li 0 1Niet vergeten je bovenlichaam te trainen' Hoogvlieger bij basketbalclinic Mareis Sport TEXELSE 7 COURANT Gerard van Es slaat aanval af Randstad eilandcompetitie Medema wint maandbeker Hoornders in de 'zwaarste cross' Lastige sprongen voor paard en ruiter De week van... Angela Gieles Weblog ■BSi In verband met Horeca- en Rerea- tiebeurs komen de wedstrijden van de eilandcompetitie dinsdag 16 maart te vervallen. Uitslagen: Randstad-Texelse Autocentrale 2-1Kobe- ko-De Prinsen van Texel 3-0; NIOZ 1-CVI 3-0; Paal 28/De Krim-Vlinderwinkel 0-3; Cocky's Kapsalon-Super de Boer 3-0; Interieurbouw Texel-Slik's werk ijzersterk 3-0; NIOZ 2-PFB 3-0; Gea's viswijven- Tevoko Jeugd 0-3; Falcon-Wessels Ont werpt! 1-2; Bouwcenter RAB-Albert Heijn 3-0; Mantje-Rabobank 1-2; Klif 23-Tim- mer's Bakkerij 3-0; Otto's Tweewielershop- Jozefschool 3-0; Slagerij Moorman en de Boer-Eetcafé De Rog 3-0; Sportshop Texel-Bar Sportief 2-1 Bart Medema heeft zondag de maandbeker van de golfclub gewonnen. Eindelijk werkte het weer mee, het was rustig winter weer met nauwelijks wind. Mede ma behaalde 35 stablefordpunten in de eerste categorie. Tweede werd Abe Keijser (35), derde Piet Schuijl (31). Martin Land won in de tweede categorie, voor Maricus van der Wetering en Corjan Luyt. De longest drives werden geslagen door Marijke de Beer en Jan Blanc- ke, de neary's waren voor Petra Harman en Mike van der Haas. Maandag 5 april wordt de ope ningswedstrijd van het seizoen gespeeld. René de Ruijter en Yvonne Vittali uit Den Hoorn hebben zondag op Vlieland meegedaan aan de Vuur torenloop, door organisator Folkert Janssens zelf de zwaarste cross van Nederland genoemd. Het gaat om een nog kleinschalig evene ment, dat voor de tweede keer werd gehouden en de komende jaren moet uitgroeien naar een wedstrijd voor zo'n 150 atleten. Beide Hoornders liepen de 7,8 kilometer lange cross uit en dat was een prestatie op zich, want maar liefst vijfmaal moest het hoogste duin van het Waddenge bied worden beklommen. De Ruij ter finishte in 38.40, Vittali in 55.14 minuten. De eerstvolgende editie is op 6 maart 2011. Meer informatie op www.vuurtorenloop.nl. VRIJDAG 12 MAART 2010 Spectaculaire hoogvliegers tijdens de trainingsavond tijdens de trai ningavond van basketbalvereni ging de Mareis. De jeugd werd tij dens een clinic bijgeschoold door topspelers Vincent van Sliedrecht en Jasper van Eden van Rethro Clinics Events. Van Sliedrecht is Nederlands en Europees kampioen slamdunken, een discipline waarbij de bal al draaiend door de basket wordt gedrukt. Van Eden is Neder lands kampioen streetbasketbal. Het tweetal leerde de Texelse bas ketballers trucjes op het gebied van balvaardigheid, zodat ze beter kunnen dribbelen, passen en schie ten. Op de foto geeft basketbal topper Vincent van Sliedrecht een demonstratie slamdunken, waarbij hij hoog boven de geknielde Mareis Jan van der Veen en Aron Blaauboer uittorent. (Foto Gerard Timmerman) Op verzoek van de Texelse Cou rant hield Jan van der Star, deel nemer aan de halve marathon van De Waal, een week lang een weblog bij. Over de wasserij van De Bolder, een GPS-meter, kof- fievisite, de sportschool, inter- valtraining, een pastaschotel en gezonde wedstrljdkriebels. Het complete weblog is te lezen via www.texelsecourant.nl. (Vrijdag) Kwart voor 6 gaat de wekker. Na een stevig ontbijt van twee boter- hammen en een glas melk vertrek ik op mijn fiets naar mijn werk op De Bolder. Rond half 7 open ik het bedrijf, om die tijd arriveren ook mijn werkleider en een collega en starten we de wasserij op. Ik werk als meewerkend voorman op de afdeling textiel en heb zo'n beetje de wasserij onder mijn hoede. Het is een grote en sfeervolle afdeling waar goed werk wordt verricht. Vandaag is het een rustige dag, het is bijna weekend en de vakanties zijn om, dus is er nu niet zo erg veel was. Om half 12 zit mijn werkweek er op en kan ik me voorbereiden op het weekend. Thuis eerst maar eens de krant gelezen en een lunch naar binnen gewerkt, tenslotte moet een sportman goed eten! Tegen 4 uur rijd ik naar de sport school, biceps- en tricepstraining, gevolgd door een lichte training van mijn benen ter voorbereiding voor de halve marathon, volgend weekend. Na VA uur houd ik het voor gezien. (Zaterdag) Eerst was ik van plan om mor gen (zondag) de wedstrijd Den Hel- der-Schagen