Nieuwe bibliotheek Kompasschool Wie ontwerpt mooiste logo dorpscommissie? 'Vette schwalbe' in Klif 12 Oosterenders terug naar pruikentijd Brasserie Sam Sam organiseert Cats weekend TEXELSE S COURANT Bijeenkomst Impress in de Nieuwe Zwaan Expositie Waddenfonds ANBO zoekt vrijwilligers voor cursus KLV vergadert WEEKENDPROGRAMMA VRIJDAG 12 MAART 2010 De Kompasschool heeft dinsdag een nieuwe bibliotheek in gebruik genomen. De collectie van de oude bibliotheek sloot niet meer aan bij de behoefte. Een subsidiebijdrage van de Raad voor het primaire onderwijs maakte het mogelijk om voor het project Vernieuwd Leren nieuwe boeken aan te schaffen. Doel is dat de leerlingen meer ple zier aan het lezen beleven en zo vaker een boek grijpen. Bij het samenstellen van de collectie kreeg de Kompasschool hulp van de Onderwijs Begeleidingsdienst. De bibliotheek werd geopend door voorleesoma Aliëtte Fonds. (Foto Gerard Timmerman) Wie ontwerpt een mooi en her kenbaar logo voor de dorpscom missie van Den Burg? Die vraag stelt het bestuur, die hiervoor een wedstrijd heeft uitgeschreven. Inzendingen kunnen vanaf maan dag 15 maart worden opgestuurd, de wedstrijd loopt tot 15 mei. 'We zijn op zoek naar een logo dat symbool staat voor de plaats, de rol en de taak van de dorpscommissie en dat herkenbaar is', zegt tijdelijk voorzitter Rob van Damme. 'Er is op Texel veel grafisch talent en we willen de bewoners graag bij de dorpscommissie betrekken. Daar om hebben we ervoor gekozen een wedstrijd uit te schrijven.' Voor het logo zijn een aantal aspec ten van belang. Van Damme: 'De dorpscommissie stelt de burger centraal en geeft hem of haar een stem. We zijn een communicatie platform tussen inwoners en gemeente, bieden een luisterend oor en zijn spreekbuis. Verder geven we gevraagd en ongevraagd advies, willen de leefbaarheid en sociaal en cultureel werk bevorderen.' Voor waarde is dat het logo zowel in kleur als in zwart/wit tot zijn recht komt. De ontwerpen worden beoordeeld door een jury. Die bestaat uit boek handelaar Theo Timmer, onderne mer Cor van Kesteren, docente Pieternel Geurtz, graficus Karen Hoedjes en marketing- en commu nicatiekenner Ricardo de Graaf staat onder voorzitterschap van TC-hoofdredacteur Gerard Timmer man. Voor de drie beste ontwerpen zijn aantrekkelijke prijzen, beschik baar gesteld door Paracentrum Texel en Mediabureau Langeveld De Rooy. De uitgangspunten, ande re informatie en het wedstrijdformu lier staan vanaf maandag op de website www.dcdenburg.nl of kan worden opgevraagd via info@dcdenburg.nl. Cursisten van Atelier Offerhaus exposeren gedurende de Boeken week in totaal meer dan zestig werken in de bibliotheek aan de Drijverstraat in Den Burg. De wer ken zijn geënt op het thema van de Boekenweek, 'jong zijn'. De expo sitie bevat etsen, linoleumsneden en keramiek en beelden in spek- In de kantine van Gemeentewer ken aan de Reijer Keijserstraat in Den Burg wordt woensdag 17 maart een werkbijeenkomst over het Waddenfonds gehouden. Vertegenwoordigers van de gemeente, het ontwikkelingsbedrijf Noord-Holland Noord en de pro vincie zijn aanwezig om tekst en uitleg te geven over een nieuwe aanvraagronde voor subsidiëring uit het fonds. Van 22 maart tot 29 april kunnen aanvragen worden ingediend bij de Dienst Landelijk Gebied in Leeuwarden. Dit jaar staat het fonds open voor iedereen (dus ook het bedrijfsle ven) die een bijdrage verwacht te kunnen leveren aan het verduurza men van het Waddengebied, de verbetering van de natuurlijke rijk dom van het gebied of verbetering van het landschap. De vorige keren was het bedrijfsle ven nog uitgesloten, omdat toen nog niet vaststond of er dan wel of niet sprake zou zijn van verboden staatssteun. De bijeenkomst wordt gehouden van 19.30 tot 22.00 uur. Belangstellenden kunnen zich aan melden bij Roel Struick via tel. 362189 of rjstruick@texel.nl. In november stond zijn voorstel ling Schwalbe nog als try-out op de agenda, maar moest hij wegens ziekte afzeggen. Dins dag 16 maart gaat Klaas van der Eerden in de herkansing en komt hij alsnog naar Klif 12, nu met een 'echte' voorstelling. De kaartjes van toen zijn ook dins dag geldig. Het programma van Klaas van der Eerden wordt aangekondigd als 'flitsend, nieuw, humoristisch en muzikaal'. De ras-entertainer haalt ook dit keer alles uit de kast om de zaal te vermaken. Muzikale hoog standjes, gestoorde typetjes, hilari sche verhalen, Van der Eerden laat geen kans onbenut om het publiek aan zijn voeten te krijgen. 