Alice in 'waar episch 3D avontuur' 1EXBASSCA.NL Poef van zuiver scheerwol Meeuwen in lezing NlOZ-onderzoeker TESÜ Ruilbeurs verzamelaars week eerder 't Amateurtje brengt klucht Blues in Mans Henk Vaessen vertelt over boek Medium Schippers in De Lindeboom Womeninc. Pianoconcert Ed de Boer Workshop engelen De Koog houdt playbackshow TEXELSE 2 COURANT- 'Dozendag' in Nieuwe Zwaan Kaartverkoop Broadway van start Uitladder VRIJDAG 5 MAART 2010 Een compleet overzicht van excur sies, rondleidingen, workshops en andere toeristische activiteiten staat in de Vakantiekrant, die op het hele eiland gratis verkrijgbaar is. Zie ook www.texelagenda.nl. Vrijdag 5 maart: 20.00 uur. Tijdens een feestelijke bij eenkomst in dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend worden de sportman, - vrouw en -ploeg van 2009 gekozen. Aanvang 20.00 uur. De organisatie is in handen van de Sportraad en de Texelse Courant. 20.00 uur. Toneelvereniging De Vrien denkring speelt in dorpshuis De Waldhoorn in Den Hoorn de thriller 'Vervalst'. Aanvang 20.00 uur. Cinema Texel vertoont Het regent gehaktballen 3D (14.00) Zwem mee in 3D (16.15) Alice in Wonderland 3D OV (19.00), Wolfman (21.45), Prinses en de kikker (13.30, 16.00), Percy Jackson (18.30) en Valentine's day (21.15). Zaterdag 6 maart: 10.00 uur. Op het adres Brink 28 in De Koog begint om 10.00 een cursus 'Mindfulness', over het herkennen en doorbreken van negatieve denkpa tronen door middel van meditatie. Meer informatie: tel. 06-29028573. 13.30 uur. Een professionele kok geeft snijdemonstraties bij Keuken centrum Texel aan de Maricoweg in Den Burg. Vanaf 10.30 uur worden er ook messen en scharen geslepen. 14.00 uur. In de burgemeester De Koninghal in Den Burg begint om 14.00 uur de voorstelling 'De Ont moeting', in het kader van het 60- jarig jubileum van De Zonnebloem. 14.00 uur. Bas Verheijden en Ed de Boer geven in het atelier van Charles Janko (Witteweg) in Den Hoorn een try-out van een pianoconcert van De Boer. Aanvang 14.00 uur. 16.00 uur. Op het adres Kadijksweg 15a nabij Den Burg wordt gedemon streerd hoe de Japanse shiitake- paddestoel wordt gekweekt. Aan melden via tel. 06-48630343. 18.00 uur. Bij Texel Catering Service begint om 18.00 uur een workshop tapas maken. Aanmelden: www. texelcatering.nl of tel. 313791 19.00 uur. In dorpshuis 't Siltje in Oudeschild begint om 19.00 uur de jaarlijkse playbackshow. Publiek heeft gratis toegang. 20.00 uur. In dorpshuis De Wielewaal in De Waal begint om 20.00 uur een voorstelling van toneelvereniging 't Amateurtje. 20.00 uur. In de Burgemeester de Koninghal in Den Burg begint om 20.00 uur een competitieavond van Model Racing Texel. 20.00 uur. In Bosch en Zee nabij De Koog begint om 20.00 uur het plaat- singstoernooi 501 van de Texel Mas- tertoernooi van de Texelse Dart Organisatie. 20.30 uur. In theater Klif 12 in Den Hoorn begint om 20.30 uur de voor stelling 'De Zingende Decoupeer- zaag', muziektheater van Adjes Los se Vlodders. Entree €18,-. 21.30 uur. In café De Compagnie in Oudeschild begint om 21.30 uur een salsa-party. Entree vrij. Cinema Texel vertoont Het regent gehaktballen, 3D (14.00), de Neder lands gesproken versie van Alice in Wonderland, 3D (16.15), de onderti telde versie van Alice in Wonderland, 3D (19.00), Avatar, 3D (21.45), Prin ses en de kikker (13.30, 16.00), Percy Jackson (18.30) en Valentine's day (21.15). Zondag 7 maart: 11.00 uur. Aan de Rozendijk in de Dennen (aan de voet van de Fontein snol) gaat om 11.00 uur een cros sloop van start. Diverse afstanden. Inschrijven bij appartementenhotel Bos en Duin aan de Bakkenweg. 