r 1EXBAGBCA.NL MA Jeugd in musical Het Kretaanse Mysterie Emoties over vertrek gasten Loodsmansduin Sterrenensemble in Valentine's Day TEXELSE 2 COURANT TESO Uitladder Fancy fair Durperhonk Valentijnsparty in De Blauwvinger Expositie Posthuys Mannenontbijt Sieraden maken Whatever speelt in De Zwaan Actie KTF Film ^rf-77 Alzheimercafé Bingo in Bethel Jug Bros Themadienst VRIJDAG 12 FEBRUARI 2010 Basisschool Durperhonk in De Cocksdorp houdt donderdag 18 februari van 17.00 tot 19.30 uur fancy-fair. Op deze gezellige markt worden leuke spelletjes georganiseerd en boeken ver kocht. Voor mensen die trek heb ben, zijn er kraampjes met stamppotten met worst, erwten soep en broodjes knakworst. Er worden tassen verkocht en een verloting gehouden. De opbrengst is bestemd voor nieuwe boeken en een geluidinstallatie. In café De Blauwvinger in De Koog wordt zaterdag 13 febru ari vanaf 22.00 uur een valen tijnsparty gehouden, waar de aanwezigen met gekleurde bal letjes hun sociale status aange ven. Dit tijdens de Bierlympi- sche spelen, waarbij gouden medailles zijn te winnen. De toe gang is gratis. In Galerie 14-16 Posthuys Texel zijn tot en met 18 april schilderijen te zien van John Konijn en Patrick Makumbe, keramische beelden van Peter Hiemstra en houten objecten van Abou Sidibé. Peter Hiemstra woont en werkt in Oldeberkoop en werkt voorna melijk met klei. Maar ook gebruikt hij hout, steen, metaal, textiel en kunststoffen. De sculpturen van Abou Sidibé, afkomstig uit Mali maar wonend en werkend in Burkina Faso, zijn het resultaat van improvisatie. Patrick Makum be ging na zijn opleiding aan de Rijksakademie in Amsterdam terug naar Zimbabwe. Zijn teke ningen zijn in feite acrylschilde- rijen op glad papier. Zijn schilde rijen zijn minder schetsmatig, maar ook daarop werkt hij met grove verfstreken. John Konijn schildert werelden waarin hij zelf zou willen rondlo pen en streeft naar het scheppen van beelden die organisch, ver rassend en open zijn. De expositie wordt geopend op zondag 21 februari om 15.00 uur. In de Bovenzaal van het voor malige politiebureau aan de Keesomlaan in Den Burg wordt zaterdag 20 februari een man nenontbijt gehouden. De bedoe ling is tijdens het ontbijt het onderling contact te verstevi gen. Er wordt een bemoediging gehouden over het onderwerp 'Waartoe heeft God ons twee handen gegeven?' Het ontbijt begint om 9.00 uur, de ingang van de bovenzaal bevindt zich aan de achterzijde van het gebouw. Opgeven voor het mannenont bijt kan bij K. Zegers (tel. 313355), F. Gerrits (tel. 310021) of J. Brouwer (tel. 320114). Artex-Kunstenschool Texel ver zorgt zaterdag 13 februari van 14.00 tot 15.30 uur een work shop sieraden maken van spek steen. De workshop wordt gegeven door Door Dogger en is geschikt voor zowel kinderen als volwassenen. Deelname kost €12,50, inclusief materiaal. Voor opgave en inlichtingen, tel. 313493 of www.artex-texel.nl. Jongeren uit De Cocksdorp voer- Het Kretaanse Mysterie op. De 22 Wilma Laan en Ivonne Lemonakis den zaterdagavond in een afgela- spelers, 10 tot 19 jaar oud, zijn met de voorbereidingen bezig den Eierlandsche Huis de musical sinds september onder leiding van geweest. (Foto René Pop) 'Tachtig gezinnen zijn inmiddels vertrokken en de komende tijd zullen er nog tientallen volgen. Ze worden gewoon gedepor teerd', schreeuwde één van de vaste gasten van camping Loodsmansduin dinsdagavond door de zaal van dorpshuis De Waldhoorn, waar het gemeente bestuur en de Hoornder dorps commissie op dat moment bij een waren voor hun jaarlijkse vergadering. De gebeurtenissen op Loodsmans duin blijven de gemoederen bezig houden en ook dinsdagavond lie pen de emoties soms hoog op. De opmaat werd gegeven door Texel- Campings-directeur Harry Mattij- sen zelf, die samen met Bart Bos, voorzitter van de raad van com missarissen, in de zaal zat en wet houder Nico Kikkert voor de voe ten wierp dat de gemeente de vernieuwingen op Loodsmansduin vertraagt door niet mee te werken aan de bouw van een tweede dienstwoning en een vergroting van het receptiegebouw. Herman Ridderinkhof, die de vergadering leidde, smoorde het conflict in de kiem, maar tijdens de rondvraag vielen opnieuw harde woorden. De lont werd in het kruitvat gestoken door Pieter Varekamp, lid van de kampeerdersvereniging van Loods mansduin, die over zijn buren ver telde, die kort na de oorlog voor het eerst bij Den Hoorn kampeer den en sindsdien jaarlijks terug keerden. Nadat hun caravan onlangs werd afgekeurd, zagen ze zich echter gedwongen hun con tract op te zeggen. 