'Wij zijn vier kleine baasjes bij elkaar' f LI'1±A hHHI WAT OP HET WAE Geen raadsleden in Bezwarencommissie 1 Tkater-Reilmrmf W*r--.,y Zsü P6 TEXELSE 9 COURANT Texels Belang, De Beer wint maandbeker Harry Ran wint Dennentoernooi Schietoefeningen Brengt u thuis! Tel. 0222-315555 Hét Familiebedrijf Geknipt gewoon het beste voor Texel. Texel 1 Bioscoop E=«n eaeaTcc9Fë* Voor de film een hapje eten? Dat kan in ons gezellige eetcafé! Programma 11-02 t/m 17-02: [0222 312027 AVATAR. JjjTv Corrie Stiehl-van der Vis Lijst 1 nummer 6 Naam: Landgoed Hotel Taten- hove Bedrijvigheid: hotel met 43 kamers Bestaat sinds: 1934 Opgericht door: De familie van Tatenhove Huidige eigenaren: Joost, Maria, Ansgar en Joram van der Spek Wilt u ook een familiebedrijf aanmelden? Mail dan naar redactie@texelsecourant.nl Als leerling werkte Joram in de keuken, Ansgar was stuurman/ kapitein op een binnenvaart schip, Joost was nachthoofd in het Geminiziekenhuis en Maria, natuurgeneeskundige. In maart 2001 gooit de familie Van der Spek het roer om en kopen ze Hotel Tatenhove in De Koog. 'Het is een soort vanzelfspre kendheid om met elkaar te wer ken. Af en toe beseffen we dat het bijzonder is, maar niet elke dag', zegt Joost van der Spek. In 1999 kwam het Joost en Maria ter oren dat de familie Schuijl het hotel aan de Bosrandweg wilde verkopen. Een mooie kans, ze zochten al een tijdje naar een bedrijf om als familiebedrijf voort te zetten. 'Het kwam zo uit samen verder te gaan. Ansgar wilde uit de binnenvaart, ik wilde op den duur iets anders. We konden een team vormen en samen die stap nemen', zegt Joost. 'We zijn er blanco ingegaan en hebben er samen door geleerd', zegt Joram (28). Hij zwaait vanaf het begin de scepter in de keuken, waar zijn broer Ansgar (30) hem in het begin hielp. 'In het begin was het zoeken naar de juiste vorm. Ik begon in de keuken, maar ik doe nu boekhouding en de reserverin gen, de website etc. Dat ligt me beter', zegt Ansgar. Joost en Maria (beiden 57) doen de personeelsza ken, technische klusjes, het aan sturen van het geheel en bedie ning. Maar het loopt vaak door elkaar heen. 'ledereen heeft hoofd taken, maar we doen zo'n beetje alles', zegt Joram. De gescheiden Het eerste nummer van Kassa, het blad van het gelijknamige televisieprogramma van de VARA, besteedt ruimschoots aandacht aan reizen naar en verblijven op de Wadden (zelf spreekt het blad over 'de com plete eilandengids'). Onder het kopje Wat op het Wad selec teerde het blad 'het beste van vijf eilanden'. Voor Texel sprak reisverslaggever Eric van den Berg met Peter Kroes- M Joram, Ansgar, Maria en Joost van der i taken maken dat iedereen verant woordelijkheden heeft. Toch wordt er vaak overlegd. 'Je kan nooit alleen een beslissing nemen. We zijn vier kleine baasjes bij elkaar', zegt Joost. Dat er dan ellenlange discussies ontstaan hoort volgens Ansgar bij een familiebedrijf. 'Wij overleggen en besluiten of komen tot een compromis.' Het hotel wordt nu groots ver bouwd, met ondermeer een nieuwe bar, uitbreiding van het restaurant, een congreszaal en een compleet nieuwe vleugel met hotelkamers en wellnessruimte. Zo drukt de familie van der Spek steeds meer hun stempel op Hotel Tatenhove. Ze kamp en Anke Beerlage uit Amster dam, trouwe gasten van camping Elsrijk aan de Pompweg (sic!) bij De Koog. Als favorieten noemen zij de Slufter ('eigenlijk een oude mis lukte polder') en De Geul ('zo onbe schrijfelijk mooi; er zou zo een hobbit voorbij kunnen lopen.') Ook maakte het blad kennis met Harry de Graaf, die opmerkt dat de gemiddelde Texelaar de schoon heid van het eigen eiland niet ziet. 