14.00 uur. Popkoor Texel en gast koor sWing uit Heiloo treden op in Question Plaza in Den Burg. Tussen door worden gedichten voorgedra gen. Entree €3,50. 16.00 uur. Vanaf 16.00 uur speelt de Texelse bluesband Sorgen Frei in café Mans aan de Binnenburg in Den Burg. 20.30 uur. In theater Klif 12 in Den Hoorn begint om 20.30 uur de voor stelling 'De Zingende Decoupeer- zaag', muziektheater van Adjes Los se Vlodders. Entree €18,-. Cinema Texel vertoont Het regent gehaktballen, 3D (14.00), de Neder lands gesproken versie van Alice in Wonderland, 3D (16.15), de onderti telde versie van Alice in Wonderland, 3D (19.00), Wolfman (21.45), Prinses en de kikker (13.30, 16.00), Percy Jackson (18.30) en Valentine's day (21.15). Maandag 8 maart: 13.30 uur. In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn is van 13.30 tot 16.00 uur een rommel markt. De opbrengst is voor het onderhoud van het Hoornder kerkje. 13.30 uur. In De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg wordt van 13.30 tot 15.30 uur een bijeenkomst over dementie gehouden. Cinema Texel vertoont Het regent gehaktballen, 3D (14.00), de Neder lands gesproken versie van Alice in Wonderland, 3D (16.15), de onderti telde versie van Alice in Wonderland (19.00), Avatar, 3D (21.45) en Prinses en de kikker (13.30, 16.00). Dinsdag 9 maart: 10.00 uur. Peter van der Gracht ver telt tijdens de koffie-inloopochtend in De Waldhoorn in Den Hoorn over de kip, het ei en het kuiken. 15.00 uur. In Cinema Texel begint om 15.00 uur een voorstelling van de documentaire De Russenoorlog, speciaal voor ouderen. 18.30 uur. In de bibliotheek aan de Drijverstraat in Den Burg kunnen jongeren tot 25 jaar hulp krijgen bij het invullen van het TJ-belastingbil- jet. Afspraak maken kan via e-mail of telefonisch. 19.00 uur. De Tesselse Oesterman verzorgt bij restaurant Het Vierspan in Den Burg een sushiworkshop. Opgave via info@oestersenmeer.nl of tel. 06-12808495. 19.30 uur. In De Buureton aan de Beatrixlaan begint om 19.30 uur een avond over kennismaken met de islam. Spreker is theoloog Kees Dek ker. 20.00 uur. In de Bovenzaal van het voormalige politiebureau aan de Keesomlaan in Den Burg vertelt schrijver Henk Vaessen over zijn nieuwe boek. Aanvang 20.00 uur. Cinema Texel vertoont De Russen oorlog (15.00, 20.00) en Valentine's day (20.30). Krf-77 TESO zet vandaag (vrijdag) tot 16.00 uur een extra boot in en verzorgt dan ieder half uur een afvaart, zowel van uit Den Helder als vanaf Texel. Er worden geen wachttijden verwacht. Voor meer informatie over de veer dienst: tel. 0222-369600, info@teso. nl of www.teso.nl. Toneelvereniging 't Amateurtje brengt zaterdag 6 maart in dorpshuis De Wielewaal in De Waal de klucht Een trouwring mag niet knellen. Daarin ver huurt een jonge vrouw tegen een veel te hoge prijs haar appartement aan kunstschilder Boudewijn, die wel een adellijke titel heeft, maar geen geld. Zijn vriendin, fotomodel Mathilde, moet werkelijk alles in de strijd gooien om aan geld te komen. De voorstelling begint om 20.00 uur, kaarten zijn verkrijgbaar bij Thea Hin (tel. 312130) en Esther Bakker (tel. 365976). De Texelse bluesband Sorgen frei is zondag vanaf 16.00 uur te horen in café Mans aan de Bin nenburg