(jroen ^wartsj'exeh in het harL, Woontij bezuinigt en verkoopt extra huizen Hardlopen voor Haïti Vertrouwen in Woningstichting 1 li vrl r 1 Jm Man geslagen met knuppel VVD wil open huis invoeren Politiek debat over landbouw Misleidend Voorzitter PvdA bezoekt Texel Halve marathon binnen 16 uur vol c d - K-Wljl v>s| &EEE DE WIT INSTALLATIETECHNIEK EP: Voordeelland GARAGE IAG www.texelseautopagina.nl T E XE LS li X )lRAN I De Slufter had zaterdagochtend - met een beetje fantasie - veel weg van een besneeuwd, bergachtig landschap met de duinen als 'besneeuwde bergtoppen', de geulen als 'kabbe lende bergbeekjes' en een toendra-achtige begroeiing. Een paar wandelaars namen het ervan de 'Dutch Mountains aan zee' te trotseren. Mede door de vervreemding zag het gebied er nog fraaier uit dan gebruikelijk. ...geen Viagra aan die ram mag voeren...' Fokbeleid bij schapenhouders: 'Trijn, ik zei datje.. OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12445 DINSDAG 2 FEBRUARI 2010 Verschijnt dinsdag en vrijdag Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11, 1790 AA Den Burg, oplage 7.500 Losse nummers 1,20 De horecafami- lie Segers is al sinds 1968 actief op de Stenenplaats en sinds 1975 met een eigen bedrijf. j Zo'n vijfentwin tig jaar was Theo Legierse het gezicht van Sportshop Texel. Vrijdag stond hij voor het laatst in zijn winkel. Windsurfer Dorian van Rijs- selberghe heeft in Miami een wedstrijd om de wereldbeker op zijn naam geschreven. Marleen Heijne uit Eierland wordt mogelijk de volgende generatie Dros die op raadszetel plaatsneemt. een Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. Een 26-jarige man uit Den Burg is in de nacht van vrijdag op zaterdag in de Binnenburg mis handeld na ruzie in een café. De man had zich tegen sluitingstijd nadrukkelijk met de ruzie bemoeid en dat werd hem niet in dank afge nomen. De ruzie speelde zich af rond een aantal jongeren die niet naar buiten wilden. Op straat werd de 26-jarige her kend, waarna een groep mensen zich tegen hem keerde. Hij werd geduwd en met een knuppel op het hoofd geslagen. Het slachtoffer ging daarna direct het café binnen. Volgens de politie vielen zijn ver wondingen mee. Na het voorval ging het verhaal rond dat bij de ruzie een pistool was getrokken, maar dat lag anders volgens de politie. Temand dreigde een pistool te gaan halen, maar dat was dronkenmanspraat', aldus een woordvoerder. De identiteit van de man die de 26-jarige man mishan delde, is bekend. De politie zegt een onderzoek in te stellen. (Advertentie) C/roen ^wartr jéxeh in het harL. Het Centraal Fonds Volkshuis vesting (CFV) heeft er vertrou wen in dat Woontij weer spoedig aan de solvabiliteitseisen van de minister van Wonen, Werken en Integratie zal kunnen voldoen. Dat rapporteert het fonds na bestudering van het financiële herstelplan van de woningstich ting. Het herstelplan omvat diverse maatregelen. Eén van de belang rijkste is een structurele besparing op de bedrijfskosten van €184.000,- per jaar. Daartoe wordt het perso neelsbestand met ongeveer tien procent verkleind. Directeur Jan van Andel vertelt er 'voorlopig' vanuit te gaan dat gedwongen ont slagen niet nodig zijn. 'Enkele tijde lijke contracten worden niet ver lengd. Afgelopen najaar is iemand die zich met de verhuur bezighield gestopt en niet vervangen. Binnen kort lopen de contracten van twee technische medewerkers af. Ook zij komen niet terug.' Kleinere bedragen worden bezui nigd door te snoeien op het oplei dingsbudget, minder te adverteren (en meer te verwijzen naar de eigen website) en het bewonersmagazine nog maar twee in plaats van vier keer per jaar te laten verschijnen. De opbrengsten worden vergroot door de verkoop van huizen en garages. 'We verkopen ieder jaar zo'n dertig woningen. Dit jaar zul len dat er vijftien extra zijn. Dat zijn de huizen uit een project dat we op Noorderhaven bij Julianadorp reali seren.' Ten slotte is het CFV positief over een ander boekhoudkundig systeem, waarbij kostenposten worden herverdeeld, evenals een verlaging van kosten percentages van Koopgarant en het volledig doorvoeren van het harmonisatie beleid. veel mensen zich nog even opge geven voor ze naar hun werk gin gen', vertelt Frans Hopman, woord voerder van de organiserende stichting. Om 16.00 uur was de limiet bereikt. Een uitzondering wordt alleen nog gemaakt voor leden van Atletiekvereniging Texel, die een 