'Niet vrijwillig, ze worden gewoon gedeporteerd', beschuldigde Varekamp, om al even dramatisch te vervolgen met: 'U laat dit gebeuren, college. U laat dit gebeuren, dorpscommissie. Ik vind dat in een beschaafd land een schande.' De volle zaal, vooral gevuld met Hoornders, beloonde het betoog van Varekamp met een klaterend applaus. Kikkert en Ridderinkhof zaten er duidelijk mee aan, maar konden weinig voor de boze kam peerder betekenen. 'U kijkt naar ons, maar wij hebben geen invloed', antwoordde de wethouder, die uit legde dat de gemeente geen partij is in het conflict en alleen beoor deelt of TexelCampings zich aan de regels op ruimtelijk gebied houdt, zoals bij het al dan niet plaatsen van chalets. Ridderinkhof: 'Als dorpscommissie voelen wij ons zeer betrokken en we hebben op meerdere plekken onze veront rusting uitgesproken, maar we hebben geen invloed. We blijven het proberen in gesprekken. We voelen met u mee, maar kunnen niks.' Daarop begon ook het publiek in de zaal zich te roeren. 'Die mensen worden gewoon weggetrapt', riep iemand. Een ander vroeg spottend hoe 'meneer Mattijsen' dacht alle lege plekken weer te gaan opvul len. Daarop kreeg Bos het woord. Hij zei het jammer te vinden dat Mattijsen persoonlijk werd aange vallen, aangezien het beleid geza menlijk door directie en raad van commissarissen wordt bepaald. Bos verdedigde hun beslissingen met de uitleg dat TexelCampings tegemoet wil komen aan de wens vanuit Den Hoorn om te komen tot een jaarrondexploitatie. Daarbij valt niet te ontkomen aan een 'her structurering' van het terrein, waar bij ook eisen worden gesteld aan het materieel van de kampeerders, aldus Bos. Hij kon Varekamp - uiteraard - niet overtuigen. Volgens de boze kampeerder worden de stacaravanhouders op hoge kos ten gejaagd. Zeker als hun caravan wordt afgekeurd. 'Een nieuwe caravan, €10.000,- om zich te laten aansluiten op riool, gas en licht én jaarlijks €3500,- voor een staan plaats. Dat is voor de meesten niet te betalen', aldus Varekamp. Bos benadrukte 'het zo goed mogelijk te doen' en bereid te zijn nogmaals met de kampeerdersver eniging in gesprek te gaan, maar de discussie ter plekke niet verder te willen voeren. Ridderinkhof vroeg hem alle kritiek 'niet als een seintje, maar als een groot sein dat het lééft' te willen beschouwen. Uit de zaal kwam daarna nog de vraag of er geen mediator kon worden ingeschakeld. Burgemeester Fran- cine Giskes antwoordde 'mee te willen helpen om te kijken wat er aan de hand is', waarop Ridderink hof het onderwerp afsloot. Voor even, want ook na de vergadering werd er nog lang over nagespro ken. De Texelse band Whatever speelt zaterdag 13 februari vanaf 21.00 uur in café De Zwaan in Den Burg. Het optreden is geregeld door de PvdA. De sociaaldemocraten zeg gen op die manier duidelijk te wil len maken dat zij jongeren belang rijk vinden voor de toekomst. 'In het verkiezingsprogramma staan ze op één in de Top Vijf.' Politieke debatten en politieke praatjes komen volgens de PvdA niet aan bod. Bestuurders en politici zijn welkom. De toegang is gratis. Het optreden van de Boerenkapel van KTF aan boord van de Dokter Wagemaker heeft vrijdag €231,57 opgebracht. Daar wordt door TESO €300,- bijgedaan, zodat in totaal €531,57 kan worden overgemaakt naar giro 555 ten bate van de slachtoffers van de aardbevinq op Haïti. Een enorm aantal sterren speelt de hoofdrol in Valentine's Day, van de regisseur van Pretty Woman, Run away Bride en The Princess Dia ries, die deze week in Cinema Texel draait. In deze romantische komedie worden de verhalen ver teld van meerdere personen, alle maal afkomstig uit Los Angeles en allemaal kampend met liefdespro blemen. Onder hen