'Mogelijkheden voor een boterham met beleg' Politiek forum live op televisie' NYENBURGH het alternatief voor uw deposito Wij zoeken een enthousiaste monteur TEXELSE S COURANT 'Energyballs strijdig met Loodsplan' Weblog De week van... Martin en Ellen Benieuwd naar de opbrengst? CBFJ www.cbf.nl Ook een lage rente op uw deposito of spaarrekening? Kom naar ons seminar over VERMOGENSBEHEER Persoonlijk en Professioneel CVI houdt Texel warm Spinbaan 8 1791 MC Den Burg Tel. (0222) 313703 Houtvoorraad (bijna) op? Probeer dan eens onze briketten, 100% eerlijke biomassa van Texel voor houtkachel en open haard! Februari aanbieding 60 kilo voor €10.- Bestel via texbriq.nl of 06-23 91 24 04 VRIJDAG 12 FEBRUARI 2010 Michel Stroo (tweede van links), samen met de andere bestuursleden van de Agrarische Jongeren Texel. (Foto archief Texelse Courant) gaan betekenen. Om toch nog even terug te koppelen naar de actualiteit. Duurzame ontwikkelin gen in vormen als een grote wind molen en een biovergistingsinstal- latie zijn middelen om een start te maken aan de duurzame tour op Texel. Ik heb tijdens het lezen van de verkiezingsprogramma's gemerkt dat niet alle partijen een flexibele houding aannemen wat betreft dat soort ontwikkelingen. We lopen landelijk gezien al ver achter en in het kader van de voor uitstrevende ambitie die Gemeente Texel zich heeft aangenomen, wordt het tijd dat daar verandering in komt! (Woensdag) Vandaag de week alweer doorge zaagd... terwijl de tentamens weer gevaarlijk dichtbij komen, moeten er ook nog veel dingen gebeuren voor het debat van vrijdag. Dirk- Jan en Evert zijn druk bezig geweest om een groot aantal uit nodigingen op de post te doen. We willen graag een hoge opkomst om deze avond tot een succes te maken. Met een breed scala aan boeren en geïnteresseerde hopen we dat er een boeiend en pittig debat ontstaat, waar menig vraag beantwoord kan worden. Als orga nisatoren hebben we een viertal onderwerpen bedacht die in onze ogen de meeste aandacht verdie nen, namelijk: stuifbestrijding, gan- zenproblematiek, duurzame ener gie en bestemmingsplan. Ganzen zijn op Texel ook een almaar terugkerend probleem. Mijn vader heeft destijds speciaal voor het verjagen van ganzen een auto met 4x4 aangeschaft. Het kost enorm veel tijd om de percelen in het groeiseizoen vraatvrij te hou den. En dan nog is schade onont koombaar. Maatregelen om de ganzenpopulatie te reguleren, heb ben in het verleden voor veel ophef gezorgd. We willen graag met steun van de politiek op zoek naar pas sende maatregelen die een lang durig effect hebben. Zo nu eerst tijd om een doos lullo's open te trekken met een potje pils erbij! Lang leve het studentenle ven! Schapenhouders en fjordenfokkers Martin Kikkert en Ellen Maaskant van Westergeest zijn de volgende bloggers in de serie De week van... Op verzoek van de Texelse Cou rant hield Michel Stroo een week lang een weblog blij. Als bestuurslid van de Agrarische Jongeren Texel is hij betrokken bij de organisatie van een verkie zingsdebat, dat vanavond in Stayokay wordt gehouden. Over het studentenleven, Beautysalon Iris, een vroege wekker, het telen van algen en een doos lullo's met een potje pils erbij. Het complete weblog is te lezen via www.texel- secourant.nl. (Vrijdag) Doorgaans gaat het weekend mij onopvallend snel voorbij. Het weekend biedt vooral ontspanning na een flinke studieweek Wagenin- gen, waar ik op de universiteit de opleiding Farm Management volg. Oké, om eerlijk te zijn... deze 'stu dieweek' gaat gepaard met de wel bekende studentenavond(en) die hier geregeld plaatsvinden. Afgelo pen woensdag een verjaardag in de 'Woeste Hoeve' en gister een avondje Utrecht. Nog een goede reden om in het weekend even het gas eraf te halen en me te focus sen op zaken als het beginnen met het schrijven van een weblog. Het doel van onze vereniging is de jongere agrariërs te kunnen infor meren. Het organiseren van een politiek debat is daarvoor een uit stekende manier. En voor het bestuur een hele uitdaging, aange zien we hier weinig ervaring mee hebben en vrij onbekend zijn in het 'politieke wereldje'. Met AJT vor men we ook een aanspreekpunt. Het valt me eerlijk gezegd tegen dat maar één politieke partij ons betrokken heeft bij het vormen van hun verkiezingsprogramma. Dat terwijl 'de toekomst van de land bouw' (lichtelijk opgeblazen) met