't Amateurtje overtuigt in klucht 1EXBAGBsCA.NL TIME OUT Richard Eelman rent, zingt, springt en danst lange avond Playbackshow Oudeschild TEXELSE 2 COURANT LANGEVELD DE R00Y TESÜ ANBO-reis naar Beierse woud TEXELSE^COURANT Oud papier jongeren centrum Hecht Opienie DINSDAG 9 MAART 2010 Richard Eelman (rechts) overtuigde als kunstenaar Boudewijn, ook in gesprek met zijn beoogde schoonfamilie: Carola Schouwstra (Ankepiet), Sabine Beijert (Stine) en Jan Eelman (Karei Klapwijk). Een compleet overzicht van excur sies, rondleidingen, workshops en andere toeristische activiteiten staat in de Vakantiekrant, die op het hele eiland gratis verkrijgbaar is. Zie ook www.texelagenda.nl. Dinsdag 9 maart: 15.00 uur. In Cinema Texel begint om 15.00 uur een voorstelling van De Russenoorlog, speciaal voor oude- 18.30 uur. In de bibliotheek aan de Drijverstraat in Den Burg kunnen jongeren tot 25 jaar hulp krijgen bij het invullen van het TJ-belastingbil- jet. Afspraak maken kan via e-mail of telefonisch. 19.00 uur. De Tesselse Oesterman verzorgt bij restaurant Het Vierspan in Den Burg een sushiworkshop. Opgave via info@oestersenmeer.nl of tel. 06-12808495. 19.30 uur. In De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg begint om 19.30 uur een avond over kennisma ken met de islam. Spreker is theo loog Kees Dekker. 20.00 uur. In de Bovenzaal van het voormalige politiebureau aan de Keesomlaan in Den Burg vertelt schrijver Henk Vaessen over zijn Zon, maan hoog water Verwachte tijden van hoogwater ter rede van Oudeschild. Din. 9 maart Woe. 10 maart Don. 11 maart Vrij. 12 maart Zat. 13 maart Zon. 14 maart Ma. 15 maart 01.10 en 13.50 u. 02.14 en 14.55 u. 03.24 en 17.10 u. 06.04 en 18.36 u. 07.06 en 19.15 u. 07.56 en 19.45 u. 08.36 en 20.24 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. Dinsdag 9 maart doodtij, maandag 15 maart nieuwe maan, woensdag 17 maart springtij. Zondag 14 maart zon op 6.51 uur, onder 18.47 uur. (jnia ZmrLrJixeh in het hart. Uitgave van media bureau L_ Verschijnt op dinsdag en vrijdag Spinbaan 6 1790 AA Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Imme Bakker Buiten werktijd: Gerard Timmerman Telefoon 31 46 87 of 06 - 22 14 02 75 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mail info@lenr.nl Op al onze advertentiecontracten en aanbiedingen daartoe zijn van toepassing de Regelen voor het Ad vertentiewezen van de Stichting ROTA, gevestigd te Amsterdam, zoals gedeponeerd bij de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Amsterdam onder num mer 41198699. Een exemplaar van de Regelen voor het Advertentiewezen wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden. Abonnementsprijzen 2010: Per half jaar €41,70 €39,95 (automatisch) Per jaar €81,55 €79,15 (automatisch)) Bij verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. nieuwe boek. Aanvang 20.00 uur. 20.00 uur. In het raadhuis in Den Burg begint om 20.00 uur een raads vergadering waarin afscheid wordt genomen van de oude gemeente raad. Cinema Texel vertoont De Russen oorlog (15.00, 20.00) en Valentine's day (20.30). Woensdag 10 maart: 14.00 uur. In de bibliotheek aan de Drijverstraat in Den Burg wordt in het kader van de Boekenweek een expo sitie van cursisten van Atelier Offer- haus geopend. Gratis toegang. 20.00 uur. In hotel De Lindeboom in Den Burg begint om 20.00 uur een avond rond het medium Lia Schip pers. Entree €8,-. 20.00 uur. Bij Ecomare nabij De Koog begint om 20.00 uur een lezing van Kees Camphuijsen getiteld 'De meeuwen van Texel, een probleem of een zegen?' Entree €2,50, incl. kof fie/thee. Cinema Texel vertoont De Prinses en de kikker (13.30), Het regent gehakt ballen, 3D (14.00), Percy Jackson (16.00), de Nederlands gesproken versie van Alice in Wonderland, 3D (16.15), de ondertitelde versie van Alice in Wonderland, 3D (20.00) en Valentine's day (20.30). Donderdag 11 maart: 10.00 uur. In De Koploper in Den Helder wordt van 10.00 tot 12.00 uur een bijeenkomst gehouden voor mensen met kanker en hun naasten. Opgeven via tel. 0223-696346. 19.30 uur. Bij sterrenwacht De Jager bij Ecomare kan van 19.30 tot 21.00 uur naar de sterren worden gekeken. Alleen bij helder weer (bij twijfel: tel. 06-45552708). 