Veel kunstwerken op nieuwe Lionsveiling Dirk Melle TEXELSE 3 COURANT Vliehors Lueve oma Lieve ouwe grote oma Rechtbank legt verzoek tot spoed naast zich neer Marie Curiebeurs voor oud-Texelaar Badminton vervalt Ouderen samen aan de maaltijd Familieberichten Cornelia Klippel-Plaatsman Corrie we beg rijpe w het atlewmal IM-ttttr... WE MISSEN W.-2LO! love LjDU., vera - Ferry Edgar - Colivida Esther - Martel Awwlfëa - Rwtger IKarlw - Mflrfë sasfëlfl üawfë u wel voor alle paashazen, teerstfërawsew, feoefejes, rozy wew ew swoepjes. Maar vooral voor alle liefde ew gezelligheid. We zwllew u. rwlssew! w. was zo lief voor ows. XXX ew fëi/vuffels, sliwowe ew Roblw Mllaw ew sem. izo ew Mllou., Ftollle ewjactesow wlebe ew Fleur Marlly w ew Mltee tante Cor Lieve Oma Klippel Antje Roeper-Koopman Antje Roeper-Koopman VRIJDAG 12 MAART 2010 De nieuwe Lionsveiling, die zaterdag in de Burgemeester De Koninghal wordt gehouden, heeft de afgelopen weken veel belangstelling getrokken. Iets meer dan 150 werken, voor een belangrijk deel van Texelse kun stenaars, zijn ter veiling aange boden. Dat betekent dat de veiling, die voor het eerst in een nieuwe opzet wordt gehouden, vol zit. De Lions hadden 150 kavels als maximum gesteld, zodat er voldoende tijd is om de werken te veilen. Naast de kunstwerken worden drie TESO- aandelen, een toondersaandeel van De Krim en een oprichtersaan deel van De Krim geveild. De veiling begint zaterdagavond om 19.00 uur. De Koninghal is geopend vanaf 12.00 uur met een expositie van de te veilen werken, zodat belangstellenden ze kunnen bezichtigen. Via de website www. lionstexel.nl zijn de te veilen wer ken ook al op foto te zien. Vanaf circa 15.30 uur worden slow- foodgerechten met vergeten groen ten en producten van Texelse bodem verkocht, waardoor het naar verwachting niet meer nodig is thuis een hapje te eten. De Lions hopen hiermee de traditie voort te zetten om van de veiling een gezel lig en aantrekkelijk evenement te maken waar je langere tijd aange naam kunt verblijven. De bijzonde re gerechten worden gemaakt onder leiding van Annette van Rui tenburg (Slowfood Texel) en Rob Vos (Hotel De Pelikaan). De gerech ten kunnen worden betaald met muntjes die bij de ingang verkrijg baar zijn. De netto-opbrengsten van het eve nement zijn bestemd voor het goe de doel: het Tesselhuus, Texelse organisaties en (Texelse) projecten in de Derde Wereld, ledereen is van harte welkom langs te komen in de Burgemeester De Koninghal aan de Emmalaan in Den Burg. Het is de 28ste keer dat de Lionsveiling wordt gehouden. Met de gang naar de rechter om alsnog een vergunning te krijgen voor uitbreiding, is wooninrich- tingbedrijf Modern Home voor alsnog weinig opgeschoten. De rechtbank in Alkmaar oordeelde donderdag dat er onvoldoende spoedeisend belang is en wees een verzoek tot voorlopige voor ziening af. De gemeente had aanvankelijk een vrijstelling verleend voor de uitbrei ding van het bedrijf, maar herriep deze later. Advocaat Maurice Frantzen benadrukte dat Modern Home dringend extra bedrijfsruim te nodig heeft.' De rechtbank stuurt aan op een tijdrovende bodempro cedure, maar die uitspraak laat volgens de raadsman te lang op zich wachten. Het bedrijf loopt daardoor schade op en kan zich dat niet permitteren. 'Alles staat nu hutje mudje op elkaar. De goede ren kunnen niet goed worden gepresenteerd en er is onvoldoen de ruimte voor voorraad. Dat levert omzetschade op, want snel leve ren kan nu niet en dat is nu juist de formule van het bedrijf.' De bestuursrechter liet zich niet overtuigen. 