Marleen Heijne vierde bij Texels Belang 'Mensen komen niet voor niks naar Texel' Oud-leerlingen spelen in Wielewaal Erfenis van zussen roept slechtste op -Reümmt 1 «ai L Pe TEXELSE 9 COURANT Brengt u thuis! Tel. 0222-315555 Imfo ALVIN V MASTERY lyioviE^p, Nieuw Bloed Leefbaarheid Geknipt Korting it Voor de film een hapje eten? Dat kan in ons gezellige eetcafé! yjj Truus Trut de Terlenka's Dit bijzondere ge zelschap pro beert de ladders van de vader landse hitlijsten te beklimmen met de single Alle leuke jongens. De clip met speciale gasten als ALEX, HANS VERSNEL en PETER BEENSE als amb tenaar van de burgerlijke stand, is vorig jaar zomer opgenomen in Barsingerhorn en te zien op www.truustrut.nl. DINSDAG 02 FEBRUARI 2010 Marleen Heijne: 'School, dorpshuis en van de buitendorpen.' Haar opa Cor Dros en moeder Corry Heijne zaten al eens in de gemeenteraad. Mogelijk wordt zij de volgende generatie Dros die na de verkiezingen op een Woensdag 3 maart zijn de gemeenteraadsverkiezingen. De Texelse Courant spreekt de komende weken met kandidaat raadsleden die op een verkies bare plaats staan. supermarkt belangrijk voor leefbaarheid (Foto Jeroen van Hattum) cadeautje van moeder. Daarna ben ik naar ledenvergaderingen gegaan en van lieverlee kwam ik in de steunfractie. Een tijdje geleden vroeg het bestuur of ik kandidaat wilde zijn. Ik heb ja gezegd, omdat ik meer tijd heb nu de kinderen (10 en 7) wat ouder zijn.' Heijne is op meerdere fronten actief. Ze is secretaris van het algemeen bestuur van de organi satie die de viering van 175 jaar polder Eierland voorbereidt en lid van de dorpscommissie. In die rol was ze betrokken bij de komst van volle tevredenheid terug naar het eiland. 'Je moet niet telkens kijken waar het elders beter is. Je kunt ook genieten van al het goeds dat we hier hebben. Dat realiseerde ik me achter de balie van De Shelter. Mensen komen niet voor niks van heinde en ver naar Texel om hier vakantie te vieren. Iemand uit bij voorbeeld het Ruhrgebied kan hier echt genieten van de schone lucht.' Het in stand houden van de voor zieningen die Texel leefbaar maken, is een punt waar Heijne zich als raadslid op zou willen richten. 'Je ziet dat het voor jongeren lastig is aan een huis te komen, omdat met name kophuizen moeilijk te betalen zijn. En voor ouderen wordt het lastiger in het eigen dorp te blijven wonen omdat er niet voldoende seniorenwoningen zijn, waardoor ze naar Den Burg moeten verhui zen. Dan worden mensen gedwon gen tot een keuze die ze eigenlijk niet wilde maken en dat kan niet de bedoeling zijn. Het is dus van belang dat er voldoende huizen voor senioren en jongeren zijn.' De aanwezigheid van scholen in de buitendorpen is volgens Heijne eveneens van belang voor de leef baarheid. Zelf maakte ze een paar raadszetel plaatsneemt. Marleen Heijne (34) uit Eierland staat vier de op de kieslijst van Texels Belang. Ze is geen opvolgster van haar moeder en haar opa die beiden raadslid en wethouder waren, ver telt Heijne. 'Dat ik me beschikbaar stel, is een keuze die ik zelf heb gemaakt', vertelt Heijne, waarna ze lachend toevoegt 'er wel erfelijk mee belast te zijn.' De familie Dros heeft van oudsher veel bestuurs functies op het eiland bekleed. De geboren en getogen Texelse is al een paar jaar actief binnen de steunfractie van Texels Belang, waarvan ze op haar achttiende verjaardag lid werd. 