een simpel mailtje zijn mening kan geven over de landbouw op Texel. Misschien hebben we hier zelf actiever mee bezig moeten zijn. Al doende leert men. (Zaterdag) 's Middags ben ik even met mijn broer(tje) en een vriend van 'm Den Burg ingegaan en een lekkere Skuumkoppe genuttigd in de Balc- ken. Daarna door naar de opening van Beautysalon Iris. Het ziet er allemaal goed uit in het nieuwe zaakje van d'r! Leuk om te zien dat die dames het ondernemerschap wat op gaan pakken. Het was er gezellig druk en heb gelijk gekeken wat een massage kost voor het geval dat;-) Ter plaatse met stiefvader Nico Kikkert gebabbeld en gelijk van de gelegenheid gebruikt gemaakt om te discussiëren over de onderwer pen die tijdens het debat aan de orde komen. We waren het er over eens dat vooral op het gebied van duurzame energie het best wel eens interessant kan worden op de avond. Vanavond staat er op het programma: biertje in de Rog en vervolgens weer een verjaardag. Uiteindelijk zal dit wel in De Koog eindigen. (Maandag) De ochtend was vroeg... Tien voor zes ging de wekker, ik moet half 11 weer present zijn in Wageningen. Halverwege doe ik nog even een pitstop in Berkhout, waar ik een klasgenoot en toevallig oud- schoolgenoot (Van Hall Larenstein) op kom pikken in ruil voor een kopje koffie. De beste jongen is geen boerenzoon, maar wel eentje met boerenambities. Dat is, in tegenstelling tot de meeste toe komstige boeren, best uniek. De 'beperking' van een ouderlijk bedrijf zijn voor hem niet aan de orde. De vraag of hij zijn ambities in ons land tot uiting kan brengen is onze ker, zijn focus ligt dan ook verder dan de grenzen die Nederland op de kaart zetten. Deze bredere blik doet je kritischer nadenken over het feit of het boeren op Texel de uitdaging waard zal zijn. In mijn ogen zijn er, ondanks de (vele) beperkingen, toch nog zeer veel mogelijkheden om er een leuke boterham mét beleg mee te kun nen verdienen. (Dinsdag) Veel ideeën waren nog maar in een vroeg stadium van ontwikkeling, maar een groen stroomproducerend plantsoen op het dak lijkt me wel wat. Ik denk dat Texel een ideale (proef)omgeving is om meer van dit soort ideeën toe te passen.'Cradle to cradle' biedt, gezien onze afgesloten ligging, kansen om ons meer zelfvoorziend te maken. De landbouw kan hier ook een belangrijke rol in spelen. Het produceren van duurzame energie is nog maar het begin. Het telen van algen biedt nog veel meer kansen en kan in de toe komst nog wel eens veel voor ons Een politiek debat dat op maan dagavond 1 maart in De Linde boom wordt gehouden en dat live is te volgen op de Texelse televisie. Het initiatief daartoe is genomen door de groep Politiek Forum Texel, met onder meer Frits Langeveld in de gelederen. Het forum nodigt kopstukken van de partijen die in de cam pagne voeren voor de gemeen teraadsverkiezingen aan te schuiven. Langeveld: 'Het is voor het eerst in de Texelse geschiedenis dat zo'n manifestatie gaat plaatsvin den.' Om de uitzending technisch mogelijk te maken heeft Lange veld contact gehad met Jaap Drij ver van KabelTexel. 'Hij is bereid om speciaal voor deze uitzending het kanaal van Discovery Channel vrij te maken.' Maar er komt meer voor kijken. Langeveld: 'We heb ben een professioneel team nodig met vier camera's, een regisseur met een complete meng- en regie tafel, die door middel van een draaiboek in drie sessies van een half uur tot drie kwartier opnamen maakt.' Voor dit deel van de uit zending heeft TexelTV medewer king toegezegd. 'Een lokaal bekende journalist zal aan de politieke vertegenwoordi gers vragen stellen. Tussendoor en in de pauzes is de mogelijkheid voor interviews en andere inspre kers. Er wordt op een leuke wijze verslag gedaan vanuit 'Studio De Lindeboom', met medewerking van alle Texelse media natuurlijk. Om deze politieke avond tussen 19.00 en 23.00 uur nog boeiender voor de kijker thuis te maken, wordt de uitzending gelardeerd met onderwerpen en interviews (eventueel vooraf opgenomen) zoals het Beste Idee van Texel, situaties vanuit het verleden gekoppeld aan de toekomstige ontwikkeling, dualisme tussen raad en college, waarderingssub sidie, uitleg toekomstige proble matiek bestemmingplan buitenge bied, herinrichting Den Burg Centrum en andere onderwer pen.' Het initiatief voor de tv-uitzending komt op een moment dat politici volop in de