Cjrocn kwartsJ~exelin het harL, OSG in problemen door uitstellen plan Gratis computer lage inkomens De Russenoorlog in Cinema Texel Stroomuitval baart zorgen Visman voelt iets voor McDonald's autospuiterij betsema Ondernemers Robert Frido Boom en Herman Blom hoefden niet lang na te denken toen Johan Hutjes hen aanbood De Zeester over te nemen. 'We hadden hem een jaar of drie geleden al eens gepolst. Je krijgt maar één keer de kans om het bedrijf van je concullega over te nemen en die heb ben wij gepakt. We zien hier toekomst in. Het is een goed lopend bedrijf en een knap schepie, dat altijd goed is onderhouden. Bovendien doen we dit zelf ook al jaren. Wat dat betreft verandert er niet zoveel.' Het bedrijf van Boom en Blom telt nu drie schepen, waar mee ze toeristen rondvaren. Naast De Zeester zijn dat de TX10 Emmie en de TX20 Orion. Met ruim tien bemannings leden begint ook het personeelsbestand allure te krijgen, bevestigen ze. Boom: 'En dan tel je onszelf nog niet mee en ook onze vrouwen niet. Zij zijn altijd onzichtbaar, maar van onschatbare waarde.' Blom: 'Als de thuisbasis er niet ach ter staat, dan kun je niet zes of zeven dagen per week gas- geven.' Die drukte is voor Hutjes reden het wat rustiger aan te gaan doen. 'Het werk blijft fantastisch mooi, maar ik ben Woelmuis er op mijn twaalfde mee begonnen en ben inmiddels ook de zestig gepasseerd. Ik heb nu nog de tijd buiten mijn werk om te genieten. Komt bij dat ik er nog wat bij betrokken kan blijven en nog geregeld zal varen. Dit is voor mij de ide ale oplossing.' Hutjes heeft zijn hele leven gevaren. Aanvankelijk als bemanningslid van diverse garnalenkotters, zo'n vijfender tig jaar geleden begon hij voor zichzelf en ging hij rond vaarten verzorgen. Hij heeft in die tijd drie schepen gehad. De Zeester heeft hij zo'n 24 jaar in bezit gehad. 'Eerder was ze veerboot van Schiermonnikoog, de gewezen Brakzand. Ze is in 1928 gebouwd. Ja joh, die schepen overleven je allemaal.' Hoe zijn toekomst er precies uitziet, weet Hutjes nog niet. 'Ik heb heel veel hobby's: timmeren, fietsen, ik houd van de natuur, ik wil ook gaan reizen. En ik heb nog wat plannen voor de toeristische sector, maar dat hoor je nog wel. Het heeft in ieder geval niets met varen te maken.' www.texelseautopagina.ri TEXELSE^COURANT Super deBoer EP: Voordeelland PATATJE OORLOG OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12446 VRIJDAG 5 FEBRUARI 2010 Verschijnt dinsdag en vrijdag Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11, 1790 AA Den Burg, oplage 7.500 Losse nummers 1,20 Als huiswerk- coack leert Ivo de Bode zijn leerlingen leren en meer struc tuur in hun werk aan te brengen. Oogartsenprak- tijk Opsis heeft een vestiging op Texel geopend, waar men terecht kan voor oogheelkundige handelingen. Met zijn 62 jaar is Frits Androg een opvallende figuur tussen alle talenten die zijn voorgedragen als sportman van het jaar. De Russenoorlog, de documentaire die Arnold van Bruggen over de Opstand der Georgiërs maakte en die afgelopen najaar op het inter nationale festival IDFA in Amster dam in première ging, is waar schijnlijk woensdag 3 maart in Cinema Texel te zien. zondag 4 april, uitgezonden door TV Noord-Flolland. Sinds kort is de DVD van de Rus senoorlog te bestellen op de web site www.derussenoorlog.nl. Ver zending vindt plaats na devertoning op Texel en de televisie-uitzen ding. (Foto Joop Rommets) De film wordt een maand later, op Super In de krant van 29 januari staan twee autopagina's. U kunt daar kiezen tussen Renault, Citroen en Opel. Deze superauto's parkeert u als u ze koopt straks geheid weer bij de supermarkt. De ijsbaan en de vijver bij de Elemert