'Dat was een de koningslinden langs de Molen laan als vervanging voor de gekap te iepen. Ze doet de administratie van het tegelzetbedrijf van haar partner Peter Witte en tot vorig jaar was ze medewerker reserveringen en marketing bij TexelCampings. Heijne groeide op in Eierland ('ik ben geboren in de smederij van mijn opa'), woonde een paar jaar in Saoedi-Arabië toen haar vader daar werkte en vertoefde voor stu die een paar jaar in Den Helder en Amsterdam. Daarna keerde ze tot jaar geleden de sluiting van de Strijbosschool in Midden-Eierland mee, waardoor haar kinderen naar een andere school moesten. 'Aan de ene kant was dat niet zo erg, omdat die school wel erg klein begon te worden. Mijn zoon was op een gegeven moment het enige kind in zijn groep. Maar met het verdwijnen van de school verdween ook een sociaal trefpunt van de polder. Zoiets wordt nu wel weer goedgemaakt met bijvoorbeeld het polderfeest, maar je voelt het wel.' Een erfenis van twee zussen speelde een belangrijke rol bij het toneelstuk Neem je zuster in de maling van Delia Groenendijk dat de Vereniging van Oud-leerlingen zaterdag opvoerde in een uitver kocht dorpshuis De Wielewaal in De Waal. Het geld maakte het slechtste los bij menig personage in de criminele komedie, al hiel den sommigen het moreel hoog. De zussen waren Ina en Toos die met verve door Kim Kooistra-Appel- man en Deborah Vlaming als twee tuttende, ongetrouwde oude bes sen werden neergezet. Tot hun ongenoegen werden zij verrast door de terugkeer van hun niet-deugen- de broer Arie (Fred van Helden) die zij liever zagen gaan dan komen. Arie verblijft aanvankelijk in een opvanghuis van een dominee, maar daar hebben ze al snel genoeg van hem, waarna de vrouw van de dominee (Gretha Blom) hem afle vert bij de zussen. Zij mogen een tijdje op hun broer passen. Het leidt acuut tot gezondheidsklachten bij de zussen, waardoor een huisarts (Kees Zijm) en zijn assistente (Linda Krotje) om de haverklap bij de zus sen op de stoep staan. Het spel had even nodig om op gang te komen, maar daarna ont wikkelde het zich tot een onderhou dend en aangenaam verhaal. De Oud-leerlingen hadden een stuk gekozen dat zich leuk ontwikkelde en veel dubbele lagen had en dat kwam het spel ten goede. Dat werd voor een belangrijk deel gedragen door Vlaming en Kooistra die bijna continu op het podium stonden en veel aan het woord waren. Zij zagen er, door het kap- en grimewerk van Juul Swarthoff en Hanneke Drijver, echt uit als oude besjes en dat beeld werd nog eens vergroot met moeizame loopjes en beverige bewegingen. Van Helden nam een belangrijk deel voor zijn rekening door broer Arie als een shabby en laveloos figuur neer te zetten. Hij zag er ongescho ren uit en zijn pak was een maat tekort, waardoor hij meteen de opkomst de lach achter zich aan had. Hij was niet te beroerd om gekleed in een nachtjapon met een bak water op de bank zijn voeten te reinigen. Tot hilariteit van het publiek kwam Van Helden, in het dagelijks leven dominee, op een gegeven moment met een natte wc-borstel ten tonele om 'als leek' zijn zussen te 'zegenen'. Na verloop van tijd werd duidelijk dat ieder zo zijn of haar belangen had. De vrouw van de dominee en de huisarts deden hun best bij de zussen in het gevlei te blijven, omdat zij