Verhuisd De Vriendenkring maakt tongen los TEXELSE 3 COURANT Pim Familieberichten Texels Belang Lezing over teelt snij maïs Texelaars, ga stemmen! Sterren in show De Zonnebloem Charlotte van Heerwaarden-Haack Charlotte van Heerwaarden-Haack Charlotte van Heerwaarden Charlotte Lieve Charlotte Charlotte Dag lieve dappere Lot Lieve Charlotte Charlotte Charlotte Lieve Charlotte, Sofia Emily mw. E.M. Bakker Bets gewoon het beste voor Texel, Wat ik zeggen wou Marleen Heijne Lijst 1 nummer 4 VRIJDAG 26 FEBRUARI 2010 Huil niet omdat ik er niet meer ben, maar glimlach omdat ik er was. Zij, die zo van het leven hield en er zo voor gevochten heeft, is van ons heengegaan mijn lieve vrouw, onze fantastische moeder en mijn dochter A Gulpen, 12 juli 1969 t Den Burg, 23 februari 2010 Den Burg: John van Heerwaarden Tom as Anne Fleur Maastricht: M. Haack-Hermans Schoonoordsingel 35 1791 EL Den Burg - Texel Charlotte is overgebracht naar afscheidshuis de Vlinder, Hollewal 42 te Den Burg. Zaterdag 27 februari wordt om 14.00 uur de afscheidsmis opgedragen in de parochiekerk van de H. Johannes de Doper, Molenstraat 36 te Den Burg. Voorafgaande aan de mis is er van 12.30 tot 13.45 uur gelegenheid om de familie te condoleren. De crematieplechtigheid vindt in besloten kring plaats. Liever geen bezoek aan huis. „Het leven is een wedstrijd" Maar deze wedstrijd heeft alleen verliezers. Verdrietig om het verlies, maar dankbaar dat een verder lijden is bespaard, moeten wij af scheid nemen van mijn lieve en ontzettend ster ke schoondochter en onze schoonzus en tante De manier zoals zij is omgegaan met haar ziekte en de strijd om te overwinnen, zullen wij nooit vergeten. Den Burg, 23-02-2010 Peter van Heerwaarden Reino Natasja en Paul Nancy, Sven en Denise Midden in het leven nog zoveel te geven Ideeën en plannen te over in één keer voorbij Voor ons was je een kei enig in je soort We zetten ons leven in jouw gedachten voort Verdrietig hebben wij afscheid moeten nemen van onze lieve nicht Wij wensen John, Tomas, Anne en Fleur heel veel sterkte toe met dit grote verlies. Kick Smit Alie en Harm Ammersken Jan en Tiny Smit Nelie en Piet Jan Kaan neven en nichten Wij wensen John, Tomas, Anne en Fleur heel veel sterkte met het verlies van hun Ooms en tantes Neven en nichten van de fam. Van Heerwaarden Laat de touwtjes nu maar los. Rust zacht. John, Tomas, Anne, Fleurenderestvandefamilie, heel veel sterkte in deze moeilijke tijd. Gordon, Linda, Bridget en Jesper Avonden, nachten gezelligheid Altijd welkom, niets was te gek Wij hebben fantastische herinneringen voor altijd Lieve, dappere Bedankt voor je vriendschap! Peary en Edda, Dana en Eva On s'é'tait dit rendez-vous dans 10 ans Méme jour, méme heure, méme pommes On verra quand on aura 30 ans Sur les marches de la place des grands hommes Place Des Grands Hommes, Patrick Bruel Simone Thomas We zullen je als trouwe supporter missen. Wij wensen Anne en familie heel veel sterkte toe. Arno, Richard, Dirk, Bianca, Claudia, Marit, Linsey, Juliëtte, Linda, Alyssa en Tessa John en familie veel sterkte toegewenst met het verlies van Zaalvoetbalvereniging Klif/De Steenenplaats Lieve John, Tomas, Anne en Fleur, we wensen jullie heel veel sterkte met het verlies van De Buurtjes, Bruno en Tineke, Willem en Tiny, Kees en Luud, Nel, Wies en Hans, Erik en Gretha en alle kinderen We zullen je enthousiasme en fanatisme langs de zijlijn missen. Wij wensen John, Tomas, Anne en Fleur heel veel sterkte. Anne we zijn er voor je. Liefs, Texel'94 DA1 Chanique