set gelnagels Intens® Gemeente Texel bekendmakingen www.texel.n Februari aanbieding Alessandro TEXELSE 8 COURANT schoonheidssalon Drogisterij Mets Weverstraat 19 tel. 0222-312371 <feCWDaES3DoCD qdedsgoS Voor een betrouwbare gebruikte auto slaagt u gewoon op Texel. Ook voor schadeherstel kunt u alles vinden op www.texelseautopagina.nl PARRAFINE HANDPAKKING JeandArcil BOUWZAKEN EVENEMENTEN VERGADERINGEN VERKEERSZAKEN MEDEDELINGEN GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN 3 MAART 2010 VRIJDAG 29 JANUARI 2010 D Garage Dros Garage Westend betsema RENTENAAR Als u een afspraak maakt voor een uitgebreide gezichtsbehandeling (1,5 uur) in de maanden januari en februari, ontvangt u een heerlijke verzorgende t.w.v. 10,gratis! Petra Graaf Telefoon 320 317 W Aangevraagde bouwvergunningen (1795 VJ) Roggeslootweg 125 in De Cocksdorp: ver groten van een dakkapel (ontvangen 15 januari 2010); (1797 RH) Westerweg 94 in Den Hoorn: geheel oprich ten van een landbouwschuur (ontvangen 15 januari 2010); (1791 TE) Korfbaeck 27 in Den Burg: geheel, gedeeltelijk plaatsen,vernieuwen van een dakkapel (ontvangen 19 januari 2010); (1794 BD) Kotterstraat 27 in Oosterend: geheel plaatsen van een dakkapel (ontvangen 20 januari 2010); (1797 AB) Diek 22 in Den Hoorn: gedeeltelijk vergroten van een schuur (ontvan gen 20 januari 2010); (1795 AM) Molenlaan 1 in De Cocksdorp: geheel oprichten van een bijgebouw en vergroten van een winkel (ontvangen 20 januari 2010); (1795 HC) Roggeslootweg 525 in De Cocksdorp:geheel oprichten van een dakkapel (ontvangen 21 januari 2010); (1795) Molenlaan in De Cocksdorp: geheel op richten van een houten uitkijkpunt/molen (ontvangen 21 januari 2010); (1795) Molenlaan in De Cocksdorp: plaatsen van molen met uitzicht bordes (ontvangen 21 januari 2010); (1791 NN) Grensweg 322 in Den Burg: gedeeltelijk vergroten van een recreatiewoning (ontvangen 25 januari 2010). Aangevraagde sloopvergunningen (1797 AJ) Herenstraat 58 in Den Hoorn: geheel slopen van een woning (ontvangen 15 januari 2010). Tegen deze kennisgevingen kunt u geen bezwaren maken. Bezwaren kunt u pas indienen als de bouwvergunningen en gebruiksvergunningen zijn verleend. Verleende bouwvergunningen en gebruiksvergunningen worden gepubliceerd. Verleende sloopvergunning (1795 MC) Krimweg 650 in De Cocksdorp: slopen van een huis en schuur (verzonden 25 januari 2010). Verleende bouwvergunning en ontheffing 3.6.1.c Wro (1793 AE) Hogereind 67 in De Waal: geheel verande ren van een schuur (verzonden 25 januari 2010). Bovengenoemde vergunningen kunt u inzien bij de Publieksbalie van het gemeentehuis. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden binnen zes weken na de dag waarop de besluiten zijn bekendgemaakt verzenddatum) een bezwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders. Het bezwaarschrift wordt ondertekend en dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en een afschrift van het bestreden besluit. Indien een bezwaarschrift is ingediend, is het in spoedeisende gevallen mogelijk om daarnaast een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de voorzie ningen rechter van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Van de indiener van een dergelijk verzoekschrift wordt een bedrag aan griffierechten geheven. Verleende bouwvergunning en ontheffing artikel 3.23 Wet ruimtelijke ordening Burgemeester en wethouders van Texel maken be kend, dat zij ontheffingen van de geldende bestem mingsplannen en bouwvergunningen verlenen voor de navolgende aanvragen om bouwvergunning met toepassing van ontheffing artikel 3.23 Wro: (1791 GX) Boogerd 2 inDen Burg: geheel vernieu wen van een bijkeuken/berging (geen zienswijzen ingediend); (1791 TE) Korfbaeck in Den Burg: plaatsen van een fiets- en voetgangersbrug (geen zienswijzen inge diend). De verleende bouwvergunningen en ontheffingen van het bestem mingsplan (die zijn voorbereid met toepassing van afdeling 3.4 van de Algemene wet bestuursrecht) liggen met ingang van 1 februari 2010 gedurende 6 weken ter inzage. Beroep Belanghebbenden die het niet eens zijn met het bovengenoemde besluiten en tegen de ontwerpbou wvergunning(en) en/of de ontwerp ontheffing(en) een zienswijze hebben ingediend, alsmede belangheb benden die niet verweten kan worden geen zienswijze te hebben ingediend, kunnen beroep instellen. Dit beroep dient binnen zes weken na de dag dat het besluit ter inzage is gelegd ingediend te worden bij de rechtbank