'Dat hij dan hier en daar een vette schwal be moet maken, draagt alleen maar bij aan de feestvreugde. Zal het hem lukken om het publiek op het verkeerde been te zetten?' De critici reageerden enthousiast op het programma. 'Flair. Als er een woord toepasselijk is voor de presentatie van Klaas van der Eer den, is het wel flair. Met een natuur lijke losheid beweegt hij over het podium en zijn verteltrant is leven dig', schreef de Volkskrant. 'Van steen en hout. De Boekenweek duurt tot 17 maart, de expositie is tot 10 april te zien. De ANBO is op zoek naar vrij willigers die ouderen willen hel pen bij het leren omgaan met de computer. Dit op verzoek van SeniorenWeb, die op Texel een leercentrum wil beginnen. Met verschillende partners verzorgt SeniorenWeb in het hele land cur sussen en workshops op het gebied van computer en internet gebruik voor vijftigplussers. De ANBO is op dit moment druk bezig met de voorbereidingen en hoopt half april te kunnen beginnen met de basiscursussen. Deze zullen overdag gehouden worden en per les tweeëneenhalf uur duren. Voor geven van de lessen worden vrij willigers gezocht die goed met een PC kunnen omgaan en kunnen werken met internet en e-mail. Ver der is het van belang dat zij aardig heid hebben in het systematisch overdragen van lesstof, sociaal vaardig zijn, met ouderen kunnen omgaan en oog hebben voor gezel ligheid. Lesgroepen bestaan uit maximaal tien personen, de lessen der Eerden is een rasverteller, die met zijn elastieken stem het saai ste verhaal nog sjeu kan geven', meende de recensent van Het Parool. En de Telegraaf conclu deerde: 'Van der Eerden weet door zijn muzikaliteit zijn verhaal op een originele manier te verpakken.' De voorstelling in het Hoornder theater begint om 20.30 uur. Entree €15,-. Een diner vooraf is mogelijk, reserveren in dat geval gewenst. worden altijd door twee personen gegeven. Voor zij aan de slag gaan, krijgen de vrijwilligers een training. Deze wordt in de tweede helft van maart gegeven en zal twee dagen in beslag nemen. Voor het geven van de lessen krijgen de vrijwilli gers een bescheiden vergoeding. Geïnteresseerden kunnen contact opnemen met Rein Steenhuizen, tel. 320680, e-mail info@anbo- texel.nl. De vereniging van kleine logiesver- strekkers KLV houdt maandag 15 maart de jaarlijkse ledenvergade ring. Deze wordt gehouden in Stay- okay in Den Burg en begint om 20.00 uur. Na de reguliere agenda sluiten twee gastsprekers de avond af. Annette van Ruitenburg van Slow Food Texel vertelt over de mogelijke nominatie van Texel als de 'Hoofdstad van de Smaak', die een positieve bijdrage kan leveren aan het toerisme op het eiland. Slotspreker is VW-directeur Wou ter de Waal. Horecabeurs, een optreden van Impress, een trio rond oud-Texe laar Kees Klaassen. Het concert is opgezet voor standhouders en de ondernemers die de beurs bezoe- A ^en' zoc'at ZÜ na een enerverende dag ontspannen kunnen napraten, een drankje kunnen drinken en een dansje kunnen maken. Maar ook In café De Nieuwe Zwaan begint anderen zijn welkom. De entree is dinsdag 16 maart om 21.00 uur, gratis, direct na afloop van de jaarlijkse advertorial Vrijdag 2 april -02.00 uur Single Party: presentatie Cats top 50 gedraaid op ouderwets vinyl Sam Sam Zaterdag 3 april 14.00 - 16.00 uur Boottocht op de 'One way wind' over de Waddenzee Haven Oudeschild met live muziek van