H Passie bij workshops streetdance Artex onds 1EXBJVGBCA.NL Dorpenronde in Den Burg TEXELSE 2 COURANT Twee koren in Question Plaza Muziek en show bij optreden DEK Hardloopboek Footprints herdrukt Valentijn in Cinema Texel Vrijwillig? LANGEVELD DE R00Y TESG Lezing over mosselbanken Belastinghulp Samen werken aan de Texelse samenleving Opienie TEXELSE^COURANT ^rf-77 Oud papier DINSDAG 9 FEBRUARI 2010 u Zo'n 25 Texelaars volgden zater dag bij Artex in Den Burg een mas terclass streetdance bij Virgil Boni facio. Hij is drievoudig Nederlands kampioen streetdance en bekend als deelnemer aan het TV-pro- gramma So You Think You Can Dance. Volgens Artex moest er geld bij om Bonifacio naar het eiland te halen, maar was dat het waard. 'Voor onze jeugd is het uit stekend af en toe een masterclass te volgen bij een dergelijke bekend heid. Iemand waarvan de passie voor het dansen afspat en die hen weer heel andere dingen bijleert', aldus directeur Pauline Folkerts. De sfeer tijdens de lessen was goed en er werd keihard gewerkt. (Foto Jeroen van Hattum) DEK geeft zaterdag 13 februari het jaarlijkse winteroptreden in Burge meester de Koninghal in Den Burg. Daarbij betreden alle geledingen - fanfare, drumband en majorettes - het podium. Zoals de vaste volgers al weten, besteedt de Hoornder muziekvereniging, die dit jaar 85 jaar bestaat, steeds meer aandacht aan show. Dat is vooral te danken aan dirigent Michiel Drijver, die steeds naar nieuwe mogelijkheden zoekt om het publiek te boeien en daarbij een grote gedrevenheid aan de dag legt. Maar centraal staat natuurlijk de muziek, die in allerlei genres ten gehore wordt gebracht. Voor de pauze is het thema 'film', met onder meer een nummer uit Pirates of the Carribean en een medley van Ennio Morrico- ne. Na de pauze is er ook ruimte voor een klassieke mars, een solo op bariton van Jan Lap en een compilatie van Stevie Wonder. Het optreden begint om 20.00 uur. Kaarten kosten €3,- en zijn ver krijgbaar bij Goënga in Den Hoorn en Nauta Boek in Den Burg en voor aanvang aan de zaal. Omdat de eerste druk volledig is uitverkocht, verschijnt begin maart een tweede, geheel herziene druk van het hardloopboek Footprints, van Patrick Witte uit Den Burg en Marco Eerkes uit Zwolle. Deze ver halenbundel verscheen in 2009 om geld op te halen voor een project voor straatkinderen in de Oekraïne. Tot dusver is ongeveer €300,- opgehaald. Door een nieuwe opla ge te voorzien van nieuwe anekdo tes en extra verhalen, hopen Witte en Eerkes dit bedrag te verdubbe len. Exemplaren zijn te bestellen via www.Projectfootprints.tk en vanaf begin maart te verkrijgen bij L&R Kantoorvakhandel in de Park straat te Den Burg. In het kader van de dorpenron de brengt het college van b en w woensdag 17 februari een bezoek aan Den Burg. De bijeenkomst, die wordt gehou den in Stayokay aan de Haffelder- weg, is de eerste maal dat de kersverse dorpscommissie van Den Burg naar buiten treedt. Omdat Den Burg het lange tijd zonder dorpscommissie heeft moeten doen, is het tevens de eerste keer dat het college op deze manier op bezoek komt. Er komt een zeer groot aantal onder werpen aan de orde, alle betrek king hebbend op de ontwikkelin gen in het gebied in en rond Den Burg. Daarbij wordt onder meer gesproken over burgerparticipatie, onderhoud straten en wegen, rio lering, groenvoorziening, kinder speelplaatsen, rotonde Koger- straat, parkeren en herinrichting van het centrum. Tijdens de rond vraag kunnen bezoekers zelf onderwerpen aandragen. De dorpscommissie zal daarbij vooral goed luisteren naar wat de bewo ners te zeggen hebben. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. De dorpscommissie is te bereiken via Postbus 22, 1790 AA Den Burg. In het kader van Valentijnsdag biedt Cinema Texel van 11 tot en met 28 februari een speciaal arrangement aan. Voorafgaand aan de romanti sche komedie Valentine's Day kun nen bezoekers genieten van het driegangen-filmmenu. Deelname kost €60,- voor twee personen, reserveren kan tot uiterlijk twee uur van tevoren via tel. 312027. Ilart voor Texel Hoefslag 42, 1791 SC Den Burg, Telefoon 315532 Waar is geld naar op zoek? Geld zoekt een doel, een bestemming, een reden van bestaan, een plaats waar het van nut is, waar het op waarde wordt geschat en in vertrouwde handen is. Waar mensen er blij mee zijn en waar het als een geschenk uit de hemel wordt ervaren. www.texelfonds.nl Collectanten gevraagd, gezocht, geronseld, gechanteerd en voor het blok gezet. De