Terugkeer Sportverkiezingen valt in goede aarde Prestaties, gedrevenheid en ambassadeursschap 'Je kunt eenvoudig niet om Dorian heen' Damesteam Tevoko ervaren en gedreven TEXELSE 9 COURANT Van den Hoogenband Doorzetters G-team Zumba DINSDAG 9 MAART 2010 Dorian van Rijsselberghe, zojuist benoemd tot Texels Sportman van 2009, vertoeft Euforie bij de voetballers van het G-team na het winnen van de Publieksprijs. Rockband Whatever zorgde samen met de percussieband van Excelsior voor de momenteel in Nieuw Zeeland. Via een live videoverbinding zwaait hij naar zijn fans muzikale omlijsting, op Texel. Sportschool Texel verzorgde een demonstratie Zumba. Het damesteam van Tevoko, zojuist uitgeroepen tot Texelse Sportploeg van 2009, luistert naar het interview van spreekstalmeester Albert Hoven met aanvoerder Connie Joling. Dat sport volop leeft op het eiland, bevestigde de grote opkomst bij de sportverkiezin gen, vrijdagavond in de Bijen korf in Oosterend. Mountainbiker Denise Betsema werd uitgeroe pen tot Texelse Sportvrouw, sur fer Dorian van Rijsselberghe tot Sportman en het damesteam van volleybalclub Tevoko tot Sport ploeg van 2009. Tenslotte reikte eregast Jan-Willem Boon de Publieksprijs uit aan het G- team. onder wie ook vrijwilligers. De jury, met als onafhankelijk voorzitter Ruud Verstraaten, bestond uit Ger- rit Verhoeven, Dirk Pool, Rita Dog ger, Marian van der Werff en Joop Rommets Zij hanteerden presta ties, gedrevenheid en ambassa deurschap als belangrijkste crite ria. In elke categorie waren drie spor ters genomineerd. Bij de sport vrouwen waren dat jeugdtennisser Sanne Brand, mountainbiker Deni se Betsema en amazone Eva van geroemd. Hoe moeilijk de keus ook was, volgens de jury stak Betsema net een stukje boven de rest uit. Zo won ze voor de tweede achtereen volgende keer het Rabobank Top Noord-Hollandklassement. Suc cesvol was ze ook op het NK, waar de 16-jarige Oudeschildse zesde werd en in haar categorie derde. 'Ze traint keihard en heeft hoge ambities. Gedreven en een echte sportvrouw. Knap vinden we dat ze de strijd aangaat met volwassen wielrensters.' Het genomineerde MA1 -meidenteam van Texei'94 in een volle Bijenkorf op weg naar het podium. De sportverkiezingen, lange tijd een jaarlijkse traditie, waren acht jaar geleden voor het laatst gehou den. Toen de redactie van deze krant bedacht dat het goed zou zijn dit fenomeen nieuw leven in te blazen en de Sportraad er bij navraag hetzelf de over bleek te denken, werden de koppen bij elkaar gestoken. Het resulteerde erin dat de Sportraad de organisatie oppakte, de Texelse Courant de publiciteit verzorgde en dat in samenspraak een jury werd geformeerd. Een oproep resulteer de in een flink aantal kandidaten, der Linde. Laatstgenoemde, net bevallen van een dochter (Brit), kon zelf niet aanwezig zijn, maar de foto's op de presentatie toonden deze Texelse amazone, die in de dressuur hard op weg is naar de top en slechts één klasse onder bijvoorbeeld Ankie van Grunsven actief is. Ook de prestaties van Sanne Brand, één van de jeugd- tennissers in Noord-Holland die de meeste progressie maken, werden Bij de sportmannen had de jury zwemmer Sverre Eschweiler, auto crosser Peter Koorn en surfer Dori an van Rijssel berghe genomineerd. Eschweiler (door spreekstal meester Albert Hoven aange duid als Sverre van den Hoogen band) toont, mede onder de hoede van trainer en bewegingsweten schapper Sander Ganzevles, grote progressie, sleepte meerdere prij zen in de wacht en werd opgeno men in de Nederlandse jeugdkern- ploeg. Formule 