'Texelaars zeggen al snel dat je niet te overdreven enthousiast over het eiland moet praten. De meeste voorvechters van het eiland komen dus ook niet van hier.' De Bezwarencommissie gaat volledig uit externe en onafhan kelijke leden bestaan. Er zitten binnenkort geen raadsleden meer in. Dat zijn de politieke partijen in de raadscommissie Middelen met elkaar overeengekomen. Tot nu toe zaten er raadsleden en externe leden in de commissie, maar beslo ten is de verordening aan te pas sen. De commissie oordeelt of col lege, burgemeester dan wel gemeenteraad juiste besluiten heb ben genomen. De huidige raadsleden (Frans Vis- man en Gerard Weijers) nemen formeel ontslag zodra de huidige gemeenteraad ermee ophoudt, maar blijven aan totdat hun opvol ging in de Bezwarencommissie is geregeld. In de praktijk komt het erop neer dat vier nieuwe leden gezocht moeten worden, omdat de huidige twee externe leden ermee ophouden. Voorzitter Hans Roeper heeft aangegeven door te willen gaan. Het college ziet weinig in een voor stel van GroenLinks om bij de Bezwarencommissie ook te toet sen of de communicatie tussen overheid en burger goed is verlo pen. De partij had daarom gevraagd, omdat in de praktijk te vaak bij bezwaarmakers te horen was dat vanuit de gemeente ver wachtingen waren gewekt, terwijl het college later anders besloot. Volgens het college is de commis sie er niet op ingesteld om de com municatie te beoordelen. Als die van invloed is geweest op een besluit, moet dat wel in de behan deling van een bezwaar worden meegenomen. De WD kwam met een voorstel de gehele commissie af te schaffen en ambtenaren bezwaren te laten behandelen. Dan vier kanten beantwoord. 'Maar het is net hoe je ermee omgaat. We moeten ook ontspanning hebben en niet gebukt gaan onder het werk', zegt Joost. Maar voor de één is dat makkelijker als voor de ander. Joost: 'Als je het financiële stuk hebt en de reserveringen, dan blijft het doorgaan. Dat is het ver schil. Ansgar heeft een grilligere taak dan Joram in de keuken. Maar voor iedereen is de betrokkenheid groot. En als iets niet lekker loopt voel je dat. We zitten er dicht op allemaal.' Met de hele familie Van der Spek aan tafel en kleinkinderen spelend zouden burgers zich ook sneller tot de voorzieningenrechter en de Raad van State kunnen richten. Dat plan maakte echter geen kans bij de andere partijen. Burgemeester Francine Giskes stelde dat het bestaan van een Bezwarencommissie niet moet worden onderschat, omdat dat een bestuur ook scherp houdt. Afschaf fen van de commissie betekent volgens haar ook dat waarschijnlijk meer mensen de gang naar de rechter maken en dat levert de gemeente geen besparing op, omdat die dan ook telkens een vertegenwoordiger naar de recht bank moet sturen. Vanuit Groen Links werd opgemerkt dat het ook waardevol is als er een groep men sen is die tussen overheid en bevolking staat om een onafhanke lijk oordeel te kunnen vellen. Hans de Beer heeft zondag met 37 stablefordpunten de golf- wedstrijd om de maandbeker gewonnen. In de tweede cate gorie ging de eerste plaats naar Jos Bosma (36). De oostenwind zorgde