Cjroen ^wartsj'exeh in het harL, 'Straks door prutzooi naar school baggeren' Coalitie wil besluit over supermarkten rfl \t Politici komen niet naar Texel Leerlingenraad OSG 'verbijsterd' Dros signeert Warme chocola op maandagmarkt Eerste lepelaar gearriveerd Programma's texels e^courant Super deBoer H€, Vloerverwarming RENTENAAR PROFILE TYRECENTER www.texelseautopagina.nl VoordeeHand Chocomel bij Texel'94 Onomheind sport complex: vrij spel voor inbrekers. plus een bal van de atletiek en nog 'n ijsje na bij Molenkoog OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12451 DINSDAG 23 FEBRUARI 2010 Verschijnt dinsdag en vrijdag Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11, 1790 AA Den Burg, oplage 7.500 Losse nummers 1,20 Herman Godijn, allround-mede- werker bij Hotel Koogerend in Den Burg, geldt als dé verras sing van het CDA. Duin Bouwbe drijf en IBS Oele Schoo zijn een samenwer kingsverband aangegaan voor innovatieve ont wikkelingen. Bij de familie Vonk van de Noordzeekotter TX1 Klasina-J zetten twee zoons de fami lietraditie voort. 'Wij zijn bang dat wij de dupe worden van een politiek parkeer plaatsspelletje en straks door de prutzooi op kaplaarzen naar school moeten baggeren.' Met die boodschap vraagt de leerlin genraad van OSG De Hogeberg de politiek alsnog een oplossing te zoeken. In een brief aan raad en college van b en w spreekt de leerlingen- raad haar 'verbijstering' uit over de besluiteloosheid van de raad ten aanzien van de inrichting de schoolomgeving. 'Wij vinden dat vreemd, wij dachten dat alles in kannen en kruiken was.' De inrichting van de schoolomge ving hangt samen met het parkeer- plan. Maar de raad heeft aangege ven het besluit hierover door te schuiven naar de volgende raads periode. De leerlingenraad: 'Wij zijn diep teleurgesteld aangezien alle ingrediënten voor de prachtige school aanwezig zijn. We willen ons niet mengen in discussies over parkeeraangelegenheden, wij vra gen u nogmaals naar verdere oplossingen te zoeken.' De leerlin gen willen van de politiek de garan tie 'dat wij komend schooljaar een frisse start kunnen maken in een gloednieuw gebouw met een mooie omgeving'. Nico Dros is zaterdag 27 februari van 14.00 tot 16.00 uur in boek handel Het Open Boek in Den Burg om zijn werk te signeren. Deze week verschijnt bij uitgeverij G.A. van Oorschot in Amsterdam zijn nieuwe boek De sprekende slang, een kleine geschiedenis van laaglands fundamentalisme, een studie naar de kerkscheuring in de gereformeerde kerk in Oosterend in 1926. Minister Jacqueline Cramer en CDA-fractievoorzitter Pieter van Geel hebben hun bezoeken aan Texel afgezegd. Oorzaak is de val van het kabinet. Van Geel moest bij fractie-overleg in Den Haag zijn en Cramer is ver moedelijk geen minister meer, omdat de PvdA-bewindslieden hun ontslag bij de koningin heb ben aangeboden. Kandidaat-wethouder Eric Hercu les: 'We hadden een belangrijk deel van het programma willen wijden aan de TESO-haven, waar op Cramer als minister invloed had kunnen uitoefenen. Nu het de verwachting is dat de koningin haar ontslag accepteert, zou zij dus niet als minister komen. Ter wijl het juist onze bedoeling was haar als minister hierheen te halen. Bovendien: maakt ze door de gebeurtenissen van dit weekend persoonlijk een moeilijke tijd door.' Mocht Cramer als demissionair minister doorgaan, dan hoopt PvdA Texel haar op een later moment alsnog naar het eiland te halen. Volgens de PvdA moeten raad en college gezamenlijk aan Den Haag kenbaar te maken dat het belangrijk is de verplaatsing/ aanpassing van de veerhaven onder de Crisis- en Herstelwet te scharen, omdat de verplaatsing daardoor bespoedigd zou kunnen worden. Van Geel zou vanavond gespreks leider zijn op een discussieavond over duurzame energie. Zijn plaats wordt ingenomen door Robbert Jan Piet, oud-wethouder van Heerhugowaard. Hij was betrok ken bij het project Stad van de Zon, de grootste emmissieneutra- le woonwijk ter wereld. De discus sieavond begint om 19.30 uur in Hotel Den Burg. Texels Belang, CDA en Groen- Links willen toch nog deze raad speriode een besluit nemen over de verplaatsing van een super markt in Den Burg en verplaat sing van detailhandel naar bedrij venterreinen. De drie coalitiepartijen willen de toekomstvisie voorzieningenstruc tuur bespreken tijdens de raads vergadering van dinsdag 2 maart. De toekomstvisie, waar sinds augustus diverse keren over is ver gaderd, staat nu nog niet op de agenda, maar met een initiatief voorstel willen TB, CDA en GL het stuk erop krijgen. De WD had daar aanvankelijk ook zijn naam aan verbonden, maar die partij trok zich gisteren terug. GL, TB en CDA zeggen tot het inzicht te zijn gekomen dat de toe komstvisie