Cjrocn 2,'wartsjexels in het harL, Lizzy en Marieke in show Uri Geiler College: Ontpolder Zandkes en Wassenaar 6 en 7 11 Jan Wolkerstuin in Amsterdam Texel 2010 voert campagne op zee Uitslagen verkiezingen MAGY De Sneeuwuil Het Rijk van Eierland GARAGE www.texelseautopagina.nl TLXI.I SF.'kOLlUM drielingen. Ook dochter Dennise en stagiare Elene Richter steken de handen uit de mouwen. Meer hierover elders in deze krant. In verschilldende Texelse stallen voltrekt zich momenteel een geboortegolf. Zoals in de geitenstal van de Eagles Ranch. De stand op het bedrijf van Henk Zoetelief en Dani elle Kaczor is tot dusver één vijfling, drie vierlingen en veel OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12452 VRIJDAG 26 FEBRUARI 2010 Verschijnt dinsdag en vrijdag Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11, 1790 AA Den Burg, oplage 7.500 Losse nummers 1,20 Met de verkie zingen in aan tocht maakt de Texelse Courant de balans op van de afgelo pen raadsperio de. Sportvrouw Esther van Gils nadert met gro te stappen de Nederlandse top van de handboogsport. Evangelisten echtpaar Jan en Paula Brou wer houdt open huis in het oude politiebureau aan de Kees- omlaan. Na de eerste serie van De Nieu we Uri Gelier op SBS6 een paar jaar geleden dachten ze: dat wil len we ook. Vanavond zijn de 15-jarige Lizzy Smit en Marieke de Vries op televisie te bewonde ren in de audities voor een nieu we ronde van de tv-show waarin mentalisten hun regelmatig ver bluffende acts laten zien. Lizzy en Marieke, eikaars beste vriendinnen sinds groep 4 van basisschool De Fontein in Den Burg, maken furore in de show. Ze behoren vanavond tot de laatste zestien van de circa zestig kandi daten die aan de audities begon nen. Gaan ze door, dan zitten ze vanaf volgende week in de live shows van het programma rond de Israëlische mentalist die in de jaren tachtig wereldberoemd werd met het ombuigen van lepels. Bij één van hun eerdere optredens in de show, te zien op internet, neemt Marieke plaats in een kar tonnen doos, zodat Lizzy haar niet kan zien. Die ziet enkel vier gelijke dozen en weet niet in welke haar vriendin zit. Toch 'voelen' de dames eikaars aanwezigheid, waardoor Lizzy zonder blikken of blozen en onder toeziend oog van een huive rende Patty Brard (lid van de jury) met een grote hamer drie van de vier dozen aan gort slaat. Daarna komt Marieke onbekommerd uit de laatste doos tevoorschijn. Wat het is, is lastig te zeggen. Na het zien van de eerste shows begonnen ze te oefenen of ze van elkaar konden aanvoelen wat voor kleuren ze in gedachten namen. Dat lukte tot hun verrassing. Lizzy: 'We dachten eerst dat het puur geluk was, maar het lukte elke keer om de juiste kleur te raden.' Ook voorwerpen weten de dames zon der een woord te spreken aan elkaar over te brengen. 'We heb ben dat alleen bij elkaar. Bij andere vriendinnen lukt het niet.' Doordat ze eikaars aanwezigheid 'aanvoe len', kunnen ze een act zoals met de dozen ondernemen. De audities waren in Amsterdam. Volgens Lizzy en Marieke was het vooral veel wachten, maar was het ook spannend. Ze spraken met TV- presentator Beau van Erven Dorens en de onderlinge contacten met de andere mentalisten waren leuk. Lizzy ging bij één van hen onder hypnose en het leverde ze nog een verbogen lepel op. 'Het was gewoon een lepel die daar ergens lag', vertelt Marieke, 'de man die hem in zijn handen nam, draaide de lepel om alsof het niks was, maar je krijgt hem met geen moge lijkheid meer recht.' Uri Geiler hebben ze nog niet gesproken. 'Maar vorig jaar zijn we naar de finale van de show geweest en toen zijn we met hem op de foto gegaan. We hadden een cadeau meegenomen, maar daar kwam hij helaas niet aan toe, want er waren veel mensen die met hem op de foto wilden.' De optredens hebben de dames, leerlingen 4 VMBO van de OSG, tot nu toe positieve Marieke de Vries en Lizzy Smit doen vanavond mee aan De Nieuwe Uri Geiler op SBS6. (Foto Jeroen van Hattum) opmerkingen opgeleverd. 'Mensen zeggen dat ze ons op televisie hebben gezien en we krijgen berichten via internet binnen.' De twee hebben als mentalisten inmid dels een eigen hyvespagina. Of ze vanavond wel of niet door gaan, is vooralsnog een verrassing. Mocht hun opmars stranden, dan is dat niet het einde van hun acts. 