1EXBASSCA.NL Musical OSG-leerlingen voor goed doel Texelse kunst bij Klif ART Verwaarloosde dochter met dubbelleven TEXELSE 2 COURANT TESÜ www.texelsecourant.nl Uitladder Palmpasen Vrouwenbond FNV Kunsthuys viert eenjarig bestaan Aangepaste excursies Puppycursus Geldautomaat voor ziekenhuis Imm Examenleerlingen geven presentatie De Pepermolen houdt open huis Workshop speksteen Film DAGELIJKS TEXELS NIEUWS Prof. de Jager geeft lezing VRIJDAG 19 MAART 2010 De stichting Folkore Texel ver zorgt zondag 28 maart een palmpaasoptocht. Voorafge gaan door KTF vertrekken de deelnemers om 12.00 uur vanaf het parkeerterrein aan de Voge lenzang. Alle kinderen met een versierde palmpasenstok krijgen na afloop een aardigheidje aan geboden. Thea Huisman van Omring Thuiszorg spreekt dinsdag 23 maart voor de FNV-Vrouwen- bond over hoe de zorg geregeld is. De bijeenkomst in de Buur- eton aan de Beatrixlaan in Den Burg begint al om 19.15 uur. Om het eenjarig bestaan te vieren, geven Ericka Voortman en Severin Candel van Kunsthuys Texel zon dag 21 maart een dansfeest. Dat begint om 16.00 uur, wanneer de dansvloer gereserveerd is voor kinderen. Zij kunnen ook een kleur plaat van een pauw inkleuren. De resultaten worden ter plekke opge hangen. Om 17.00 uur wordt het nieuwe logo op de gevel onthuld: een pauw, 'symbool voor de waardig heid waarmee je jezelf in de wereld zet'. Het motto van het Kunsthuys is: 'Durf dwars door alles heen in je kracht te blijven staan'. Een andere wijsheid is: 'Durf aanwezig te zijn met je verschijning en zie tegelij kertijd hoe prachtig de ander is'. Vanaf 18.00 uur zijn volwassenen welkom op de dansvloer. De entree bedraagt €2,-. Wie dat leuk vindt, kan in plaats van dat bedrag te betalen ook iets lekkers te eten of te drinken meenemen. Kunsthuys Texel is gevestigd in het voormalige redactielokaal van de Texelse Courant, aan de Warmoes straat in Den Burg. Begeleid door mensen van het IVN wordt enkele malen per jaar een excursie gehouden voor mensen met een fysieke beperking. Deze excursies, over bijvoorbeeld vogels, insecten, strand, bomen of paddestoelen, duren een uurtje en zijn soms ook toegankelijk voor mensen die in een rolstoel zitten en zelf voor begeleiding kunnen zor gen. Mensen die bericht willen krij gen als een dergelijke excursie gepland staat, kunnen zich aan melden bij Hillie Oosterhof (tel. 315138) of Ria Visch (e-mail gerritenria@texel.com). Hondensportvereniging DOS begint zondag 21 maart met een nieuwe puppycursus. Deze bestaat uit tien lessen van een uur, te geven op zondag van 11.30 tot 12.30 uur op het terrein van ZDH aan de Witteweg nabij Den Hoorn. Deelnemende honden leren op een positieve en hondvriendelijke manier basiscommando's op te volgen en andere positieve gedragsregels. De cursus is leer zaam voor zowel baas als hond. Voor meer informatie: www. dostexel.nl. Ronald Bleeker, directeur van Rabobank Noord-Holland Noord, heeft dinsdag een nieuwe pinauto maat in gebruik gesteld in de hal van het Gemini Ziekenhuis. Bij wijze van openingshandeling pinde Bleeker een bedrag van €500,-, dat hij direct overhandigde aan Yolanda Pleiter, afdelingshoofd van verpleegafdeling 3-Oost. Het bedrag zal worden besteed aan voorzieningen voor patiënten in de palliatieve zorg. De nieuwe geldautomaat is bedoeld voor patiënten, bezoekers en medewerkers van het Gemini, maar