Sport Medailleregen op Texels turntoernooi Zaalvoetballers winnen in waar spektakelstuk TEXELSE 7 COURANT Spanning terug bij klaverjassen Veel winstpunten bij dressuur Vrijwilligers in het zonnetje Ecomare blij met trekvogelproject Tegenvaller voor Texelse schakers ATB'ers rijden marathon Ameland Drie 200-games in bowlingstrijd Randstad Eilandcompetitie Antoine Kersten wint golfstrijd Laatste crossloop van het seizoen Menwedstrijd Dames Tevoko naar Amsterdam VRIJDAG 19 MAART 2010 Een ware medailleregen voltrok zich dit weekend tijdens het Mantje Toernooi, ofwel de Texelse turn- kampioenschappen in sporthal Ons Genoegen. Op de foto de winnaars van het toernooi. (Foto Daan Voorhuis) Was het vorige week een saaie ronde, deze week werd er in de competitie van Klaverjasclub Den Burg weer flink uitgepakt. Niet minder dan zes koppels wisten boven de 7000 te spelen. Zulke hoge scores hebben natuurlijk ook een keerzijde; twee koppels wisten de 5000 punten niet eens te halen. Erik Boogaard en Rob Stapersma werden de grote winnaars. Hun avond stond in het teken van het cijfer zeven. Ze behaalden 7777 punten en speelden 7 marsen. Deze hoge score was vooral te danken aan een uitschieter in het tweede spel, waarin ze ruim 2500 punten binnenhaalden. Hierdoor zijn ze weer in de race om het kampioen schap. Met nog twee avonden te gaan, is een achterstand van ruim 1400 punten nog wel in te halen. Op dit moment staan ze op de vierde plaats. Kampioenen Eric Jan Geus en John Vlaming waren op dreef en werden tweede (7645 punten). Na een matige start van minder dan 1400 punten, wisten ze zich met drie spellen van rond de 2000 in de toptien te spelen. Het spel van Bas Tromp en Frans Stark daarentegen was weer van ongekend hoog niveau. Ook deze week werd de 7000-horde weer ruim genomen en werden ze derde met 7493 punten. De derde periode kan hen bijna niet meer ontgaan, gezien de voor sprong van dik 3000 punten. Ook voor de titel zijn ze - gezien hun achterstand van bijna 1200 punten - nog zeker niet kansloos. Fenny van Exel en Tiny Kok behaalden voor de tweede keer meer dan 7000 punten en werden vierde met 7225. Daarmee laten zij de onderste regionen van de ranglijst achter zich en stijgen ze naar de vijftiende plaats. Jan Zaal en Hans Westdorp, die vorige week nog leken afge schreven, liepen door een score van 7075 punten flink in en staan nu tweede met 99 punten achterstand. Ook Arend Dijker wist met de erva ren vervanger Truus Witte de 7000 te passeren (7024). Het gemiddelde was met 6426 pun ten aan de hoge kant. Ook het aantal marsen was met 46 punten ruim boven het gemiddelde. In het klassement moesten de vakantie vierende Fenny en Rob Caspers flink inleveren op de concurrentie. Hun vorige week nog zo zeker lij kende titel staat weer helemaal op losse schroeven. Zaal en Westdorp staan tweede, terwijl ook Tromp en Stark en Boogerd en Stapersma nog zeker niet kansloos zijn. De strijd om de derde periodetitel is gestreden. Voor de tweede plaats zijn nog zeker vijf koppels in de race. Boogaard en Stapersma heb ben de beste papieren, maar ook Zaal en Westdorp doen nog volop mee. De jury was zondag erg te spre ken over de prestaties van de dressuurruiters in manege Aken- burg. Er werden dan ook hoge punten gegeven. Tessa van Daalen verdiende met Socrates in de klasse Z2 maar liefst drie winstpunten. Met 223 en 220 punten