campagne zitten en bijna elke avond wel ergens moe ten opdraven. Langeveld hoopt niettemin dat alle politieke kop stukken toch aanwezig zullen zijn. Dit weekend lanceert zijn groep de interactieve website PolitiekFo- rum.Texel.com, waarop de meest besproken politieke onderwerpen een plaats zullen krijgen. Burgers en politici kunnen vragen stellen en beantwoorden op een correcte manier en met respect voor personen en onderwerpen hun mening geven in maximaal honderd woorden. Het is de bedoeling dat dit platform perma nent blijft functioneren. Het plaatsen van zogeheten ener gyballs, een klein soort windmolen, is in Den Hoorn strijdig met de uit gangpunten in het Loodsplan. In dat plan heeft het dorp vastgelegd dat nieuwe ontwikkelingen alleen mogen worden toegestaan als ze passen in het landschap. Dat zei Gerard Bakker, één van de initia tiefnemers van het Loodsproject, dinsdag in het overleg tussen col lege en dorpscommissie. Hij waar schuwde ook dat de Stichting Natuur en Milieu, die de omgeving van Den Hoorn een paar jaar gele den waardeerde met vier sterren, de volgende keer zeker één ster minder zal toekennen als er ener gyballs worden geplaatst. Wethou der Nico Kikkert antwoordde dat de gemeenteraad inderdaad heeft besloten de maximaal 17,50 meter hoge windmolens toe te staan, maar dat ze alleen mogen worden geplaatst in bouwblokken en op bedrijventerreinen, zodat het land schap er niet te veel onder te lijden heeft. VOOR GOEDE DOELEN Hotel De Lindeboom, Den Burg maandag 15 februari 20.00 uur Deelname is gratis, zaal open vanaf 19.30 uur aanmelden via seminar@nbvmb.nl Kijk op www.etfbeheer.nl voor een alternatief op een gedegen rendement. ETF Beheer is een onderdeel van Nyenburgh Vermogensbeheer Nyenburgh Vermogensbeheer introduceert, in samenwerking met Fokker Financiële Coaching, haar nieuwe dienstverlening ETF Beheer en geeft alternatieven voor de lage rente op uw deposito op haar seminars. Wij waren benieuwd naar het bedrijf en spraken met beleggingsadviseur, Marcel Ellens. Nyenburgh Vermogensbeheer is onafhankelijk en gespecialiseerd in vermogensbeheer en beleggingsadvies. MarceL'Onze mensen zijn stuk voor stuk experts op hun vakgebied, ze houden zich alleen met beleggingsadvies en vermogensbeheer bezig en hoeven hun aandacht niet te versnipperen over andere zaken die de financiële dienstverlening bij banken met zich meebrengt. Wij hechten veel waarde aan persoonlijke aandacht en bereikbaarheid. U vindt onze kantoren dan ook in Amsterdam, Eindhoven en Fleerenveen". Heeft uw bank of vermogensbeheerder u al verteld over index beleggen, wij denken van niet! Nyenburgh Vermogensbeheer doet dat wel en introduceert ETF Beheer. Veel mensen aarzelen om een vermogensbeheerder in te schakelen wanneer hun portefeuille niet omvangrijk is. Een instapbedrag van Euro 20.000, - en toch professioneel vermogensbeheer? Marcel:' ja, u krijgt hetzelfde beheer als bij veel omvangrijkere portefeuilles, maar dan met een zeer lage instapdrempel! Met ETF Beheer maken wij gebruik van ETF's (ofwel trackers) als bouwblokken voor uw portefeuille. Kijk gerust eens op www.etfbeheer.nl'. Een ETF is een innovatief beleggingsmiddel met de structuur van een beleggingsfonds en als een individueel aandeel wordt verhandeld. ETF's zijn voordelig, transparant en duidelijk, zeker in vergelijk met de traditionele beleggingsfondsen van de banken. ETF's zijn geschikt voor iedere belegger en kunnen voor allerlei doeleinden worden gebruikt: voor beleggingen op korte termijn, voor de langere termijn, voor het volgen van diverse beleggingscategorieën, en bieden ook een uitstekend alternatief voor uw deposito. I p j SPECIALISTEN IN ^^HATBEHEERSING CVI Texel is de Texelse specialist in klimaatbeheersing. Wij ontwerpen, installeren en verzorgen het onderhoud voor uiteenlopende projecten. Ons team werkt aan cen trale verwarming, airconditioning, duurzame energie, luchtbehandeling, ventilatie en de bijkomende regel- en besturingstechniek. Zin in een nieuwe uitdaging of heeft u interesse/ervaring in de installatietechniek? Wij bieden een afwisselende baan met uitstekende arbeidsvoorwaarden. Wilt u direct solliciteren, stuur dan uw sollicitatiebrief met cv naar ons toe. Voor meer informatie kunt u bellen met de heer P. Reijnders. \NlAATee v c"EerS'

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 8