Hartstichting, de Nierstichting, het Diabetes fonds, de Maag Lever Darmstich ting en ga zo maar door, allemaal zijn ze op zoek naar collectanten. Voor de organisator is het steeds weer een klus om voldoende vrij willigers te vinden om de bussen aan uit te delen. De animo is niet groot. Hoe komt dat? Waar zit 'm de krimp? Vroeger, in die goeie ouwe tijd, werd je gewoon geron seld. Zodra een stichting er lucht van had gekregen dat in jouw familie iets lijdends was gesigna leerd, stonden ze met de bus op je stoep. En je was zo flink niet of je moest er mee langs de deuren. Je collecteerde, bedelde in feite voor je eigen kwaal en dat was behoorlijk gênant vond ik altijd. Ik zou persoonlijk liever voor iets of iemand anders hebben gelopen. Maar ja, weigeren kon je niet maken, want 'je profiteerde er uiteindelijk ook van'. Het was een vorm van heftige emotionele chantage. En nog steeds zie ik mensen lopen waarvan ik weef dat in hun gezin/familie die bepaalde kwaal voorkomt. Maar hoewel er, als ik de statistieken geloven mag, haast geen gezon de mensen meer in Nederland wonen, is er toch een tekort aan collectanten. Kloppen de statis tieken misschien niet en zijn we tóch gezonder geworden en daar door niet meer chantabel? Of zijn we zoveel assertiever geworden dat we de busdruk kunnen weer staan? Of gewoon egoïstischer? Is de lol eraf omdat je zo vaak voor een vaste deur komt en de bus op die manier maar niet zwaarder wil worden? Het zijn zo van die dingen waaraan ik liep te denken toen ik een zwaar be muts- te collectant door de straat zag gaan. Voor de derde keer al deze week. Een doordouwer. Pien Verberg Popkoor Texel en het koor sWing uit Heiloo treden zondag 7 maart op in Question Plaza in Den Burg. Het concert begint om 14.00 uur. Kaarten kosten €3,50 en zijn vanaf 22 februari verkrijgbaar bij Artex Kunstenschool en voor aanvang aan de zaal. sWing telt dertig leden en wordt geleid door de Texelse Imme Was- sink, oud-docent van Artex. Het koor bindt zich niet aan één bepaal de muziekkeuze en waagt zich zowel aan popmuziek en klassieke muziek als aan vocal-jazz en Nederlandstalige en anderstalige liedjes. De meeste nummers wor den vierstemmig gezongen. sWing wordt daarbij ondersteund door een vaste pianist, Kees Borst. Daarnaast zingt het koor ook a- capella. Het optreden in Question Plaza krijgt het thema 'seizoenen' mee. De luisteraars worden naar het voorjaar meegenomen met het liedje Le Printemps en komen via Summertime bij de vallende herfst bladeren in Autumn Leaves. Met Schaatsen in Noord-Holland is het jaar (en het optreden) rond. Ook andere liedjes passeren de revue. Tussendoor worden enkele gedich ten voorgedragen. Popkoor Texel bestaat krap een jaar en bestaat nu al uit zestig zan gers en zangeressen. Onder leiding van dirigent Mathieu Vulto brengen ze swingende en sfeervolle muziek ten gehore van bekende popcom ponisten als Michael Jackson en Stevie Wonder. Ze worden bege leid door een combo, dat dit keer bestaat uit Erik Brouwer (piano), Marcel Buysman (drums) en Jorn Drijver (bas). Een compleet overzicht van excursies, rondleidingen, work shops en andere toeristische activiteiten staat in de Vakantie krant, die op het hele eiland gra tis verkrijgbaar is. Zie ook www. texelagenda.nl. Dinsdag 9 februari: 19.00 uur. Liesbeth Roeper geeft in uitvaartcentrum De Vlinder aan de Hollewal in Den Burg van 19.00 tot 22.00 uur de workshop 'Levens taak: een uitvaart organiseren'. Opgave tel. 310973. 19.30 uur. In het kader van de jaar lijkse dorpentocht brengt het col lege een bezoek aan Den Hoorn. De bijeenkomst in het dorpshuis begint om 19.30 uur. 20.00 uur. Op het adres Brink 28 in De Koog begint om 20.00 uur een meditatiesessie voor ontspanning, balans, vitaliteit, zelfreflectie en koersbepaling van binnenuit. Voor meer informatie: tel. 06-29028573. Cinema Texel vertoont Millennium 2 (14.00), Avatar, 3D (20.00), Bro thers (13.30) en It's complicated (20.15). Woensdag 10 februari: 9.00 uur. Bij het Vogelinformatie centrum in De Cocksdorp gaat om 9.00 uur een wandel/fietstocht Zon, maan hoog water Verwachte tijden van hoogwater ter rede van Oudeschild. Din. 9 februari Woe. 10 februari Don. 11 februari Vrij. 12 februari Zat. 13 februari Zon. 14 februari Ma. 15 februari 02.57 en 15.35 u. 05.20 en 18.05 u. 06.46 en 19.06 u. 07.35 en 19.56 u. 08.05 en 20.36 u. 08.40 en 20.54 u. 09.00 en 21.36 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. Zondag 14 februari volle