InnovaTex maakt software op maat Boogschutter Esther van Gïls vol ambitie 'Ik wil gewoon de beste worden' Sport Booij en Van Roon winnen dartstoernooi www.texelsecourant.nl TEXELSE 11 COURANT DAGELIJKS TEXELS NIEUWS Randstad Eilandcompetitie Gerard Boogaard trainer ZDH Zesde boscross Tevoko speelt kwartfinale Weer winst voor Tromp en Stark Menwedstrijd Sportprijs Software die op maat wordt gemaakt, gebruiksvriendelijk is en betaalbaar. Wie dat zoekt, kan een beroep doen op Jon van Dorsten. Hij is onder de naam InnovaTex een eigen bedrijf gestart dat in opdracht software ontwikkelt. Computerprogramma's hebben voor Jon van Dorsten al lang geen gehei men meer. Hij werkt al zeven jaar als softwareontwikkelaar bij SnelStart, hét bedrijf dat administratieve pro gramma's ontwikkelt voor midden- en kleinbedrijf. De noodzaak van gebruiksvriendelijkheid is hem daar met de paplepel ingegoten. 'Software moet werken zoals je verwacht.' Op zoek naar een nieuwe uitdaging, is hij tevens voor zichzelf begon nen. Het succes van het door hem ontwikkelde receptenprogramma stimuleerde hem tot een nieuw initiatief: het ontwikkelen van een reserveringsprogramma voor kleine logiesverstrekkers, die één tot vier vakantiehuisjes verhuren. 'Ilc heb de bestaande reserveringsprogramma's bestudeerd en was niet onder de indruk van de gebruiksvriendelijk heid. Iemand die een mailtje kan ver sturen vanuit Windows kan al heel snel met mijn programma aan de slag. Het is heel uitgebreid, maar toch eenvoudig in gebruik.' Wie interesse heeft kan het via de website www. innovatex.nl downloaden en er met een mee aan de slag. Het programma is een maand gratis te gebruiken. De ontwikkelaar werkt inmiddels aan de tweede versie, die geavanceerder is en zo mogelijk nog gebruiksvrien delijker. Jon van Dorsten ontwikkelt desge vraagd ook websites, webshops, digi tale bestelformulieren met iDeal, koppelingen met administratieve pakketten (SnelStart), relatiebe standen en/of andere softwareop lossingen voor internet en Win dows. Voor wie dat wil, bouwt hij ook websites waarbij de klant zelf de teksten en foto's kan verwisselen. Wie meent dat maatwerk per defini tie een hoge rekening oplevert, kan bij InnovaTex wel eens aangenaam worden verrast. 'Ik maak gebruik van standaard componenten en daar door valt het werk in de praktijk vaak mee.' Doordat InnovaTex vooral werkt met producten van Microsoft en Van Dorsten in bezit is van de benodigde certificeringen, is de soft ware breed toepasbaar, betrouwbaar en gebruiksvriendelijk. verschillende afstanden. Om het VRIJDAG 26 FEBRUARI 2010 Programma dinsdag 2 maart Veld A 19.00 CVI-Randstad Cocky's 19.45 Kobeko-Cocky's CVI 20.30 Super -NIOZ 1 Kobeko 21.15 Vlinderw-Autocentr NIOZ 1 22.00 Prinsen-Paal 28/Krim Autoc Veld B 19.00 PFB-Rabo Slik's 19.45 Slik's -NIOZ 2 Rabobank 20.30 Tevoko (j)-Mantje NIOZ 2 21.15 RAB-Ecotiem Mantje 22.00 AH-Falcon Ecotiem Veld C 19.00 Campings-De Waal Krim 19.45 Krim-Salique De Waal 20.30 Kapper-NBC Salique 21.15 SVC-Kooger NBC 22.00 Wessels -Interieurb Kooger Wedstrijdleiding Cocky's Kapsalon en Dick (tel. 315096) Uitslagen: Rabobank-Tevoko Jeugd 1-2; Slik's werk ijzersterk-PFB 2-1Mantje-Wessels Ont werpt! 