werd zij tweemaal eerste. Ook Priscilla Noorlander reed twee goede proeven. Met Unique eindig de ze net achter Van Daalen (216, 218, twee winstpunten). Ook in de klasse Ml werd goed gescoord. Mandy Bosma werd tweemaal eerste met Ultra Large Texel, gefokt door Willem van der Linde. Zij behaalde niet minder dan vier winstpunten (200 en 204). Eva- lien Weterings met Svenna bleef daar met twee winstpunten iets ach ter (189 en 189). Henriëtte Post, Charity Wetsteen en Marleen van der Werve behaalden alle drie één winstpunt (183, 191 en 182). Wet steen mag nu promoveren naar de klasse M2. In de klasse L1/L2 reed Robin Bis schop met Zula Xequoia (L1) twee maal naar de eerste plaats en behaalde drie winstpunten (190 en 195). Meer winstpunten waren er in deze klasse voor Priscilla Noorlan der (L1, 187 en 189), Nona van der Vis (L2, 189 en 192) en Maybritt Grootenboer (L1182 en 180). Groo- tenboer mag nu met haar paard Olvalinde uitkomen in de L2. In de klasse B was er tweemaal winst met Tienduizend leerlingen van basis scholen hebben de afgelopen drie jaar meegedaan aan een project over trekvogels, waarin werd samen gewerkt door elf kustcentra in Nederland. Het project werd opge zet door Ecomare, in samenwerking met het NIOZ, WILDzoekers, Vogel bescherming Nederland en Natuur monumenten. Scholen die deelnamen aan het trek vogelproject kregen, dankzij ver schillende subsidies, een gratis veld werkprogramma aangeboden. Dit veldwerk werd begeleid door één van de elf deelnemende kustcentra, gevestigd op de vijf Waddeneilan den, in Den Helder, Lauwersmeer en vier plekken in Zeeland. In totaal hebben 434 schoolgroepen meege daan. Alle leerlingen kregen van te voren een speciale trekvogelkrant. De leerkracht werd gevraagd het veldwerk in de klas voor te bereiden. Hiervoor kon gebruik gemaakt wor den van de krant, de website vogel- trackers.nl en bijbehorend lesmateri aal. Dit werd allemaal gratis ter Pharos zet vandaag en morgen vrijwilligers in het zonnetje. Dat gebeurt in het kader van de lande lijke actie NL Doet, voorheen bekend als Make a difference day. Doel is de aandacht te vestigen op het belang van vrijwilligers voor de samenleving, nu en in te toe komst. Het gaat om twee groepen vrijwilli gers. Allereerst de Texelse mantel- zorgers die bij Pharos bekend zijn. Mensen die voor een naaste zorgen die ziek is of een beperking heeft, verdienen het bij uitstek eens extra waardering te krijgen, aldus Pharos. Wie iemand wil voordragen voor een attentie, kan dat doen via tel. 315224. Daarnaast biedt Pharos enkele medewerkers van De Zonnebloem en het Rode Kruis vandaag een ver wendag aan. Beide verenigingen leveren een belangrijke bijdrage aan het welzijn van alle Texelaars en doen dat met behulp van heel veel vrijwilligers. Enkelen van hen worden verwend met een luxe lunch, een Sauna Beauty-arrangement en gebruik van bowlingbaan. Deze ver wendag wordt mede mogelijk gemaakt door belangenloze mede werking van vakantiepark De Krim, TBO taxivervoer en schoonheids specialiste Jacqueline Aerts van Face Bodycare. De zaalvoetballers van Texel'94 zijn er vrijdag in sporthal Ons Genoegen wederom in geslaagd een overwinning te boeken. Gemakkelijk was dit niet, want ondanks een vrijwel voortduren de voorsprong, gaf tegenstander PZVV/Berkhof uit Petten de moed niet op. De gasten bleven echter steken bij 8-7, zodat de