maan, dinsdag 16 februari spring tij. Zondag 14 februari zon op 8.04 uur, onder 17.45 uur. Cjntn Zwart--Jixih in het harL, Uitgave van media bureau I Verschijnt op dinsdag en vrijdag Spinbaan 6 1790 AA Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Imme Bakker Buiten werktijd: Joop Rommets Telefoon 31 94 05 of 06 - 20 31 59 89 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mail info@lenr.nl Op al onze advertentiecontracten en aanbiedingen daartoe zijn van toepassing de Regelen voor het Ad- vertentiewezen van de Stichting ROTA, gevestigd te Amsterdam, zoals gedeponeerd bij de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Amsterdam onder num mer 41198699. Een exemplaar van de Regelen voor het Advertentiewezen wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden. Abonnementsprijzen 2010: Per half jaar 41,70 39,95 (automatisch) Per jaar €81,55 €79,15 (automatisch)) Bij verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. langs vele vogelrijke plekken in de noordkop van Texel van start. Deel name kost €10,-. Voor meer infor matie: www.vogelinformatiecen- trum.nl. 15.30 uur. Op het adres Brink 28 in De Koog begint om 15.30 uur een cursus waarin kinderen zich met behulp van oefening, meditatie en creativiteit leren concentreren. Voor meer informatie: tel. 06-29028573. 20.00 uur. Om 20.00 uur begint bij Ecomare een lezing van onderzoe kers Frouke Fey en Norbert Dan- kers over de mosselbanken in de Waddenzee. Entree €2,50, incl. koffie/thee. Cinema Texel vertoont Alvin The Chipmunks (14.00), Zwem mee in 3D (16.15), Millennium 2 (20.00), De Hel van '63 (13.30), It's compli cated (16.00) en Brothers (20.15). Donderdag 11 februari: 19.00 uur. In het Hoornder kerkje begint om 19.00 uur een concert (Haydn en Schubert) van het Accord Strijkkwartet uit Hongarije. Entree €12,-: jeugd t/m 30 jaar €6,- 19.00 uur. Bij sterrenwacht De Jager bij Ecomare kan van 19.00 tot 23.00 uur naar de sterren wor den gekeken. Deelname kost €2,-. 20.00 uur. Texeltango begint het nieuwe lesseizoen met een gratis proefles, vanaf 20.00 uur in de Vrije School aan de Gasthuisstraat in Den Burg. Cinema Texel vertoont Valentine's Day (20.00) en Percy Jackson (20.30). Vrijdag 12 februari: 19.30 uur. Bij Stayokay in Den Burg begint om 19.30 uur een debat met alle politieke partijen, georgani seerd door Agrarische Jongeren Texel. Cinema Texel vertoont Prinses en de kikker (13.45, 16.00), Het regent gehaktballen, 3D (16.15), Valenti ne's Day (19.00, 21.45) en Percy Jackson (13.30, 18.45, 21.30). TESO zet vrijdag van 9.30 tot 16.00 uur een extra boot in en verzorgt dan ieder half uur een afvaart, zowel vanuit Den Helder als vanaf Texel. De afvaarten van 10.00 uur vanuit Den Helder en 13.30 uur vanaf Texel zijn uitsluitend bestemd voor het vervoer van gevaarlijke stoffen. Er worden geen wachttijden verwacht. Voor meer informatie over de veer dienst: tel. 0222-369600, info@teso. nl of www.teso.nl. Donderdagavond haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 19.00 uur aan de straat te zet ten, op de verzamelplaatsen van afvalcontainers, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier niet gedurende lange tijd in de regen staat. De papierwagen komt in de volgende straten: 6. Emma- laan, Pieter van Cuijkstraat, Ele- mert, Haffelderweg, Schilderend vanaf rotonde in de richting van Oudeschild, Ada van Holland straat. Onderzoekers Frouke Fey en Nor- bert Dankers geven woensdag 10 februari een lezing bij Ecomare met de titel Zeg ken jij de mosselman? Zij vertellen hoe het met de mos selbanken in de Waddenzee gesteld is en leggen daarbij een relatie met de rest van de natuur en de visserij in het gebied. De bijeen komst begint om 20.00 uur. Entree €2,50, inclusief een kopje koffie of thee. De lezing is de eerste in de serie winterlezingen die Ecomare komende maanden verzorgt. Het overkoepelende thema is '(On)gewild wild, waar mens en dier elkaar raken'. De tweede lezing is op 25 februari en gaat over ver wilderde huiskatten. Het is niet de bedoeling dat leden van de FNV die gebruik willen maken van de aangeboden hulp bij het invullen van de belastingaan gifte, op eigen houtje naar Odys seus komen. Wie van het aanbod gebruik wil maken, kan een afspraak maken via Ria Witte, tel. 312217, op dinsdag en woensdag tussen 19.00 en 20.00 uur Popkoor Texel trad vlak voor kerst op in de katholieke kerk in Den Burg. (Foto redactie Texelse Courant)

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 2