in Den Burg. De toe gang is gratis. Vrijdagavond wordt de muziek in Mans vanaf 22.00 uur ver zorgd door DJ Rick. In de Bovenzaal van het voor malige politiebureau aan de Keesomlaan in Den Burg, vertelt schrijver Henk Vaes sen dinsdag 9 maart over zijn boeken en over schrijven in het algemeen. Vaessens nieuws boek, Stille finale, beschrijft hoe de trauma tische herinnering aan de shoah na de oorlog doorwerkt in de tweede en derde generatie. De schrijver wil daarmee duidelijk maken dat het lijden niet ophield bij de bevrijding. De proloog van het boek speelt zich af op Texel. De bijeenkomst begint om 20.00 uur, de toegang is gratis. Medium Lia Schippers verzorgt woensdag 10 maart een avond in hotel De Lindeboom in Den Burg. Via haar gidsen uit de ongeziene wereld krijgt zij boodschappen door, die bestemd zijn voor bezoe kers in de zaal. Belangstellenden mogen één foto of voorwerp van een levende of overleden persoon meebrengen en bij het medium op tafel leggen. De avond begint om 20.00 uur. Entree €8,-. Er zijn nog een paar plaatsen vrij in de bus die zaterdag 6 maart naar manifestatie Womeninc. rijdt. Opgeven kan nog tot vrijdag 5 maart via schutpetra@gmail.com of tel. 06-46676770. Het volledige programma is te vinden op www. womeninc.nl. Het door Ed de Boer gecompo neerde pianoconcert dat hij en solist Bas Verheijden in het atelier van Charles Janko geven, vindt zaterdag 6 maart plaats en niet zondag 6 maart, zoals eerder abu sievelijk aangekondigd. Het betreft de try-out van een stuk dat hij vorige winter schreef en zondag 21 maart in première gaat in de Beurs van Berlage in Amsterdam (aan vang 14.15 uur). Het optreden in Den Hoorn begint om 14.00 uur. Het atelier van Janko ligt naast het ZDH-voetbalveld, aan de Witteweg in Den Hoorn. Spiritueel Texel verzorgt vrijdag 2 en zaterdag 3 april in yogacentrum De Aleph aan de Weverstraat in Den Burg een workshop engelen. Deelnemers leren contact maken met hun persoonlijke engel en aartsengelen. De workshop van vrijdag duurt van 14.00 tot 1700 uur, die op zaterdag van 10.00 tot 13.00 uur. Volgens beproefd recept worden woonkamers, garages en schu ren in Den Hoorn komend pink sterweekend omgebouwd tot mini-schouwburgzalen. Dit in het kader van huiskamerfestival Broadway, dat voor de zevende keer wordt gehouden. De kaart verkoop begint zondag 28 maart. Broadway is op drie avonden: vrij dag 21, zaterdag 22 en zondag 23 mei. Voor elke avonden zijn 1200 kaarten beschikbaar. Dat is net zoveel als tijdens de vorige edities. Maar er zijn dit jaar meer deelne mers. Onder hen bekende cabare tiers en muzikanten, die meedoen sinds het eerste uur (in 1998) en vanaf het begin hebben geholpen Broadway op te bouwen. Maar er zijn ook volop nieuwe artiesten te Een poef zonder vulling gemaakt van zuiver Texelse wol. Dat is de Texel Ottoman van de succes volle ontwerper Christien Mein- dertsma. Het ontwerp werd gepresenteerd tijdens de inter nationale ontwerpbeurs Object Rotterdam, als onderdeel van de collectie van Thomas Eyck. Meindertsma, die in 2004 bekend werd met het boek Checked Bag gage en in 2007 met Pig 05049 liet zien welke producten er van één varken gemaakt worden, richt zich op het volledige traceerbaar maken van grondstoffen en het vinden van duidelijke communicatiemogelijk heden daarover. Daarbij is ze niet zozeer geïnteresseerd in de materi alen, als wel in het verhaal daar achter. Al tijdens haar studie aan de academie in Eindhoven vroeg ze zich af waarom er zoveel geld werd uitgegeven aan marketing. 