drie punten op Texel bleven. Door afwezigheid van Edgar Klip- pel, Marcel Ris, Tim Kedde en Chris de Vries was de selectie flink uitgedund. Daartegenover stond de terugkeer van keeper Bart Graaf, die was hersteld van een blessure. Texel'94 begon sterk en dit resulteerde al snel in een voor sprong, die niet veel later werd verdubbeld. Daarna waren ook de gasten wakker en werd het uit een vrije trap 2-1. De Texelaars lieten zich niet uit het veld slaan en scoorden na de aftrap direct 3-1. Ook nadat de bezoekers de marge weer terug hadden gebracht naar één treffer, scoorde de thuisclub vrijwel meteen. Daardoor werd de ruststand 4-2. De tweede helft was ronduit spec taculair. De thuisclub scoorde als eerste: 5-2. De voorsprong leek tamelijk gerieflijk, maar de gasten weigerden zich gewonnen te geven en kwamen in een tijdsbestek van vijf minuten terug tot 5-4. Het ant woord van de Texelaars liet niet lang op zich wachten en binnen zeer korte tijd was de voorsprong alweer opgelopen tot 7-4. PZW besloot vervolgens zijn keeper te wisselen voor een veldspeler om extra druk op de Texelse defensie te creëren. Dit sorteerde effect, want de Texelaars kwamen nog nauwelijks aan aanvallen toe en de Pettemers verkleinden de achter stand tot 7-6. Net toen de overwin ning verder weg leek dan ooit, kreeg Texel'94 door een dodelijke counter toch weer meer lucht, 8-6. De gasten kwamen nog één keertje terug (8-7), maar verder liet de thuisclub het niet komen. De Texel se doelpunten kwamen op naam van Matthijs de Lugt (4x), Pim de Lugt (2x) en Joey van der Vis (2x). De zwaarbevochten overwinning brengt de Texelaars op de zesde plaats. Belangrijker nog is dat de ploeg van coach Martijn de Veij goede zaken doet in de laatste periode, waarin ze met twaalf pun ten uit vier wedstrijden gedeeld koploper zijn. Alleen De Ruif, dat vanavond in Harenkarspel de tegenstander is, staat er met een gunstiger doelgemiddelde net iets beter voor. twee winstpunten voor Céline Uriot (184 en 187). Jaqueline Uriot behaal de met hetzelfde paard één winst punt (183). Bij de pony's werd minder spectacu lair gescoord. De eerste prijs bij de B-pony's was weggelegd voor Marloes Veen, die met Maggie twee winstpunten behaalde (182 en 182). Bo Krause was met Shayen opper machtig in de tweede proef en behaalde een eerste plaats met een winstpunt (187). Bij de L1/L2 werd de eerste proef gewonnen door Kim van der Werve met Spirit (181, een winstpunt). De winst van de tweede proef werd gedeeld door Mirjam Hin en Esmée Zoer. Beide dames behaalden een winstpunt (180 en 180). De volgende en laatste wed strijd van het indoorseizoen wordt gehouden op 4 april. De schakers van En Passant hebben afgelopen week een nip te nederlaag (41/2-31/2) geleden tegen Koedijk. Gevolg is dat ze de kansen om naar de eerste klasse van de Noordhollandse Schaakbond te promoveren niet meer in eigen hand hebben. De vooruitzichten waren op voor hand al niet gunstig. Niet alleen ontbraken drie sterke spelers (Gerard van Es, Jaap Dros en Mohamed al-Rawy), bovendien lukte het niet een voltallig team op de been te brengen. Gevolg was dat En Passant al voor aanvang reglementair op achterstand stond: 0-1. Thomas Richter trok de stand met een snelle overwinning gelijk, ter wijl aan de andere borden een verwachte zware en spannende strijd gaande was. In veelbeloven de stand maakte Jaap de