een marineof ficier (Julia Roberts) die voor haar geliefde een vlucht neemt van Irak naar Los Angeles, een homosek suele man (Bradley Cooper) die verliefd is op een footballspeler (Eric Dane) die niet uit durft te komen voor zijn geaardheid, een bloemist (Ashton Kutcher) die na een huwelijksaanzoek aan zijn vriendin (Jessica Alba) ontdekt dat hij verliefd is op een andere vrouw (Jennifer Garner), een getrouwde man (Patrick Dempsey) die een affaire heeft met deze andere vrouw, een oudere vrouw (Shirley MacLaine) die haar man (Hector Elizondo) opbiecht dat ze in het verleden een minnaar heeft gehad, een assistente (Anne Hathaway) van 's werelds grootste talentenja ger die verliefd wordt op een col lega (Topher Grace), een publicist (Jessica Biel) die geen date kan vinden en een tiener (Emma Roberts) die overweegt om voor het eerst naar bed te gaan met haar vriend (Carter Jenkins). De druk die Valentijnsdag op hen uit oefent, blijkt voor de één gunstig, voor de ander nadelig. Nieuw is ook Percy Jackson The Lightning Thief, van de maker van Harry Potter and the Philosophers Stone en The Chamber of Secrets, die zich afspeelt in een heden daagse wereld waar ook de twaalf Een compleet overzicht van excur sies, rondleidingen, workshops en andere toeristische activiteiten staat in de Vakantiekrant, die op het hele eiland gratis verkrijgbaar is. Zie ook www.texelagenda.nl. Vrijdag 12 februari: 19.30 uur. Bij Stayokay in Den Burg begint om 19.30 uur een debat met alle politieke partijen, georganiseerd door Agrarische Jongeren Texel. Cinema Texel vertoont Prinses en de kikker (13.45, 16.00), Het regent gehaktballen, 3D (16.15), Valentine's Day (19.00, 21.45) en Percy Jackson (13.30, 18.45, 21.30). Zaterdag 13 februari: 19.00 uur. Bij restaurant Het Vierspan in Den Burg begint om 19.00 uur een oesterproeverij, verzorgd door de Tesselse Oesterman. Opgave: info@oestersenmeer.nl of tel. 06- 12808495. 20.00 uur. In de Burgemeester de Koninghal in Den Burg begint om 20.00 uur een concert van muziek vereniging DEK. Met majorettes, drumband en fanfare. Entree €3,-. 21.00 uur. De Texelse band Whatever treedt vanaf 21.00 uur op in café De Zwaan in Den Burg. De avond is georganiseerd door de PvdA, om aandacht aan jongeren te besteden. 22.00 uur. In café De Blauwvinger in De Koog begint om 22.00 uur een Valentijnsparty met 'Bierlympische Spelen'. Cinema Texel vertoont Prinses en de Kikker (13.45, 16.00), Het regent gehaktballen, 3D (16.15). Valentine's Day (19.00, 21.30), Avatar, 3D (21.45) en Percy Jackson (13.30, 18.45). Zondag 14 februari: 10.00 uur. In dorpshuis De Hof in De Koog worden vandaag finales gespeeld van het Texels kampioen schap biljarten. 14.30 uur. In café De Twaalf Balcken in Den Burg begint om 14.30 uur een bierproeverij. verzorgd door het Texels Bierproevers Genootschap. Thema van de maand: tripelbieren. 15.00 uur. In het yogacentrum op de Hogeberg spreekt Mariëlle Glorie van 15.00 tot 17.00 uur over ayurveda in het dagelijks leven. Toegang €12,-. 16.00 uur. De Texelse band Jug Bros treedt vanaf 16.00 uur in café Mans aan de Binnenburg in Den Burg. Entree gratis. 18.00 uur. In café De Smulpot in Den Burg wordt van 18.00 tot 20.30 uur opgetreden door Fleur Kuip Co, met zang en gitaar. Entree gratis. 19.00 uur. In de Maartenskerk in Oosterend begint om 19.00 uur een themadienst over de samenzang in de dienst. Cinema Texel vertoont Prinses en de Kikker (13.45), Zwem mee in 3D (16.15), Valentine's day (16.00, 20.00) en Percy Jackson (13.30, 20.30). Maandag 15 februari: 10.00 uur. Peter van der Gracht ver telt tijdens de koffie-inloopochtend in het Eierlandsche Huis in De Cocks dorp alles over kippen. 13.30 uur. In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn is van 13.30 tot 16.00 uur een rommel markt. De opbrengst is voor het onderhoud van het Hoornder kerkje. 20.00 uur. Nyenburgh Vermogensbe heer verzorgt in hotel De Lindeboom in Den Burg een lezing over alterna tieven voor deposito's. Deelname is gratis. Aanvang 20.00 uur. Cinema Texel vertoont Valentine's Day (20.00) en Percy Jackson (20.30). Dinsdag 16 februari: 12.00 uur. Om 12.00 en 14.00 uur beginnen poppenkastvoorstellingen bij Ecomare. Gratis voor bezoekers. 