voorzieningenstructuur 'besluitrijp' is, omdat een meerder heid in de commissie Grondgebied zich bij een bespreking laatst in de meeste punten wel kon binden. Vaststelling van het Parkeerplan voor Den Burg is er wat de coalitie betreft op 2 maart nog niet bij, omdat daarover de meningen teveel verschillen. Dat betekent dat vooralsnog geen oplossing voor de inrichting van de omgeving van de OSG en het nieu we gemeentehuis in de lucht hangt. Dat is afhankelijk van de vraag of de huidige openbare parkeerplaat sen aan de Emmalaan naar de ijs baan mogen verhuizen en het ant woord ligt besloten in de besluitvorming over het Parkeer plan. Het uit elkaar trekken van de voor zieningenstructuur en het parkeer plan is een tegenvaller voor burge meester en wethouder. Dat kreeg in augustus nog de opdracht van de politieke partijen de visie en het parkeerplan tegelijk te laten behan delen. Wethouder Nico Kikkert (grondgebied) zei toen eerst de voorzieningenstructuur te willen Bezoekers van de warenmarkt werden maandag verrast op een beker warme chocolademelk. Een initiatief van de marktkooplui, die iets leuks wilden doen voor hun trouwe klanten. Mandy van der Eijk, medewerker van groente- en fruithandelaar Swier, combineerde de actie met een kleine enquête. 'We willen graag de mening horen van de bezoekers van de markt. behandelen en pas daarna het par keerplan, maar kreeg daarna voor de voeten geworpen dat dat niet de juiste weg was. Het moest tege lijk worden behandeld. Als het aan de coalitiepartijen ligt, doet de gemeenteraad op 2 maart geen uitspraak op de vraag of ver plaatsing van een supermarkt (Albert Heijn of Super de Boer) in noordelijke of zuidelijke richting van de rand van Den Burg moet plaatsvinden. Dat blijft open. In augustus zag het er naar uit dat die keuze bij de supermarkten zou komen, maar dat was niet naar de zin van de raad. Het college paste daarna het voorstel over de voor zieningenstructuur aan en voegde aan het voorstel toe dat de raad een keuze zou maken over verhui zing naar het noorden (kop van de Waalderstraat) of het zuiden (omge ving Elemert). SPG Slechts 1mm dik! ED www.speedheat.nl A1$ J Dealer voor Texel: Romein Dros tel. 321 263 I In de duinrel bij de Oudeweg, ten noorden van Den Hoorn, is giste ren de eerst lepelaar van het jaar gezien. Het dier, gespot door Adri- aan Dijksen, was aan het fourage- ren. De komst van de eerste lepe laar is dus niet vertraagd door het aanhoudende winterweer. Op de website van de Texelse Courant (www.texelsecourant.nl) zijn tot en met woensdag 3 maart de verkiezingsprogramma's van de politieke partijen te raadplegen. Het gaat om de programma's van Texels Belang, PvdA, CDA, VVD, GroenLinks, D66 en Texel 2010. Ze staan geordend in één bericht. ERKEND OPEL REPARATEUR (Advertentie) Misschien zijn er wel verbeterpun- ten.' De reacties waren over het algemeen positief. 'Het verbaast me dat de markt er nog is. Op veel plaatsen zie je dit soort markten verdwijnen', zei de familie Van Rut uit Zwanenburg (foto). 'Het is wel leuk, elke keer als we op Texel zijn, bezoeken we deze markt.' (Foto Gerard Timmerman) Cjncn TjvarL-Jexeh in het harL, Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. Onder soms barre omstan digheden heb ben boogschut ters afgelopen meegedaan aan de Winter Ani mal. GROENLINKS zir/itfDipBnBr, Diverse vertegenwoordigers van de politieke partijen presen teerden zich vrijdagavond in café De Zwaan in Den Burg tij dens een verkiezingsdebat. De avond verliep wat gemankeerd. Het geluid was lang niet altijd goed, waardoor op een gegeven moment een aanhoudend geroezemoes in de zaak ontstond waarin menig uitspraak van de (kandidaatj-raadsleden ten onder ging. De Zwaan zat vol, maar naast een deel belangstel lende Texelaars waren er merendeel mensen van de politieke partijen zelf aanwezig. Een groep vaste gasten van De Zwaan volgde de bijeenkomst aanvankelijk met belangstelling, maar leek het op een gegeven moment toch voor gezien te houden. Tot debat kwam het niet echt komen, de partijen kregen meer de gelegenheid een nadere toelichting te geven op hun standpunten die door pre sentator Joop Groen werden voorgelegd. Eric Hercules, kandidaat-wethouder, probeerde nog even het protocol te doorbreken door de regie van Groen over te nemen en eigenhandig het verkiezingsprogramma van de PvdA ter discussie te stellen, maar hij werd al snel terug gefloten. Komende donderdagavond is er nog een verkiezingsdebat, dan verzamelen de lijsttrekkers van de zeven partijen zich bij Radio Texel. Dat debat is live via de lokale omroep te volgen op 106.1 FM of via www.radiotexel.nl. (Foto Jeroen van Hattum)

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 1