20.00 uur. Bij Stayokay in Den Burg begint om 20.00 uur de slotavond van het winterprogramma van de agrarische Vereniging voor Bedrijfs voorlichting. 20.00 uur. In Tusse de Banke aan de Groeneplaats in Den Burg begint om 20.00 uur een ruilbeurs, georgani seerd door de afdeling Verzamelaars van de Historische Vereniging. Cinema Texel vertoont de ondertitel de versie van Alice in Wonderland, 3D (20.00) en een 'mystery movie' (20.30). Vrijdag 12 maart: Cinema Texel vertoont De Prinses en de kikker (13.30), Het regent gehakt ballen, 3D (13.45), Gangsterboys (16.00, 18.45), de Nederlands gesproken versie van Alice in Won derland, 3D (16.15), de ondertitelde versie van Alice in Wonderland, 3D (19.00, 21.45) en The Edge of Darkness (21.30). TESO zet vrijdag van 9.30 tot 16.00 uur een extra boot in en verzorgt dan ieder half uur een afvaart, zowel van uit Den Helder als vanaf Texel. De afvaarten van 10.00 uur vanuit Den Helder en 13.30 uur vanaf Texel zijn uitsluitend bestemd voor het vervoer van gevaarlijke stoffen. Er worden geen wachttijden verwacht. Voor meer informatie over de veerdienst: tel. 0222-369600, info@teso.nl of www.teso.nl. Met veel flair, enthousiasme, een goede timing en een absolute hoofdrol voor Richard Eelman heeft toneelvereniging 't Ama teurtje een moeilijk stuk zater dag tot een goed einde gebracht. Op het programma stond Een trouwring mag niet knellen, aan gekondigd als 'een klucht uit de stallen van John Lanting'. Gezelschappen die kluchten spe len, krijgen nog wel eens gering schattende reacties. Ten onrechte, want het is een genre dat z'n eigen wetten heeft en hoge eisen stelt aan de acteurs, vooral op het gebied van tekstkennis en tech niek. Kunnen ze daar niet aan vol doen, dan stokt het tempo en wordt een voorstelling al snel dodelijk saai. Dat heeft er ook mee te maken dat veel kluchten inhou delijk weinig voorstellen, waardoor het niet het verhaal is dat de toe schouwers moet boeien. Omdat de personages die ze spelen ook min der 'levensecht' zijn, is het voor de spelers bovendien veel lastiger op geloofwaardige wijze in hun huid te kruipen. 'Nu moeten jullie wel naar De Cocksdorp', merkte een jurylid op na de prijsuitreiking van de playbackshow in 't Skiltje. De eilandelijke finale wordt immers in het Eierlandsche Huis gehou den. Maar de aangesproken Ook Een trouwring mag niet knel len, geschreven door Claude Mag- nier, heeft weinig om het lijf. Hoofd persoon is Boudewijn, een kunstenaar van verarmde adel, die graag rijk wil worden en om dat te bereiken zijn zinnen heeft gezet op een huwelijk met Ankepiet Klap wijk, een meisje uit een vermo gende familie. Dat hij al een relatie met Mathilde heeft, staat zijn plan nen niet in de weg. Sterker, zij heeft dezelfde aspiraties en legt het daarom aan met Klapwijk senior. Om indruk te maken, huurt Boude wijn een duur appartement, waar hij zijn gasten kan ontvangen. Om geloofwaardig te maken dat hij een goede partij is, vraagt hij het uit zendbureau zelfs een butler te stu ren. Hoewel het plan goed lijkt, gaat er natuurlijk van alles mis. Dat wordt vooral veroorzaakt doordat de ervaren butler een beginnend Erwin Koning, die namens de winnende act de prijs in ont vangst nam, zag daar geen been in. 'We hebben een bussie voor de rotzooi en een tomtom, dus daar komen we wel.' dienstmeisje blijkt, dat haar werk gever door haar onhandige gedrag geregeld in een lastig parket brengt. En steeds wanneer Boudewijn de schade moet repareren, gaat natuurlijk juist de telefoon of komt er een ongewenste gast binnen. Dat resulteert in mallotige verwik kelingen, waarbij het geen verras sing is dat de vele deuren in het appartement een cruciale rol spe len. Maar uiteindelijk is het juist het dienstmeisje - Marie - dat redding brengt en alles nog in goede banen leidt. Een absolute hoofdrol was er zater dag voor Richard Eelman, die als Boudewijn vrijwel de hele avond op het toneel stond. Na een wat stroeve start kwam hij in de loop van de voorstelling helemaal los. Daarbij moest hij alles uit de kast halen, want zijn