(jroen 'wartsj~exels in het harL, Coalitiebesprekingen vanmiddag van start Zorgen ouderraad over verkeer OSG etiaaïö eerte© Paviljoen als trouwlocatie PvdA grootste, Poster stemmenkanon Eerste prijs voor bollentelers Garage Dros Lisette Woelmuis Bruinvis Uitslagen gemeenteraadsverkiezingen Poster Kees Piet Witte Het Rijk van Eierland www.texelseautopagina.nl Vloerverwarming Speculaties over wethouder TX 2010 T l XE I SIX )U RAN' I Bruining Nikadel gemeentetexel ïUUOOnHUYS Voordeetland OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12454 Verschijnt dinsdag en vrijdag VRIJDAG 5 MAART 2010 Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11, 1790 AA Den Burg, oplage 7.500 Losse nummers 1,20 f Christien Mein- dertsma ont- W v wierp een poef r I van zuiver V y Texelse wol. De fi Texel Ottoman 9 is nu gepresen- teerd. Als voorzitter van de Sport raad is Albert Hoven nauw betrokken bij de organisatie van de sportverkie- zingen. 'Ouders om in een lijstje te zet ten', zegt Dirk Koning, op en top een gast heer, in een interview. Strandpaviljoens komen moge lijk in aanmerking als plek om te trouwen. Het college werkt aan een voorstel om daarvoor vrij stelling te verlenen, zodat men sen elkaar aan het strand hun jawoord kunnen geven. Burgemeester en wethouders hopen daarmee tegemoet te komen aan een verzoek van de raad om trouwen op het strand mogelijk te maken. Trouwen op het strand zelf is niet haalbaar, omdat de huwe lijksvoltrekking volgens de wet niet in de open lucht mag plaatsvinden. Bekeken wordt of voor paviljoens een uitzondering kan worden gemaakt, omdat er anders langs het strand weinig alternatieven zijn. De gemeenteraad moet daarvoor vrijstelling verlenen, omdat volgens de huidige regels trouwen in een 'commercieel gebouw' niet toelaat baar is. Het gaat vooralsnog om Leuk, bruinvissen in Ecomare! De zeehond was een tamelijk onbe kend dier, toen Gerrit de Haan daarmee begon. Nu geldt dat voor de bruinvis. Bij deze een eerste kennismaking. Hij is niet bruin. Het is geen vis. Ze liggen meestal als dood lijk op het strand. Als ze nog leven, kunnen ze goed zwemmen. Die Helderse zwembadbouwer maakt een diep bad om ze meteen in te gooien. Wordt het een bad met tegeltjes, Wiebe? Het is duur. Daarom komt er voorlopig een parade van slechts twee zeemon sters. Een buitrug, dat zal goed vallen op Vlieland. En een beest dat nog moet worden uitgezocht. Ik stel een potvis voor. Die is er namelijk al, dat scheelt weer in de kosten. Hee Wiebe, waar is die eigenlijk gebleven? Woelmuis een proef. Volgens het college moet in acht worden genomen dat strandpaviljoens als trouwlocatie ook voor iedereen toegankelijk zijn, dat er voldoende parkeergelegen heid is en dat zowel kleinere als grotere gezelschappen gehuisvest kunnen worden. De akoestiek moet in orde zijn en de scheiding tussen 'staat' en 'kerk' gewaarborgd zijn. Het voorstel komt deze maand aan de orde in één van de raadscom missies. Een voorstel van de PvdA om huwelijksnachten in strandhuis jes toe te staan, werd afgeblazen. De meeste partijen vonden dat dat niet gereguleerd moest worden, omdat dat teveel problemen met handhaving zou opleveren. Zonder het al te hard uit te spreken, werd geopperd dat maar stilzwijgend toe te staan (met het eigen risico voor het huwelijkspaar). Gerbrand Pos ter (Texel 2010) zei zich voor de huwelijksnacht wel betere plekken voor te kunnen stellen dan een houten keet aan het strand. Veel waardering voor twaalf Texelse bloembollentelers, die met hun inzending voor de Lentetuin Bree- zand een 8,6 scoorden. Zij sleepten daarmee een eerste prijs in de wacht. Eerste prijzen worden alleen toegekend bij een score van mini maal 8,5. De Texelaars telen