3-0; Gea's viswijven-Bouwcenter RAB 2-1; Interieurbouw Texel-Albert Heijn 1-2; Falcon-Ecotiem 3-0; De Krim-Texel- campings 2-1; Kapsalon Salique-SVC 0-3; Foto de Waal-De Kapper 3-0; NBC Eelman Partners-Piet Kooger 3-0; Timmer's Bakkerij-Jozefschool 2-1Eetcafé De Rog- Klif 23 2-1Bar Sportief-Otto's Tweewie- Iershop 2-1; Sportshop Texel-Slagerij Moorman en de Boer 0-3; De Prinsen van Texel-CVI 0-3. Gerard Boogaard is de komende twee jaar trainer van ZDH. Hij volgt Jan den IJzerman op, die in Den Hoorn aan zijn vierde sei zoen bezig is en vorig jaar al te kennen gaf wel eens iets anders te willen. De 51-jarige Boogaard heeft veel ervaring in de voetballerij. Hij speelde zelf voor Texelse Boys en voetbalt in de zaal nog steeds voor Casino/Sportshop. Als trainer en begeleider was hij jarenlang actief voor diverse jeugd- teams van Texel'94, tot voor kort voor bij de A-junioren. Sinds zijn zoon Remco drie jaar geleden bij ZDH ging voetballen, is Boogaard een trouwe volger geworden van de verrichtingen van de Zwalu wen. 'We hebben Gerard leren kennen als een betrokken en bevlogen man, in wie we veel vertrouwen hebben. We zijn erg blij dat we met hem tot een akkoord zijn geko men', meldt voorzitter Jaap Lap verheugd. Monique Booij en Michel van Roon hebben zaterdag het Texels open dartkampioenschap 501 gewonnen. Hoewel het toer nooi aanzienlijk minder deelne mers telde dan vorig jaar, werd er fanatiek gestreden. In totaal deden 84 darters aan het toernooi mee, 64 heren en 20 dames. Vorig jaar waren dat nog ruim 100 heren en 20 dames. Na de poulewedstrijden werd om 21.30 uur begonnen met de knock- outwedstrijden, waarin 32 heren en 8 dames streden voor een plekje in de finale. Rob de Bruin, de winnaar van vorig jaar, haalde de knock-out ronde niet. In de halve finale bleek Michel van Roon te sterk voor Roel Keijzer en Mare Prins voor René Otten. In de finale won Van Roon van Otten, zodat Keijzer en Prins derde en vierde werden. Door het tempo bij de dames hoog te houden, speelden zij de kwartfi nales gelijk met de heren. De zeer sterk spelende Monique Booij versloeg elke tegenstander met gemak en won de halve finale van Paulien Beuving, die vorig jaar het toernooi won. Mariska Wes- dorp, die in de halve finale van Yvette Flier won, eindigde als der de. Softwareontwikkelaar Jon van Dorsten van InnovaTex achter zijn computer. advertorial een beetje spannender te maken, doen we allerlei spelletjes. Iemand schiet bijvoorbeeld een extra lange pijl in het blazoen, die de anderen moeten zien te raken. Degene die er het dichtst bij zit, mag daarna die lange pijl schieten. We sluiten vaak af met een concentratieoefening. Dan schieten we vanaf tien meter met de ogen dicht. Dat is vooral bedoeld om je heel goed te kunnen concentreren en na te gaan of je dat controlelijstje goed in je hoofd hebt.' Haar prestaties in wedstrijden stemmen haar zelf nog niet hele maal tevreden. Nadat ze eind vorig jaar de regiokampioenschappen had gewonnen, werd ze drie weken geleden 'slechts' achtste van het rayon. 'Het liep niet zo goed. Jam mer, dat was nu net de wedstrijd die ik had willen winnen. Gelukkig mag ik evengoed meedoen aan de bondskampioenschappen.' Om progressie te boeken, moet ze vooral constanter te worden en dat heeft alles te maken met veel trai nen, benadrukt ze nog eens. 'Ik schiet nu al vaak buiten, omdat onze vereniging zelf zulke wedstrij den organiseert. Maar ik moet ook meer buiten trainen. Schieten op verschillende afstanden, van dertig tot zestig meter.' Over haar aspiraties is ze heel dui delijk. 'Ik wil gewoon de beste worden. Waarom niet? Daar doe je het toch allemaal voor.' School staat haar daarbij voorlopig niet in de weg. 