personage is niet alleen veel aan het woord, maar Met 42 inschrijvingen kende de playbackshow in Oudeschild een recordaantal deelnemers, waar door de avond tot diep in de nacht duurde. Bij de jeugd tot en met groep 4 verzorgde Juup Biesboer een aandoenlijk optreden als Jan tje Smit, die met grote rozen op het toneel stond om zijn twee oma's, die beiden aanwezig waren, een mooie avond toe te zingen. Mikki Hemelrijk had zich heel goed inge leefd in de rol van Monique Smit, maar de winnaar werd Lente van der Vis, die zowel in zang als dans een perfecte Britney Spears wist te vertolken. De bovenbouw van de basisschool, met maar liefst 21 inschrijvingen, bezorgde de jury heel wat meer hoofdbrekens. Uiteindelijk ging de eerste prijs naar Andra Kager, met haar vertolking van Michael Jack son. De tweede en derde plaats gingen naar twee meidenduo's. Mei en Kim voerden het publiek terug in de tijd met Respectable uit 1987, terwijl Kim Lian van der Meij en Linda Bengzting een eigentijds, modern meidenduo lieten zien. Bij de OSG-jeugd maakten vijf meiden indruk met hun zwoele vertolking van The Saturdays, maar ze wer den overtroffen door zang en dans van Aly en AJ met het opzwepende Walking on Sunshine (van Katrina and the Waves uit 1985). Drie vrien dinnen die Single vertolkten, gebaseerd op de TV-serie met onder anderen Katja Schuurman, hadden veel aandacht aan hun optreden besteed en dan vooral aan de kleding. Bij de volwassenen was de eerste prijs voor Truus Trut en de Terlen- ka's, die weken bezig zijn geweest om alle kleding en attributen uit vijftiger jaren bij elkaar te zoeken. Bennie en Glenn Visser waren indrukwekkend als André Hazes en Dré jr., maar de jury was toch meer onder de indruk van de podiumact van de zussen Connie en Yvonne van Beek, die een wilde Nena en verkeert ook geregeld in paniek, waarbij hij over het toneel rent, stuitert en vliegt, zingt, springt en danst. Zeer overtuigend was ook Wendy Witte, die erin slaagde een heerlijk naïef dienstmeisje neer te zetten, dat van de eerste tot de laatste seconde een brede, blije lach op haar gezicht had en Bou dewijn op aandoenlijke wijze haar liefde verklaarde. Een mooi tegen wicht vormde Karin Gaasbeek, als de doortrapte en bikkelharde part- ner-in-crime Mathilde. Jan Eelman was te zien als de aanvankelijk nogal stijve Karei Klapwijk, die zich gaandeweg ontpopt als schuins marcheerder. Ook hij deed het voortreffelijk, met een knappe, ingetogen mimiek. De andere spelers hadden veel kleinere rollen, maar lieten verdien stelijk spel zien. Sabine Beijert - alias Klapwijks zuster Stine - genoot duidelijk van de voorstelling en leek soms zelfs moeite te heb ben haar lachen in te houden. Carola Schouwstra speelde de nogal vreemde Ankepiet, die direct als een blok voor Boudewijn valt, maar nog liever chocola eet. Janke Daalder was huisbaas Suze, die de indruk wekt niet met zich te laten sollen, maar ten slotte zelfs bewus teloos in een rolstoel wordt weg gereden. De nestor van het gezel schap deed het niet slecht, maar leek soms even haar tekst kwijt. Zeer opvallend, ten slotte, was de prestatie van Belinda Laan, die de schone Conchita speelde en daar bij veel temperament ten toon spreidde. Daarnaast sprak ze Spaans. Of dat foutloos ging, zul len weinig toeschouwers hebben kunnen beoordelen, maar het klonk in ieder geval zeer geloofwaardig. Achter de schermen was een groot gezelschap actief. Gooitzen Kedde moet als regisseur ongetwijfeld veel werk hebben verricht. Els de Waard souffleerde en Ben Roest was verantwoordelijk voor licht en geluid. Jeanette Groenhof en Esther Bakker zorgden voor de kleding, Petra Brans en Ria Klein- veld souffleerden en Esther Klippel deed het kapwerk. Richard, Jan en Gerol Eelman bouwden het decor. Joop Rommets een gedistingeerde Kim Wilde wis ten neer te zetten. Veel lof was er voor de organiserende GO, die zelf tussendoor optrad als Sister Act. De jury kende in Wilma Tijsseling een nieuwe voorzitter en bestond verder uit Laurien de Waard, Judith Diephuis en Ed Witte. Uitslagen: Groep 1 t/m 4: 1 Britney Spears-Baby one more time (Lente van der Vis, dans: Dani