Is Herman Godijn kandidaat CDA 'Blij zijn met jongeren die hier willen wonen' Werk aan de winkel(s) 50% <s> Sensea^y ,7 LLIXl.il 1/ <£Z TEXELSE 4 COURANT Vrije vestiging VOORDEELPA^ Texels Belang Zorgtoerisme CDA Op de penningen CDA CDA korting! Graag gedaan. Super deBoer Deze week vanaf donderdag I V'? iELPAK gewoon het beste voor Texel, Nieuw Bloed Snippers Herrgan Godijn Martien Witte Lijst 1 nummer 11 bordeel Douwt OOUWE E.GK.RTS StSa i. 0 1 1 s*" W/ 36 X© DARK ROAST CU34>7 C - 1+ FOl-raW? In huil I Herman Godijn: 'Meer organiseren voor jongeren.' (Foto Jeroen van Hattum) Woensdag 3 maart zijn de gemeenteraadsverkiezingen. De Texelse Courant spreekt deze weken met kandidaat raadsleden die op een verkies bare plaats staan. Zijn vader was wethouder en raadslid in Alkmaar. Mogelijk mag hij zich na 3 maart raadslid van Texel noemen. Herman Godijn (22) uit Den Burg staat vierde op de kieslijst van het CDA. Hij is de verrassing van de chris tendemocraten. Godijn, allround medewerker bij Hotel Koogerend in Den Burg, woont nog niet zo lang op het eiland, maar zat al snel bij het CDA aan tafel. Politiek werd hem van huis uit meegegeven. Zijn vader Ad Godijn was van 2002 tot 2006 wethouder voor de Onafhan kelijke Partij Alkmaar en is sinds dien raadslid in de kaasstad. 'Ik zag al op jonge leeftijd de gemeen telijke stukken voorbij komen en dat vond ik interes sant', vertelt Godijn. een rondje langs de OSG maken om meer aandacht te krijgen voor een Texelse Jongerenraad. 'Dat moet toch lukken hier van de grond te krijgen.' De 22-jarige, de jongste van de kandidaat-raadsleden, was ook vice-voorzitter van de Noord- Hollandse afdeling van het CDJA, de jongerenorganisatie van het CDA. Godijn verhuisde vorig jaar voor zijn werk naar Texel, nadat hij een studie aan de hotelschool in Amsterdam had afgerond. 'Ik kon kiezen uit een baan in Amsterdam of een baan op Texel. Het eiland sprak me meer aan dan Amster dam.' Bij het vinden van woon ruimte stuitte hij op de huisves tingsvergunning, waarna een gesprek met wethouder Marian Merkelbach (CDA) volgde. Tijdens dat gesprek maakte Godijn meteen zijn interesse in politiek duidelijk, waarna een nadere kennismaking met de partij volgde. Het afschaffen van de huisves tingsvergunning is één van de zaken die Godijn wil bewerkstelli gen als hij tot raadslid wordt geko zen. Volgens hem moet Texel blij Hij manifesteerde zichzelf als oprich ter en secretaris van een Jongerenraad in Alkmaar die gevraagd en ongevraagd advies geeft over jongerenzaken en bij gemeentelijke beleid wordt betrok ken. Sinds zijn verhuizing is Godijn ook bezig op Texel een Jongeren raad op te richten. 'In Alkmaar hebben we met de Jongerenraad twee skatebanen voor elkaar gekregen en invloed gehad op een nota over huisvesting. Daarin is meerrekening met jongeren gehou den. We hebben ook een eigen website en de Jongerenraad pre senteert zich geregeld bij evene menten om met jongeren in gesprek te raken.' De inspanningen op Texel hebben tot nu toe tot twee belangstellen den geleid. Godijn wil binnenkort zijn met jongeren die zich op het eiland willen vestigen en het ze niet moeilijk maken. 'Bij mij op school waren bijvoorbeeld niet veel klas genoten die ook naar Texel zouden willen', laat hij weten. Hij is voor stander van de realisatie van een mbo- of hbo-opleiding in het toe risme op het eiland, zoals aange stipt in de Structuurvisie 2020. 'En dan moet je ook passende huis vesting hebben, iets campusach tigs zoals die op 't Horntje.' Hij is voor verbetering van jonge renhuisvesting. 