te lopen. Zo'n 25 kilometer, maar met De Waal in het vooruitzicht ga ik toch maar iets korter lopen! Twee boterhammen met pindakaas gegeten, goed voor de broodnodige voedingsstoffen, en om half 3 de deur achter me dicht getrokken. De eerste kilome ters een beetje ingelopen, en daar na, met een snelheid van 1214 km/ u (dat geeft de GPS-meter aan) richting De Waal. Daar liep ik één rondje van de halve. Er stond een harde noordoostenwind. Behoorlijk zwaar op het Burgerdijkje en de Staart! Vanaf De Waal rende ik vol uit, voor de wind, richting Den Burg. Ongeveer vanaf het Vossehol Titelverdediger Gerard van Es heeft in de B&B Van der Vis en Den Boer-competitie van schaak club En Passant de afgelopen weken enkele zware aanvallen op zijn troon te verwerken gekre gen. Hij sloeg ze af, zij het niet zonder moeite. Vooral tegen Rinus Vittali kwam Van Es in grote moeilijkheden. Vit tali belandde echter in een hevige tijdnood, waardoor hij zijn superi eure positie niet kon verzilveren. Om niet door de vlag te gaan, bood Vittali remise aan, wat door Van Es werd geaccepteerd. Een week later werd oud-kampioen Jaap Dros zonder genade en op krachtige wijze naar een nederlaag gevoerd, waarna Mohammed Al Rawi met de zwarte stukken een fraaie remi se uit het vuur sleepte. Frans Eijgenraam, al jaren een mid denmoter bij En Passant, liet zien dat hij eigenlijk een heel verdien stelijk speler is. Tegen de uiterst degelijk opererende Piet Bakelaar boekte hij met prima positiespel een overtuigende zege. Tegen de sterke Kees de Best leek Eijgen raam met remise te ontsnappen, maar hij beging een grove blunder en kon meteen opgeven. Jeugdspelers Sam Hennink en Aldo Witte komen er nog niet erg aan te pas in de seniorencompeti tie, maar dat daar binnenkort ver andering in komt, lijkt wel zeker. De wijze waarop Hennink de partij tegen Rinus Vittali opzette, was veelbelovend. Na twintig zetten begaf hij zich echter op dwaalwe gen, waarna Vittali alsnog de over winning veilig kon stellen. Witte zette zijn partij tegen Taeke van Lingen scherp op. Zijn tegenstan der moest dan ook alle zeilen bij zetten om overeind te blijven. Toen Witte zich enkele slordigheden permitteerde, werd hij door Van Lingen rap opgebracht. Wél kreeg hij de complimenten van zijn tegen stander voor zijn aanvallende spel. Thomas Richter incasseerde zijn eerste nederlaag van het seizoen. In een afwikkeling overzag hij dat Rinus Vittali een kwaliteit buit zou maken. Nadat dat gebeurd was, gaf Richter er onmiddellijk de brui aan, wetende dat hij niet alleen een duur punt had verspeeld, maar ook zijn kansen op de titel. Er waren niet veel ruiters die het parcours van de zondag gehou den springwedstrijd geheel foutloos wisten uit te rijden. Vooral het tweede parcours werd als lastig ervaren. De uit slagen tellen mee voor het club kampioenschap. Om nog beter voor de dag te komen, volgden de ruiters vooraf gaande aan de wedstrijd een clinic van Sander Gepkens, waarin de puntjes op de i werden gezet. Manon List eindigde met 50 stijl- punten als eerste in de klasse BB categorie B/C. Tweede werd Anouk Segers (49 stijlpunten). Cindy de Ridder, die eerste werd in de klasse BB D/E, behaalde 47 punten. In de klasse L verschenen twee pony's aan de start. Beide beëindigden het parcours met vier strafpunten, Esmee Zoer ging met 50 stijlpun ten met de eerste prijs naar huis. Ondanks een gevallen balk mocht Kim van der Werve in de klasse B B/C/D de eerste prijs in ontvangst nemen. Mirjam Hin, die met Dan ger Boy foutloos over de finish kwam, behaalde daarmee de eer ste prijs in de klasse B E. Twee van de drie ruiters die in de klasse BB- paarden aan de start verschenen, eindigden met een tijdfout. De eer ste plaats ging naar Jorieke Meijer met Whoopy, die 45 punten voor stijl behaalde. In het tweede parcours werd Meijer eerste met 48 stijlpunten. Zij was daarmee een van de weinige rui ters die foutloos bleven. In de klas se L-pony's was Esmee Zoer snel ler dan de concurrentie en in de klasse B C/D/E werd Mirjam Hin eerste met 44 stijlpnt. In deze klas se kwam geen van de ruiters fout loos rond. Jane Zijlstra werd eerste in de klasse B B. In de klasse BB D/E kwam ook geen enkele ruiter zonder fouten over de finish en behaalde Cindy de Ridder met 45 stijlpunten de eerste prijs. In de klasse BB B/C reed Manon List met de snelle