ook buurtbewoners kunnen er gebruik van maken. Scène uit de musical door leerlingen van 5-HAVO. Op de foto Amber de Wolf en Joost Graaf Een ruim een uur durende musi cal voor een goed doel, geschre ven, geproduceerd en geregi- seerd door drie 5-HAVO- leerlingen en opgevoerd door 24 medeleerlingen. Dat bijzondere project is ongetwijfeld één van de opvallendste profielwerkstuk ken die de komende tijd op OSG De Hogeberg worden gepresen teerd. De voorstelling vindt don derdag 1 april plaats in de Bur gemeester de Koninghal. Tachtig uur moesten ze er voor school aan besteden, maar daar mee redden ze het lang niet. Voor het bedenken en voorbereiden van hun ambitieuze project werd daar om veel van hun vrije tijd gevraagd. 'Ik denk dat we er sinds september inmiddels allemaal wel honderd tot honderdtwintig uur in gestoken hebben', vertelt Suzanne van Heer waarden, die samen met Denise Barhorst de teksten en choreogra fie heeft geschreven, terwijl klasge note en vriendin Jeske Tjepkema het organisatorische en zakelijke gedeelte voor haar rekening nam. Steun van anderen kregen ze niet. 'We hebben een begeleider van school, van het vak Culturele en Kunstzinnige Vorming. Die moet onze prestaties beoordelen, maar heeft zich niet met de voorberei ding bemoeid. Het enige waarop ze konden terugvallen, was de muziek. 'We hebben voor bestaan de melodieën gekozen. We gebrui ken daarvoor de karaokeversies, die we zelf inzingen.' Voor de profielstukken zijn al vaker voorstellingen georganiseerd. Ver schil is dat Tjepkema, Barhorst en Van Heerwaarden de opbrengst bestemmen voor een goed doel: Kika, Kinderen Kankervrij. Opval lend is dat veel elementen uit de musical en hun eigen leven samen vallen. 'Het verhaal van De Laatste Dans gaat over een sportief meisje, Eva, dat één grote droom heeft: professioneel danseres worden, maar kanker krijgt, waardoor haar toekomst in gevaar komt. Uiteinde lijk wordt ze geholpen door vrien dinnen. Wij hebben ook ambities in die richting. Denise en ik dansen allebei bij Artex, ik volg daarnaast musicallessen in Utrecht. Denise wil na de HAVO een opleiding voor dans volgen, ik voor musical. Ver schil is dat wij geen vriendin met kanker hebben. Maar wij treden op voor kinderen met kanker.' Hoewel de datum misschien anders doet vermoeden, is de voorstelling op 1 april geen grap, bezweert Van Heerwaarden. Om 19.00 uur gaan de deuren van de zaal open, om 19.30 uur gaan de lichten in de zaal uit en begint de musical met een spetterende dans. Kaarten kosten €4,- en zijn te koop bij Music Store en Nauta Boek in Den Burg. Galerie Klif ART in Den Hoorn opent het nieuwe seizoen met een tentoonstelling van werken van Texelse kunstenaars. Nog niet eerder geëxposeerd werden olieverven van Wouter Weerman en Toon de Haas, naast indruk wekkende foto's van Pieter de Vries. Wouter Weerman is na een korte onderbreking weer helemaal terug als schilder. In nieuwe kleuren laat hij zijn impressies van het Texelse landschap zien. Een werk van Weerman was vorige week het eer ste kavel bij de Lionsveiling. Pieter de Vries geniet de laatste tijd vooral bekendheid door zijn lucht opnames van het Waddengebied. Een aantal zal binnenkort in de tuin van Klif ART te zien zijn. Binnen hangen nu foto's van het Texelse landschap. 