'Ik zit in 3 MAVO, maar eigenlijk had ik de HAVO wel aan gekund. Daardoor hoef ik er bijna niets voor te doen.' Joop Rommets Atletiekvereniging Texel houdt zon dag 28 februari de zesde boscross van het seizoen. Er is een parcours uitgezet van 2,9 kilometer, dat begint bij de Fonteinsnol en één, twee of drie keer kan worden gelo pen. Jeugd tot en met 12 jaar loopt 1000 meter. Inschrijven kan vanaf 10.00 uur bij appartementenhotel Bos en Duin aan de Bakkenweg. De jeugd start om 11.00 uur, de senioren om 11.15 uur. Op 7 en 21 maart worden de laatste twee wed strijden gehouden. Voor meer informatie: Rita Dogger (tel. 313387) en www.avtexel.nl. Het damesteam van volleybal vereniging Tevoko speelt zon dag 28 februari tegen Spaarne- stad 1 de kwartfinale van de regiobeker. Spaarnestad staat tweede in de regiodivisie, Tevoko op de één-na- laatste plaats. In de competitie verloor Tevoko een paar weken geleden met 3-1 van Spaarnestad, een jong team met een goede ver dediging. Tevoko zal gevarieerd moeten aanvallen om punten te scoren. Het heeft niets te verliezen en zal dan ook proberen vrijuit te spelen. De wedstrijd wordt gespeeld in sporthal Ons Genoe gen, aanvang 15.00 uur. Publiek heeft gratis toegang. Esther van Gils, gefotografeerd tijdens de Winter Animal, afgelopen weekend in het duingebied bij De Koog: 'Ik moet meer buiten trainen. Steeds meer controle over jezelf krijgen, om steeds beter te wor den. Dat is de grote uitdaging voor Esther van Gils, die met grote stappen de Nederlandse top van de handboogsport is genaderd en is genomineerd voor de titel van Texels sportvrouw van 2009. Een nadere kennisma king met dit 15-jarige talent. Een sportieve, vlotte meid, die graag lacht en niet bang is voor iets nieuws. Dat is de eerste indruk die je van haar krijgt. Ze versterkt die indruk zelf met de mededeling dat ze tot voor kort aan kick boksen deed. 'Heel wat anders dan boog schieten, ja. Helaas kreeg ik een schouderblessure en die ging maar niet over. De spieren waren overbe last en ook het gewricht deed pijn. Ik ben gestopt en heb het afgelo pen halfjaar heel rustig aan gedaan. Vóór die tijd trainde ik drie keer in de week. Nu gaat het weer goed.' Ze maakte kennis met boogschie ten dankzij haar vader Aad, oud commandant van de Joost Dour- leinkazerne, en broer Erik, die allebei lid zijn van De Eilandschut- ters. Nadat ze als elfjarige zelf een keer had geschoten, besloot ze door te gaan. 'Ik vond het meteen leuk. En je hoort het niet zoveel. Boogschieten is geen sport die veel wordt beoefend.' Dat de ver eniging vooral uit heren bestond, die bovendien allemaal een stuk ouder waren, deerde haar niet. 'Ik werd steeds beter. Waarom zou je dan stoppen? En langzamerhand kwamen er ook meer leeftijdsgeno ten bij. Dat maakte het nog leuker.' Boogschieten is een sport van con centratie, legt ze uit. 'Je bent heel gecontroleerd bezig. En ik houd van controle. Je gaat staan en werkt daarna in gedachte een con trolelijstje af. Rechtop staan, schou ders goed in positie, pijl in de boog, rustig ademhalen, boog uittrekken en goed lossen. De uitdaging is dat je nooit klaar bent. Er zijn allerlei kleine dingetjes die altijd beter kun nen. Je hand ontspannen, is bij voorbeeld erg moeilijk. Daar train je op. Om steeds meer controle over jezelf te krijgen. Want je boog kan het niet fout doen. Dat doe je zelf.' Aanvankelijk trainde ze alleen op zondagmiddag, wanneer de jeugd leden in Odysseus bij elkaar komen. Dat had er vooral mee te maken dat ze doordeweeks in Den Helder bij haar moeder woont en alleen in het weekend bij haar vader op Texel was. Maar om sneller vorde ringen te maken, besloot ze al snel ook op dinsdagavond te gaan