moeten er voor wijken. Van de gemeente mag de supermarkt met superparkeer- veld en al beslist niet op het bedrij venterrein komen. Alleen winkels die daar al zijn, mogen daar zijn. Omwonenden willen wel een supermarkt, maar beslist niet in hun straatje. Die gaan dus straks geheid weer met de superauto om een pak superkoffie. En de gemeente krijgt geheid weer de superschuld van dit alles. En zo maken we elkaar het leven geheid weer superzuur, om niets. Pak de fiets! Woelmuis Ouders met een minimuminko men en schoolgaande kinderen mogen éénmalig op kosten van de gemeente een computer met printer aanschaffen. Wie tot de doelgroep behoort, kan bij een leverancier offerte aanvragen en deze bij de gemeente inleve ren. Na akkoord betaalt de gemeente rechtstreeks aan de leverancier, tot een maximum van €750,-. Om in aanmerking te komen, moe ten in het gezin kinderen zijn vanaf groep 7 in het basisonderwijs tot 18 jaar. B en w hebben voor deze vorm van steun gekozen omdat een computer tegenwoordig bijna een basisvoorziening is. Hij is bedoeld voor kinderen die een computer nodig hebben voor stu die of huiswerk. Belangstellenden kunnen een aan vraag indienen bij het loket Werk, Zorg en Inkomen van de gemeen te, geopend van maandag tot en met donderdag van 8.30 tot 12.30 uur, tel. 362100. Voor informatie hierover kan men ook terecht bij de dorpsservicepunten in de dorps huizen van De Cocksdorp (op maandag, tel. 316507), Den Hoorn (dinsdag, tel. 319586), Oudeschild (dinsdag, tel. 312511), De Koog (woensdag, tel. 317173) en Ooste rend (donderdag, tel. 318691). Het college moet bij netbeheerder Liander navragen hoe de techni sche staat van het stroomnetwerk op Texel. Dat stelde Ben Zegeren (CDA) gisteravond in de raads commissie Middelen. Woensdag en dinsdag ging bij 25 aansluitingen in de Parkstraat in Den Burg twee keer de stroom eraf. Dins dag waren ervan 10.15 tot 13.45 uur problemen, woensdag haperde de stroomvoorziening tussen 14.55 en 15.35 uur. Volgens een woordvoer der van netbeheerder Liander was er sprake van een 'sluimerende sto ring'. Volgens Zegeren, één van de gedupeerde ondernemers, begint het zorgen te baren dat de stroom de laatste tijd geregeld uitvalt. Texel heeft dit jaar inmiddels vijf keer een stroomstoring gehad. De eerste was op 4 januari (198 aan sluitingen in Den Burg), in de nacht van 8 op 9 januari waren 1800 aan sluiting verstoken van stroom en op De OSG dreigt in de problemen te komen doordat de politiek het parkeerplan voor Den Burg heeft uitgesteld. Daardoor dreigt een ander plan voor de inrichting van de omgeving van de scholenge meenschap spaak te lopen, waar door de school het mogelijk zon der plein, toevoerweg en afwatering moet stellen. 'Het risico bestaat dat we straks geen schoolplein hebben', zegt rec tor Henk de Vries desgevraagd, 'en ook geen weg voor vrachtverkeer naar de school. En dat laatste heb ben we toch erg hard nodig als we straks alles terug naar school ver huizen.' Geen inrichting betekent eveneens dat de leerlingen door de modder de school moeten bereiken en dat bij calamiteiten hulpverle ningsvoertuigen niet makkelijk bij school kunnen komen. Het niet doorgaan van een nieuwe afwatering levert bij voorbaat over last op. De Vries: 'Tijdens de bouw hebben het we dat met kunstgrepen in de hand weten te houden, maar na een heftige regenbui hebben we toch een keer wateroverlast gehad. De druk was zo hoog dat het door een fonteintje naar binnen kwam.' De school krijgt meer regenwater te verwerken, omdat de oppervlakte is toegenomen. De kern van de problemen is terug te voeren op het aantal parkeer plaatsen dat volgens de bouwver gunningen bij de OSG en het