'Een aantal daarvan krijgt door de gele winterzon een zeer speciale uitstraling. Prachtig!', meldt galeriehouder Herman Bak ker enthousiast. Toon de Haas is nog steeds weg van het Texelse landschap. Recent heeft hij zowel grote als kleine olie verven van zijn geboorte-eiland gemaakt. De kleine doekjes zijn sfeervol neergezet. Het grotere werk heeft fraaie kleurnuances. Naast deze nieuwe werken expo seert Bakker werk van twintig andere Texelse kunstenaars. Daar bij komen diverse technieken aan bod, zoals keramiek van Irene Maas, etsen van Jan Bruin en Souwtje de Wijn, grafiek van Jan Wolkers en olieverfschilderijen van Mien van As, Corry Gottschal, Eric Hercules en Ad Blok van der Vel den. Ook zijn er verfijnde zijde schilderingen van Coby Bremer te zien. De tentoonstelling tot en met zondag 11 april. Uit de vaste collectie wordt gra fisch werk van Jan Mankes geëx poseerd, naast bronzen beelden, glaskunst en Afrikaanse maskers, beelden en gebruiksvoorwerpen. Klif ART is van donderdag tot en met zondag dagelijks geopend van 13.30 tot 17.30 uur. Onder de vele kunstwerken in Klif ART zijn ook enkele nieuwe schilderijen van Toon de Haas. Bijna 50 leerlingen van HAVO en VWO van OSG De Hogeberg die komend voorjaar eindexamen doen, geven dinsdag 23 maart een presentatie van hun profielwerk stuk. Dat gebeurt zowel monde ling, in de vorm van een spreek beurt, als visueel, met posters. De bijeenkomst wordt gehouden in het gebouw aan de Emmalaan en begint om 19.00 uur. ledereen is welkom. De Pepermolen houdt zaterdag de officiële opening. De Oosterender kinderopvang is na een verbou wing sinds enige tijd gevestigd in de voormalige showroom van garage Rentenaar aan de Peper straat. Na de opening, die om 11.00 uur plaatsvindt, zijn er tot 16.30 uur allerlei gezellige activiteiten, optre dens van bandjes met jeugdige muzikanten en van djembéspeler Severin Candel en wordt getrak teerd op lekkernijen. Belangstel lenden zijn welkom. Bij Artex-Kunstenschool Texel ver zorgt Door Dogger zaterdag 27 maart een workshop speksteen. Door middel van vijlen en schuren wordt van een ruwe steen een glad sieraad gemaakt. Speksteen is een zachte steensoort die zich makke lijk laat bewerken, beschikbaar in verschillende tinten zwart, roze, wit en groen. De workshop, die van 14.00 tot 15.30 uur duurt, is geschikt voor kinderen en volwassenen. Deelna me kost €12,50, inclusief spek steen. Voor aanmeldingen en inlichtingen: tel. 313493 of www. artex-texel.nl. Mel Gibson is de hoofdrolspeler in de thriller The edge of darkness, die ook de komende dag nog in Cinema Texel te zien is. Hij speelt daarin de detective Thomas Cra ven, een oudgediende van de afde ling moordzaken in Boston, wiens lang door hem verwaarloosde dochter vlak voor zijn huis wordt vermoord. Hij gaat ervan uit dat hijzelf het doelwit was, maar als Craven in het verleden van zijn dochter duikt, ontdekt hij dat ze een dubbelleven leidde. Ook komt hij er achter dat er afspraken bestaan tussen de bedrijfswereld en de overheid, waarbij ze iemand inhuren om het bewijs te vernieti gen. Twee Nederlands-Turkse jongens die graag crimineel willen worden, zijn de hoofdpersonen in de nieu we Nederlands misdaadkomedie Gangsterboys. Voor de twee tot het boevengilde worden toegela ten, moeten ze zich eerst bewijzen en door een vernederende ont groeningsperiode heen. Maar nadat ze eindelijk het vertrouwen van hun bazen hebben gewonnen, verknallen