ZDH scoort vijf keer tegen Flevo Winters boogschiettoernooi met allure Hardloper Jaap Witte superieur bij cross Sport Overwinning zaalvoetballers TEXELSE 7 COURANT Bowlers De Koogel Programma weer bovenaan zaalvoetbal Homan toont twee gezichten Zwemdiploma's Polikliniek Texels Belang, Cees Hooyschuur Lijst 1 nummer 7 gewoon het beste voor Texel. DINSDAG 23 FEBRUARI 2010 .1 1 -0 Jaap Witte (rechts) nam meteen vanaf het begin de leiding in de open Texelse boscross. Over een wit sneeuwtapijt behaalde Jaap Witte zondag de kampioenstitel in de open Texel se boscross. Hij nam van meet af aan de kop en stond deze niet meer af. Hij legde het gladde parcours, van 8,5 kilometer, af in 31.55 minuten. Patrick Witte, die in de eerste ron de nog zicht op zijn opponent hield, finishte in 34.00. De strijd om de derde plaats ging tussen Coen Schoonheden, Pieter Jan Vlaming uit Nagele, Richard Bijpost en Mar tin Baptist, die elkaar de eerste paar ronden geen haarbreed toe gaven. Uiteindelijk werd Schoon heden in 35.05 kampioen bij de masters. De dames liepen 6,4 km. Lisanne Wever uit Castricum, nog A-junior en lid van Team Distance Runners, sleepte in 26.44 de titel in de wacht. Ulrike Weirich werd tweede (29.42). Bij de jeugd tot en met 16 jaar, die 2,1 km liep, werden Okke Swildens en zijn zus Suzanne uit Utrecht kampioen. Bij de jeugd tot en met 9 jaar, die 875 meter liep, gingen de eerste plaatsen naar Jasmijn Baptist (4.16) en Mark Bennis uit Almere (4.20). Tweede ZDH heeft zondag op een ondanks de vorst redelijk bespeelbaar eigen veld voor de derde keer op rij gewonnen. Na een moeizaam begin werd tegenstander Flevo in de tweede helft bij vlagen hele maal zoekgespeeld. De uitslag, 5-0, was licht geflatteerd, maar de overwinning zeer verdiend. Gewaarschuwd door de ervaringen van twee weken geleden, toen ze in de eerste helft werden overvleugeld door Callantsoog, begonnen de Zwaluwen scherp aan het duel. Dit resulteerde in enkele prima sco ringskansen. De beste was voor Arjen Lap, die na een voorzet van broer Maurits van dichtbij hard tegen de keeper schoot. In het ver volg begon ZDH slordiger te spelen, terwijl de tegenstander uit Midden- meer bovendien wel erg veel ruimte werd geboden. Toch kwam de thuisploeg halverwege de eerste helft op voorsprong, toen aanvoer der Mike de Bruijn van een slechte terugspeelbal profiteerde en de bal bij Maurits Lap bezorgde, die pro bleemloos kon scoren. Flevo was vlak voor de thee dicht bij de gelijk maker, toen één van de spitsen plotseling oog in oog met keeper Christiaan Stolk stond. Hij speelde de bal te ver voor zich uit, waarna Stolk er bovenop dook. Al snel na rust verdubbelde ZDH de voorsprong, toen Pieter-Jan Eelman op een meter of twintig van het doel tegen het gras werd gewerkt en de scheidsrechter voor een vrije trap floot. Teamgenoot Jelmer Bomas fluisterde hem toe dat hij de bal in de bovenhoek zou kogelen en voegde de daad bij het woord: 2-0. Daarna liep het van een leien dakje. Maurits Lap scoorde uit een voorzet van De Bruijn 3-0. Flevo kreeg daar na enkele schietkansen, maar vrij wel de hele verdediging gooide zich er steeds met ziel en zaligheid voor. Doelman Stolk hoefde niet eens in actie te komen en vroeg na afloop of zijn verdedigers zo weinig ver trouwen in hem hadden dat ze het niet tot een schot wilde laten komen. Maurits Lap miste na een voorzet van invaller Sjoerd