in Alkmaar (Postbus 2511800 BG Alkmaar). Het beroepschrift dient in ieder geval te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht, de gronden van het beroep en zo mogelijk een afschrift van het bestreden besluit. Van de indiener van een dergelijk beroepschrift wordt een bedrag aan griffierechten geheven. Voorlopige voorziening Indien een beroepschrift is ingediend, is het in spoed eisende gevallen mogelijk om daarnaast een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Alkmaar (Postbus 251, 1800 BG Alkmaar). Van de indiener van een dergelijk verzoekschrift wordt een bedrag aan griffierechten geheven. Gebruik mobiele puinbreker Schansweg 6 te Den Burg Burgemeester en Wethouders brengen ter algemene kennis, dat ingevolge het Besluit mobiel breken bouw en sloopafval, zij op 22 januari 2010 door Loonbedrijf Dros schriftelijk in kennis zijn gesteld van het voorne men om een mobiele puinbreker te gebruiken op een terrein gelegen aan de Schansweg 6 te Den Burg. De melding bevat alle vereiste gegevens. Het betreft het breken van puin tot granulaat dat is vrijgekomen bij de sloop van een voormalig jeugdherberg. Er wordt geen puin van elders aangevoerd. De werkzaamheden zullen plaatsvinden gedurende één week in de periode vanaf 8 februari tot 15 februari 2010. Vanaf vrijdag 29 januari 2010 tot en met 12 februari 2010 ligt de melding en alle daarvoor relevante open bare stukken op werkdagen tijdens de gebruikelijke openingstijden ter inzage openingstijden bij de Pu blieksbalie van het gemeentehuis. Er zijn geen bezwaar- en beroepsmogelijk mogelijk tegen deze melding. Nadere inlichtingen kunnen worden verkregen bij het team vergunningen, de heer J. Veltkamp, telefoon 0222 362190. Aangevraagde evenementenvergunningen De volgende organisaties hebben vergunning aange vraagd voor een evenement: IJsclub De Koog voor het organiseren van diverse kofferbakmarkten op het parkeerterrein bij zwembad Calluna, Schumakersweg 3, De Koog, op 5 april, 13 mei, 24 mei, 13 juni, 27 juni, 11 juli, 25 juli, 8 augustus, 22 augustus, 5 september en 17 oktober 2010. Staatsbosbeheer en Nationaal Park Duinen van Texel voor het organiseren van een Natuurmarkt in het bos bij hetTurfveld op 15 mei 2010. Yoni Vogeltheater voor het organiseren van een the atervoorstelling in een schuur op een nog nader te bepalen locatie van 16 juli tot en met 14 augustus 2010. MAB-Club Texel voor het organiseren van een auto cross op de autocrossbaan in Eierland op 18 juli en 15 augustus 2010. MAB-Club Texel voor het organiseren van de Gerrit Zijmbokaal op en rond de autocrossbaan in Eierland op 31 oktober 2010. Bovenstaande aanvragen liggen ter inzage bij de Publieksbalie op het gemeentehuis. Belanghebbenden kunnen binnen twee weken na publicatie een schriftelijke zienswijze indienen bij de burgemeester, Postbus 200, 1790 AE in Den Burg. De raads- en commissieleden vergaderen De raad en de commissies van de raad komen elke 6 weken, volgens een vastgesteld vergaderschema, in vergadering bijeen. Vergaderingen zijn openbaar en vinden plaats in de raadszaal van het gemeentehuis; de deur is open vanaf 19:45. U bent altijd welkom om te komen luisteren of in te komen spreken over een onderwerp wat op de agenda staat of een an der onderwerp waarover u de commissieleden wil informeren. Wilt u meer weten of wenst u in te spreken? Dan kunt u contact opnemen met de raadsgriffier mevrouw M. de Porto (telefoon 362145 of mail mdeporto@texel. nl). Actuele vergaderstukken en de agenda's kunt u vin den op onze website www.texel.nl onder: Volg de gemeente, de politiek, het beleid Volg de politiek Agenda's verslagen. Hierbij kondigen we de eerstvolgende serie verga deringen van 2010 aan. Maandag 1 februari 2010: vergadering van de com missie Grondgebied om 20:00 in de raadszaal Op de agenda onder andere: Toekomstvisie voorzieningenstructuur. Parkeerplan Den Burg 2009. Evaluatie parkeren voor vergunninghouders. Bestemmingsplan Groeneplaats 14. Woensdag 3 februari 2010: vergadering van de commissie Welzijn om 20:00 in de raadszaal Op de agenda onder andere: Herwaardering grondslagen waarderingssubsidies 2010. Wet Investeren in jongeren: Verordening werkleer- aanbod. Waddenbrede evaluatie toelage uitwonende stu derende en de aanvullende tegemoetkoming OV Jaarkaart. Donderdag 4 februari 2010: vergadering van de commissie Middelen om 20:00 in de raadszaal Op de agenda onder andere: Energie voor Texel - Uitvoeringsprogramma