'Als gemeente kun je die bevorderen door grond beschikbaar te stellen aan een aannemer die bereid is woningen voor jongeren te bouwen. Dan kun je denken aan leuke laagbouw. De aannemer wordt eigenaar en ver huurt. In een convenant met de gemeente maak je afspraken, zodat jongeren op een gegeven moment verder gaan en in de hui zen weer plek voor anderen komt.' Godijn verwijst naar Hoorn waar een dergelijk systeem wordt toege past. Er zou volgens hem ook meer voor jongeren georganiseerd mogen worden. 'Nu is er niet zoveel, behalve een paar concerten en een keer per jaar Island Samba. Je kunt een feestprogramma opstellen, waarbij jongeren door de gemeen te wordt gefaciliteerd en gestimu leerd.' Duurzaamheid, één van de speerpunten in het partijprogram ma van het CDA, en omgang met duurzame energie spreken hem ook aan. Hij kan zich vinden in windmolens, maar vindt dat die niet tot horizonvervuiling mogen leiden. Het tekort dat de gemeente boven het hoofd hangt als het Rijk twintig procent bezuinigt op het Gemeen tefonds kan volgens Godijn wor den aangepakt door dagtoerisme beter te belasten. 'Je kunt erover denken om toe risten niet per nacht toeristen belasting te laten betalen, maar per dag. Dat kan aar dig wat extra opleveren.' Lasten als de onroe rend zaakbelasting zegt hij in prin cipe niet te willen verhogen. 'Je moet er ook op letten waar subsi dies voor de gemeente te verkrij gen zijn.' Als het om nauwere samenwerking tussen Texel en andere gemeenten gaat, richt hij de blik op Noord-Holland. Communicatie tussen raad en bevolking wordt een belangrijk punt als hij raadslid wordt. Volgens Godijn is het aan een gemeente raad om duidelijk te laten weten welke stappen er zijn gezet en hoe besluiten tot stand zijn gekomen. 'Dan heb je kans dat de verwarring over sommige zaken minder groot is, waardoor je ook minder scheve gezichten krijgt.' De koppeling van zorg en toerisme speelt bij diverse politieke partijen een belangrijke rol. Volgens Texels Belang moeten private gezondheids instellingen en zorginstellingen wor den gestimuleerd zich op Texel te vestigen, omdat dat een bijdrage aan de werkgelegenheid kan opleveren. De kiesvereniging pleit voor een onderzoek naar gezondheidstoeris- me. De PvdA zegt in zorgtoerisme een kans te zien. De partij zegt 'zorg- slaapplaatsen' te willen uitreiken voor initiatieven die vergelijkbaar zijn met het Tesselhuus, familieverblijven bij dialysecentra (een plan dat op Kust- park Texel speelt) of andere zorgva- kanties. Volgens GroenLinks biedt inspelen op zorg en wellness de kans om zorgvoorzieningen ook voor Texe laars binnen handbereik te krijgen. Texelaartjes INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woensdag vóór 17.00 uur. KOSTEN: €6,45 tot en met 3 regels. Per regel meer: €2,15 (incl. btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto €14,50 excl. tekst, alleen voor particulieren die iets te koop aanbieden. U kunt bedrijven nomi neren voor de verkiezing van Hét Familiebedrijf via redactie@texelsecourant. nl of tel. 36 26 20. "'t zelfde, maar anders" bij Bloemisten Bert van der Wal. Weer helemaal terug in de Waalderstraatü! Te koop: Caravan Fendt Topas, BJ '04, incl. Mover. Tel. 06 54752744 www.nira-chandra.nl Praktijk voor coaching, therapie begeleiding. Auto Service Centrum. banden, uitlaten, accu's. Tel. 315588. Een goede start voor de beginnende onderne mer! Maak kennis met het ondernemerspakket van Langeveld de Rooy. Thuis op Texel '"t zelfde, maar anders" bij Bloemisten