zowel de kerk als een goed doel van de huisarts op het oog hadden voor hun erfenis. Blom zette de vrouw van de dominee neer als een kordaat type, dat zich ontwikkelde tot een secreet van een mens. Zo stelde zij op een gegeven moment de huisarts (Zijm) voor om gezamenlijk de zussen wat aan te doen, zodat ze allebei een deel van de erfenis zouden krijgen. Dat gesprek werd afgeluisterd door Arie, wat later een cruciale rol zou krijgen. De zussen bleken immers ook niet al te nobel. Nadat Arie zich bij het scheren in zijn nek had gesneden, Hetzelfde geldt volgens haar voor dorpshuizen en supermarkten. 'Je kunt niet zonder.' Daarnaast hecht Heijne belang aan voldoende werkgelegenheid. 'Op die manier kunnen we het eiland aantrekkelijk laten zijn voor jonge ren en jonge gezinnen. Het is alleen jammer dat er weinig werk op hbo- niveau is in verhouding tot het werk op mbo-niveau. Dat is ook iets om in de gaten te houden.' Zelf volgde Heijne een hbo-opleiding milieutechnologie, maar daar doet ze op het eiland op het moment weinig mee. Vanuit die studie was ze wel op De Shelter (onderdeel TexelCampings) verantwoordelijk voor de komst van een Gouden Milieubarometer. Hoe om te gaan met de besparin gen die eraan zitten te komen als er wordt gekort op het Gemeente fonds, is voor Heijne een lastige vraag. 'Ik vind dat we eerst zouden moeten kiezen voor besparen op de uitgaven en dat we daarna eventueel pas denken aan een ver hoging van de inkomsten. Ik heb zelf wel even gedacht over wat je nog met de toeristenbelasting zou kunnen doen, maar je moet toch een gastvrij eiland blijven.' De vraag met wie Texel intensiever zou moeten samenwerken, is vol gens Heijne afhankelijk van het onderwerp. 'Als het om het Wad dengebied gaat, moeten we met de andere eilanden samenwerken. Maar je zult ook met Den Helder moeten samenwerken. Kijk bijvoor beeld naar de brandweer en je hebt ook je lijnen met de provincie lopen.' Doordat haar moeder van 2002 tot 2006 wethouder was en daarvoor acht jaar raadslid kreeg Heijne thuis al een en ander mee van de politiek. 'Dat was niet altijd even leuk. Er komt veel op je af en je kunt het nooit in de ogen van iedereen goed doen. Toch heb ik voor mezelf de afweging gemaakt me wel beschikbaar te stellen. Je moet er toch met elkaar voor zor gen dat het goed blijft gaan op Texel.' Onder het kopje Hollandse Nieuwe besteedde het weekblad Privé aandacht aan de feestband Truus Trut en de Terlenka's, waarvan ook de Texelse Kees 'Tesselaar' Klaas- sen deel uitmaakt. UIT ladder Vrijdag 5 februari 20.30 uur GEEN FAMILIE met 'Help ons' Entree €16,00 (Diner vooraf mogelijk, reserveren gewenst) Zaterdag 6 13 februari 19.00 uur Diner Cabaret Vrijdag 19 februari en zaterdag 20 februari* 20.30 uur Jan Rot met Hallelujah Entree €15,00 (Diner vooraf mogelijk, reserveren gewenst) info@kiif12.nl 0222-319633 www.klif12.ni De vrouw van de dokter (Inge Vermeulen), broer Arie (Fred van Helden), zus Toos (Deborah Vlaming), de net ontmaskerde vrouw van de dominee (Gretha Blom), de dokter (Kees Zijm), zijn assistente (Linda Krotje) en zus Ina (Kim Kooistra) tijdens de voorstelling in De Wielewaal. toonden zij weinig animo hem te helpen, omdat ze zo mooi van hem af konden komen. De beste Arie bleek echter niet dood, waardoor hij als enige wist dat zijn zussen niet het beste met