Ener gievisie. Samenstelling commissie Bezwaarschriften Agenda lokale welstandscommissie De lokale welstandscommissie vergadert tweewe kelijks op dinsdag vanaf 11.30 uur. De agenda is voor een ieder ter inzage op www.texel.nl Volg de gemeente, de politiek, het beleid Volg de politiek Agenda's verslagen. Daarnaast ligt de agenda ter inzage bij de publieksbalie vanaf maandag vooraf gaande aan de betreffende vergadering. Als u een (betaald) vooroverleg of previsie wenst kunt u dit aanmelden via de gemeentelijke plantoelichter de heer F. Nijdam (0222) 36 21 85. Tijdelijke verkeersmaatregelen Burgemeester en Wethouders van Texel maken bekend dat vanwege werkzaamheden de volgende tijdelijke verkeersmaatregelen nodig zijn: In bosgebied De Dennen het afsluiten van de Rozen- dijk, tussen Grensweg en Smitsweg, voor alle verkeer van maandag 8 februari tot vrijdag 2 april 2010. In bosgebied De Dennen het afsluiten van de Califor- niëweg, vooralle doorgaande verkeer van woensdag 3 februari tot vrijdag 12 februari 2010. In bosgebied De Dennen het afsluiten van de Califor- niëweg, voor alle doorgaande verkeer van maandag 1 maart tot vrijdag 12 maart 2010. De werkzaamheden zijn afhankelijk van weersom standigheden, vertragingen zijn daardoor mogelijk. De verkeersmaatregelen worden genomen om de veilig heid van de verkeersdeelnemers en de werkers aan de weg te bevorderen. Meer informatie over de verkeersmaatregelen van tijde lijke aard is te verkrijgen bij de heer D. van Sijp van de afdeling gemeentewerken, telefoon 06 13225221 Protocol termijnstelling en dwangsombedragen opnieuw vastgesteld Wetten en regels zijn er om te worden nageleefd. Dan blijft Texel voor inwoner en toerist een aantrekkelijke en veilige gemeente. Soms is het nodig dat de gemeente de naleving afdwingt. De gemeente kan bijvoorbeeld een dwangsom opleggen of bestuursdwang toepas sen. Een dwangsom is een financiële prikkel die iemand moet bewegen een overtreding zelf op te heffen. De Vrijdag 19 februari in Dorpscafé de Nieuwe Zwaan, 20:00: Verkiezingsdebat Alle 7 partijen die aan de verkiezingen op 3 maart meedoen bespreken de thema's die tellen voor Texel. overtreder krijgt hier wel enige tijd voor (de begunsti gingstermijn). Hoe hoog de dwangsom is en hoe lang de begunstigingstermijn moet zijn, hangt af van de omstandigheden, soort en ernst van de overtreding. Om dit in goede banen te leiden, hebben burgemeester en wethouders het "Protocol termijnstelling en dwang sombedragen" opnieuw vastgesteld. In het protocol staan standaardtermijnen en -dwang sombedragen. Deze zijn gekoppeld aan overtredingen van onder andere de bestemmingsplannen, bouwregels en regels op het gebied van (brand)veiligheid. Het protocol is een beleidsregel waarmee de gemeente duidelijk en transparant wil zijn over het handhavings beleid. De bedragen in het protocol dienen jaarlijks te worden aangepast aan de inflatie, daarom is het opnieuw vastgesteld. Het kan voorkomen dat een dwangsom er niet toe leidt dat de overtreder zich alsnog aan de regels houdt. De gemeente kan dan bestuursdwang toepassen en de overtreding op kosten van de overtreder ongedaan maken. Het protocol ligt vanaf 1 februari 2010 vier weken lang ter inzage bij de publieksbalie in het gemeentehuis en op www.texel.nl Volg de gemeente, de politiek, het beleid Volg het beleid Beleidsnota's. Verandering regeling betaalde begeleiding vanuit de AWBZ Per 1 januari 2010 is de regeling betaalde begeleiding vanuit de AWBZ veranderd. Mensen met een beper king hebben geen recht meer op begeleiding of krijgen minder uren begeleiding. MEE Noordwest-Holland heeft van het ministerie van VWS opdracht gekregen om naar oplossingen te zoeken. Mensen die geen of minder recht op begeleiding vanuit de AWBZ hebben kunnen tot 30 juni contact opnemen met de regiokantoren van MEE.Telefonisch via 0900 999 8888 (lokaal tarief) of per e-mail: vraag@mailmee. nl. Binnenlopen in een van de kantoren kan ook. Voor adressen, zie www.meenwh.nl. Hiervoor hoeft u geen cliënt te zijn van MEE. maandag t/m donderdag 8.30 - 12.30 uur vrijdag'1'' 15.00 - 19.00 uur gemeentearchief: dagelijks 10.30 - 12.30 uur 'op vrijdag kunt u geen aangifte doen voor geboorte, huwelijk en overlijden. Wilt u de bekendmakingen per email ontvangen? Meld u aan op www.texel.nl Groeneplaats 1 Postbus 200 1790 AE Den Burg T (0222) 362 121 F (0222) 362 287 E email@texel.nl

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 8