Charly D Meadow. (TX10) 22.00 - 02.00 uur Cats kroegentocht in deelnemende café's in De Koog. Café's De Koog Zondag 4 april 20.00 - 01.00 uur Concert Tribute to the Cats band. Maandag 5 april 10.00 - 12.00 uur Cats ontbijt: Gezamenlijk ontbijt verzorgd door onze Toekomst Volendamse slagerij Moorman de Boer. 12:00 - 14:00 uur Cats muziekquiz: test je kennis van de Cats muziek Sam Sam (teams van 1 tot 5 personen). Met het bekende sprookje De nieu we kleren van de keizer (in een bewerking van Rolf Petersen) gaat Toneelgroep Oosterend terug naar de pruikentijd. Het stuk speelt zich af in het keizerlijk paleis en gaat behalve over de keizer en de keize rin over ministers met bijzondere departementen als Het Heerlijkste Eten en De Mooiste Dingen, een dienaar die ontslagen wordt, Ibra him die snurken moet tellen en over een mooi meisje dat met haar paardenstaart voor veel ophef zorgt. Wanneer alles in het hon derd dreigt te lopen, dient zich een kleermaker aan die raad weet. De grote vraag is natuurlijk of hij alles weer goed kan krijgen in het kei zerrijk. De Oosterenders hebben het zich zelf niet gemakkelijk gemaakt. De nieuwe kleren van de keizer is een toneelstuk met flitsende dialogen. De acteurs oefenen er al sinds het najaar tweemaal per week op deze vlekkeloos en op geloofwaardige wijze uit hun mond te krijgen. Maar ook de aankleding stelt heel wat eisen. Een bouwploeg onder lei ding van Hermann Boks en Biem Vlaming heeft er heel wat uurtjes in gestoken om het toneel van De Bijenkorf in een paleis te verande ren, dat mooi wordt uitgelicht door Aad Zegers en Jeroen Nauta. Een bijzondere prestatie verrichtte ook Ina Schrama, die niet alleen de regie voert, maar ook voor iedere speler een fraai kostuum maakte, waarvoor de hovelingen van zon nekoning Lodewijk XIV zich niet zouden hebben geschaamd. De acteurs zijn Meta Maas, Betty Boks, Daan van der Slikke, Rob Maas, Margrethe Blom, Lisette Daalder, Jos Grisnigt, Lisette Tuinsma, Janneke Daalder, Sil van Dijk en Judith Vlaming. De nieuwe kleren van de keizer wordt opgevoerd voor kinderen, maar ook volwassenen zullen er ongetwijfeld plezier aan beleven. Er zijn vier voorstellingen: op zater dag 20 en zaterdag 27 maart, aan vang 15.30 en 19.30 uur. Kaarten kosten €3,50 en zijn verkrijgbaar bij Ina Schrama (tel. 318695) en vanaf een half uur voor aanvang aan de zaal. Ondanks de goed zorg van zijn hoveligen heeft de keizer (Sil van Dijk) het niet echt naar zijn zin. (Foto Joop Rommets) Tijdens het aanstaande paasweek end, van 2 tot en met 5 april 2010, kunnen de fans van de legendari sche Volendamse band The Cats hun hart ophalen. Het is Paul van Dijk, eigenaar van Sam Sam, gelukt de Tribute to the Cats Band naar het eiland te halen. Het leek hem leuk om daar een heel programma omheen te organiseren. Van vrij dagavond tot en met maandagoch tend kunt u genieten van lekker eten én geweldige muziek. Paul van Dijk legt uit dat het voor de fans leuk is dat er een totaal pro gramma wordt georganiseerd. 'In het paasweekend kun je amper kamers voor één nacht boeken, dus komen de fans massaal op vrijdag al aan. Omdat het concert pas op zondag, eer ste Paasdag is, heb ben we een volledig weekendprogramma bedacht.' Paul van Dijk legt uit dat het concert nu al een succes is. 'Momen teel zijn nu al ruim 400 kaarten verkocht. Er komen niet alleen Nederlandse fans naar Texel, maar zelfs uit Italië en België. Veel hotels en pensions zitten al vol, maar ook in de vakantiepar ken barst het tijdens de paasdagen van de Cats fans.' Voor de actuele stand van logiesverstrekkers kunt u terecht op www.catsweekend.nl. Ook voor het bestellen van kaarten kunt u op deze website terecht. De start van de kaartverkoop is al reeds gestart bij Sam Sam! Sam Sam: Dorpsstraat 146, De Koog Tel: 0222 - 317590 of mail: cafesamsam@texel.com. Voor meer informatie: www.catsweekend. nl

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 8