voor een temperatuur van rond het vries punt, maar daar lieten de dik inge pakte spelers zich niet door weer- Harry Ran heeft zaterdag op het Turfveld het Dennentoernooi van jeu de boulesclub Den Burg gewonnen. Ondanks de obsta kels op de baan behaalde hij 52 punten. Tweede werd Lies Gieles (49 punten). Het is al jaren vast pandoer dat op de zaterdag na de ledenvergade ring een wedstrijd wordt gespeeld op een tijdelijke baan ergens in het bos. Door de sneeuw van de afge lopen tijd werd de wedstrijd steeds uitgesteld, maar deze week lukte DINSDAG 9 FEBRUARI 2010 houden. Hans de Beer toonde zijn goede vorm van de afgelopen maanden en liet Jos van der Werf (36 punten) en Rein Zandee (34) achter zich. Tweede en derde in de tweede categorie werden Maricus van der Wetering (35) en Ivor van Onzen (35). De longest drives waren voor Marijke de Beer en Kevin van Zui- lekom, de neary's voor Gerda Bloem en Antoine Kersten. het wedstrijdleider Fer Gieles om een geschikte plek te vinden. Ondanks de mist en temperaturen net even boven nul, kwamen de meeste leden hun geluk beproe ven. Joyce Bos eindigde na Ran en Gieles met 45 punten op de derde plaats. Vanaf fort Erfprins in Den Helder wordt van woensdag 17 tot en met vrijdag 19 februari schietoefenin gen gehouden. Afhankelijk van de weersomstandigheden vinden deze dagelijks plaats tussen 9.00 en 16.00 uur. 18-02-2010 De Huishoudbeurs Prijs €32,- p.p. Inclusief entree, touringcarvervoer en bootkosten 18-02-2010 Negenmaandenbeurs Prijs €32,- p.p. Inclusief entree, touringcarvervoer en bootkosten. 18-04-2010 Mary Poppms Prijs €92,50 p.p. inclusief ticket tweede rang, touringcarvervoer en bootkosten. Exclusief reserveringskosten Seetickets. Spek. Eric van den Berg Reisverslaggever De complete eilandengids Lekker dichtbij op vakantie is in. En op de Wadden voelt u zich tóch ver weg. Kassa nam de boot en selecteerde het beste van vijf eilanden. De vuurtoren Eier noordelijkste pun dorp. De naam is voormalige eilam Den Burg TVTAS Het grootste eiland, op slechts 20 minuten varen van Den Helder. Texel is het eiland van de voorzieningen. Alles is er. Niet enkel voor de inwoners (scholen, bioscoop, wegennet), ook voor de toeristen. Winkelen in Den Burg, naar een van de kroegen aan de Dorpsstraat in De Koog, vis eten bij Van der Star, de trap op in de rode vuurtoren. pijptabak, alle gevonden spullen in de stallen hebben een verhaal. Vraag het maar aan de jutter zelf, Jan Uitgeest, www.juttersf1ora.nl 2 Airport Texel Beetje raar misschien, meteen naar het vliegveld rijden, maar het terras daar is erg fijn. Geniet van de ruimte, de sport- en zweefvliegers, en de tandemspringers. Hier dus bijkomen na een geweldige wandeling in De Slufter (om de hoek), www.texelairport.nl 3Ecomare, centrum voor Wadden en Noordzee (Ruijslaan 92, De Koog) Natuurlijk Prima informatiecent voederen van de zeeh 15:00 uur) blijft het l< 4Reede van Tex< tersmuseum) deel van het museum quette vart het mariti Met video- en compu over de (VOC-)schepe moesten leveren, ww Garnalenvissei willen een gemoedelijke sfeer, met aandacht voor de gasten en zon der poespas. Dat kwaliteit daarbij belangrijk is, bewijst Joram met zijn kookkunsten. Afgelopen jaar won hij met zijn team Texel Culinair. Zijn moeder meent dat dit mede door zijn passie en betrokkenheid komt. Dat het lastig is om bij zo'n grote betrokkenheid afstand te nemen wordt snel duidelijk, ledereen woont (vlak)bij het hotel, een schei ding tussen werk en privé is er niet. De vraag naar een scheiding wordt meteen met een duidelijk nee van op de achtergrond, is het duidelijk dat het een familiebedrijf is. Bij gasten wekt het soms wel verwar ring wie nou wel en wie niet bij de familie hoort. 