Oosterhof de kans zijn hattrick te completeren. Ervan overtuigd dat hij buitenspel stond, schoot hij van dichtbij naast. Even later werd het alsnog 4-0, toen Eelman de bal beheerst langs de doelman schoot. Spelers van Flevo claimden nog even dat het buiten spel was, maar volgens de zeer kalme scheidsrechter - die normaal wedstrijden in de hoofdklasse fluit (Foto Jeroen van Hattum) en derde bij de meisjes werden Marijke van der Duim en Aster Baptist en bij de jongens Aran Zee man en Jarne Kompier. Bij de jeugd van 10 tot en met 12 jaar (1750 meter) gingen de eerste plaatsen naar Cor Bijpost (8.03) en Wini Wildervanck uit Amsterdam. Tweede en derde werden Rick Bij post en Sil van Heerwaarden. Alle uitslagen zijn te vinden op www. avtexel.nl. Zondag 28 februari begint om 11.00 uur een reguliere Bos en Duincross. en ter elfder ure als invaller was opgeroepen - was daar geen sprake van. Enkele minuten later werd het 5-0, na een bekeken passje van de actieve Hidde Struick op De Bruijn. De keeper bracht eerst nog redding, maar liet de bal vervolgens los, waarna De Bruijn eenvoudig kon scoren. In de slotfase wurmde Oos terhof zich nog op onnavolgbare wijze langs twee verdedigers, maar ditmaal wilde de keeper niet wijken. Mede doordat ZDH-Flevo de enige wedstrijd in de 6de klasse A was die wél doorging, steeg ZDH naar de tweede plaats op de ranglijst. De ploeg van trainer Jan den IJzerman heeft nu 28 punten uit 14 wedstrij den. Koploper Dirkshorn (28 uit 13) en nummer drie Watervogels (27 uit 12) staan er net iets beter voor. Vol gende week spelen de Hoornders in Den Helder de topper tegen Water vogels. Willen ze in de race om de titel blijven, dan moet er eigenlijk worden gewonnen. Dankzij een uitstekende overwin ning op het team van WBZ hebben de bowlers van De Koogel zich afgelopen week opnieuw aan de kop van de donderdagavondleague genesteld. De nieuwe koploper hoefde maar een half punt af te staan (4,5-0,5) en is nu weer volop in de race voor de kampioensbe ker. Badweg Sportief won nipt van het team Remco Femke. In de eind- score bedroeg het verschil niet meer dan 24 pinfal. Best Tessels redde het niet tegen de dames van De Sommeltjes, die beiden een goede derde game lieten zien en hiermee genoeg voorsprong opbouwden voor de overwinning. De Pinheads waren goed op dreef, maar moesten desondanks een punt afstaan aan Paal19/Sjans. Ook Loonbedrijf Plaatsman moest in de tweede game een punt afge ven. Bij tegenstander Geen Idee gooide Ingrid Witte een game van maar liefst 215. Dankzij een con stante serie van Rick Plaatsman en een mooie game van vader Jan (205) won Loonbedrijf Plaatsman toch vrij eenvoudig (4-1). De resultaten van afgelopen week hebben de top van de league flink door elkaar gegooid. Met nog vier wedstrijden te gaan is het onge kend spannend. Wil Homans vertrouwde gezicht blijkt een Januskop. Dat stelt cor respondent Jan Heemskerk van biljartclub De Doorstoot. 'Als Homan biljart, is hij een man met twee gezichten, die hij toont in relatie tot het getoonde spel', gaat hij verder. 