'Zou het niet beter zijn om de mar keting aan de kant te zetten en het echte verhaal te gebruiken?' Ook Meindertsma's interesse in wol ontstond als op de academie. Voor haar afstuderen maakte ze een serie truien, elk gemaakt van de wol van één schaap. Hoewel ze daarvoor gebruik maakte van wol Als één van de weinige bioscopen in Nederland verzorgt Cinema Texel vandaag en de komende dagen zogenoemde voorpremières van Alice in Wonderland. Volgens de berichten brengen The Walt Disney Studio's en 'visionair regisseur' Tim Burton 'een waar episch 3D avon tuur'. 'Samen geven ze een magi sche twist aan dit zeer geprezen sprookje.' Met Johnny Depp in de rol van de Mad Hatter en Mia Wasikowska als Alice begint het verhaal wanneer Alice op 19-jarige leeftijd terugkeert naar de magi sche wereld die ze voor het eerst als klein meisje betrad. De kijkers beleven de hereniging met haar jeugdvrienden: het Witte Konijn, Tweedledee en Tweedledum, de Muis, de Rups, de Cheshire Kat en natuurlijk de Mad Hatter. Op zoek naar haar ware bestaan, beleeft Alice een fantastische reis, waarin ze probeert een einde te maken aan het regime van de rode konin gin. De sterrencast bestaat verder uit: Anne Hathaway, Helena Bon ham Carter en Crispin Glover. Alice in Wonderland is te zien in een ondertitelde én een Nederlands gesproken versie. Deelname kost €25,-. Aanmelden kan via www.spiritueeltexel.nl of bij Annecha Haans, tel. 06-23270022. bewonderen. In drie dagen worden bijna zestig verschillende theater voorstellingen opgevoerd, die ongeveer een half uur duren. Dat betekent dat de keuze alleen maar groter is geworden. Bezoekers zien er vier per avond. De namen van alle deelnemers staan op de web site van theater Klif 12: www.klifl 2. nl. De kaartverkoop vindt plaats in Klif 12 en begint zondag 28 maart om 12.00 uur. Een kaart, voor vier ver schillende voorstellingen, kost €22,-. Telefonisch reserveren is niet mogelijk. Wél is het mogelijk kaar ten per e-mail (info@klif12.nl) te bestellen. De organisatie stuurt (na 28 maart) op verzoek een overzicht met voorstellingen toe, waaruit thuis een keuze kan worden gemaakt. van Nederlandse schapen, liet ze deze spinnen in Engeland. Omdat Nederlandse schapen vooral voor het vlees worden gehouden, is de wol volgens haar minder geschikt voor het maken van kleding. 'Het is eigenlijk een bijproduct, wat jam mer is, want het mooi materiaal', zegt ze in een vraaggesprek met Design.nl. 'Op Texel is een bedrijf dat de wol gebruikt om dekbedden te maken, maar die wol zit binnenin en die In de horrorfilm Wolfman, die van daag en zondag draait, wordt de edelman Lawrence Talbot (een rol van Benicio Del Toro) door zijn schoonzus Gwen (Emily Blunt) gevraagd zijn verdwenen broer op te sporen. Voor het eerst sinds de dood van zijn moeder keert Talbot terug naar zijn ouderlijk huis, waar hij wordt herenigd met zijn vader (Anthony Hopkins). Wanneer hij zijn broers verdwijning onderzoekt, hoort hij van een eeuwenoude vloek: wanneer de maan vol is, De meeuwen van Texel, een pro bleem of een zegen? Dat is de naam van de lezing die NlOZ- onderzoeker Kees Camphuysen woensdag 10 maart bij Ecomare houdt. In de Texelse duinen broeden in grote kolonies jaarlijks honderden meeuwen. Veel mensen vinden het leuk de vogels vanaf de boot te