nieuwe raadhuis aanwezig moet zijn. Daar wordt volgens wethouder Nico Kik kert (grondgebied) niet meer aan voldaan als er geen parkeerterrein op de ijsbaan komt, zoals voorge steld in het parkeerplan dat maan dagavond in de commissie Grond gebied opnieuw werd aangehouden. De coalitiepartijen hebben geen moeite met parkeren op de ijsbaan, maar in commissieverband is de oppositie in de meerderheid en zij vonden dat het parkeerplan nader moet worden onderbouwd. Volgens Kikkert komt daardoor het plan Tussen Dorpskern en Land schapsreservaat, dat over de inrich ting van de omgeving van de OSG gaat, in gevaar. Dat plan kan niet meer aan de ontstane situatie wor den aangepast, anders valt ruim zeven ton aan Europese subsidie weg en zonder dat geld kan de omgeving van de OSG en het nieu we raadhuis niet worden heringe richt. Volgens rector De Vries zou het prettig zijn als er een oplossing komt. Wethouder Kikkert zegt het een brief aan de politieke partijen onacceptabel te vinden als de omgeving van de school niet wordt ingericht. Volgens de wethouder ontstaan op meerdere fronten problemen als parkeren op de ijsbaan niet door gaat. Dan kan de huidige, gebrekki ge parkeerbewegwijzering niet wor- 19 januari ging bij 734 huishoudens in Den Burg en De Cocksdorp het licht uit. Onderzoek van Liander leer de dat bij de eerste drie gevallen kabelstoringen de oorzaak waren. Wethouder Marian Merkelbach zei contact op te nemen met Liander. De storing in de Parkstraat was ove rigens grillig: de ene zaak in de straat had wel stroom, de ander niet. Bij een bedrijf bleven na het herstel van de stroomvoorziening twee stop contacten buiten bedrijf. den vervangen, kunnen parkeerplaatsen voor gehandicap ten niet worden verbeterd en gaat een betere indeling van de huidige grote parkeerterreinen in Den Burg niet door. Volgens het parkeerplan zou een parkeerterrein op de ijsbaan (met plek voor 400 auto's) jaarlijks zo'n €50.000,- kunnen opleveren als €2,50 per parkeerbeurt wordt gevraagd. Het parkeerterrein aan de Emma- laan telt op het moment 162 plek ken, waarvan 140 openbaar en 22 voor de OSG. Na herinrichting vol gens het plan Tussen Dorpskern en Landschapsreservaat blijven daar 147 plekken over die allemaal voor de OSG, het nieuwe raadhuis, Stay- okay en het sportpark bestemd zijn. Voor de huidige 140 openbare plek ken moet elders een plek worden gevonden en als het aan het college ligt, wordt dat de ijsbaan. www.speedheat.nl Dea er voor Texe Romein Dros te 321 263 Zijn opmerking dat het misschien een goed idee zou zijn een McDo nald's naar het eiland te halen, zorgde voor een lacherige sfeer in de commissie Middelen. Maar vol gens Frans Visman was het meer dan een losse flodder. 'Je kunt er van denken wat je wilt, maar zo'n bedrijf is wel een grote publieks trekker.' Ben Zegeren (CDA) ant woordde dat er al genoeg snack bars op het eiland zijn en dat je daar ook terecht kunt voor een heerlijke garnalenkroket. Hij nodig de Visman uit met hem mee te gaan en er één te proeven. Na een onderonsje met de op de publieke tribune zittende Jos de Wolf (WD) meldde Joop Groeskamp met een droog gezicht: 'Mijn collega De Wolf zegt dat één van de voor waarden is dat het een bedrijf in de non-foodsector is, maar dat dit in dit geval geen probleem is.' (Advertentie) (jrom 'Zwartsjexels In het harL, Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. Het arbeidsver leden van Hans Dijker (47), eige naar van Pizza Mondo, is gril lig. Hij zit nog vol ideeën. MACDi 0NALD PAST IN FOOD' SECTOR PARKEERDEBAT BLEEK FARCE, MAARRR! RAADSLID MOET ZICH ALS CLOWN VERKLEDEN OM NIET OP TE VALLEN.

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 1