13.00 uur. Het Meldpunt Discrimina tie Noordkop houdt van 13.00 tot 16.00 uur spreekuur in het raadhuis aan de Groeneplaats in Den Burg. 14.15 uur. In de Buureton in Den Burg wordt van 14.15 tot 15.45 uur spreekuur voor slechthorenden gehouden; voor gehoortests en infor matie. Reserveren: tel.312696. 18.00 uur. In de Buureton in Den Burg begint om 18.00 uur een diner (kipkerrie met rijst) voor senioren. Deelname kost €8,-. Opgave: tel. 312696 of e-mail swot@texel.com. 19.00 uur. Liesbeth Roeper geeft in uitvaartcentrum De Vlinder aan de Hollewal in Den Burg de workshop 'Levensverhaal: afscheidsplechtig- heid'. Opgave: tel.310973. 19.00 uur. Sporters kunnen op de atletiekbaan in Den Burg hun condi tie testen in een coopertest. Deze begint om 19.00 uur met een geza menlijke warming-up. Deelname gra tis. 19.30 uur. In Stayokay aan de Haf- felderweg in Den Burg begint om 19.30 uur een avond over duurzame energie. De toegang is gratis. Cinema Texel vertoont Valentine's Day (13.45), Avatar, 3D (20.00) en Percy Jackson (20.30). TESO zet vandaag (vrijdag) nog tot 16.00 uur een extra boot in en ver zorgt dan ieder half uur een afvaart, zowel vanuit Den Helder als vanaf Texel. Er worden geen wachttijden verwacht. Voor meer informatie over de veerdienst: tel. 0222-369600, info@teso.nl of www.teso.nl. Griekse Goden van de berg Olym pus leven. Deze goden hebben een nieuw ras van jonge, mythische helden gecreëerd. Het zijn halfgo den - voor de helft sterfelijk, voor de helft god. De nieuwste Disneyfilm Prinses en de Kikker is een sprookje dat de kijker meeneemt naar de roerige jaren '20 in de stad New Orleans: een stad met een rijke geschiede nis, maar vooral de stad van de jazz. Prinses en de Kikker is van dezelfde makers als van succes films De Kleine Zeemeermin en Alladin. Het regent gehaktballen is een (Nederlands gesproken) 3D-anima- tiefilm, gebaseerd op een geliefd kinderboek (van Ron en Judi Bar rett), waarin een wetenschapper probeert het wereldvoedselpro bleem op te lossen. Helaas voor hem lopen zijn experimenten een beetje uit de hand. 'Mijn partner vraagt steeds het zelfde. Hoe ga ik hiermee om?' 'Moet ik meepraten of tegenspre ken?' 'Ik durf mijn moeder nauwe lijks alleen te laten.' 'Het is moeilijk de regie los te laten.' 'Wat is de beleving van de patiënt(e)?' 'Ik schaam mij voor het gedrag van mijn partner.' 'Is autorijden nog wel verantwoord?' Deze en andere kwesties staan centraal tijdens het Alzheimercafé, dat dinsdag 23 februari in De Buur eton wordt gehouden. Liesbeth Rijk van het DOC-team Kop van Noord Holland/Stichting Geriant vertelt over de cursus Omgaan met dementie en de nieuwste ontwik keling, een behandeling op internet met de naam Dementie de baas. De lezing duurt van 19.30 tot 20.30 Vrouwengroep De Duinroos houdt vrijdag 19 februari een bingo-avond in buurthuis Bethel in Zuid-Eier- land. De organisatie stelt mooie prijzen in het vooruitzicht. Ook wordt een verloting gehouden. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. De opbrengst is bestemd voor het buurthuis. uur. ledereen is welkom. Bezoe kers worden vanaf 19.15 uur wel kom geheten met koffie, thee en cake, terwijl Gerrit Terwindt voor de muzikale omlijsting zorgt. Van 20.30 tot 21.30 uur is er muziek café en kan onder het genot van een hapje en een drankje worden nagepraat. De Texelse band Jug Bros treedt zondag 14 februari op in café Mans aan de Binnenburg in Den Burg. Op het programma staat de beken de combinatie van blues en coun try. Het concert begint om 16.00 uur. Entree gratis. In de Maartenskerk in Oosterend wordt zondag 14 februari een the madienst gehouden over het zin gen tijdens de dienst. Er wordt gesproken over het Liedboek voor de kerken, het ontstaan daarvan en wat het zo bijzonder maakt, en van enkele liederen wordt de ach tergrond belicht. Daarnaast wordt er natuurlijk veel gezongen. De dienst, die om 19.00 uur begint, wordt geleid door dominee Bar nard, organist is Hans de Goede.

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 2