag indient om uit het centrum te kunnen vertrekken. Die wijziging heeft het college opgenomen in een nieuw raads voorstel over de voorzieningen structuur dat maandag in de raads commissie Grondgebied wordt besproken. In het vorige voorstel, dat in augustus aan de orde was, stond nog dat de locatiekeuze voor nieuwbouw afhankelijk zou zijn van het verlenen van de bouwvergun ning. Dat betekende in de praktijk dat nieuwbouw van Albert Heijn op het Welkoopterrein aan de Waalder- straat de meeste kans maakte, omdat Albert Heijn en Woontij alles klaar hadden liggen om meteen na goedkeuring van de voorzienin genstructuur een bouwaanvraag in te dienen. Dat is nu minder hard geworden. Het college vraagt de raad een locatie aan te geven: het Welkoopterrein of de vijver aan de Elemert. Het college biedt één van de drie supermarkten in het cen trum de gelegenheid naar de rand van de ring te verhuizen. Het college zegt zelf een voorkeur voor het Welkoopterrein te hebben, omdat dat al op een aanlooproute ligt en de gehele Waalderstraat vanaf de Weikoop al een stedelijke (commerciële) uitstraling heeft. Tussen het centrum en de vijver aan de Elemert is geen natuurlijke verbinding en die route heeft ook schriften van het bestemmingsplan Buitengebied. De brief van het college staat op de agenda van de commissie Grondgebied die maandag verga dert. De bouwvergunning komt ter inzage te liggen en dan kan er vol gens de brief bezwaar en beroep worden ingesteld bij de commissie Bezwaarschriften. houders. Dat wijkt af van een advies van de commissie Bezwaar schriften om het bezwaarschrift wel in behandeling te nemen. 10 voor Texel kwam in actie tegen de bouwvergunning, omdat ze het er niet mee eens is dat in een vrijge komen agrarisch gebouw negen tweepersoonskamers voor logies en ontbijt zijn gerealiseerd. Het college vindt dat de activiteiten van 10 voor Texel niet in verhou ding staan tot de juridische proce dures die de vereniging voert. Vol gens het college levert dat een hoop werk op, terwijl zij de organi satie als niet-belanghebbend beschouwen. De rechtbank in Alkmaar oordeelde anders, maar volgens het college heeft die een verkeerd beeld gekre gen van de aard en omvang van de activiteiten van de vereniging. Die heeft zelf een open brief geschre ven, waarin uiteen wordt gezet waar 10 voor Texel voor staat. Deze brief is te lezen op www. texelsecourant.nl. Oud ontmoette gisteren jong in Den Hoorn, waar senioren van het Verteltheater in dorpshuis De Wald hoorn optraden voor leerlingen uit de hoogste groepen van de Jan Drijverschool. Zes vrouwen vertel den wat ze vroeger aten, welke kleren ze droegen, over de rolver deling tussen vader en moeder, dat ze op zaterdag in de tobbe gingen, over het kerkbezoek op zondag, de spelletjes die ze deden en andere dagelijkse belevenissen uit hun jeugd. Het was in grote lijnen hetzelfde programma dat ze afge lopen najaar onder regie van Anne ke Berghuis en Karin Somers voor hun partners, kinderen en andere belangstelleden hadden opge voerd. Hoewel de vrouwen natuurlijk geen professionele artiesten zijn, ze wel eens haperden en bovendien een zieke afwezige moesten zien op te geen stedelijke uitstraling. 'Maar het is niet ondenkbaar dat door de aanwezigheid van een supermarkt aan de zuidzijde interesse ontstaat om de Elemert verder als aanloop route naar het centrum in te vullen', aldus het college. Dat wil de mogelijkheid open hou den om op de Groeneplaats/Park- straat een grote publiekstrekker (non-food) te laten komen, zoals voorgesteld door het bureau dat het rapport over de voorzieningen structuur heeft opgesteld. Dat is niet geheel in overeenstemming met het plan Ruimte voor het Hart waarin voorgesteld wordt op de Groeneplaats kleinschalige winke- leenheden te realiseren als het raadhuis vrij komt, maar volgens het college hoeft dat elkaar ook niet uit te sluiten. Een supermarkt op een bedrijven terrein wordt uitgesloten. Het col lege wil daar op gebied van detail handel alleen meubelzaken, doe-het-zelfzaken, tuincentra, garagebedrijven en zaken in kam- peerartikelen toestaan. Voor alle overige branches wil het college geen vrijstelling verlenen. Het rapport over de voorzieningen structuur wordt in de commissie Grondgebied op verzoek van de politieke partijen in combinatie met het parkeerplan Den Burg behan deld, zodat alles tegen elkaar kan worden afgewogen. www.speedheat.nl Dealer voor Texel: Romein Dros tel. 321 263 vangen, maakten ze er een boei ende voorstelling van. Dat vonden ook de kinderen, die muisstil waren, af en toe hard moesten lachen en de vertellers tijdens de nazit over stelpten met vragen. Wat een kor set was, wisten de meesten nog wel, maar op de vraag waarvoor een rozenkrans diende, had nie mand een antwoord. Eén iemand wilde weten welke straf je van de priester kreeg als je iets zondigs had opgebiecht. Heel praktisch vroeg iemand waar destijds in Oos terend werd geschaatst. Eén van de meest brandende vragen was of alle vrouwen de oorlog hadden meegemaakt en wat ze daarin alle maal voor verschrikkelijks hadden beleefd, terwijl ook de watersnood in 1953 de tongen losmaakte. Gevraagd om een slotoordeel, rea geerde de jeugd onverdeeld posi tief. 'Leerzaam, hartstikke grappig en origineel', prees een meisje. Een jongen had nog wel een kleine kanttekening: 'Die liedjes vond ik super irritant.' (Foto Joop Rommets) De Openbare Bibliotheek aan de Drijverstraat in Den Burg zal niet meer als stembureau worden gebruikt. De ruimte van deze loca tie is te krap, biedt te weinig pri vacy en voldoet daarom niet meer aan de eisen van de Kieswet. Als vervangende ruimte hebben b en w het gebouw van de Bewoners vereniging van Woontij aan de Thijsselaan aangewezen. ERKEND OPEL REPARATEUR (Advertentie) (jrocn TwartsJextU In het harL, Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. PROFICIAT Tandarts Hans de Winter heeft er nooit spijt van gehad dat hij 35 jaar geleden terugkeerde naar zijn geboor te-eiland.

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 1