'Er is al een bedrijfs pand, dus de onderneming kan activiteiten verrichten. En zelfs al zou ik een voorlopige voorziening toekennen, dan levert dit geen bouwtitel op. U zou slechts eerder bouwaanvraag fase twee kunnen indienen.' organisch materiaal in de bodem sneller afbreekt. Dit proces kan de hoeveelheid voedingstoffen voor planten vergroten, maar zal tegelij kertijd de C02-uitstoot van de bodem doen toenemen. Het netto effect van deze en andere interac ties bepaalt óf en in welke mate ecosystemen dienen als buffer voor broeikasgasemissies. In zijn onderzoek maakt Van Groenigen onder meer gebruik van meta-ana- lyse, een statistische techniek die eerder onderzoek in zijn vakgebied samenvat en waarmee trends kun nen worden waargenomen die in afzonderlijke studies onzichtbaar blijven. Zijn onderzoek zal plaats vinden aan de Universiteit van Noord Arizona (USA) en Trinity Col lege in Dublin. De prestigieuze Marie Curiebeurs, grotendeels gefinancierd door Marie Curie Acties van de EU, is onderdeel van een onderzoekspro gramma dat tot doel heeft talent volle jonge onderzoekers interna tionale werkervaring op te laten doen. Oud-Texelaar Kees Jan van Groenigen (32) heeft van de Ier se Onderzoeksraad voor Weten schap en Techniek (IRCSET) de Marie Curiebeurs ontvangen voor onderzoek naar koolstof opslag en broeikasgasemissies uit ecosystemen. Van Groenigen behaalde zijn VWO- diploma op Texel en studeerde in 2002 af aan de Wageningen Uni versiteit, waar hij in 2007 promo veerde. Sindsdien werkt hij aan het Trinity College in Dublin, waar hij onderzoek doet naar het effect van landbouwmethodes op koolstof en microben in de bodem. Met de beurs, ter waarde van ongeveer €180.000,-, zal hij twee- eneenhalf jaar onderzoek doen naar het effect van klimaatsveran dering, stikstofdepositie en de concentratie van C02 in de atmos feer op de kringloop van koolstof en stikstof in ecosystemen. Afzon derlijk hebben al deze factoren een effect op planten en bodems. Zo zullen de meeste planten harder groeien als de concentratie van koolstof in de lucht stijgt, maar de mate waarin dit gebeurt, hangt af van de hoeveelheid beschikbare stikstof. Een mogelijke stijging in de temperatuur zorgt ervoor dat De wekelijkse badmintonavond in Ons Genoegen komt maandag avond te vervallen. Dit als gevolg van de opbouw van de Horeca- beurs die dinsdag wordt gehou den. Vijfenvijftigplussers gaan dinsdag 16 maart in De Buureton aan tafel voor een gezamenlijke maaltijd, verzorgd door de Stichting Welzijn Ouderen Texel. Op het menu staan een ovenschotel van tagliatelle met broccoli en verse worst, aangevuld met een salade. Ook wordt een toetje geserveerd. Deelname kost €8,-. Het diner begint om 18.00 uur. Opgave bij de SWOT, tel. 312696 of e-mail swot@texel.com. Kapitein-vlieger Tobias Schutte, vlieger van het F-16 demonstratie team van de Koninklijke Lucht macht, voert van maandag 15 tot en met 19 maart trainingsvluchten uit boven de vliegbasis Leeuwar den en de Vliehors Range. Afhan kelijk van het weer wordt in de loop van de ochtend en halverwe ge de middag gestart en geland. Een trainingsvlucht duurt ongeveer tien minuten. Ze was er altijd... Bedroefd, maar dankbaar voor de liefde en zorg waarmee zij ons gedurende haar leven heeft omringd, delen wij u mede dat is overleden