hem voor hadden, maar dat zij op hun beurt iets slechts van de vrouw van de dominee kon den verwachten. Dat leidde ertoe dat Arie in eerste instantie besloot onder één hoedje samen te spelen met de vrouw van de dominee en zogenaamd ging 'spoken' bij zijn zussen. Die raakten daardoor zo van de leg (Vlaming en Kooistra ging steeds zenuwachtiger spelen) dat de vrouw van de dominee ze rijp maakte voor een gesprek met een medium (door haarzelf gespeeld) om met Arie in contact te komen. Het 'medium' maakte de zussen daarna zogenaamd op ver zoek van Arie wijs dat ze al hun geld aan de Lions Club (waarvan de domineesvrouw bestuurslid was) moesten overmaken, dan zou Arie ophouden met spoken. Het leuke was dat de zussen over duidelijk een oor werd aangenaaid, maar dat het ook geloofwaardig overkwam dat zij dat zelf niet in de gaten hadden. Broer Arie bleek uit eindelijk mee te vallen: hij koos er toch voor zijn zussen te helpen de vrouw van de dominee te ontmas keren. Dat eind had spannender gemogen (het was niet echt een ontknoping), maar voor de rest was het aangenaam toneelspel. Er zat wel verschil in zwaarte van de rol len, Kees Zijm hoefde als dokter niet erg veel te doen en de rollen van Krotje en Inge Vermeulen (vrouw van de dokter) waren ook niet al te groot in verhouding tot de rest. Krotje en Vermeulen, die hun debuut maakten, speelden verdienstelijk. De regie was in handen van Corrie van Zelm, Nel Witte was souffleuse en Johan Zijm zorgde voor het licht en geluid. De Oud-leerlingen had den bij het decor oog voor detail gehad. Tegen de wand van de huis kamer van de zussen hing een schilderij van de molen van Het Noorden en een stilstaande klok stond bij elk bedrijf op een ander tijdstip. Jeroen van Hattum 18-02-2010 De Huishoudbeurs Prijs €32,- p.p. Inclusief entree, touringcarvervoer en bootkosten. 18-02-2010 Negenmaandenbeurs Prijs €32,- p.p. Inclusief entree, touringcarvervoer en bootkosten. 18-04-2010 MaryPoppins Prijs €92,50 p.p. inclusief ticket tweede rang, touringcarvervoer en bootkosten. Exclusief reserveringskosten Seetickets. mary POPPINS e-mail: info@texeltours.nl telefoon: +31(0)222-315555 www.texeltours.nl Lamstoof - Satéspies - Spareribs - Panini - Kibbeling - etc Programma 04-02 t/m 10-02: 10222 3120271 AVATAR 3D Beleef dit fantastische avontuur in 3D! Do 20.00. Vr,za 21.45. Di,wo 20.00 MILLENNIUM 2; DE VROUW DIE MET VUUR SPEELDE Naar de gelijknamige boekenserie1 Vr,za 19.00. Zo,ma 20.00. Di 14.00 I IT'S COMPLICATED Romantische komedie met Meryl Streep Vr,za 16.00 18.45. Zo 16.00 Ma,di 20.15. Wo 16.00 BROTHERS Drama van Jim Sheridan en met Jake Gyllenhaal, Natalie PortmanTobey Maguire Vr,za 21.30. Zo,wo 20.15. Di 13.30 DE HEL VAN '63 O© Drama over de elfstedentocht van 1963 Vr,za,zo,wo 13.30 ALVIN EN DE CHIPMUNKS 2 Nederlands gesproken Vr,za 13.00. Zo,wo 14.00 MYSTERY MOVIE Laatje voor 5 euro verrassen door een voorpremière van de nieuwste film! Donderdag 20.15 uur k u. daryThannah ZWEM MEE IN 3D Een unieke ervaring met de documentaires Dolphins Whales Oceans Wonderland Vr,za,zo,wo 16.15. IN DIGITAL 3D DINSDAGMIDDAG - SENIOREN VOORST EL LING EN: Het geluid staat zachter en de lichten bij binnenkomst hoger! Entree is 6,50 inclusief een kopje koffie en een koek. Vogelenzang TAXITEXEL

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 9