Wijk een rekenfout, waardoor hij enkele zet ten later moest opgeven. Na een overwinning van Rinus Vittali en remises van Kees de Best, Matthi as Pepping en Piet Bakelaar stond het 31/2-31/2 en moest de wedstrijd aan het laatste bord van senior Dirk Rijneker tegen een jeugdspe ler van Koedijk de beslissing bren gen. In een gelijke stelling zag de Texelaar verlies van een toren over het hoofd, waarna de strijd direct verloren was. Zaterdag 27 maart speelt En Pas sant in hotel Den Burg de laatste bondswedstrijd tegen hekkenslui ter Strandloper uit Petten. Geen onoverkomelijke klus, maar voor promotie is het team afhankelijk van de uitslag van de wedstrijd tussen de twee concurrenten uit Bovenkarspel en Alkmaar. beschikking gesteld door het pro ject. De leerlingen en leerkrachten waren bijzonder positief over het project, rapporteert Ecomare, dat zelf ook tevreden terugblikt. Voor de scholen was het fijn dat de kosten beperkt bleven tot de reis- en (even tueel) verblijfskosten. De centra waren ook enthousiast over het pro ject en hebben besloten het pro gramma op te nemen in hun regu liere aanbod van educatieve activiteiten. Nu de subsidie is beëin digd, kan dit niet meer kosteloos. De leskrant, de website en het lesmate riaal blijven wel gratis. Het grootste deel van de groep Texelaars die zondag meedeed aan de eerste ATB- marathon van Ameland. (Foto Furu Mienis) In de bowlingleague voor bedrij- venteams werd dinsdag maar liefst drie maal een game van meer dan 200 pinval gegooid. Meest succes vol was Trijn Stiggelbout, die een game van 256 liet noteren en tot een prachtige serie van 781 kwam. Ook Marijn Beumkes en Jan Plaats man gooiden in één game meer dan 200 punten bij elkaar. Bij de dames was niet alleen Stig gelbout, maar ook Anita (Bep) van Dijk aardig op dreef. Zij gooide een serie van 585. Candida Huijsman had een mindere dag, maar dit werd gecompenseerd door team- Vijfendertig Texelaars hebben zondag meegedaan aan de eer ste ATB-marathon van Ameland. Tot hun spijt misten ze daardoor de strandrace bij paal 9, die in verband met de strenge winter een keer verzet was. De marathon op Ameland was georganiseerd door de plaatselijke ATB-vereniging. Om gezamenlijk reclame te maken, hadden de organisatoren contact gezocht met de (Texelse) Vrije Rijders. Als tegen prestatie deden veel Amelanders vorige maand op Texel mee aan de cross Super Sunday. Het parcours op Ameland was prachtig, prezen de Texelse rijders, die er in grote meerderheid voor kozen zestig kilometer te rijden. Gezien de harde wind en de 121/2 kilometer over het strand reden tien rijders slechts de helft van deze afstand. Uiteindelijk volbrach ten alle Texelaars de zware tocht en dat zorgde voor een voldaan gevoel, ook al moesten de laatste gefinishten ongedoucht de thuis reis aanvaarden. genoot Martin Roeper, waardoor het team van Tegelzetbedrijf Huijs man toch nog drie punten binnen sleepte tegen het Torenrestaurant. In het klassement veranderde wei nig. Tegelzetbedrijf Gebroeders Huijsman heeft de leiding, op vijf punten gevolgd door Hotel Taten- hove. Dat verschil valt in één wed strijd weg te werken, zodat met nog twee ronden te gaan alles nog mogelijk is. Uitslagen: L'Avenir-Hotel Tatenhove 4-1Sponsor- loos-Café De Blauwvinger 3-2; Apparte- mentenverhuur Land en Zeezicht-Hotel Zeerust 2-3; Kraanverhuur Kager-Plaats- man 2-3; Tegelzetbedrijf Huijsman-Toren- restaurant 3-2; SamSam-Buzzbot 3.0 2-3. Programma dinsdag 23 maart Veld A 19.00 Autocentrale-NIOZ 1 Paal 28/Krim 19.45 Randstad-Paal 28/Krim Autocentr. 