Iris Jeneesiya Kelly Manon Marina Marlies Marissa Myrthe Pamela Sanne Sara Sascha Tessa Yessica Bart Rene Met het gemis komt de lach om alle mooie herinneringen. Wij willen iedereen bedanken voor de warme belangstelling, de mooie bloemen en de vele kaarten, na het overlijden van onze lieve zus, schoonzus en tante AGNES MARIA BAKKER Met een goed gevoel denken wij terug aan de mooie en waardige afscheidsdienst in „De Vlinder" en de crematieplechtigheid in „Schagerkogge". Broers en Zusters, Schoonzusters en Zwagers IN MEMORIAM 25-02-2005 25-02-2010 In liefdevolle herinnering Carin Spilker-Schermer Ons mooie meisje is er zusje van Tristan Pim is geboren op 21 februari 2010, weegt 3440 gram en is 52 cm lang. Bewonderen na een belletje Josien Wolf en Richard Hensen Chiantigaard 10, 3446 WG Woerden 06-53171951/ 06-46385444 Vakkundig struiken snoei en? M. Dijker Tuinonder houd. 06-48630343. TCA levert ook reserve voedingen en accu's voor uw laptop. Tel 318489. Voorjaarsviolen Elke week alle kleuren R. Blank Tuinplanten Markt Den Burg. Te huur: winkelruimte, 50 m2, in winkelpassage De Koog. Info: 0222-317992 of 06-54330025 Voorjaarsviolen Elke week alle kleuren R. Blank Tuinplanten Markt Den Burg. De Vries Handel oude bouwmaterialen Friese geeltjes, Appelbloesem steen, Dakpannen, Oude harde Boeren straatgeel tjes, Vorsten, www.de- vrieshandel.nl /06 25 138 379. Het moet anders! Stem daarom 3 maart op TEXEL 2010. Te koop: Caravan Fendt Topas, BJ '04, incl. Mover. Tel. 06 54752744 Een tweede wens is vervuld Voortaan worden wij door twee prinsesjes omhuld Geboren 22 februari 2010. Yadira Raymond Melissa Oudendag-Solano Duinroosstraat 18 1796 BJ De Koog P.S. Een vriendelijk verzoekje even bellen voor een bezoekje 0222-321741 06-57995021/ 06-0610814788 van Molenstraat 10 naar „Gollards", kmr. 245 De Zes 12 1791 EX Den Burg Levensvragen, twijfels, vastgelopen? Wij kun nen je begeleiden! Kijk pp www.nira-chandra.nl Ter overname of te ruil. no.1 t/m 89 van het or gaan v.d. Hist. ver. Texel 312940 www.texel sea u to pa gina.nl voor iedereen die een goede en betrouwbare auto zoekt! Taxi Attent. 24-uurs ser vice. Ook vervoer naar Schiphol. 320020. Droog haardhout. Eelke Kloosterman, 06 55341347. Ondersteun nu 10 voor Texel, zie www.10voortexel.nl De lijsttrekkers van de zeven poli tieke partijen namen het gister avond tegen elkaar op bij een ver kiezingsdebat op Radio Texel. De zeven spraken onder leiding van presentatrice Wijkie van den Berg over diverse onderwerpen. Op de foto met de klok mee: Frans Vis- man (D66), Rikus Kieft (Groen- Links), Alfred Schaatsenberg (PvdA), presentatrice Wijkie van den Berg, Gerbrand Poster (Texel 2010), Marjan de Groot (VVD), Marian Merkelbach (CDA) en Joop Groeskamp (Texels Belang). (Foto Jeroen van Hattum) De teelt van snijmaïs is onder werp van gesprek in de bijeen komst die de agrarische Vereni ging voor Bedrijfsvoorlichting maandag 1 maart verzorgt in Stayokay in Den Burg. Bij de oogst van snijmaïs liepen de opbrengsten aan droge stof per hectare vorig jaar sterk uit elkaar. Dat werd al bij het begin van de groei van het gewas zichtbaar. Groeiremmingen na de onkruidbe- strijding waren duidelijk zichtbaar. Het groen in de bladeren werd paars, een teken dat het gewas in stress verkeerde. Ook het onkruid dat na het spuiten overbleef, deed de groei geen goed. De vele zonuren konden de achterstand in ontwikkeling niet goedmaken. Gezien de hoge kosten bij de teelt van maïs is een lage opbrengst niet verantwoord voor de exploitatie van