'Op de clubavond kwam hij tegen Zijm niet verder dan een gemiddelde van 0,345 en droef heid droop van zijn wangen. Tegen Weel glommen zijn konen van blijd schap, toen hij zijn ballen naar een gemiddelde van 1,846 jongleerde.' Uitslagen: Klok-Harman 0-2; M. Boon- Huizing 4-0; Zijm-Homan 2-0; Weel-E. Boon 0-2; J. Boon-Harman 0-2; Klok-Huizing 0-2; M. Boon-Zijm 4-0; Weel-Homan 2-4; E. Boon- Harman 0- 2; Huizing-Zijm 2-0. Woensdag 24 februari 19.20 Klif/S da1-WMC dal Arnout 20.15 Klif/St 5-Klif/Steen 7 Bakker Zaaldienst: Mantje Donderdag 25 februari 19.00 Klif/St 3-Texel 4 vPutten 19.50 Mantje 4-RAB 5 vPutten 20.45 C/Spsh 2-Klif/St 2 Bakker 21.35 Krim 2-Koog 2 Bakker Zaaldienst: RAB Bouwmaterialen Vrijdag 26 februari 18.30 RAB 3-SVO 1 Arnout 19.20 Mantje 3-C/Sportsh 1 Vonk 20.15 Krim 1-RAB 1 H'dijk 21.05 Texel 2-Mantje 1 Sangers Zaaldienst: Klif/De Steenenplaats Uitslagen: D-jeugd: Mantje D1-ZDH D1 2-3. C-jeugd: Oosterend C1-C/Sportshop C1 12-2, Oos terend C2-Krim C1 5-3. Tweede klasse: Klif/Steen 7-Klif/Steen 6 2-0, RAB Bouw 6-Krim 5 14-2, ZDH 1-Klif/Steen 3 1-8, Texel 4-Klif/Steen 4 1-11. Eerste klasse: Klif/Steen 2-Mantje 4 4-6, RAB Bouw 4- C/Sportshop 3 3-10, Koog 2-C/Sportshop 2 3-4, Krim 2-RAB Bouw 5 6-7. Hoofd klasse: Klif/Steen 1-Koog 1 2-4, RAB Bouw 1-Krim 1 8-4, Mantje 2-Mantje 3 7- 4. Overige: Texel 1-Vrone 2 6-2. Onder toeziend oog van examina toren Colinda Vlaming en lenske Flier hebben veel kinderen donder dag in zwemparadijs Calluna exa men gedaan voor één van de zwemdiploma's. De geslaagden waren: A-diploma - Dennis Rodenburg, Ese Roeper, Hekim Umur, Hugo Groothuis, Jochem Visser, Jamai Verploegen, Lidia Ploeg, Mees den Boer, Mery-lou Moorman, Niels Koopman, Rianne Konijn, Rianne Kuip, Sven Zwetsloot, Sven Grob- ben, Stefan Eveleens, Tessa Pol derman, Zoë Brouwer, Kaisha van Mierlo en Devin Koorn. B-diploma - Babet van Beek, Bob Kos, Babs van den Boogert, Dien- ke Ploeg, Devin Koorn, Gerbrand de Wit, Ivana Buijsman, Iva Zijlstra, Judy-jasmijn Daalder, Johan Kuip, Kevin Versluis, Loi's Dros, Sieme Boomstra, Tamara van Opstal, Tim de Vries, Rosalie Duin en Nowshi Taznin Mohamed. C-diploma - Dylan Verploegen, Imme Graaf, Ruben Witte, Thijs Graaf, Joshua van der Voort en Ruben van der Voort. De 12-jarige Marinka Kampstra uit Oosterend was één van de jongste deelnemers aan de Winter Animal. (Foto Joop Rommets) De zaalvoetballers van Texel'94 hebben de smaak goed te pak ken na de winterstop. Vrijdag boekten ze, thuis tegen hekken sluiter Vrone 2, de vijfde zege op rij. Een goede eerste helft zorg de voor een 5-1 voorsprong. In de tweede helft hadden de Texe laars het vizier echter niet meer op scherp, eindstand 6-2. Texel moest het vrijdag doen zon der Bart Graaf, Tim Kedde en Chris de Vries. Verdediger Marcel Ris nam net als twee weken geleden plaats onder de lat. De Texelaars begonnen scherp, wat al na twee minuten in een voorsprong resul teerde door een treffer van Matthijs de Lugt. Deze werd al snel door Edgar Klippel verdubbeld. Niet veel later maakte Pim de Lugt er 3-0 van en leek het erop dat Texel'94 een gemakkelijke avond zou heb ben. Nadat Barry de Vries met een afstandsschot 4-0 op het bord had gezet, deden de gasten uit Sint Pancras wat terug. De laatste goal voor rust kwam van de voet van Matthijs de Lugt, die een vrije trap Texel2010 is toch voor een polikli niek in Den Burg West. Bij de enquête die afgelopen vrijdag in deze krant stond, had de partij gezegd 'tegen' te zijn, maar dat was volgens lijsttrekker Gerbrand Poster 'een verkeerd antwoord'. Volgens Poster heeft Texel2010 veel vraagtekens of het lukt een polikliniek te realiseren, maar moet wel geprobeerd worden het voor elkaar te krijgen. snoeihard in de bovenhoek