onze lieve moeder, oma en overgrootmoeder Weduwe van Jan Klippel 19 april 1921 t 8 maart 2010 Petertje, in herinnering Peter en Ina Edgar en Colinda Marilyn, Mike Esther en Marcel Milan, Sem Bert en Jopie Vera en Ferry Simone, Robin Marian en Arie Annika en Rutger W/'efoe, Fleur Karin en Mark Izo, Milou Saskia "Gollards" k. 211 De Zes 12 - Den Burg Mama is op haar kamer. Er is gelegenheid tot condoleren op vrijdag 12 maart 2010 van 19.30 tot 20.30 uur in "Uitvaartcentrum Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg. De afscheidsdienst zal worden gehouden op zaterdag 13 maart om 14.00 uur in de Maartenskerk, Kerkstraat 2 te Oosterend. Na afloop van de dienst zullen wij mama begeleiden naar haar laatste rustplaats op de begraaf plaats bij de kerk. Na afloop van de begrafenis komen wij samen in restaurant "Strends End", Achtertune 9 te Oosterend, waar gelegenheid is de familie te condoleren. Correspondentieadres: Fam. P. Klippel, Hallerweg 15, 1791 LR Den Burg. Indien u geen kaart heeft ontvangen dan kunt u deze advertentie als uitnodiging beschouwen Graag willen wij het verplegend personeel van de "Gollards" en dr. Den Breejen bedanken voor de uitstekende verzorging van onze moeder en oma. Familie Klippel Bedroefd zijn wij door het overlijden van onze Jan -Inge Robert - Claudia Melanie - Jon V Peter Arie - Esther Marleen Zo hartelijk en gastvrij Altijd even vriendelijk en blij Dankbaar voor uw warmte Blijft u in ons hart Fam. Beens Ik ga slapen, ik ben moe. Op dinsdag 9 maart is overleden, ons aller Weduwe van Cornelis Roeper sinds 18 april 1987 Texel, 21 december 1921 t Texel, 9 maart 2010 Joke en Kees Kuijper-Roeper Willem en Riny Roeper-Roeper Marloes en Corneel Aad en Rennie de Porto-Roeper Livia en Norbert Timo en Tessie Ann Roeper en Jaap de Wijk Wie haar kent, weet hoe wij haar missen. "Gollards" k. 17 De Zes 12, Den Burg Mama is op haar kamer. U kunt condoleren op vrijdag 12 maart van 19.30 tot 20.30 uur in de Doopsgezinde Kerk, Kogerstraat te Den Burg. De afscheidsdienst wordt gehouden op zater dag 13 maart om 10.00 uur in Doopsgezinde Kerk. Aansluitend begeleiden wij mama naar haar laatste rustplaats bij papa, op de Algeme ne begraafplaats van Den Burg. Na afloop van de begrafenis komen wij samen in "Uitvaartcentrum Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg, waar gelegenheid is de familie te condoleren. Correspondentieadres: Mw. A. Roeper, Hoefslag 67,1791 SE Den Burg. Wij danken de medewerkers van de "Gollards" voor de liefdevolle verzorging. Ook de huisartsen Eissen, De Witte en Van Dijk hebben haar steeds met veel zorg en respect behandeld. Familie Roeper Verdrietig zijn we om het heengaan van onze lieve zus, schoonzus en tante Aaltje Zandee-Koopman Kees Zandee t Jan Koopman Josefa Koopman-Godek f Mar v/d Star-Koopman Jan v/d Star Trijn Troost-Koopman Aris Troost t Netty v. Heerwaarden-Koopman Aat v. Heerwaarden Arie Koopman Narda Koopman-Pool Duw Uitgeest-Koopman Klaas Uitgeest neven en nichten Supertrots zijn wij met de geboorte van onze zoon 10 maart 2010, 4100 gram, 54 cm klein Broertje van Jet Johan, Karin en Jet Daalder-Kievit Noordwester 92, 1791 HE Den Burg tel. 0222 - 318587 Voor bezoek graag even bellen. Jur m ag het jullie allemaal vertellen, zijn broertje heet Hij is geboren op maart 2010 Ed, Jacquelien en Jur van der Star De Ruyterstraat 17 1792 AG Oudeschild

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 3