'Af en toe lijkt de familie groter te zijn dan hij is. Dan vragen gasten bijvoorbeeld of iemand in de bediening ook een broer of zus van Ansgar en Joram is', zegt Joost. Jorams tweelingzus Fija, werkt heel soms mee, maar heeft er voor gekozen niet in het bedrijf te komen. 'De kinderen van Fija vinden het wel geweldig om mee te helpen met het opruimen van het ontbijt. Liv, de dochter van Joram en Freya, is net als Jens, het zoontje van Ansgar en Jeanette, nog te klein. Joost zegt lachend, met uitzicht over kleinkinderen Jens en Liv: 'Die worden binnen kort ook opgeleid om af te was sen.' Freya werkt ook mee in het hotel. Met de koop van het hotel is er bin nen de familie wel een en ander subtiel veranderd. Joram: 'We zei den altijd papa en mama tegen onze ouders. Als ik vroeger bij iemand kwam die zijn ouders bij de voornaam noemde, vond ik dat zo raar. Om Joost en Maria tegen mijn ouders te zeggen kwam niet bij ons op, terwijl ze dat zelf toen we naar de middelbare school gingen voorstelde te doen. Het kwam er de eerste tijd echt niet uit, maar in het bijzijn van gasten moeten we wel. Maar als ik iets van haar wil, zeg ik nog altijd mam.' Tekst en foto Imme Bakker info@klif12.nl 0222-319633 www.klif12.nl e-mail: info@texeltours.nl telefoon: +31(0)222-315555 www.texeltours.nl Zaterdag 6 13 februari 19.00 uur Diner Cabaret Vrijdag 19 februari en zaterdag 20 februari* 20.30 uur Jan Rot met Hallelujah Entree €15,00 (Diner vooraf mogelijk, reserveren gewenst) Vrijdag 26 februari 20.30 uur Margriet Bolding met Viva Depressiva Entree €14,00 (Diner vooraf mogelijk, reserveren gewenst) VALENTINE'S DAY Lamstoof - Satéspies - Spareribs - Panini - Kibbeling - etc [12I$I#1 PERCY JACKSON& PERCY JACKSON; THE LIGHTNING THIEF ICiHTN i N( I iHlFj V.in de makers van Harry Potter 4 en 5 1 Do,ma,di 20.30. Vr 13.30 18.45 I 21.30 Za 13.30 18.45. Zo,wo 13.30 20.30 HET REGENT GEHAKTBALLEN CD 3D-ANIMATIE NEDERLANDS GESPROKEN Vr,za,wo 16.15 (voorpremières) SEE IT IN 3D IN CIN EMA TEXEL AVATAR 3D Beleef dit fantastische avontuur in 3D! Za 21.45. Di 20.00 ZWEM MEE IN 3D CD Een unieke ervaring met de documentaires Dolphins Whales Oceans Wonderland Zondag 16.15. IN DIGITAL 3D DINSDAGMIDDAG -- SENIORENVOORSTELLINGEN: Het geluid staat zachter en de Zichten bij binnenkomst hoger! Entree is 6,50 inclusief een kopje koffie en een koek. I GRAVENSTRAAT 33 - CENTRUM DEN BURG TEL. 0222 312027 WWW.CINEMATEXEL.NL Vogelenzang DE PRINSES EN DE KIKKER <M Nederlands gesproken tekenfilm van Walt Disney Vr,za,wo 13.45 16.00. Zo 13.45 VALENTINE'S DAY CD De meest romantische komedie van het jaar met een enorm veel sterren in de hoofdrollen zoals Julia Roberts, Anne Hathaway, Jessica Biel, Patrick Dempsey, Ashton Kutcher e.v.a. Do,ma,wo 20.00. Vr 19.00 21.45 Za 19.00 21.30. Zo 16.00 20.00 Di 14.00 (seniorenvoorstelling) Film-menu van de maand: 3-gangen-diner tickets voor 2 personen Slechts 60,- (excl. consumpties J reserveren nodig) TAXITEXEL

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 9