Cjroen Twartsjexeh in het harL, Plan dijkversterking moet bijgesteld ü*1 'Golven hoger en langer' Brand na kortsluiting in Hoornder jeugdhonk Garage Westend Dode vos leidt tot Kamervragen Poster geeft naam wethouder nog niet vrij Markt met Pasen Controle op Schorrenweg fejj Gemeente Texe' V Jur Schuiringa gaat in raad huisvuil balcompetitie. Surfer Dorian van Rijsselberghe werd Sport man van het jaar en het volleybalteam van Tevoko Sport ploeg van 2009. Het G-team kreeg de Publieksprijs. Meer over de sportverkiezingen elders in deze krant. Mountainbiker Denise Betsema werd vrijdagavond uitgeroe pen tot Texels Sportvrouw van 2009. Ze kreeg de prijs uitge reikt door eregast Jan-Willem Boon, onder meer als blijk van waardering voor zijn jarenlange inspanning voor de zaalvoet- Wijziging ophaalroute huisvuil www.texelseautopagina.nl TI XE LSI. X)URAM Super deBoer wordt Ja Dat jij wethouder Hallo Gerbrand, hebje nog een nieuwtje voor mijn krantje? OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12455 Verschijnt dinsdag en vrijdag DINSDAG 9 MAART 2010 Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11, 1790 AA Den Burg, oplage 7.500 Losse nummers 1,20 Met 42 inschrij vingen kende de playback- show in Oude- schild zaterdag een recordaan tal deelnemers Toneel, muziek, dans en humor vormden de ingrediënten van de jubile umtheatershow van de Zonne bloem. SV De Koog was de verras sende winnaar van de tweede en laatste derby van dit seizoen tegen Texel'94. Garage Wes tend in Ooste rend, opgericht in 1963 door Pieter Heer schap, is op en top een familie bedrijf. (Foto Gerard Timmerman) De vondst van de dode vos langs de Hoofdweg houdt zelfs in het parlement de gemoederen bezig. Tweede Kamerlid Marianne Thie- me van Partij van de Dieren stelde er vragen over aan (demis sionair) minister Gerda Verburg van LNV. 'Bent u van mening dat hier sprake is van een strafbaar feit?', vroeg Thieme, die bijvoorbeeld wilde weten of de minister het doden van een vos in een vangkooi 'onesthe tisch' vindt. Verburg: 'De vos is op de landelijke vrijstellingslijst geplaatst (artikel 65, onder a. Flo ra- en Faunaweg). Dat betekent dat de vos in het hele land gedu rende het hele jaar mag worden bestreden, ook gedurende de draagtijd.' Vossen mogen volgens de minister worden besteden met kastvallen en geweren. Verburg heeft geen aanwijzingen dat op Texel vossen zijn uitgezet. 'De gevonden vos kan van elders afkomstig zijn en gedood zijn vóór dat deze op Texel langs de weg is gelegd.' Ze sluit niet uit dat deze 'misplaatste grap' is uitgehaald door een houder van een jachtakte. 'De vos is immers gedood met een jachtgeweer.' Maar ze deelt niet de stelling van Thieme dat in dit geval onverantwoord is omgegaan met een vuurwapen. Omdat geen spra ke is van overtreding van de wet, onderneemt LNV geen actie om de 'dader' op te sporen. De vraag wie Texel 2010 naar voren schuift als wethouders kandidaat houdt de gemoederen nog steeds bezig. Lijsttrekker Gerbrand Poster, die vorige week zei dat hij de kandi daat maandag bekend zou maken, hield zich gisteren toch op de vlak te: 'Nog niets te melden. De motor komt langzaam op gang.' Deson danks circuleerde dit weekend een naam over het eiland, die van Edo Kooiman, hoofdredacteur van de Kabelkrant. Kooiman onthield zich Kortsluiting in een koelkast heeft zaterdagmorgen brand veroor zaakt in een jeugdhonk op een terrein aan het Lagewegje in De Hoorn. De brand werd tegen 10.00 uur ontdekt door Arie Lap, op wiens land de schaftkeet staat. vanaf zijn vakantieadres in Oosten rijk van commentaar en verwees naar Poster. De lijsttrekker gaf aan inmiddels meerdere kandidaten op het oog te hebben. 