onder meer fritillaria, sneeuwklokken, hyacinten, tulpen, narcissen en krokussen, die speciaal voor het evenement op tijd tot bloeien moes ten worden gebracht. Dat gebeurde voor een deel op het eiland zelf. De Lentetuin is de meest aangeklede, overdekte bloembollenshow van Nederland, opgezet door telers uit de Kop van Noord-Holland, ook wel het noordelijk zandgebied genoemd, het grootste bollenge- bied ter wereld. Het festijn trekt jaarlijks ruim 20.000 bezoekers. Zij kunnen zich tijdens deze dertigste (jubileum)editie vergapen aan 'flo rale' kunstwerken die zijn geïnspi reerd op de Russische romantiek. Het evenement werd woensdag geopend door boer Jos (bekend van het televisieprogramma Boer zoekt vrouw) en is nog tot en met maandag dagelijks geopend. De Lentetuin vindt plaats op het sport complex van ZAP. Meer informatie: www.lentetuin.nl. 2000 1800 1286 1277 I CDA PvdA 2006 2010 708 706 648 I Wie gaat de komende vier jaar met wie regeren? Dat was de grote vraag na het bekend wor den van de verkiezingsuitslag woensdagavond in De Linde boom. Speculaties waren niet van de lucht, maar als grootste partij is het aan de PvdA om het initiatief te nemen voor de vorming van een coalitie. Partijvoorzitter Henk Hil- stra leidt de coalitiebesprekingen. Het is de bedoeling dat de PvdA vrijdagmiddag (vandaag, als de definitieve uitslag bekend is) bij elkaar komt, waarbij in eigen kring wordt besproken welke richting het uit moet met de coalitie. De PvdA, dat sinds 1994 in de oppositie heeft gezeten, keert dankzij de winst weer terug in het college. De opgaande lijn die werd ingezet nadat Alfred Schaatsen- berg en Eric Hercules acht jaar geleden in de raad kwamen, is doorgezet. Kwam de partij vier jaar geleden nog zeven stemmen tekort voor een derde zetel, ditmaal wer den de drie zetels met overmacht binnengesleept. Schaatsenberg: 'Jammer dat we net naast die vierde grepen, dat was makkelijk geweest bij de coalitievorming.' Eric Hercules, kandidaat-wethou der voor de PvdA: 'De boodschap van de kiezer is duidelijk. Ze zijn niet tevreden over de coalitie want alle oppositiepartijen zijn er beter uitgekomen. Dus zou het kiezers bedrog zijn om niet in de richting te denken. We gaan eerst de verkie zingsprogramma's op hun inhoud bekijken en daarna proberen een coalitie te smeden. De andere oude oppositiepartijen beseffen ook hun verantwoordelijkheden en het belang van een goede en stabiele coalitie. We willen niets overhaast doen en weloverwogen tot een coalitie komen.' Met 946 stemmen manifesteerde Texel 201 O-lijsttrekker Gerbrand Poster zich als een stemmenka non. 'Ik ben hier heel blij mee. Op basis van deze uitslag hopen we mee te kunnen doen in de coalitie. Er is inmiddels gesproken met de PvdA. Ik zie het wel zitten. Ook de PvdA zat in de oppositie. We zullen ons in de onderhandelingen niet keihard opstellen, wel positief. Hier wat geven, daar wat nemen. Ik wil graag op een prettige manier samenwerking. Natuurlijk heb ik me de afgelopen vier jaar scherp gemanifesteerd en vanuit de raad zal ik ook nu alles kritisch volgen. Maar ik heb geen zin in vier jaar vechten. We stellen ons construe- De ouderraad van de OSG is ern stig bezorgd over de verkeers veiligheid rond de vernieuwde OSG. Raad en college zijn per brief opgeroepen voor het begin van het nieuwe schooljaar veilige toevoerwegen te realiseren. De ouders vrezen dat er verkeers- onveilige situaties ontstaan op de aan- en afvoerwegen als er niks verandert aan de plannen die er nu liggen. Ze vinden het jammer dat de gemeente via het plan Van Dorpskern tot Landschapsreser vaat (met daarin besloten de inrich ting van de omgeving van de OSG) meer aandacht aan natuur en het verwerven van Europese subsidie besteedt dan aan de verkeersvei ligheid. Volgens de ouders wordt onder schat welke verkeerstromen op gang komen met circa negenhon derd leerlingen en honderd perso neelsleden die straks van één gebouw gebruik maken. Volgens de ouderraad moet daarbij ook het verkeer van en naar het nieuwe gemeentehuis en het sportpark in acht worden genomen. 