pony Puck foutloos rond en werd daarmee eerste, net voor Felien de Ridder. De volgende springwedstrijd wordt gehouden tijdens de 23ste editie van het Texel Weekend, op 24 en 25 april. tot mijn huis aan de Schoorwal, rustig uitgelopen. Daar aangeko men, eerst nog even rekken en strekken en onder de douche gesprongen. Na zo'n loop voel ik me fit en voldaan! Dan is het goed om verder rust te houden, de beste manier om te herstellen! De GPS geeft 17 km aan in 1 uur en 19 minuten. (Zondag) Een echte zondag, vandaag. Rust dag! Koffievisite en achter de PC gezeten. Ik heb de marathonsite maar weer eens doorgenomen en gekeken naar een marathon in het buitenland. We streven er naar, Peter en Annie Hin en ik, om een maal per jaar een marathon in het buitenland te lopen. We gaan dan met vier personen en maken er gelijk een vakantie van! Afgelopen jaar was dat Istanbul, Turkije. Een prachtige maar zware marathon! (Maandag) Om half 4 naar huis, omge kleed, een bakkie koffie en naar de sportschool. Voor deze middag stonden triceps- en borstoefenin- gen op het programma. Aan het begin van de week doe ik altijd wat langere setjes met lichte gewichten om de spierconditie op te bouwen. Dat zijn vijf verschillende triceps- en vijf verschillende borstoefenin- gen. Aan het eind van de week zijn de oefeningen dan zwaarder geworden en de trainingen korter. Dit is goed voor het opbouwen van kracht. Ik train relatief weinig benen, dat doe ik al met lopen! (Dinsdag) Vandaag had ik me te warm aangekleed. Maar ja, dat blijft een beetje gokken, deze tijd van het jaar. Van mijn oude loopmaatje Rob van Beurden heb ik geleerd om bij de buitentemperatuur tien graden erbij te tellen en je naar die temperatuur te kleden. Even niet aan gedacht, Rob! Van Rob heb ik trouwens veel geleerd, over voe ding, het lopen zelf, hartslag e.d. Vooral over duurtrainingen, dan bedoel ik dus ronden van 40 a 50 km. Trainingen voor onder andere de 60 van Texel, die ik vijf keer heb gelopen. Tijdens het hardlopen heb ik een hartslag van rond de 144 slagen per minuut. Dat betekent een relatief lage hartslag, lage bloedcirculatie en een niet te snelle zuurstofopname, dus minder snel moe. Mooi meegenomen! Hierbij bedank ik Rob voor zijn wijze les(sen), die ik nog steeds in mijn loopschema heb! (Woensdag) In Runnersworld, een hard loopmagazine met veel informatie en trainingsschema's, staat te lezen dat je niet moet vergeten ook je bovenlichaam te trainen voor een goede balans ten opzichte van het onderlichaam, de benen dus. Dit doe ik al jaren. Vanaf het begin, sinds er een sportschool op Texel is, ben ik lid en train, nagenoeg elke week, twee a drie keer. Meest al sta ik dan één keer per week op de loopband voor een intervaltrai- ning. De loopband kun je zo instel len dat je fictief een heuvel op -en afloopt. Ook de snelheid en tijd kun je zelf instellen. Een ideale trai ning om je snelheid op te bouwen! Vanavond stond er een pastascho tel op het menu. Voor een wedstrijd eet ik meerdere keren pasta van wege de koolhydraten. Dit geeft meer energie. Na het eten ben ik nog even met mijn hobby bezig geweest; oude Texelse visse rijschepen uitgeprint voor een ken nis. Leuk om te doen! (Donderdag) Vandaag, na het werk, toch weer een stukje gelopen, zo rond de 12 km. In een rustig ritme liep ik rond de 11 km/u, dus was ik snel weer thuis. Vanaf nu houd ik echt rust! De halve van De Waal komt nu wel erg snel dichterbij en ik voel de gezonde wedstrijdkriebels komen! De weerberichten voor die dag zijn niet bijzonder; het zal dus weer een echte 'De Waal', met een krachtige wind en waarschijnlijk regen! Alle zeilen bijzetten wat conditie betreft! Ik kijk alweer halsreikend uit naar de zomer, wanneer we in korte broek en hemdje mee kunnen doen aan de trimloopjes van ZDH. We komen er aan, Ton Arnout! Tot zover mijn bijdrage aan het weblog van deze week. Ik wens alle atleten zaterdag een goede en gezellige wedstrijd toe en bedank alvast de organisatie en verkeers regelaars. Tenslotte moeten zij er voor zorgen dat alles in goede banen geleid wordt! Angela Gieles is de volgende blog- ger in de serie De week van... Voor haar studie Visuele Communicatie aan de Kunstacademie in Tilburg verblijft ze momenteel in de Ierse hoofdstad Dublin om haar minor af te ronden.

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 7