voeren, maar hebben er last van als op het terras hun broodje wordt gepikt. Tegelijkertijd hebben meeu wen ook last van mensen. Camp- Onder de weinig vleiende naam Dozendag wordt zondag 21 maart in café De Nieuwe Zwaan in Den Burg een evenement gehouden waar alleen vrouwen welkom zijn. De organisatoren beloven de deel nemers op allerlei manieren in de watten te leggen, op een dag 'vol spanning, sensatie, erotiek, demon straties, licht fysieke bezigheden en topentertainment'. Ook de inwendige mens wordt niet verge ten. De Dozendag begint om 11.30 uur en duurt tot 18.00 uur. Om 16.30 uur gaan de deuren ook voor de (mannelijke) partners open en wordt een buffet geserveerd. Tij dens het eten wordt akoestische popmuziek ten gehore gebracht. De Dozendag wordt verzorgd door de medewerkers van het café en organisatiebureau Stand By Pro ductions. Kaarten zijn te koop bij De Nieuwe Zwaan en in De Koog bij het Eethuys en café Het Bier vat. In dorpshuis De Hof wordt zater dag 27 maart de jaarlijkse play backshow van De Koog gehouden. Er wordt gestreden in vier catego rieën: onderbouw basisschool, bovenbouw basisschool, voortge zet onderwijs en volwassenen. Deelnemers kunnen zich tot 18 maart aanmelden bij Esther Burg man (tel. 317109) of Veronica van Beek (tel. 327473). krijg je dus niet te zien of te voe len.' Meindertsma werd onlangs door NRC Handelsblad uitgeroe pen tot een van de tien ontwerpers om de komende jaren in de gaten te houden. Haar poefs en vloerkle den (van wol en vlas), die ze de afgelopen jaren maakte, oogsten veel bewondering, maar het gebruik van Nieuw Zeelandse wol liet een bittere nasmaak achter. 'Niet omdat Nederlandse wol beter zou zijn', verklaart ze, 'maar waarom zou je naar de andere kant van de wereld reizen om materiaal te vinden dat ook plaatselijk voorhanden is.' veranderen mensen in weerwol ven. Om de vloek te verbreken, moet hij de wolven in het bos van Blackmoor vermoorden. Tijdens zijn jacht komt Talbot er achter dat ook hij dierlijke instincten bezit. Enkele andere films zijn geprolon geerd. Daaronder de romantische komedie Valentine's Day, waarin een enorm aantal sterren de revue passeert en de verhalen worden verteld van meerdere personen, allemaal afkomstig uit Los Angeles en allemaal met liefdesproblemen kampen. Het volledige programma staat elders in de agenda in deze krant én op de website. huysen treft in hun braakballen allerlei afval aan. In de lezing bespreekt hij alle facetten van het samenleven van mens en meeuw. De lezing is de derde in de serie winterlezingen van Ecomare met het overkoepelende thema '(On)gewild wild, waar mens en dier elkaar raken'. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Entree €2,50, inclusief koffie of thee in de pau ze. De vierde en laatste lezing is op 24 maart en gaat over de invloed van mensen op walvisachtigen. Een week eerder dan gebruikelijk komt de afdeling Verzamelaars van de Historische Vereniging donder- stichting BROODNODIG OP TEXEL Bankrekening 12.08.86.308 E-mail stichtingbroodnodig@texel.com dag 11 maart in Tusse de Banke bij elkaar voor de laatste ruilbeurs van het seizoen. Op deze avond ver wisselen allerlei Texelse zaken van eigenaar, zoals boeken, knipsels en ansichtkaarten, waaronder wel licht ook deze van historisch Oude schild. De beurs begint om 20.00 uur en is toegankelijk voor ieder een.

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 2