schoot. Na de rust had Texel'94 de voor sprong nog veel verder uit kunnen breiden, maar de vele aanvallen werden niet goed uitgespeeld of slecht afgemaakt. Een goede actie van Matthijs de Lugt zorgde voor de zesde Texelse treffer. Het slot akkoord was voor de gasten. Door deze zege stijgt Texel'94 naar de gedeelde zesde plaats op de ranglijst. In de derde periode is het, met zes punten uit twee wedstrij den, gedeeld koploper. Aankomende vrijdag spelen de Texelaars in Den Helder tegen WGW/KSG 73 1De eilandbewo ners hopen dan revanche te nemen voor de thuisnederlaag eerder dit seizoen. Onder soms barre omstandighe den, met harde wind en sneeuw buien, hebben boogschutters afgelopen weekend in de duinen en het bos ten noorden van De Koog meegedaan aan de Winter Animal. Dit evenement, dat voor de vijfde keer werd gehouden, is inmiddels uitgegroeid tot het grootste in deze tak van sport in noord-Nederland. De Winter Animal was voorheen een eendaagse wedstrijd, waaraan uit organisatorisch oogpunt niet meer dan 216 schutters konden meedoen. Omdat er geregeld geïn teresseerden moesten worden teleurgesteld, werd voor de jubile umeditie besloten op twee dagen te schieten. Zaterdag waren er 180 deelnemers, zondag was dat aan tal zelfs opgelopen tot 210. Waarbij moet worden aangetekend dat ongeveer de helft slechts één dag actief was. De schutters waren niet alleen afkomstig uit het hele land, maar ook uit Duitsland en zelfs waren er uit IJsland, die speciaal voor de wedstrijd naar Texel waren gekomen. Ondanks de kou kreeg de organi satie bijna uitsluitend positieve reacties. Dat was in belangrijke mate te danken aan de circa twin tig vrijwilligers, die weken in touw zijn geweest om het evenement voor te bereiden. Veel lof was er voor oudgedienden Bouwe Kui pers, Jan Prins en Cees Bakker, die waren belast met het uitzetten van het parcours. Dat bestond op beide dagen uit vier lussen met in totaal 48 doelen, bestaand uit gro te en kleine kunststof dieren. De deelnemers moesten er dagelijks 36 zien te raken. Omdat het par cours op zondag 36 nieuwe doelen telde, waren Kuipers, Prins en Bak ker zaterdag nog tot laat in de weer om het te verbouwen. Daarbij ging het er niet alleen om de doelen op een uitdagende manier neer te zet ten, zodat de deelnemers een mooi rondje maakten, veel aandacht was er ook voor hun veiligheid. Daarnaast was de organisatie zeer te spreken over de medewerking van de gemeente, Staatsbosbe heer en TexelCampings, terwijl ook de sponsorbijdragen van TESO, Stayokay, Isola Bella en Om de Noord een belangrijke rol in het succes van het evenement speel den. Op het sportieve vlak deden vooral de jeugdige Texelaars van zich speken. Meest succesvol was de 15-jarige Esther van Gils. Zij won op beide dagen in de categorie 'dames jeugd recurve'. Opvallend was ook dat ze ruim honderd pun ten meer bij elkaar schoot dan de beste deelnemer bij de volwassen vrouwen. In de prijzen vielen ook Peter Mulder (1 ste en 2de bij heren jeugd recurve), Lisette Kampstra (1ste en 3de bij dames jeugd long bow), Erik van Gils (1ste en 3de bij heren jeugd longbow), Marinka Kampstra (2de en 3de bij dames jeugd recurve) en Aaron Witte (3de bij heren jeugd longbow). In de categorie dames senioren recurve legde Henrike Andresen beslag op een tweede plaats en Olga Ellen op twee derde plaatsen.

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 7