schieten. Les kreeg ze van enkele routiniers van De Eilandschutters: Gert-Jan Schoorl, Jan Tijsen en later ook Bouwe Kuipers. Ze schiet met een zogeheten recurveboog. Lachend: 'Zo'n boog met alles erop en eraan. Maar het is geen com pound. Daar heb je geen kracht voor nodig en dat vind ik niet leuk. Ik moet zelf de kracht uit mijn boog halen.' Sinds ze vier jaar geleden in het Oestertoernooi (van de eigen ver eniging) debuteerde, doet ze gere geld mee aan de toernooien die in het hele land worden gehouden. Een half jaar geleden werd ze uitge nodigd voor een selectiegroep, die iedere woensdag en zaterdag in Grootebroek traint. Dat gebeurde naar aanleiding van een wedstrijd in Amsterdam. 'Als je won, dan werd je gevraagd. Ik won niet, maar door de gemotiveerde indruk die ik maakte en door mijn hoge per soonlijk record mocht ik toch komen.' Haar PR (met dertig pijlen) ligt inmiddels op 273, waar 300 het maximum is, wat dus betekent dat ze met elke pijl gemid deld iets meer dan een negen haalt. De selectiegroep bestaat uit jonge, geta lenteerde schutters, in de leeftijd van 14 tot 17. Bedoeling is dat de leden, door regelmatig en gericht te trainen, binnen een jaar doorstromen naar Jong Oranje. De training in Groote broek bestaat vooral uit schieten. 'Daar komt het wel op neer, ja. We doen eerst een warming-up en daarna is het een kwestie van schieten, eindeloos schieten. Vanaf Na vorige week al de ronde winst te hebben behaald, behaalden klaverjassers Frans Stark en Bas Tromp deze week de hoogste score van het sei zoen. Op de competitieavond van Klaverjasclub Den Burg kwamen zij tot 8457 punten en stegen daarmee naar de vierde plaats in het klassement. Tromp en Stark, die vorig jaar vijfde werden, kwamen dit jaar maar moeizaam op gang. Maar de laat ste weken hebben zij de smaak helemaal te pakken. Met scores als van de afgelopen weken lijkt zelfs de achterstand van ruim 3600 pun ten op koplopers Zaal en Westdorp nog te overbruggen. Fenny en Rob Caspers pakten met 6974 punten de tweede plaats. Daarmee knaagden zij wat van hun achterstand af en handhaven zich met een verschil van 1500 punten op de tweede plaats van het klas sement. Regerend kampioenen Geus en Vlaming zit het allemaal niet mee. Zij behaalden een derde plaats met 6866 punten en stijgen naar de elfde plaats, maar hebben een inmiddels niet meer te over bruggen achterstand. Misschien dat zij zich nog kunnen revanche ren door de titel van de laatste periode te pakken. Zaal en West dorp behaalden met 6842 punten de vierde plaats en blijven daar mee ruimschoots aan de leiding. Piet Kikkert en Meijert Laan wer den vijfde (6623 punten). Het gemiddelde was met 6346 punten niet opzienbarend en ook het aantal marsen was niet bijzon der, er vielen er 34. In het klassement lijkt de strijd om de titel te gaan tussen Zaal en Westdorp en Rob en Fenny Cas pers. Stapersma en Boogaard staan derde. In de vierde periode leiden Tromp en Stark met een voorsprong van 1300 punten op Zaal en Westdorp. Hier staan Theo en Gerard Witte op de derde plaats. Achttien menners, verdeeld over twee groepen, doen zondag in manege Akenburg mee aan de vierde wedstrijd om de Jaap de Graafbokaal. De eerste groep start om 10.00 uur en rijdt eerst een dressuur- en daarna een vaardig- heidsproef. De tweede groep, die om 13.00 uur aantreedt, doet deze onderdelen in de omgekeerde volgorde. Rond 16.00 uur is ieder een klaar en worden de prijzen uitgereikt. Publiek is welkom. Entree gratis.

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 11