het landbouwbedrijf. Als er geen betere oogst kan worden gerealiseerd, is het bedrijfsecono misch verstandiger het gewas aan te kopen en eigen teelt achterwege te laten. Exploitatie van het maïs- perceel als grasland is dan raad zaam. Paul Oosterhuis van adviesbureau DLV bespreekt in een lezing alle punten die van belang zijn voor Woensdag 3 maart kiezen we een nieuwe gemeenteraad. Onze oproep: doe mee en ga stemmen. Kijk naar de lijsten van kandidaten en stem op degene waarvan je denkt of hoopt dat die het beste je wensen vertegenwoordigt zonder het algemene belang van Texel uit het oog te verliezen. Bij twijfel helpt het misschien om kennis te nemen van het standpunt van de verschil lende partijen over actuele kwes ties, zoals gepubliceerd op de pagina's 10 en 11 van de Texelse Courant van vrijdag 19 februari. Wie zegt: 'Wat helpt het, ze doen toch niet wat ik wil', die moet bedenken dat het een van de prachtige kenmerken is van ons democratisch systeem dat de stem van de meerderheid wordt gevolgd. Daar moet de minderheid zich dan bij neerleggen. Dus: ga stemmen! Harry de Graaf en Kees de Jager, ereburgers van Texel. maïstelers: grondbewerking, bemesting, rassenkeuze, zaaitijd- stip, onkruidbestrijding en oogst- stadium. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Scène uit een voorstelling van een paar jaar geleden. (Foto archief Texelse courant) Wie is de dader? Dat is maar één van de vele prangende vragen in de thriller Vervalst van Ton Davids, die De Vriendenkring vrijdag 5 en zaterdag 13 maart in dorpshuis De Waldhoorn ten tonele brengt. Het is een spannend stuk, dat al tus sen de bedrijven door heel wat ton gen los zal maken, beloven de Hoornders. Want wat is er toch gebeurd met de vader van Fleur Wouters, die nog voordat ze werd geboren al uit haar leven verdween? Heeft het feit dat hij kunstschilder was iets met zijn mysterieuze dood te maken? Weet zijn rancuneuze ex meer? Wat is de rol van die fotogra ferende privédetective? En wie of wat is Modigliani? Vragen genoeg. Misschien dat de toeschouwers na drie bedrijven de antwoorden ken nen. De Vriendenkring werkte voor deze voorstellingen voor het eerst samen met dorpsgenoot Roel de Waard, die opgroeide op Texel, maar jarenlang aan de overkant woonde en daar veel ervaring opdeed als acteur en regisseur. Terug op zijn geboorte-eiland regis seerde hij bij SVC en 't Amateurtje. Bij De Vriendenkring vervangt hij Hans Oosterhaven, die een jaartje vrij af wilde omdat hij onlangs opa is geworden. De spelers zijn dit keer debutante Nel Veelo, Ralph Gra- bowski, Anneke Kikkert-Hordijk, Janny Schuijl, Gitta Witte, Harry Gerritsma en Joop Rommets jr. Saskia Schuijl souffleert. Het decor is gebouwd onder leiding van Mar co Bakker. De techniek is in handen van Jeroen Groot. Beide voorstel lingen beginnen om 20.00 uur. Kaarten kosten €5,- en zijn te bestellen bij Natasja Koopman (tel. 319439) en Gitta Witte (tel. 319405). uur. De gratis voorstelling staat in het teken van de zestigste verjaardag van De Zonnebloem. De show Danny de Munk, Henk Poort, Lucie de Lange en Rob van Meeberg met een showballet en orkest treden op tijdens de jubileumvoorstelling van De Zonnebloem op zaterdag 6 maart in De Koninghal. De voor stelling duurt van 14.00 tot 16.45 Danny de Munk. wordt aangeboden aan vrijwilligers en en gasten en heeft als thema 'De Ontmoeting'. Kaarten kunnen worden gereserveerd via Truus Zoetelief, tel 312890 of Ine Witte, tel. 314104. UJ3J:

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 3