ze hun eerste opdracht. Vanaf dat moment ziet hun toe komst er plotseling angstaanja gend somber uit. Om hun kansen te doen keren, zullen ze nu een echt gevaarlijke list moeten verzin nen. Ook de andere films zijn geprolongeerd. Daaronder de nieu we 3D-Disneyfilm Alice in Wonder land, waarvan zowel de oorspron kelijke (ondertitelde) als een Nederlandstalige versie draait. Op dinsdag zijn er nogmaals twee ver toningen van De Russenoorlog, de door oud-Texelaar Arnold van Bruggen gemaakte documentaire over de opstand die Georgische krijgsgevangenen aan het eind van de Tweede Oorlog tegen hun Duit se superieuren ontketenden en die Texel in een bloedige strijd mee trok. Het volledige programma staat elders in de agenda in deze krant én op de website. Een compleet overzicht van excur sies, rondleidingen, workshops en andere toeristische activiteiten staat in de Vakantiekrant, die op het hele eiland gratis verkrijgbaar is. Zie ook www.texelagenda.nl. Vrijdag 19 maart: 19.30 uur. Bij sterrenwacht De Jager bij Ecomare kan van 19.30 tot 21.00 uur naar de sterren worden gekeken. Bij bewolkt weer geeft dr. Kees Veth een lezing. 20.00 uur. Het Westfriese cabaretge zelschap Gien Gehannes treedt op in dorpshuis 't Skiitje in Oudeschild. Aanvang 20.00 uur. 20.30 uur. In theater Klif 12 in Den Hoorn speelt cabaretier Charlotte Lap de voorstelling 'Bambibenen'. Entree €15,-. Cinema Texel vertoont De Prinses en de kikker (13.30), Het regent gehakt ballen, 3D (13.45), Gangsterboys (16.00, 18.45), de Nederlands gesproken versie van Alice in Won derland (16.15), de ondertitelde ver sie van Alice in Wonderland (19.00, 21.45) en The Edge of darkness (21.30). Zaterdag 20 maart: 09.00 uur. De Texelse E-pupillen spe len, verdeeld over drie poules, een voetbaltoernooi in sporthal Ons Genoegen in Den Burg. Aanvang 9.00 uur. 10.00 uur. Vrijwilligers verzamelen zich om 10.00 uur bij de strandop gang bij de Badweg in De Koog, om tot 12.00 uur op het strand zwerfvuil op te ruimen. 10.00 uur. Opgeruimd staat Texels houdt een opruimactie in Den Burg. Vrijwilligers verzamelen om 10.00 uur op de Groenepiaats. 10.00 uur. Verzorgingshuis De Gol- lards aan De Zes in Den Burg houdt van 10.00 tot 12.30 uur open huis. 10.00 uur. Het Gemini Ziekenhuis in Den Helder houdt van 10.00 tot 16.00 uur open huis. 11.00 uur. Kinderopvang De Peper molen aan de Peperstraat in Ooste rend gaat om 11.00 uur officieel open. Daarna zijn er tot 16.30 uur allerlei feestelijke activiteiten. 15.30 uur. Toneelgroep Oosterend speelt in dorpshuis De Bijenkorf het sprookje 'De kleren van de keizer'. Aanvang 15.30 en 19.30 uur. Entree €3,50. Reserveren, tel. 318695. 19.00 uur. Artex Kunstenschool viert de 50ste verjaardag met optredens van diverse orkesten, koren, dan sers, acteurs en solisten. Locatie is Burgemeester de Koninghal in Den Burg. aanvang 19.00 uur. 19.30 uur. Bij sterrenwacht De Jager bij Ecomare kan van 19.30 tot 21.00 uur naar de sterren worden gekeken. Bij bewolkt weer geeft dr. Kees Veth een lezing. 19.30 uur. In het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp begint om 19.30 uur een kerkenveiling. Er worden goede ren en diensten geveild. 