'We zijn gevraagd op de Jozef school te komen optreden en mis schien kunnen we van de zomer wat op De Krim doen.' De Nieuw Uri Geiler begint vanavond om 20.30 uur op SBS6. In de Spaarndammerbuurt in Amsterdam wordt maandag 1 maart een Jan Wolkerstuin geopend. In het park staan twee replica's van beelden van Wol kers, van gebruikt Texels hout gemaakt door De Tuunderie. De Wolkerstuin, gelegen aan de Polanenstraat, is een initiatief van de Groen Linksfractie van de Amsterdamse gemeenteraad. De stad leverde een financiële bijdra ge, het ontwerp is van Peter Ulle, ontwerper bij stadsdeel Wester park. De opening wordt, in aanwe zigheid van Karina Wolkers, ver richt door wethouder Marijke Vos en portefeuillehouder Rolf Steen winkel. Ook Karina Wolkers onthult een kunstwerk van haar man. De plechtigheid begint om 15.00 uur. Zeewater dat bij poldertjes Was senaar en Dijkmanshuizen naar binnen en naar buiten kan stro men. Met die alternatieve plan nen voor de versterking van de dijk wil de gemeente de ecologi sche waarden in beide gebieden versterken. De gemeente breekt ook een lans voor de aanleg van een coupure in de dijk van Oude- schild. De alternatieven staan in de ziens wijze van het college op de Start notitie dijkversterking Waddenzee Texel. B en w schrijven moeite te hebben met het proces dat hoog heemraadschap Hollands Noor derkwartier volgt, omdat het rap portvan deTweede Deltacommissie Veerman daarin volgens de gemeente niet kan worden meege nomen. 'Natuurlijk staat veiligheid voorop. Wij zien het ook als taak te zoeken naar mogelijkheden om die investeringen maximaal te benutten voor de Texelse gemeen schap. Zo min mogelijk verlies aan waarden en koppeling van andere doelen.' Gedoeld wordt onder meer op projecten op het gebied van duurzaamheid. Delen uit het energieplan voor de Afsluitdijk kun nen volgens b en w op Texel wor den getest. 'Het zou een gemiste kans zijn om de dijkversterking alleen op de traditionele manier aan te pakken.' Ook in landschap pelijk opzicht is er volgens de gemeente winst te behalen. Zo wordt gepleit voor behoud of her stel van groene dijken die worden begraasd door schapen. 'Dat is landschappelijk en cultuurhisto risch van groot belang voor Texel.' Ter versterking van natuurwaarden heeft het college een aantal alter natieve plannen ingediend. Het betreft de poldertjes Wassenaar bij De Cocksdorp en de Zandkes bij Gerbrand Poster en zijn collega- (kandidaats)raadsleden van Texel 2010 gaan zaterdag 27 februari de Waddenzee op om campagne te voeren voor de komende gemeen teraadsverkiezingen. Samen met Adrie Hutjes van de TX44 verzor gen ze een robbentocht, waarvan de opbrengst bestemd is voor De Zonnebloem. Speciaal voor het goede doel brengt Hutjes geen kosten in rekening voor het gebruik van zijn schip. De boottocht begint om 10.30 uur en wordt muzikaal opgevrolijkt door de muziek van accordeonist Jan Bakker. Kaartjes kosten €7,- en zijn zaterdag vanaf 10.00 uur verkrijgbaar aan boord van het schip. (Advertentie) en 364 andere vogels in het jubileumboek van polder Eierland: 168 pagina's inter views, artikelen en fotoreportages. 175 jaar \V»t EieW "V Bestel via www.polderfeest2010.nl K!.„,mLu„i Dijkmanshuizen, die beiden buiten de hoofdwaterkering liggen. Door deze via een natuurlijke in- en uit stroom te 'ontpolderen' kunnen 'ecologisch zeer interessante gebieden worden gecreëerd'. De effecten kunnen worden gemeten en als voorbeeld dienen voor ont- polderingen elders in Nederland. Ander alternatief plan betreft de coupure in Oudeschild, om de gewenste koppeling tussen de Heemskerckstraat en de haven te bewerkstelligen. Daarnaast vraagt de gemeente te onderzoeken of wonen en horeca in de dijk kunnen worden geïntegreerd. Daarmee zou de functie als primaire dijk komen te vervallen en kan een verbinding tussen dorp en haven eenvoudig gestalte krijgen. www.speedheat.nl Dealer voor Texel: Romein Dros tel. 321 263 De uitslagen van de gemeente raadsverkiezingen worden woens dag 3 maart door burgemeester Giskes gepresenteerd in de serre van De Lindeboom. Zij doet dit tij dens een avond die verzorgd wordt door Pip Barnard en Janien de Bruijn, die in gesprek gaan met mensen uit het nieuws en het nieuws op hun bekende wijze van commentaar voorzien. Direct na het bekend worden van de (voorlo pige) zetelverdeling bieden zij de partijen een mogelijkheid een eer ste reactie te geven. De avond begint om 20.00 uur, de toegang is gratis. Citroen dealer Texel (Advertentie) (jrocn 'Zwartrjexels in het harL. Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. In zijn boek De sprekende slang beschrijft Nico Dros de haat die Oosterend lange tijd in zijn greep hield. (Foto Gerard Timmerman)

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 1