elle Blom, Caleta Kager); 2: Monique Smit- Blijf je vanavond (Mikki Hemelrijk); 3: Jan tje Smit-Ik zing dit lied voor jou alleen (Juup Biesboer). Groep 5 t/m 8: 1.Michael Jackson-Bad (Andra Kager); 2.Mei en Kim-Respectable (Merel Shoehuys en Lisanne v/d Ploeg); 3.Kim Lian van der Meij en Linda Bengtzing-Not that kind a girl (Ilse Slegtenhorst en Kim Driesse). Aanstormend talent: Bram-Rocken in een band (Klaas Heinis); originaliteitsprijs: Kiss-I was made for loving you (Mels Buysman, Skeg en Jorg v/d Vis, Chris Boekei). OSG jeugd:1.Aly en AJ-Walking on sunshine (Charity Wetsteen en Cheryl Koning); 2.The Saturdays-Ego (Natasja Eelman, Lynn Buysman, Lianne Weten kamp, Larissa en Dorinde Timmer); 3.S1ngle-Nooit gedacht (Jolein Witte, Merel van der Wal, Helene Shoehuys). Volwassenen: 1 .Truus Trut en de Terlen- ka's-Stil en verlaten (Dirk van Liere, Marjan van der Vis, Lillian en Erwin Koning, Adri Hutjes en Willem Kuiper); 2. Kim Wilde en Nena-Anyplace, Anywhere, Anytime (Con- ny van Beek en Yvonne Smit). Aanstor mend talent: André Hazes en Dré jr.- Bedankt mijn vriend (Bennie en Glenn Visser). Leden van de ANBO wordt dit jaar een achtdaagse reis aange boden naar het drielandenpunt op de grens van Duitsland, Oos tenrijk en Tsjechië. Uitvalsbasis is Untergriesbach, twintig kilo meter van Passau. De reis duurt van 20 tot en met 27 juni, er wordt overnacht in hotel Obermüller, in kamers die met de lift bereikbaar zijn en voorzien van toilet en bad of douche. Er kan gekozen worden voor een- of twee persoonskamers, op basis van halfpension. De reis vindt per tou ringcar plaats. Er worden excursies gemaakt naar vestingstad Freistadt en Ceske Krumlov, naar het Beier se woud, Passau en Jahndorf. Deelname kost €540,- op basis van een tweepersoonskamer en €590,- op basis van een eenper soonskamer. Daarbij zijn verschil lende entreeprijzen inbegrepen. Inschrijven kan tot 25 maart, inschrijving vindt plaats op volgor de van binnenkomst. De inschrij ving is pas geldig na ontvangt van het inschrijfgeld van €100,-. Inschrijfformulier zijn te verkrijgen bij Roelie Bakker-de Boer (tel. 365952, e-mail roelie. bakker@hetnet.nl) of de ANBO (tel. 320680, e-mail info@anbo-texel. nl). Donderdagavond haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 19.00 uur aan de straat te zetten, op de verzamelplaatsen van afvalcontai ners, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier niet gedurende lange tijd in de regen staat. De papierwagen komt in de volgende straten: 2. Bernhardlaan, Beatrixlaan. Trouwen op het strand en over nachten in een strandhuisje. Het summum van romantiek. Ja, wat moet je daar nu van denken? Het lijkt aardig omdat het anders is én Texels. Strand, zand, wind en gol ven. Als het meezit, kun je er prach tige plaatjes schieten en als het niet meezit, heb je een avontuurlijk ver haal voor later. De locatiekeuze is aan het bruidspaar, maar ze slepen wel hun gasten erin mee. Bruids- gasten, althans het vrouwelijk deel, hebben de gewoonte zich feeste lijk, dat wil zeggen mooi maar onpraktisch en niet al te warm voor de gelegenheid te kleden. Zich bovendien op elegant, onhandig schoeisel voort te bewegen. Fijn dan, zo'n trouwerij op het strand, je bent het bruidspaar eeuwig dank baar voor deze unieke locatie. Ellendig gedeelte dus, maar in het doorbrengen van de huwelijksnacht in een krap en Spartaans strand huisje, een 'houten keet' om met Gerbrand Poster te spreken, zie ik wel wat. Je moet het ruim zien, Gerbrand, en verder denken dan 2010. Er gaan zoveel huwelijken kapot en waardoor komt dat? Gebrek aan vechtlust om tegensla gen en teleurstellingen samen te boven te komen? Hebben we het te luxe? In dat kader vind ik zo'n strandhok de ideale voorbereiding voor een lang en gelukkig huwelijk. Wanneer een stel hier samen de eerste huwelijksnacht in goede har monie weet te doorleven, hebben ze een sterke basis voor de toe komst. Laten we hopen dat het dan een beetje stormt, een beetje stuift en niet al te warm is. Waar is het dan beter schuilen dan heel dicht bij elkaar? Pien Verberg

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 2