'Je moet er ook rekening mee houden dat kin deren in bepaalde perioden met de auto worden gehaald en gebracht. Dat kunnen zo tientallen auto's zijn, terwijl het aantal parkeerplaatsen straks afneemt.' De ouderraad heeft niet concreet aangewezen op wat voor punten het anders moet, maar verkeers veiligheid moet volgens hem hoge re prioriteit krijgen. Raad en college en andere boeren, I burgers en buitenlui in het jubileumboek van polder Eierland: 168 pagina's, inter views, artikelen en I fotoreportages. 175 jaar V Bestel via www.polderfeest2010.nl KL„mjti.n,i worden opgeroepen zo spoedig mogelijk met een definitief en veilig plan te komen. 'Zodat in augustus, als het nieuwe schooljaar begint, niet alleen het gebouw, maar zeker ook veilige, logische en definitieve toevoerwegen zijn gerealiseerd.' De ouderraad uit eveneens ernsti ge zorgen of het allemaal gaat luk ken het buitenterrein op tijd klaarte hebben. 'Het is onacceptabel dat er straks volgens planning een pracht nieuw schoolgebouw staat, maar dat men vergeten is het bui tenterrein tijdig te reconstrueren en aan te leggen.' De leerlingenraad uitte daar eerder ook al zijn zorgen over. (Advertentie) tief op en willen met elkaar dingen tot stand brengen.' Poster kon het succes pas een uur na midder nacht in De Lindeboom vieren. In De Gollards, waar hij voorzitter was van het stembureau, moesten de stemmen worden overgeteld. Frans Visman (D66), die op het stembureau in Oosterend had gezeten, arriveerde pas laat in de Lindeboom. Glimlachend nam hij felicitaties in ontvangst. 'Sinds de start van D66 op Texel hebben we hard geknokt. Steeds met één zetel, nu gaan we naar twee. Ik hoop dat er voor ons een plaatsje in de coalitie in zit.' Visman heeft er geen geheim van gemaakt dat hij graag wethouder van financiën wordt. Slechts 1 mm dik! www.speedheat.nl Dealer voor Texel: Romein Dros tel. 321 263 Texel 2010 maakt grote kans om in de coalitie te komen en een wethouder te mogen leveren. Maar wie? Tijdens de campagne werd geen kandidaat genoemd. Ook donder dagmorgen wilde lijsttrekker Ger brand Poster geen naam naar bui ten brengen. 'We hebben wel iemand op het oog en zijn ermee bezig. Maar dat moet nog met de werkgever worden besproken en daarom kan ik zijn naam nog niet bekendmaken. Dat doen we maan dag.' (Advertentie) Cjrom %wrL-Jïxels in het harL, Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): MOERBEEK Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. Slijterij De Wit bestaat dit jaar 80 jaar. Een familiebedrijf met een bijzon dere geschiede nis. De stemmen die woensdag tijdens de gemeenteraadsverkiezingen werden uitge bracht, werden met de hand geteld, zoals hier in het raadhuis. Nadat alles was geteld, bleek dat de PvdA met afstand had gewonnen. Op de sociaal democraten werden 1602 stemmen (22,5 procent) uitgebracht, ruimschoots vol doende voor drie zetels. Winst was er ook voor Texel 2010, dat met 1255 stemmen (17,6 procent) ook drie zetels krijgt en D66, dat van één naar twee raadsleden gaat. Grote verlie zer was Texels Belang, dat er van de vier twee moet inleveren, het CDA daalt van drie naar twee zetels en GroenLinks daalt van twee naar één. De opkomst was met 66,2 procent (in 2006 73,2) voor Texelse begrippen mager tjes. (Foto Jeroen van Hattum)

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 1