'status aparte' hebben en zich nog de hele week kunnen aan melden. Van alle deelnemers wil ongeveer tweederde de 21,1 kilometer lopen De WD wil het systeem van commissie- en raadsvergaderin gen veranderen. De liberalen vinden dat het zoge heten 'open huis' moet worden ingevoerd om de inbreng van Texe laars op de politiek en besluitvor ming in de raad te vergroten. Het systeem van het 'open huis' Agrarische Jongeren Texel verzorgt vrijdag 12 februari een politiek debat, dat in het teken van de landbouw zal staan. Alle politieke partijen hebben toegezegd op deze avond aanwezig te zijn. Tijdens de bijeenkomst worden diverse land- bouwgerichte onderwerpen aan gesneden. De avond wordt gehou den in Stayokay in Den Burg en begint om 19.30 uur. ledereen is welkom. Voor meer informatie: ajtexel@hotmail.com. en eenderde de 10 kilometer. In cijfers is die verhouding 1027 om 573. Zo'n 39 procent van alle lopers is vrouw. De oudste deelnemer is 71 jaar, de gemiddelde leeftijd is 44 jaar. Verreweg de meesten komen uit Nederland. Uit Duitsland komen 32 deelnemers, uit België 7 en uit Zwitserland 3. 'En er zal ongetwijfeld nog een Mexicaan bijkomen. German Silva, onze ambassadeur, heeft zich niet aangemeld, maar hij is altijd wel kom', aldus Hopman. houdt in dat er om de paar weken op één avond meerdere commis sievergaderingen tegelijk worden gehouden met aansluitend een raadsvergadering om besluiten te nemen. Dat moet de snelheid in besluitvorming vergroten. Nu zijn er om de zes weken com missievergaderingen en om de zes weken een raadsvergadering, waardoor er soms de nodige tijd overheen gaat als de politieke par tijen een onderwerp nog eens in commissieverband willen bespre ken. De WD zegt ook de rol van dorpscommissies te willen verste vigen. 'Zij zijn immers een belang rijke spreekbuis voor inwoners van de dorpen.' Diverse Texelaars hebben een fac tuur ontvangen van Biz Telefoon gids 2010, voor een bedrag van €295,12, incl. BTW. Bij bestudering van de kleine lettertjes blijkt dat het niet om een factuur maar om een aanbieding gaat. Toch is het mislei dend, ook al omdat een acceptgiro is aangehecht met het verzoek bin nen veertien dagen te betalen. PvdA-voorzitter Lilianne Plou- men brengt zaterdag 6 februari een bezoek aan Texel. Ploumen is aanwezig bij een dis cussie over dorpshuizen in De Wie lewaal en ze wordt door TESO bij gepraat over de aanbesteding van de Waddenveren en de verplaat sing van de veerhaven in Den Hel der. Bij de discussie over dorps huizen wordt over de toekomst gesproken aan de hand van een provinciale beleidsnota die onder leiding van Ger Praamsta is opge steld. De PvdA zegt voorzitter Ploumen op die manier te willen laten zien dat Nederland meer is dan de Randstad en dat de bevol king op Texel dicht bij de politiek staat. De discussie in De Wiele waal duurt van 14.00 tot 16.00 uur. Belangstellenden zijn welkom. Eenentwintig kinderen in De Koog hebben zaterdag ruim 4300 euro opgehaald met een spon sorloop voor Haïti. De kinderen renden rondjes door de Dorpsstraat en over de Nikadel. Voor elk rondje werden ze gespon sord door ouders, vrienden en der den. De meeste kinderen liepen gemiddeld 23 rondjes. De actie was georganiseerd door de Jeugd club van De Koog. Oud-burge meester Joke Geldorp en vier in Haïti geboren kinderen (die in De Koog op school zitten) losten het startschot. Diverse volwassenen waren van te voren druk in de weer geweest om het parcours sneeuw vrij te krijgen. Gerard Zoetelief schoot ze daarbij te hulp met zijn veegmachine. Het geld gaat naar de Stichting Projecthulp Haïti (www.projecthulp.nl), een stichting die structurele hulp biedt aan het getroffen land. (Foto Jeroen van Hattum) (Foto Jeroen van Hattum) Ze waren al voorbereid op een beetje drukte, nadat de derde editie vorig jaar binnen drie dagen was volgeboekt. Maar wat er gisteren gebeurde, overtrof zelfs de stoutste verwachtingen van de meest optimistische organisator. Om 16.00 uur, 16 uur na de start van de inschrijving, waren alle 1600 plaatsen van de Texel Halve Marathon volge boekt. De stormloop barstte direct los. Al binnen een uur na middernacht hadden 673 deelnemers zich via www.texelhalvemarathon.nl aan gemeld. 'Daarna druppelde het gestaag door, maar om 6.00 uur werd het weer druk. Tot 10.00 uur kwamen er nog eens ruim 600 deelnemers bij. Kennelijk hebben

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 1