20.30 Vlinderwinkel-Kobeko Randstad 21.15 Prinsen-Cooky's Vlinderwinkel 22.00 Wesselsl-RAB Cocky's Veld B 19.00 PFB-Mantje Interieurbouw 19.45 NIOZ 2-lnterieurbouw Tevoko (j) 20.30 Tevoko (j)-Ecotiem Rabo 21.15 Rabo-Gea's Ecotiem 22.00 Slik's-Falcon Gea's Veld C 19.45 Salique-Ccampings NBC 20.30 NBC -De Waal Campings 21.15 Kooger-Krim De Waal 22.00 SVC-Kapper Kooger Wedstrijdleiding Paal 28/Krim en Kees (tel. 310221) De finale van de wintercompetitie matchplayladder voor golfers, die de afgelopen drie maanden is gespeeld, is gewonnen door Antoi ne Kersten. Medefinalist Rob Maaswinkel kon de achterstand van negen slagen die hij in verband met zijn lagere handicap had niet meer goedmaken. Beide spelers hebben deze winter niet alleen hun tegenstanders maar vooral ook de kou overwonnen en veel op winter- greens moeten spelen. Kersten speelde ondanks de harde wind gemiddeld bogey-spel, waardoor hij Maaswinkel, eveneens goed spelend, steeds voor wist te blij ven. Kersten is daarom een goede en terechte winnaar van de com petitie, al zal hij het volgend jaar lastiger krijgen als zijn handicap naar verwachting gezakt is. Aan de voet van de Fonteinsnol aan de Rozendijk in de Dennen gaat zondag 21 maart voor de achtste en laatste keer dit winter seizoen een crossloop van start, georganiseerd door Atletiekvereni ging Texel. Wie in het eindklasse ment wil worden opgenomen, moet aan ten minste vijf crosses hebben meegedaan. Het parcours is 2,9 kilometer lang en kan één, twee of drie keer worden gelopen. Voor kinderen is een rondje van 1000 meter uitgezet. Inschrijven kan vanaf 10.15 uur bij appartementenhotel Bos en Duin aan de Bakkenweg. De jeugd start om 11.00 uur. Direct nadat de laat ste atleet binnen is, worden de prijzen voor deze categorie uitge reikt. De senioren gaan daardoor iets later van start dan de gebrui kelijke 11.15 uur. Meer informatie is verkrijgbaar bij Rita Dogger, tel. 313387. In manege Akenburg nabij Den Burg wordt zondag de vijfde wed strijd om de Jaap de Graafbokaal verreden. De eerste groep van negen menners begint om 10.00 uur met een dressuurproef en rijdt vervolgens een vaardigheidsproef, met de bekende kegeltjes. De tweede groep, van eveneens negen rijders, is om 13.00 uur aan de beurt en doet beide onderdelen in tegenovergestelde volgorde. Rond 16.00 uur worden de prijzen uitge reikt. Publiek is welkom, de entree is gratis. Het damesteam van Tevoko speelt zaterdag een uitwedstrijd tegen Vanetie Casting Amsterdam. De eerste wedstrijd tegen deze tegen stander ging met 3-1 verloren. De Texelse volleybalsters hadden des tijds kansen op een beter resultaat, maar benutten die niet. Vanetie Casting staat momenteel in de middenmoot, met acht punten meer dan Tevoko, dat door de 4-0 overwinning van vorige week een stapje dichterbij de concurrentie kwam. Wil Tevoko aansluiting hou den met Abcoude en Keistad, dan zal het zaterdag enkele punten mee naar huis moeten nemen. Gezien ook het goede resultaat van Vanetie Casting tegen de kop loper (3-2) zal dat geen eenvoudige opgave worden. De wedstrijd wordt gespeeld in sporthal Blauwwit en begint om 17.00 uur.

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 7