1-coureur Koorn rijdt zich op Texel en aan de over kant geregeld in de prijzen en is onder meer een van de steunpilaren van het eerste voetbal elftal van SV De Koog. Succesvol, gedreven en geta lenteerd, maar het was voor velen geen verrassing dat de jury koos voor de surfer die in 2009 de sprong maakte naar de mondi ale surftop, meerdere prijzen ver overde en een serieuze kandidaat is om Nederland te vertegenwoor digen op de Olympische Spelen van 2012. Verstraaten: 'Je kunt eenvoudig niet om Dorian heen. Dorian is wereldtop en een ambas sadeur voor het eiland op wie we allemaal trots mogen zijn.' Van Rijsselberghe traint momenteel in Nieuw Zeeland en kon daarom niet lijfelijk aanwezig zijn. De prijs, net als de andere trofeeën gemaakt door Reinie Dijkshoorn, werd in ontvangst genomen door zijn oudere broer Adriaan, ook een ver dienstelijk surfer. 'Ze zijn zo'n beet je geboren op de surfplank', zei Hoven. Het publiek kon de reactie van Dorian vernemen door middel van een live beeldverbinding via internet. 'Hartstikke mooi, ik ben hier heel blij mee', zei hij vanuit zijn trainingsverblijf down under. naar de regiodivisie en bereikten de finale van de districtsbeker. Unaniem was de jury tot het oor deel gekomen om de volleybal- sters, die al lang meedraaien op hoog niveau, uit te roepen tot Sportploeg van 2009. Ervaring, gedrevenheid en teamgeest noemde Van Straaten als sleutel woorden voor het succes. Tot grote vreugde van de voetbal scheidsrechter binnen de lijnen was hij onverbiddelijk en heeft hij menig voetballer buiten de lijnen gezet.' Als leider van de pupillen- competitie, waarin onder mee zijn kleindochter actief is, heeft Boon zijn terrein nu verlegd naar de jeugd. Het naar voren halen van Boon was ook een symboli sche daad. 'Met Jan-Willem eren we alle vrijwilligers die actief zijn in de sport.' Sportief intermezzo werd ver zorgd door Catharina Witte van de Sportschool, die met een groep dames een demonstratie Bij de sportploegen was de span ning te snijden. Genomineerd waren het voetbalteam het MA1- meidenteam van Texel'94. De ploeg onder leiding van trainer/ coach Bart Heerschap behaalde in seizoen 2008-2009 het kampi oenschap in de eerste klasse A. Zo hoog speelt geen enkele Texels voetbalteam bij de man nen. 'Echte door zetters die elke seizoen een stap je verder kwamen en vaak tegen meiden speelden die een stuk gro ter waren', aldus de jury. Het G- team, ook genomineerd, vormt al achttien jaar een hechte ploeg. In goed en slechte tijden. Derde kanshebber was het damesteam van Tevoko. Met slechts één nederlaag promoveerden ze in Juryvoorzitter Ruud Verstraaten. Iers van het G-team waren zij de publiekslieveling. Ze kregen de bijbehorende prijs uit handen van Jan-Willem Boon, die tot eregast was uitgeroepen. Boon viel die eer te beurt uit waardering voor zijn jarenlange inspanning voor het Texelse zaalvoetbal. Hoven omschreef de voormalige compe titieleider als 'grondlegger en pio nier van het zaalvoetbal, zowel binnen als buiten de lijnen'. 'Als Zumba gaf. Ze kreeg ook de zaal in beweging. 'Laat alles maar schudden, het zit niet voor niets los.' De avond werd muzikaal opgeluisterd door de percussie- band van Excelsior en rockband Whatever. De Bijenkorf, die onder meer was aange kleed met een zeilwagen en andere sportattributen, bleek een prima locatie voor de verkiezin gen. Op wat schoonheidsfoutjes na kan de organisatie terugkijken op een geslaagde avond, die voor herhaling vatbaar is.

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 9