20.00 uur. Het Westfriese cabaretge zelschap Gien Gehannes treedt op in dorpshuis 't Skiitje in Oudeschild. Aanvang 20.00 uur. 20.00 uur. In De Pelikaan aan de Pelikaanweg nabij De Koog begin nen om 20.00 uur dartwedstrijden om de titel Texel Masters. Publiek heeft gratis toegang. Cinema Texel vertoont De Prinses en de kikker (13.30), Het regent gehakt ballen, 3D (13.45), Gangsterboys (16.00, 18.45), De Nederlands gesproken versie van Alice in Won derland (16.15), de ondertitelde ver sie van Alice in Wonderland (19.00, 21.45) en The Edge of darkness (21.30). Zondag 21 maart: 10.00 uur. In manege Akenburg wordt de vijfde wedstrijd om de Jaap de Graafbokaal verreden. De eerste menners beginnen om 10.00 uur. De prijsuitreiking is rond 16.00 uur. 11.00 uur. Aan de voet van de Fon teinsnol aan de Rozendijk in de Den nen gaat om 11.00 uur de achtste en laatste crossloop van het wintersei zoen van start. Diverse afstanden. Inschrijven vanaf 10.15 uur bij appar tementenhotel Bos en Duin aan de Bakkenweg. 11.30 uur. In café De Nieuwe Zwaan in Den Burg begint om 11.30 uur een 'Dozendag', speciaal voor vrouwen. Kaartverkoop: De Nieuwe Zwaan, het Eethuys en Het Biervat. 16.00 uur. Kunsthuys Texel (War moesstraat, Den Burg) viert het een jarig bestaan met een dansfeest. Vanaf 16.00 uur voor kinderen, vanaf 18.00 uur voor volwassenen. Cinema Texel vertoont De Prinses en de kikker (13.30), Het regent gehakt ballen. 3D (13.45), Gangsterboys (16.00), De Nederlands gesproken versie van Alice in Wonderland (16.15), de ondertitelde versie van Alice in Wonderland (20.00) en The Edge of darkness (20.30). Maandag 22 maart: 9.00 uur. In De Schakel in Den Burg kan tussen 9.00 en 12.00 uur twee dehands kleding worden ingeleverd voor de markt die er vrijdag en zater dag wordt gehouden. 13.30 uur. In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn is van 13.30 tot 16.00 uur een rommel markt. De opbrengst is voor het onderhoud van het Hoornder kerkje. Cinema Texel vertoont de ondertitel de versie van Alice in Wonderland (20.00) en Gangsterboys (20.30). Dinsdag 23 maart: 10.00 uur. In De Waal wordt Cultuur historisch Museum Texel geopend. Speciaal thema: akkerbouw. 13.00 uur. Het Meldpunt Discrimina tie Noordkop houdt van 13.00 tot 16.00 uur spreekuur in het raadhuis aan de Groenepiaats in Den Burg. 19.00 uur. Eindexamenleerlingen HAVO en VWO van OSG De Hoge berg presenteren hun profielwerk stuk. Locatie is het gebouw aan de Emmalaan. aanvang 19.00 uur. 20.00 uur. In De Buureton in Den Burg begint om 19.15uur een bijeen komst van de FNV Vrouwenbond. Met een lezing door Thea Huisman van Omring. 20.30 uur. In de eigen kantine aan de Boodtlaan houdt SV De Koog de jaarlijkse ledenvergadering. Aanvang 20.30 uur. Cinema Texel vertoont De Russen oorlog (14.00 en 20.00) en Gangster boys (20.30). TESO zet vandaag (vrijdag) nog tot 16.00 uur een extra boot in en ver zorgt dan ieder half uur een afvaart, zowel vanuit Den Helder als vanaf Texel. Er worden geen wachttijden verwacht. Voor meer informatie over de veerdienst: tel. 0222-369600, info@teso.nl of www.teso.nl. Professor Kees de Jager geeft vrij dag 26 maart een lezing met de titel Ijsdwergen, kometen, plane toïden en wat ze met elkaar te maken hebben. Hij doet dat op uitnodiging van de naar hem genoemde volkssterrenwacht. De lezing vindt plaats in De Slinger (bij Ecomare) en begint om 20.00 uur. Entree €5,- (inclusief een kopje kof fie of thee); donateurs hebben gra tis toegang.

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 2