Bert van der Wal. Weer helemaal terug in de Waalderstraatü! www.texel sea u to pa gina.nl voor iedereen die een goede en betrouwbare auto zoekt! Nieuwe kans voor twee dehands. Kringloop Effe KiekeSchilderweg 251a, Oudeschild. Tel. 321113 of 06-53898264. Regt Witgoed Service voor vakkundige reparatie en service aan witgoed en huishoud, apparaten. Nol- lekoog 10, tel. 327707. Thuis op Texel Bel 318885 en Sieme Wuis brengt de nieuwe aard appels bij u thuis. Bezorgd na 16.00 uur. Te huur: winkelruimte, 50 m2, in winkelpassage De Koog. Info: 0222-317992 of 06-54330025 Alles in vertrouwde han den! Maak kennis met het ondernemerspakket van Langeveld de Rooy. www.printservicetexel. nl Stickers, belette ring, textieldruk. Tel. 06- 10711115. Te koop: goed werkende JVC televisie, diam. 66 cm, 3,5 jaar oud, €50,-. Tel. 319265. Oosterend: de spreken de slang nieuw boek van Nico Dros. Zaterdagmid dag een signeerfeestje in Het Open Boek (313657) De Koopman Koerier, voor bedrijf en parti culier. Tel. 315001/06- 20073394. DINSDAG 23 FEBRUARI 2010 Bomen vellen en snoeien. Bel Dennis Witvliet boom- en groenonderhoud. Tel. 319721, na 16.00 uur. Doorlopende verkoop ge bruikte rijwielen. Verhuur bedrijf Bruining, Nikadel 60, De Koog, tel. (0222) 317333. Diverse maten kinderrijwielen. Drukwerk, presentatie en naamsbekendheid ineen: het ondernemerspak ket van Langeveld de Rooy. texelsecourant.nl Als u snel wilt weten wat er van daag is gebeurd. Auto Service Centrum, Maricoweg 3, tel. 315588. Auto - motor - bromf. opl. Spoed of losse lessen. Hoog slag. perc./ vaste instruct, www.rijschool- westerhuis.nl, 0223- 612328/ 0651122775. In formeer aanbieding compl. pakket. Baby geboren? Huur een ooievaar voor in de tuin voor €1,25 per dag (€12,50 borg) bij Langeveld de Rooy, Spinbaan 6, tel. 362600. Gebakken zeetong, in de boter. Havenrestaurant Texel, met uitzicht op zee! Bel Jan. C. Stolk voor re servering, 319310. Heeft u schade of bent u op zoek naar een andere auto? Kijk dan eerst eens op www.texelseautopa- gina.nl De sprekende slang nieuw boek van Nico Dros, wordt a.s. zaterdag gesig neerd in Het Open Boek. U bent welkom. '"t zelfde, maar anders" bij Bloemisten Bert van der Wal. Weer helemaal terug in de Waalderstraatü! 9 maart Sushi workshop. Info/opgave: 06-12808495 info@detesselseoester man.nl Kinderfeestje? Zie: www. Iandalsluftervallei.nl Kids of bel: 0222-316214. TCA computers vanaf 399,- incl. Maricoweg 37a Lionsveiling: www.lion- stexel.nl. Het moet anders! Stem daarom 3 maart op TEXEL 2010. Hairstyling Talou werkt op afspraak, di. t/m zat. Tel. 320473. Slowfood proeven? Li onsveiling zaterdag 13 maart. Texel 2010 organiseert op zaterdag 27 februari a.s. een feestelijke Rob- bentocht met de TX44 van Adrie Hutjes. Vertrek om 10.30 uit Oudeschild en de gehele opbrengst (bootkaartjes 7,= p.p) gaat naar de Zonnebloem afd. Texel. Thuis op Texel Senseo koffiepads alle soorten, 2 zakken a 24-36 pads naar keuze Super deBoer per 250 gram Biefstuk actie-kiloprijs 9.96 Jillz of Strongbow* 4-pack a 4 flesjes x 23-27.5 cl actie-literprijs vanaf 2.72 HAWAII Dr. Oetker Big Americans or Culinaria pizza alle soorten, 3 stuks naar keuze •Wij verkopen geen alcohol aan klanten jonger dan 16. Nog geen 20 jaar? Laatje legitimatie zien! De aanbiedingen zijn geldig van donderdag 25 februari t/m zondag 28 februari 2010. Prijswijzigingen en/of drukfouten voorbehouden. Wederverkoop verboden. Voor alle aanbiedingen geldt OP=OP. www.superdeboer.nl

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 4