'Het hangt er maar van af welke portefeuille we krijgen.' In samenspraak met de gemeente en de Ondernemersvereniging Den Burg is besloten om op tweede paasdag en tweede pinksterdag een reguliere weekmarkt te hou den. De tijden zijn wel aangepast, de markt wordt gehouden van 10.30 tot 16.00 uur. Voorheen werd de weekmarkt met Pasen en Pink steren verschoven naar de dins dag. voormalige Nieuwe kennis over de golfslag in de Waddenzee is de reden dat het vorig jaar gepresenteerde plan voor versterking van de dijk nu al moet wor den bijgesteld. Hoogheemraad schap Hollands Noorderkwartier concludeert uit nieuwe onder zoeksgegevens dat vrijwel de hele dijk mogelijk te laag is en gaat ook alternatieven onder zoeken. Golven in de Waddenzee zijn lan ger en hoger dan tot dusver werd aangenomen, blijkt uit meetgege vens die zijn verzameld via een netwerk van meetpunten in de Waddenzee. Rijkswaterstaat (RWS) heeft de meetpalen in 2006 geplaatst, waarna de gegevens in een computermodel zijn verwerkt. De resultaten zijn vorige maand bekend geworden. 'Die uitkomst kwam voor ons redelijk onver wacht', vertelt Ruud Joosten van het hoogheemraadschap. De nieu we inzichten leidden ertoe dat RWS de zogeheten hydraulische rand voorwaarden voor de dijken heeft aangescherpt. Dit betekent onder meer dat de dijk bij de toets in 2011 over vrijwel de hele lengte mogelijk zal worden afgekeurd, omdat hij niet hoog genoeg is. Pro jectleider Christoph Reuther: 'Zou den we doorwerken aan de huidige dijkversterking, zonder rekening te houden met deze nieuwe inzich ten, dan is het versterkingsplan op het moment dat het wordt uitge voerd al achterhaald. Met als gevolg dat ook de verstevigde dijk in 2017 wordt afgekeurd.' Het oude versterkingsplan ging uit van de veiligheidstoets van 2006. Volgens deze wettelijke eis moet de dijk de meeste hevige omstan digheden van zware storm in com binatie met extreem hoog water (een kans van 1/4000ste per jaar) kunnen doorstaan. Uit de toets Bij een alcoholcontrole op de Schorrenweg in de nacht van vrij dag op zaterdag heeft de politie geen automobilisten op het gebruik van alcohol kunnen betrappen. Tussen 23.30 en 4.30 uur moesten dertig automobilisten blazen en zij bleven allen onder de wettelijk toe gestane waarde. Volgens de politie werd later in de nacht wel extra gebruik van de taxi gemaakt. Brandweerlieden in actie bij de brand in het jeugdhonk aan het Lagewegje. (Fot 3rd Timmerman) Lap waarschuwde de brandweer en spoot zelf vergeefs een brand blusser in de keet leeg. Ook de brandweer kon niet voorkomen dat de inventaris flinke schade opliep en de jeugd waarschijnlijk op zoek moet naar een nieuw onderko men. De keet was destijds in gebruik bij aannemer Westerlaken, die het onderkomen in overleg met Lap liet staan, zodat de jeugd uit het dorp er gebruik van kon maken. Lap: 'Zo'n Pipo de clownwagen gaf geen problemen.' Jongeren van 12 tot 15 jaar gebruikte het in overleg met Lap als jeugdhonk. (Advertentie) Donderdag 11 maart is het team reiniging afwezig en wordt er geen afval opgehaald. Particulieren: Woensdag 10 maart wordt de route van donderdag opgehaald Bedrijfsafval: Vrijdag 12 maart wordt het bedrijfsafval van donderdag opgehaald bleek dat de stabiliteit van de dijk op een aantal plaatsen, onder meer in de Prins Hendrikpolder, onvol doende is, dat de grasbekleding niet vol doet en dat de dijk op een aantal plaatsen niet hoog genoeg is. Om de dijk te versterken, presenteerde Hollands Noorderkwartier vorig jaar meerdere mogelijkheden. Onder meer de optie dat de dijk in de PH-polder aan de landzijde met een dik kleipakket wordt versterkt. .speedheat.nl Dealer voor Texel: Romein Dros tel. 321 263 Jur Schuiringa uit Den Hoorn accepteert de raadszetel die hij woensdag bij de verkiezingen dankzij voorkeurstemmen in de wacht sleepte. Direct na de verkiezingen zei Schui ringa, derde op de lijst van de VVD, dat niet hij maar de nummer twee (Albert Huisman) in de gemeente raad zou plaatsnemen. In overleg met bestuur en fractie heeft hij besloten toch niet aan zijn 253 voorkeurstemmen voorbij te gaan. Schuiringa: 'Ik zat even in dubio, maar met zoveel voorkeur stemmen heb je de verplichting in de raad te gaan. Ik ben de kiezer dankbaar voor het gestelde ver trouwen.' Albert Huisman verhult niet teleur gesteld te zijn in het mislopen van een raadszetel, maar stelt zich sportief op. 'Dit is een verstandige keuze. Je kunt voorkeurstemmen niet negeren.' Huisman zegt op de achtergrond actief te blijven voor de liberalen. (Advertentie) tjrocn 'ZwarL-Jixels in het harL, Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. c

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 1